آمار میخوایم بگیریم.لطفا شرکت کنید.

آمار میخوایم بگیریم.لطفا شرکت کنید.

• همیشه نماز میخونم

رای: 90 52.0%
  • گاهی نماز میخونم

رای: 25 14.5%
  • گاهی نماز نمیخونم

رای: 20 11.6%
  • از ترس اون دنیا میخونم

رای: 1 0.6%
  • دوست دارم بخونم ولی نمیخونم

رای: 20 11.6%
  • هیچ وقت نماز نمیخونم

رای: 17 9.8%

• مجموع رای دهندگان
    173
  • این نظر سنجی بسته خواهد شده : .

MAHSA3+*

عضو جدید
سلام.
این بحث نیاز خدا رو من برای اولین بار مطرح کردم وفکر هم نمی کردم انقدر گنده شه!
این که میگین خداوند با عشق خیلی پاک انسان رو آفرید و در کتب زیادی داریم که عشق والدین به فرزند بعد از عشق خدا به انسان، بالاترین عشق ه!
این رو گفتم که بگم همه جا میگن خدا بالاترین و پاکترین عشق رو به انسان داره!
اما 1سوال؟!
شاید سوالم به موضوع تاپیک ظاهراً نا مربوط باشه، اما اگه جوابش رو پیدا کنیم، شاید بتونیم چندین نماز خون دیگه هم اضافه کنیم به اعضای باشگاه!!
سوال: خدا چرا ما رو آفرید و ما چه وظیفه ای در قبال تشکر از اون داریم و چرا باید بگیم که نماز خوندن 1نوع وظیفست!
آخه موقع تولد من، خدا ازم پرسید که آیا می خوای به این دنیا بری، که بگم الآن وظیفه دارم نماز بخونم؟!
صحبت های خودم رو نقض نمی کنم، اما اگه من نماز می خونم، واسه اینه که میگم در قبال کارهای خدا در این روزگار می خوام ازش تشکر کنم و .....
پس نماز 1وظیفه نیست!
نماز 1نوع تشکر و 1راه برای قدردانی ه!!
خدا ما رو به زور خلق کرد و بعد هی ما رو از آتش جهنم ترسوند!
عین اینه که پدرمون واسکون 1گوشی موبایل بخره بعد هر روز هی گوشزد کنه که اگه شما ازم تشکر نکنید، گوشی رو پس میگیرم و دیگه واست گوشی نمی خرم!!!
در قبال این حرکت پدرتون چه می کنید؟!
من خودم اولین پاسخ رو میدم:
گوشی رو پس می دم و می گم، دستتون درد نکنه، خدا خیرتون بده، اما من گوشی نداشته باشم، راحتترم!!!
آره همیشه این سوال منم بوده که من که خودم نخواستم باشم که حالا شکر گزار بودنم باشم و هیچ وقت حواب منطقی براش پیدا نکردم اما نماز میخونم برای اینکه اگه یه آدم عم کاری برام انجام میداد ازش تشکر میکردم درسته که خودم نخواستم باشم اما حالا که هستم از لحاظ انسانیش برای چیزایی که دارم از خدا تشکر میکنم اما با این سوال که چرا هستم ؟؟؟ شاید وقتی مردم فهمیدم ولی تنها کسی که میتونه جواب این سوال رو بده خداست به هر حال ما همه مخلوق هستیم و او خالق و قطعا مخلوق به واسطه ی مخلوق بودنش نمیتونه بدونه که چرا وجود داره؟؟ مگر اینکه خدا این علم رو بهش بده .

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
این که میگین خداوند با عشق خیلی پاک انسان رو آفرید و در کتب زیادی داریم که عشق والدین به فرزند بعد از عشق خدا به انسان، بالاترین عشق ه!
اما 1سوال؟!
شاید سوالم به موضوع تاپیک ظاهراً نا مربوط باشه، اما اگه جوابش رو پیدا کنیم، شاید بتونیم چندین نماز خون دیگه هم اضافه کنیم به اعضای باشگاه!!
سوال: خدا چرا ما رو آفرید و ما چه وظیفه ای در قبال تشکر از اون داریم و چرا باید بگیم که نماز خوندن 1نوع وظیفست!
آخه موقع تولد من، خدا ازم پرسید که آیا می خوای به این دنیا بری، که بگم الآن وظیفه دارم نماز بخونم؟!
صحبت های خودم رو نقض نمی کنم، اما اگه من نماز می خونم، واسه اینه که میگم در قبال کارهای خدا در این روزگار می خوام ازش تشکر کنم و .....
پس نماز 1وظیفه نیست!
عین اینه که پدرمون واسکون 1گوشی موبایل بخره بعد هر روز هی گوشزد کنه که اگه شما ازم تشکر نکنید، گوشی رو پس میگیرم و دیگه واست گوشی نمی خرم!!!
گوشی رو پس می دم و می گم، دستتون درد نکنه، خدا خیرتون بده، اما من گوشی نداشته باشم، راحتترم!!!
سلام دوست عزیز . منم با حرف هایی که زدید ، موافقم .
ما مگه نمیگیم خدا حکیم است . هر کاری که میکنیم میگیم شاید حکمتی داشته . پس خلق ما هم حکمتی داره . واقعا خود من هم جواب قاطع برای این سوال ندارم . یه سری با یه نامسلمان صحبت میکردم ازم پرسید : چرا خداتون مرا به اجبار خلق کرده ؟ من تو خلق خودم چه نقشی داشتم ؟ چرا خداتون میگه تو آتش جهنم میسوزونم ؟ مگه خداتون مهربان نیست ؟ من الان دوست دارم بمیرم ، چی کار کنم ؟ خدا گفته : خودکشی گناه کبیره هست ؟ من که دوست ندارم زنده بمونم ، چی کار باید کنم ؟ واقعا من جوابی نداشتم . نمیگم سکوت کردم جواب میدادم ولی جواب هام یه مسلمان رو قانع میکرد ولی یه نامسلمان رو نه . اگه زیاد در مورد این موضوعات کنجکاوی کنیم و در هر مورد به بن بست بخوریم ، نتیجه اش فقط ناامیدی و کافر شدنمون میشه . ( ما البته ،اول خودم ، اعتقادم در حد کامل نیست . میگن حضرت علی در مورد هر کاری اول خدا رو میدید بعد اون کار رو . ولی من چی ؟ اگه کار خوب پیش رفت ، اگه یادم شد خدا رو شکر میکنم شاید هم فراموش کنم ولی خدا نکرده اگه کارم خوب پیش نرفت ، اولین کسی که بازخواست میکنم ، خداست . چررررررررررررا ؟ با این وجود میتونم خودم رو مسلمان بنامم ؟ ما فقط شناسنامه ی مسلمانی رو حمل میکنیم ، در جاهایی که به نفعمون باشه استفاده کنیم .) با این وجود من نوکر خدا هستم . با اینکه گناهکارم ولی نماز هام رو میخونم و فکر کنم تا الان نماز قضا ندارم ولی بعضی اوقات سر موقع نمیخونم . آنقدر در میزنم تا ببینم روی صاحب خانه را . واقعا چه صبری داره خدا . فقط کافیه خدا برای یه لحظه ازمون رو برگردونه ، چه اتفاق هایی خواهد افتاد . میتونید برای تجسمش ، رابطتون با مادرتون رو در نظر بگیرید ، تا حالا پیش اومده مادرتون برای 5 دقیقه باهاتون صحبت نکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چه اتفاقی افتاده ؟ من خودم داغون میشم . هنوز خیلی ها هستند که بزرگی خدا رو درک نکردند . ممنون از دوست عزیزم به خاطر این تاپیک خوبشون و همچنین از دوستان عزیز به خاطر پاسخ های زیباشون . تنها دعایی که میتونم کنم اینه : خدایا ! لحظه ای ما را به حال خودمان وا نگذار :gol:

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
می تونم پاسخ خودت رو به این سوال بدونم؟؟
سلام، خیلی خیلی ببخشید که دیر شد!
من خودم اگه بخوام جواب بدم:
من می گم، ما به اجبار خلق شدیم و محکوم هستیم که زندگی کنیم!!
و این یعنی اینکه من از خدای خودم شاکی هستم، یعنی این فقط من نیستم که در قیامت باید به خدا جواب بدم، بلکه خدا هم باید بهم جواب بده، که چرا و برای چی من رو خلق کرد!!
اگر جواب منطقی نداشته باشه، اونوقته که اصلاً به عدل الهی نمیشه اعتقاد داشت، گرچه الآنشم ......
و این دلیلی دیگر که خداوند کامل است اما کمال مطلق نیست!:thumbsup:
اما نماز می خونم که از خوبی هاش تشکر کنم و اینکه بابت کارهای خوبی که انجام میده ازش تشکر کنم!!!
دلیلی نداره که چون بزور متولد شدم، همه چی رو نادیده بگیرم!:)

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
از اون جایی که در مورد سوال قبلی، این همه نماز خون جواب ندادند، گویای اینه که تقریباً کسی فکر نمی کنه و طبق عادت نماز می خونه!!!
حالا 1سوال دیگه، 1شب 1جایی عروسی داداشتون ه!
بعد، آقایون میرن پیرایشگاه و مو ها رو کلی خوب و درست و حسابی مدل می دن و خانم ها هم از بعداز ظهر مشغوله آرایش و گریم و .....
فقط و فقط 30دقیقه بعد از نماز عصر، وقت دارین که نماز بخونین!
چه می کنید؟!
منظورم واسه وضو و این حرفاست!؟!

بارانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب ممنون از جوابت...
چیزی که به چشم خودم دیدم...
معمولا آدمها چند دسته میشن...یا یادشون میره و بی خیال میشن و شب هر دو نماز شب و ظهر رو همزمان قضا ادا می کنند...
یه سری آدم که معمولا قشر مسن جامعه هستند اول وضو می گیرند و بعد اون عملیات رو شروع می کنند...
در مورد عروسی برادر احتمالا درجه اول مثل همون خواهر و مادر و برادر و...همه نمازشون قضا میشه...
در مورد خودم برادر نداشتم بخوام ببینم عروسیش چه کار می کنم..عروسیه خواهرم هم هنوز نماز بهم واجب نبوده ولی کلا اینجور موقعها جوگیر میشم...
یعنی یه جوری حتما سعی می کنم نماز رو اول بخونم...خودم خوشم میاد یه حالی میده...ولی شده واسه عروسی یا جایی رفتن نمازم رو قضا بخونم...به همون دلایلی که گفتی...

کلا اگر بعدش یادم بیفته نمازم مونده فکر می کنم با پررویی تموم نیت کنم واسه بعد..البته حتما تا شب هم عذاب وجدان دارم هم هر لحظه منتظر یک اتفاق بدم...

بارانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
و این یعنی اینکه من از خدای خودم شاکی هستم، یعنی این فقط من نیستم که در قیامت باید به خدا جواب بدم، بلکه خدا هم باید بهم جواب بده، که چرا و برای چی من رو خلق کرد!!
اگر جواب منطقی نداشته باشه، اونوقته که اصلاً به عدل الهی نمیشه اعتقاد داشت، گرچه الآنشم ......
اما نماز می خونم که از خوبی هاش تشکر کنم و اینکه بابت کارهای خوبی که انجام میده ازش تشکر کنم!!!

نمی دونم حست رو درک می کنم...
یه جوری هم آدم انگار لج داره که چرا نمی دونه و چرا نباید بدونه که چرا خلق شده...
هم دلش نمیاد لج کنه و سعی می کنه با تمام ناراحتی که داره ولی بازم خوب باشه
خودم هر وقت تو یه کار خدا می مونم...میگم قبول ولی بعدا باید بگی چرا اینجوری شد..من تا او ن دنیات صبر می کنم ولی جواب می خوام...خیلی وقتا جوابهارو گذاشتم ازش بپرسم.ودیگه هیچی نگفتم...
این سوال هم از اون سوالهاست که گذاشتم یا همین دنیا تا وقتی زنده ام یا اون دنیا بهم حواب بده...
از کفر گویی و این فکر ها و بحث ها هم واهمه ارم چون علمش رو ندارم. هم با هیچ چیزی قانع نمیشم...هر جوابی می گیرم توش یه جای ابهامی هست...

achool

اخراجی موقت
ببین
من نماز نمی خونم چون اعتقاد ندارم

من شکرم را جور دیه انجام میدم

من اعتقاد دارم آدم هر وقت دلش خواست شکر می کنه
احتیاجی هم به این حرکات نداره

خود خدا میدونه ته دل آدما چه خبره

خدا خیلی قشنگه
خیلی ساده
خیلی آسون
خیلی آرام
مثل پر کاه
مثل آغوش اونی که دوسش داری

بارانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتم که: الف، گفت: دگر؟ گفتم: هیچ
در خانه اگر کس است، یک حرف بس است

کسی که بداند هر که خدا را یاد کند، خدا همنشین اوست، احتیاج به هیچ وعظی ندارد، می داند چه باید بکند و چه باید نکند؛ می داند که آنچه را که می داند، باید انجام دهد، و در آنچه که نمی داند، باید احتیاط کند. »

هیچ ذکری، بالاتر از «ذکر عملی» نیست؛ هیچ ذکر عملی، بالاتر از « ترک معصیت در اعتقادیات و عملیات نیست. »

از یکی از علماست...

مربوب

عضو جدید
اگه با من بودی، جریانش مفصله!
3سال پیش شبهای قدر داشتیم می رفتیم قم-جمکران!
1اردوی زیارتی از طرف دانشگاه که مسئول برگزاریش بودیم! (من و چند تا از دوستام)
بعد در مسیر 1دانشجویی که تازه از مکه برگشته بود، باهام صحبت کرد و انقدر صحبت هاش دلنشین بود که کلی متحول شدم و یادم افتاد خدایی هم هست و حتماً این خدا نیازمند ستایش!
چون همونطور که ما نیازمندیم که در قبال کار های خوبمون ازمون تقدیر بشه تا اشتیاقی واسه فعالیت داشته باشیم!
بعد، نماز خوندن رو شروع کردم تا اینکه به خاطر 1سری بهانه گیری و شاکی شدن از دست خدا نماز رو فراموش کردم تا اینکه این چند روز خدا روی من رو کم کرد و بهم فهموند هنوز که هنوز این بندش یادشه، فقط شاید 1موقع هایی سرش شلوغ شه و دیر به درخواست های من رسیدگی می کنه! :thumbsup:
نمازش را میخواندیم اما نمیخواندیم چون نمیدانستیم برای چه میخوانیم اما یادمان هست ترک نماز نکردیم
مارا سفری پیش امد کرد سال82 ما را به مکه اش فرستادند اما ما هیچ نفهمیدیم(16 سال بیشتر نداشتیم)دو سال بعدش مارا فرستادند اما باز افاقه نکرد اما دقیقا دی ماه همان سال مرا اتفاقی افتاد که از این رو به ان رو شدیم.ان سال به هر مکافاتی بود مرا به خانه دوست راه دادند دقیقا 18 مرداد همان سال .سال روز تولد دوباره من است !!!!!
و خدایش میداند که چه شد نمیدانم دل دادیم یا چه مرا ملحد بازگرداندند نه زاهد
و من به این نتیجه رسیدم که خدا بزرگتر از قید و بندی که ما او را به ان محدود کرده ایم و این عظنت شد ان تحول ان دگرگونی که الان عوارض پس میدهد:w41:

چند سالی هست که سعی می کنم بحث اعتقادی نکنم، چون خدایی که من شناختم با خدایی که در کتاب ها تعریف میشه 1خرده فرق داره!
اما این رو می دونم که نباید از خدا 1غول ساخت، بلکه خدا خیلی عادی تر از چیزیه که فکرش رو بکنیم و خدا 1دوست ه! :)
بعد از سفر قصد کردم هرگونه بحث اعتقادی ممنوع!!!! فقط بخوان و بخوان و بخوان انقدر بخوان و تفکر کن تا بفهمی راهی که در پیش گرفتی صحیح است و خدای تو بند این کتب نیست ان است که تو خود در ذهنت ساخته ای
خدایمان یک دوست است یک دوست از جنس خودش :w16:

سلام.

کلمه ""خداوند""
معانی جملاتی که میگم.
این ها باعث میشه که من تمرکزم رو از دست ندم!
1نماز 2رکعتی بخون، تا از خدات تشکر کنی، بعد که به آرامش رسیدی نمازت رو کامل بخون!
به قول معروف، تو 1قدم بردار، خدا 100قدم واست بر میداره! :thumbsup:
!

تو از خلوص نیت بنده ات چنان مشتاقی همچون کسی که خودش رو به دامن بزرگی می اندازه تا اون و ببخشد

دین رو شما چی ترجمه و معنی می کنی؟!
.
:thumbsup2:
خدايا، شرّ يهوديان را از سر مسلمين كم كن،
و برعكس!
بدين ترتيب، ظاهراً لطف بزرگى در حق موجودات زنده كرده‌اى.
[خدايا، منظورم خودم يا برادران کوئن نيست؛ منظورم آنهايى است که یهودی بودن و مسلمان بودن خودشان را زيادى جدى گرفته‌اند.]

سلام.
اما 1سوال؟!
پس نماز 1وظیفه نیست!
جوابش رو دادی ولی توی این سوال نکاتی ظریف نهفته
چرا هر روز به علی و محمد و خدایش شهادت میدهیم
چرا هر روز به مهربانی و برزگی و بی نیازی ویکتای و ...........اقرار میکنیم
ستایش و تشکر از عزیز ترین کسانمان حتی دست بوسی مادر برایمان گاهی سخت ایت اما برای او سجود و رکوع میکنیم!!!؟؟؟
اصلا سوالی دیگر او که می داند اخر و عاقبت ما چیست پس هدف از امتحان چیست؟؟؟
لطفا اینگونه پاسخ ندهید که میخواهد ما بیهوده از دنیا نرویم!!!!
وووووو سوال هایی دیگر

خوب، حالا می تونی بگی ما چرا خلق شدیم؟!
آیا کسی پاسخ درست و منطقی داره؟!
نه پاسخ های کورکورانه فلسفی و مذهبی خشک!

بهتر نیست تاپیک جداگانه در نظر گرفته شود

آخرین ویرایش:

هياهو

عضو جدید
والله دروغ چرا ؟ نه ميخونم و نه دوست دارم بخونم . هيچ ترسي هم ندارم از بهشت يا جهنمش و به اوناييم كه ميگن اون دنيا اول از همه ميپرسن نماز خوندي اگه گفتي نه ديگه سوالي نمي كنن ميگن برو جهنم بايد بگم كه در انصاف خدا بايد شك كرد !!! بابا خدا زيباست مثل باد مثل بارون مهربونه . چرا من بايد هر وقت كه يه نفر اذان ميگه بدوم بگم واي خدا صدام كرد برم يه سري ادا اصول در آرم تموم شه بره . نه من دل بنده هاش رو نمي شكنم . حقشون رو نمي خورم . بهشون محبت مي كنم .و به كسايي كه دوسشون دارم عشق هديه ميدم و سعي مي كنم در كنار كسي كه زندگي مي كنم بهش وفادار باشم و همه احساسم رو به پاش بذارم . اينا سخت تره يا خوندن چند تا نوشته پشت سر هم ؟

achool

اخراجی موقت
والله دروغ چرا ؟ نه ميخونم و نه دوست دارم بخونم . هيچ ترسي هم ندارم از بهشت يا جهنمش و به اوناييم كه ميگن اون دنيا اول از همه ميپرسن نماز خوندي اگه گفتي نه ديگه سوالي نمي كنن ميگن برو جهنم بايد بگم كه در انصاف خدا بايد شك كرد !!! بابا خدا زيباست مثل باد مثل بارون مهربونه . چرا من بايد هر وقت كه يه نفر اذان ميگه بدوم بگم واي خدا صدام كرد برم يه سري ادا اصول در آرم تموم شه بره . نه من دل بنده هاش رو نمي شكنم . حقشون رو نمي خورم . بهشون محبت مي كنم .و به كسايي كه دوسشون دارم عشق هديه ميدم و سعي مي كنم در كنار كسي كه زندگي مي كنم بهش وفادار باشم و همه احساسم رو به پاش بذارم . اينا سخت تره يا خوندن چند تا نوشته پشت سر هم ؟

100% باهات موافقم
خدا قنگه
خدا مهربونه
وقتی بچه بودم فکر می کردم خدا یه پسرمر مهربون با ریش بلند و دوست داشتنی

الان مطمئنم که خدا همونجوری هست

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
کلا اگر بعدش یادم بیفته نمازم مونده فکر می کنم با پررویی تموم نیت کنم واسه بعد..البته حتما تا شب هم عذاب وجدان دارم هم هر لحظه منتظر یک اتفاق بدم...
خوب، خیلی خوبه!
من و شما تقریباً مثل هم فکر می کنیم!
من هم معتقدم که خدا اصلاً دوست نداره که بنده هاش به خاطر تشکر و .... اذیت شن!!!
من هم نماز می خونم، اما خوب موقع وضو، 1خرده عملیات مثل مسح سر رو، سایه انجام میدم. :)

این سوال هم از اون سوالهاست که گذاشتم یا همین دنیا تا وقتی زنده ام یا اون دنیا بهم حواب بده...
از کفر گویی و این فکر ها و بحث ها هم واهمه ارم چون علمش رو ندارم. هم با هیچ چیزی قانع نمیشم...هر جوابی می گیرم توش یه جای ابهامی هست...
کاملاً موافقم!!!

بعد از سفر قصد کردم هرگونه بحث اعتقادی ممنوع!!!! فقط بخوان و بخوان و بخوان انقدر بخوان و تفکر کن تا بفهمی راهی که در پیش گرفتی صحیح است و خدای تو بند این کتب نیست ان است که تو خود در ذهنت ساخته ای
خدایمان یک دوست است یک دوست از جنس خودش :w16:

اصلا سوالی دیگر او که می داند اخر و عاقبت ما چیست پس هدف از امتحان چیست؟؟؟
لطفا اینگونه پاسخ ندهید که میخواهد ما بیهوده از دنیا نرویم!!!!
وووووو سوال هایی دیگر

بهتر نیست تاپیک جداگانه در نظر گرفته شود
بخوان و بخوان و تفکر کن، نه!!!
بخوان، تفکر کن، تفکر کن، تفکر کن!
بهتر نیست؟!
.
.
روزی که گفتم خداوند مطلق نیست، 100000پست و نامه شخصی و ..... رو جواب دادم که این چه حرفیه!؟!
اما خدا مطلق نیست!
قضیه اختیار چیزیه که 2سال من روبه حالت خلصه برد، به این نتیجه رسیدم که فعلاً قادر به درکش نیستم!!!
یا کمال مطلق درست نیست، یا انسان مختار نیست!
وجود هر دو، تناقض دارد، این بحث اگر در تاپیک جداگانه مطرح شود، به سرانجام نمی رسد.
چون، هم گروهی که می گویند انسان مختار است و خدا کمال مختار نیست و هم گروهی که می گویند انسان مختار است اما در اختیار خداوند، هر دو از روی حدس و شواهد غیر قابل لمس سخن می گویند، نه مدارک و مستندات قابل مشاهده!!!
و این هیچ گروهی رو ارضا نمی کنه!!!

هنوز هم معتقدم، بعید است خداوند بخواهد به خاطر تشکر از خود و 1نوع تکبر محقانه، بنده هایش رو به زحمت بندازه! :)
راستی، امضای قشنگی داری مربوب،، دردی است مشترک! :thumbsup:

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
چرا من بايد هر وقت كه يه نفر اذان ميگه بدوم بگم واي خدا صدام كرد برم يه سري ادا اصول در آرم تموم شه بره . نه من دل بنده هاش رو نمي شكنم . حقشون رو نمي خورم . بهشون محبت مي كنم .و به كسايي كه دوسشون دارم عشق هديه ميدم و سعي مي كنم در كنار كسي كه زندگي مي كنم بهش وفادار باشم و همه احساسم رو به پاش بذارم . اينا سخت تره يا خوندن چند تا نوشته پشت سر هم ؟
دوستم، من هم کاملاً مثل شما فکر می کردم و اعتقاد داشتم!
مراجعه کنید به اولین پست من در این تاپیک!
اما وقتی با خودم فکر کردم، دیدم این تفکر من با اینکه درسته، اما گاهی به خاطر مشغله ذهنیم فراموش می شه!
در ضمن، یادت باشه سعی کن در زندگیت، باید ها و نباید ها رو خودت تعریف کنی تا شخص دیگه ای! :thumbsup:
من با تفکری مشابه تفکر شما، بعد از چند وقت متوجه شدم، که نماز یکی از کامل ترین راه های تشکره!
نه اینکه درست ترین راه، فقط کامل ه!!!
عقیده من اینه که کار شما هم درسته و خیلی از نماز پایین تر نیست، اما نماز 1نمادی از مسلمانیت، اتحادت و ...... دیگست که بطور جامع انواع تشکر ها رو 1جا جمع کرده!
:)

1 سوال فکر میکنید باید از خدا ترسید؟
اگر خدا رو نشناسی، حتماً می ترسی، اما اگر بشناسیش، نمی ترسی که هیچ، همیشه سعی می کنی، همراهش باشی!:)

worthwhile

عضو جدید
حرف زدن با یه بزرگ خوبه

حرف زدن با یه بزرگ خوبه

شکرخداکه هرچه طلب کردم ازخدا برمنتهای همت خود کامران شدم

:gol:
دوشم نوید داد که حافظا بازاکه من به عفو گناهت ضمان شدم

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
حافظ هم اگر می خواست با 1بزرگ حرف بزنه، حافظ نمی شد!
اون هم خودش تلاش کرد و خدا رو شناخت!!!
فکر کنم دیگه اعتماد خالی از تفکر بس باشه!!

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی جالبه نظرسنجیش تا سال 2036 اعتبار داره.................
یعنی امید دارن تا اون موقع یه همچین باشگاهی وجود داشته باشه...................

بالا