آزمون نظام مهندسی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

tas_i_sat

عضو جدید
سوال 54)غلط بایستی کلا حذف شود (کسانی که حل کرده اند گفته اند که بجای 5 متر ستون آب بایستی 0.5متر ستون آب لحاظ کنیم تا به جواب برسیم
سوال 52)2جواب دارد،جواب گزینه 2 صددرصد درسته و جواب دیگر4 میباشد که ناشر کتاب بایستی توجه میکرده تا در جدول ص43 برای منبع انبساط 2 را لحاظ میکرده،آقا برو دقت کن خانم محترم برو دقت کن دارم درست میگم تمامی اعداد حداقل در متن بایستی حداکثر در دوره تناوب باشد میگی نه برو ببین.
حداقل تعداد بازدید=حداکثر دوره تناوب بازرسی روش فکر کن
سوال 59)جواب 4غلط اعلام شده،چون 10 طبقه را اثر نداده است،با توجه به 16-6-2-11 صفحه 100 پس گزینه1 درست است.اگر توجیه نمیشوی ایمیل کن تا توجیهتان کنم tas_i_sat@yahoo.com
سوال24)جواب سوال رااشتباه اعلام کرده اند، 1-8-7-14 ص80 پس گزینه 2 درست میباشد،اگر در کتاب دیگری آمده که جواب بشه گزینه 4،در آن صورت گزینه 2 و4 درست میباشد.
نظرتان را ایمیل کنید

آخرین ویرایش:

parvazdj

عضو جدید
سوال 54)غلط بایستی کلا حذف شود (کسانی که حل کرده اند گفته اند که بجای 5 متر ستون آب بایستی 0.5متر ستون آب لحاظ کنیم تا به جواب برسیم
سوال 52)2جواب دارد،جواب گزینه 2 صددرصد درسته و جواب دیگر4 میباشد که ناشر کتاب بایستی توجه میکرده تا در جدول ص43 برای منبع انبساط 2 را لحاظ میکرده،آقا برو دقت کن خانم محترم برو دقت کن دارم درست میگم تمامی اعداد حداقل در متن بایستی حداکثر در دوره تناوب باشد میگی نه برو ببین.
سوال 59)جواب 4غلط اعلام شده،چون 10 طبقه را اثر نداده است،با توجه به 16-6-2-11 صفحه 100 پس گزینه1 درست است.اگر توجیه نمیشوی ایمیل کن تا توجیهتان کنم tas_i_sat@yahoo.com
سوال24)جواب سوال رااشتباه اعلام کرده اند، 1-8-7-14 ص80 پس گزینه 2 درست میباشد،اگر در کتاب دیگری آمده که جواب بشه گزینه 4،در آن صورت گزینه 2 و4 درست میباشد.
نظرتان را ایمیل کنید

مگر پاسخ سوالات توسط نظام مهندسی اعلام شده است؟کدوم سایت؟

parvazdj

عضو جدید
به نظر من سوال 24 درست است چون حجم منبع انبساط باز حاصلضرب E , V2-V1 می باشد که E به دما بستگی دارد.

parvazdj

عضو جدید
نظرتان را ایمیل کنید
دوستان فراموش نشود سوال 4 هم دو گزینه صحیح دارد.

891250387

عضو جدید
دوستان اولا ک دیشب کلید در سایت مقررات ملی ساختمان قرار گرفته قسمت نمونه سوالات
ثانیا فراموش نشه سوال 4 هم دو گزینه صحیح دارد گزینه های 1و4 صحیح هستند.

parvazdj

عضو جدید
الان کلید مقررات ملی و چک کردم سوال 4 رو گفته گزینه 4 در صورتیکه گزینه 1 هم درست است.همچنین سوال 59 هم گفته گزینه 4 در صوتیکه هم.نطور که دوستمون گفتن طبقه گفته های صفحه 100 مبحث شانزدهم گزینه 1 درست است.از طرفی برای سوال 54 جواب به دست آورده چطوری؟؟؟؟!!!!!!

parvazdj

عضو جدید
توی کلید جواب سوال 37 گزینه 2 شده چرا؟؟؟؟!!!!!لطفا کسانی که جوابش و درست زدن پاسخ و با راه حل بذارن

parvazdj

عضو جدید
21=من خودم به دلیل تناقض مبحث 14 و 16 نزدم ولی بنظرم چون توامان گفته نباید از جدول مبحث 14 جواب داد و با نکته ص55 مبحث 19 باید استفاده کرد
22=3
23=---
24=---
25=1
26=3
27=--- میشه جواب این سوال رو بدید
28=---
29=---
30=1
31=3
32=1
33=1
34=---
35=2
36=4
37=4 عددی ک هبه دست آوردم 39.3 شده بود و این گزینه را زدم
38=4
39=2
40=1
دوستان سوالاتی که من پاسخ ندادم هم جوابشونو بگید تا قشنگ واسه هممون مشخص شه دیگه لطفا یکم فعال باشید
در مورد سوال 37 مثل این دوستمون منم عدد 39.3 را به دست آوردم و گزینه 4 رو زدم.لطفا کمک کنید؟؟؟؟؟

teddyjoon

عضو جدید
دوستان سلام
من اعتراض جدی به جواب سوالات 13 و 24 و 37 دارم
-درباره سوال 13 کسی که کمترین سوادی از طراحی و افت فشار داشته باشه بلافاصله گزینه 2رو حذف میکنه
-سوال 24 هم در صفحه 80ذکر کرده ودرسته که در کتاباسم منبع باز رو نیاورده اما باز هم میتونه مورد استناد برای جواب قرار بگیره
-سوال 37 که به نظرم کاملا غلطه چون افت فشار 15 فوت آب است و باید تبدیل واحد انجام بدیم و بعد بزاریمش تو فرمول درحالی که وقتی جواب رو گزینه 2 رو جواب معرفی کرده یعنی این کارو انجام نداده که کاملا غلط است
-همچنین همگی درباره سوال 54 هم نظریم که متن سوال اشتباه بوده و باید نمره آن به همگی داده شود.(موندم چطوری گزینه 4 رو با همه تفاسیر به عنوان جواب گفته)

-درباره سوال اسانسور و سوال هواکش وبازرسی منابع انبساط من هم نظر دوستمون میلاد رو تایید میکنم
-و سوال 4 که خودمم نمیدونم که گزینه 4 رو زدم یا 1-درسته که هر دو گزینه درست به نظر میاد اما متاسفانه انگار گزینه 4 درست تره.چون در گزینه 1 به جای قطع باید خاموش شوند
دوستان ممنون میشم نظراتتون رو بدونم

teddyjoon

عضو جدید
اما دوستان بدون تعارف کسی بوده که با این کلید احساس کنه قبول میشه؟

teddyjoon

عضو جدید
و یک سوال دیگهو چون من دفعه اولم بود که آزمون میدم و تجربه کافی رو ندارم
چقدر دیگه طول میکشه تا نتیجه اعلام شه؟
خفه شدیم دیگه

891250387

عضو جدید
ا سلام تاکید می کنم سوال 4 دو گزینه صحیح وجود دارد وبا اطمینان می گویم مبحث21
گزینه 1 :صفحه44 21-5-4-1-9
گزینه 4:صفحه 49 21-5-6-3-6
دوستان به ادرسی که میدم برن و دقت کنن دقیقا در سوال4 هر دو گزینه 1 و 4 در متن مباحث عینا امده اصلا بحث خاموش کردن ک دوستمون میگه اشتباهه دقیقا به متن مبحث نگاه کنید هر دو گزینه درسته

parvazdj

عضو جدید
سوال 4 مطمینا 2 گزینه درست دارد.لطفا همه چک کنید:عین جمله ای که در بند 21-5-4-1-9 مبحث 21 نوشته شده:سیستم تهویه مطبوع باید در حالت اضطراری به طور اتوماتیک قطع شود.
گزینه 1 سوال 4:سیستم تهویه مطبوع باید در حالت اضطراری به طور اتوماتیک قطع شود.
هیچ جای کتاب از خاموش صحبت نشده خواهشا چک کنید بعد گزینه ها رو رد کنید جمله کتاب با آدرسی که گذاشتم و گزینه 1 حتی یک کلمه هم تفاوت ندارند کسانی که می گن خاموش اومده به جای قطع برن به این آدرسی که گذاشتم و چک کنن می بینن که اشتباه می گن و گزینه 1 هم درست. خواهشا چک کنید مهممممممممممممم

faeal

عضو جدید
کسی میدونه جواب سوال 50سایز لوله اصلی مسجد کجای کتاب هستش؟؟؟اگه میدونید بگید.

teddyjoon

عضو جدید
دوستان درست میفرمایید من با همون ذهنیت آزمون بودم دیگه کتاب رو نگاه نکرده بودم.الان میبینم که درست میگویید.خداروشکر درباره سوال 4 حق با ما داوطلبین هست صد درصد
باید هر دو گزینه رو درست بگیرند
درباره بقیه سوالاتی ک گذاشتم نظری ندارید؟

teddyjoon

عضو جدید
سایز لوله مسجد رو بله من حل کردم
یعنی اگه قبول شم جون من رو همون چنتا مساله ای بود که آخر امتحان حل کردم و همش هم درست دراومده
کل سوال منطبق بر مبحث 16 وپیوست 3 میباشد.اون روچک کنید متوجه خواهید شد . و البته جدول صفحه 108 هم مورد استفاده قرار میگیرد

891250387

عضو جدید
دوستان جز سوال 4 که مشخصه دو جواب داره به بهضی دیگه از سوالات نیز میشه اعتراض کرد مثل همون منبع انبساط بسته ص80 م 14 ک صریحا گفته به فشار و حجم و دما وابسته است و سوال 54 که سوال دارای ایراد است کلا طراح باید طوری سوال را طرح کند که یا مستقیم به متن مبحث ارتباط داشته باشد یا کلا هیچ ارتباطی به متن مبحث نداشته باشد(منابع دانشگاهی و راهنمای مباحث)در غیر اینصورت داوطلب دچار سردرگمی شده
مثلا سوال 12 که گفته خانه ای دارای 6 ساکن و یک اشپزخانه و دو مجموعه لوازم بهداشتی است ---داوطلبی مثل من که رجوع میکند به جدول ص42 م14
برا اشپزخانه50 برالوازم بهداشتی50 برای افراد 45 در صورتی که گفته ساختمان دارای 6 ساکن است اینجا داوطلب را سردرگم میکند طبق جدولص42 برای هر نفر در اتق نیز باید مقدار هوای تازه مدنظر قرار گیرد.پس باز هم داوطلب گیج و سردرگم میشود

parvazdj

عضو جدید
نظرتان را ایمیل کنید
دوست عزیز سوال 59 کدام گزینه آخر درست است؟طبق صفحه 100 مبحث شانزدهم گزینه 1 درست است چرا در کلید سازمان سنجش گزینه 4 آمده؟؟؟؟؟!!!!!!لطفا جواب بدید استرس دارم

891250387

عضو جدید
با سلام حق با دوستمونه من ص100 م 16 را نگاه کردم میتوان استاند کرد به آن و هم گزینه 1 و هم 4 را صحیح دانست این را هم میتوان اعتراض زد شماره مهندس عادل داوودی را میزارم دوستان ایشون دوره میزاره برا مهندسان میتونید اعتراضات رو به ایشون بگید من اعتراض سوال 4 که دو گزینه صحیح است رو بهش گفتم و گفت یجورایی میشه بررسی کردو حق با ماست 09195369552

anila124

عضو جدید
سلام به همگی
یک نفر میتونه بگه الان کدوم سوالا اشکال داره؟
چون روش هی بحث شده و نظرات موافق و مخالف داره بهتره به جمع بندی برسیم
بهتره شروع کنیم به اعتراض اما از کی؟؟؟؟؟و چجوری؟هنوز شماره ای ندادن که

mahmood5

عضو جدید
بچه ها سوال 54 بطور کلی غلط است و سوال 59 هم باید دو گزینه ای اعلام گردد. این که از بدیهیات است.

anila124

عضو جدید
خب اومدم بگم که من با 36 عدد سوال زده
11 عدد غلط دارم
و من قبول نمیشم و دیگه خیالم هم راحت شد
ولی هروقت بگین اعتراض میکنم

بقیه چیکار کردن؟حساب کردین؟کسی قبول میشه یا لب مرز باشه؟

آخرین ویرایش:

parvazdj

عضو جدید
بچه ها سوال 54 بطور کلی غلط است و سوال 59 هم باید دو گزینه ای اعلام گردد. این که از بدیهیات است.
با تایید سوالاتی که دوستمان گفتند بدیهی است سوال 4 هم 2 گزینه درست دارد.سوال 37 هم جوابش در کلید اشتباه آمده به دلیل زیر:
فرول ضریب عبور جریان: ( psi جذر افت فشار)*(ضریب عبور)Q=Kv(دبی gpm)
برای به دست آوردن ضریب Kv باید دبی برحسب گالن بر دقیقه gpm و فشار psi باشد پس در سوال عدد دبی در سوال 100gpm و فشار 15ftH2o آمده که فشار با تبدیل واحد(ابتدا به اینچ آب بعدی اس آی تبدیل می شه) 6.498=15*12*0.0361.از تقسیم 100 بر جذر فشار (جذر 6.498) یعنی عدد 2.55، 100/2.55=39.23 که به گزینه 4 نزدیک است.
اما در کلید عدد 100 بر جذر عدد فشار (جذر 15 که فوت آب است بدون تبدیل واحد تقسیم شده) 3.873 (جذر 15) 100/3.87=25.84 به گزینه 2 نزدیک بوده و گزینه 2 را انتخاب کرده که اشتباه است.

دوستانی که سوال 37 و جواب دادید بحث کنید اگه دلایلم اشتباه یا درست.

parvazdj

عضو جدید
خب اومدم بگم که من با 36 عدد سوال زده
11 عدد غلط دارم
و من قبول نمیشم و دیگه خیالم هم راحت شد
ولی هروقت بگین اعتراض میکنم

بقیه چیکار کردن؟حساب کردین؟کسی قبول میشه یا لب مرز باشه؟
به نظرم خیلی نامردی کردن با این امتحانی که گرفتن باید همه اعتراض کنیم با این آزمونش حد نصاب نمره رو بذارن رو %45 آزمونش ناجوانمردانه بود نمی خواستن کسی قبول بشه هممون کلی هزینه کریم وقت گذاشتیم فقط سرکار گذاشتنمون من سوالایی و که روش حساب کردم مثل قط لوله اصلی گاز و تعداد نفرات جابجا شده توسط آسانسور غلط شدن چه خبر تو یه آزمون همه سوالا فوق العاده سخت باشه مگه تو اون استرس سر امتحان چقد ذهن آدم کار می کنه می تونه خلاقیت داشته باشه.آزمونشون فوق العاده غیراستاندارد بود.چون تو یه آمون معمولا هم سوال سخت و هم متوسط و هم ساده است این آزمون اصلا اینجوری نبود هر موقع خواستید اعتراض کنید یه روز و یه سایت بگید همه اعتراض کنیم همه چی دست خود نظام مهندسی حتی می شه وادارشون کرد حد نصاب نمره رو بیارن پایینتر بخاطر آزمون غیراستاندارشون

milad85me

عضو جدید
خب اومدم بگم که من با 36 عدد سوال زده 11 عدد غلط دارمو من قبول نمیشم و دیگه خیالم هم راحت شدولی هروقت بگین اعتراض میکنمبقیه چیکار کردن؟حساب کردین؟کسی قبول میشه یا لب مرز باشه؟
به نظر من که آزمون استاندارد بود و با کمی دقت و تسلط میشد نمره‌ی قبولی رو کسب کرد. طبق کلید منتشر شده من 40 تا درست و 6 تا غلط زدم که حدوداً میشه 64 درصد.

anila124

عضو جدید
پرواز شما چیکار کردین؟
من که فکر میکردم 4-5 تا غلط دارم و وقتی شد 11 تا واقعا بهت زده شدم
بی خیال
حتی اگر 4 تا هم سوال غلط بگیرن که عمرا اینکارو بکنن باز هم قبول نمیشم
ایشالا دفعه بعد
فکر میکنین آزمون بعدی کی باشه؟؟؟

میلاد تبریک میگم، بار اولتون بود؟قبلا کار اجرایی کردین؟خیلی خوندین؟

milad85me

عضو جدید
پرواز شما چیکار کردین؟
من که فکر میکردم 4-5 تا غلط دارم و وقتی شد 11 تا واقعا بهت زده شدم
بی خیال
حتی اگر 4 تا هم سوال غلط بگیرن که عمرا اینکارو بکنن باز هم قبول نمیشم
ایشالا دفعه بعد
فکر میکنین آزمون بعدی کی باشه؟؟؟

میلاد تبریک میگم، بار اولتون بود؟قبلا کار اجرایی کردین؟خیلی خوندین؟
ممنون.
بله بار اولی بود که آزمون میدادم.
کار من بی ارتباط با تاسیسات مکانیکی نیست. توی واحد تعمیرات مکانیک سایت‌های بهره‌برداری نفت و گاز کار میکنم.
3 هفته وقت گذاشتم. تاسیسات مکانیکی، لوله‌کشی گاز طبیعی، آسانسور و مبحث 19 رو دقیق خوندم و تاسیسات بهداشتی رو سطحی!! بقیه‌ی مباحث رو هم فرصت مطالعه پیدا نکردم.
انشاءالله در آزمون بعدی موفق باشید.

parvazdj

عضو جدید
ممنون.
بله بار اولی بود که آزمون میدادم.
کار من بی ارتباط با تاسیسات مکانیکی نیست. توی واحد تعمیرات مکانیک سایت‌های بهره‌برداری نفت و گاز کار میکنم.
3 هفته وقت گذاشتم. تاسیسات مکانیکی، لوله‌کشی گاز طبیعی، آسانسور و مبحث 19 رو دقیق خوندم و تاسیسات بهداشتی رو سطحی!! بقیه‌ی مباحث رو هم فرصت مطالعه پیدا نکردم.
انشاءالله در آزمون بعدی موفق باشید.
من خودم ارشد دانشگاه دولتیم به نظرم با 4 تا کتاب سطحی خوندن این امتحان و کسی قبول نمی شه مگه اینکه یا شانسی زدید و شانستون درست از آب در اومده یا بیشتر وقت گذاشتید.دیگه این حرفا از بورس افتاده که من نخوندم و خوب دادم اونم این آزمون

891250387

عضو جدید
با سلام در مورد سوال 37 من هم دقیقا جواب رو 39.2 دراوردم که به گزینه 4 نزدیک بود اما ریسک نکردم و جواب رو نزدم راستی اون هد که گفت

با سلام در مورد سوال 37 من هم دقیقا جواب رو 39.2 دراوردم که به گزینه 4 نزدیک بود اما ریسک نکردم و جواب رو نزدم راستی اون هد که گفت

با تایید سوالاتی که دوستمان گفتند بدیهی است سوال 4 هم 2 گزینه درست دارد.سوال 37 هم جوابش در کلید اشتباه آمده به دلیل زیر:
فرول ضریب عبور جریان: ( psi جذر افت فشار)*(ضریب عبور)Q=Kv(دبی gpm)
برای به دست آوردن ضریب Kv باید دبی برحسب گالن بر دقیقه gpm و فشار psi باشد پس در سوال عدد دبی در سوال 100gpm و فشار 15ftH2o آمده که فشار با تبدیل واحد(ابتدا به اینچ آب بعدی اس آی تبدیل می شه) 6.498=15*12*0.0361.از تقسیم 100 بر جذر فشار (جذر 6.498) یعنی عدد 2.55، 100/2.55=39.23 که به گزینه 4 نزدیک است.
اما در کلید عدد 100 بر جذر عدد فشار (جذر 15 که فوت آب است بدون تبدیل واحد تقسیم شده) 3.873 (جذر 15) 100/3.87=25.84 به گزینه 2 نزدیک بوده و گزینه 2 را انتخاب کرده که اشتباه است.

دوستانی که سوال 37 و جواب دادید بحث کنید اگه دلایلم اشتباه یا درست.
با سلام در مورد سوال 37 من هم دقیقا جواب رو 39.2 دراوردم که به گزینه 4 نزدیک بود اما ریسک نکردم و جواب رو نزدم راستی اون هد که گفته نکته انحرافیه چون طبق فرمول شیرها تبدیل واحد به psi نکرده منم رو این سوال اعتراض دارم و به خاطر شک و تردید گزینه 4 رو نزدم نظر دوستانچیه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا