آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ،نقل قول از طرف دانشجویان پذیرفته شده دانشگاه تهران.قطعی نیس.
خب یعنی یه اسکیس متفاوت باید بدیم؟! برای اونم جدا باید تمرین کنیم؟!!!!
5تا آزمون جدا.........
حدس میزنم شانس قبولی بچه های تهران خیلی بالا میره ، به خاطر دسترسی به استادای اسکیس

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره سه ماه مونده ولي قرار نيس همش واسه قيابكلو باشه
من بعيد ميدونم ازش سوال حلي بده
اقليم بايد به نور و سايه و همونا كه تو فصول 1-5 ابنيه خونديم كفايت كنه
سوالای سالای اخیر تاسیسات الکتریکی مساله هم دارن ، اغلب از شدت صوت و ...

شما واقعا منو نگران میکنی وروجک جان ! من تازه شروع کردم!!!!:crying::w45:

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
جزوه روشنایی روز خانم قیابکلو ،جزوه کم حجم و خوبیه که شدیدا توصیه میشه
اگه امکانش براتون هست تو قسمت جزوه ها بزارید ما هم استفاده کنیم ، ممنون

راجع به جزوه ی زبان آقای امیری ، کسی چیزی میدونه یا داره؟

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دارم تنظيم شرايط قيابكلو رو ميخونم
اما به نظرم فقط دارم وقت تلف ميكنم
همش فرمول و تعريف
بايد فرمولا رو بخونم؟
بعد اينكه من واسه تاريخ و منظر خوب قت گذاشتم اما از فن فقط تنظيم و سازه در معماري و درك رفتار و آكوستيك خوندم
ديگه نميرسم به نور و الكتريكي و مكانيكي
ميخوام اين چن وقت باقيمونده رو شهرسازي قرن 20 بخونم و كياني و منظر راهيان
ميگين چيكار كنم؟؟؟؟

عزیزم شما هم مثل بقیه تو دبیرستان رشته ریاضی بودی دیگه!
و اینم میدونی که فرمولی که اثباتش رو ندونی اگه 100 بار هم از روش بنویسی بازم یه روز یادت میره! از خود خانم قیابکلو هم بپرسی از حفظ نیست!
تازه بعدا هم سرکار و پروژه واسه این که کارت تو تنظیم شرایط جوابگو باشه هیچ وقت از این فرمولا استفاده نخواهی کرد!
پس مغزتو خسته ش نکن!

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالای سالای اخیر تاسیسات الکتریکی مساله هم دارن ، اغلب از شدت صوت و ...

شما واقعا منو نگران میکنی وروجک جان ! من تازه شروع کردم!!!!:crying::w45:

هیچ هول نشو! :biggrin:
مـــــــــــــا آرومـــــــــــــــــــــــــــــــــیم!:smile:

yashel

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید . یه سوال دارم .. عمق یخبندان فاصله ی سطح زمین تا زیر شالودست یا سطح روییش ؟؟ من این سوال رو تو چند تا از منابع با جوابای مختلف دیدم !! دلیل این اشتباها تو منابع چیه!!؟ بالاخره کدوم درسته :confused:

سلام،رعایت عمق یخبندان واسه اینه که بتن پی تو دمای پایین آسیب نبینه،پس مطمئنا باید تا سطح روی پی باشه

من چند وقته درگیر این سوالم. با جواب شما کاملاً موافقم. عمق یخبندان یعنی از سطح زمین تا ارتفاعی که تو سردترین روز سال دچار بخیندان می شه و پی باید از این مسئله محافظت شه. در نتیجه باید سطح فوقانی پی پایینتر از عمق یخبندان باشه. یعنی عمق یخبندان می شه سطح زمین تا سطح فوقانی پی. این کاملاً درست و منطقیه!
ولی جواب این سوال با توجه به آیین نامه جدید می شه سطح زمین تا زیر شالوده!!!!
ابن رو طباطبایی گفته من خودم تو آیین نامه پیدا نکردم. اگه کسی دید دقیقاً کجاست بگه.

yashel

عضو جدید
همش فرمول و تعريف
بايد فرمولا رو بخونم؟
بعد اينكه من واسه تاريخ و منظر خوب قت گذاشتم اما از فن فقط تنظيم و سازه در معماري و درك رفتار و آكوستيك خوندم
ميگين چيكار كنم؟؟؟؟

نور و مکانیکی دروس ساده ای هستن. سوالات ساده ای هم ازشون میاد. تا کنکور هم هنوز خیلی زمان مونده. پس نگران نباش و یه زمانی به این دروس اختصاص بده.
این دروسی که واسه فن خوندی شامل ایستایی، صوت و تنظیم شرایط می شه. عناصر جزئیات درس مهمیه. ارزشش دقیقاً به اندازه ی تنظیم شرایطه.
برای ایستایی هم به غیر از این دو کتاب که خوندی باید حتماً یه جزوه برای قسمت های محاسباتی بخونی. محاسبات خیلی مهمتر از سیستم های ساختمانیه. کنکور سال گذشته از سیستم هیچ سوالی نبوده.
قسمت های مهم محاسبات: بردار، تکیه گاه، نمودار های برش و خمش، خرپا، تنش، کرنش و ...

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
قسمت های مهم محاسبات: بردار، تکیه گاه، نمودار های برش و خمش، خرپا، تنش، کرنش و ...

خدای نا کرده از شعاع ژیراسیون و مرکز ثقل و اینا که سوال نمیاد!؟ من که تا حالا ندیدم تو سوالا! اگه تو کنکورای قبل اومده بگین یه گلی به سر بگیریم!

yashel

عضو جدید
خدای نا کرده از شعاع ژیراسیون و مرکز ثقل و اینا که سوال نمیاد!؟ من که تا حالا ندیدم تو سوالا! اگه تو کنکورای قبل اومده بگین یه گلی به سر بگیریم!

اینا که فقط یه فرموله! نه سوال نیومده تا حالا.
بیشتر سوالا مربوط به نمودارهای برش و خمش، تکیه گاه و گشتاور و خرپا و پایداری، ناپایداری و معینی نامعینی سازه!

saeedeh.arch

عضو جدید
نمیدونم باورت میشه یا نه که نفر اول کنکور پارسال که الانم تو دانشگاه تهران تشریف داره،کمتر از 2 ماه واسه کنکور خوند،بعد از دفاع تو دی ماه...
البته نه اینکه از صفر شروع کنه،زبان رو از تابستون خونده بود و سال قبلشم 480 شده بود ولی بازم تو 2 ماه خیلی خوب نتیجه گرفت اینو گفتم که ناامید نشید که نمیرسید...
3 ماه وقت کمی نیست من تازه یه ماهه شروع کردم و با اینکه خیلی خوب نخوندم ولی 6 تا کتاب مهم رو تموم کردم،امسال معماری و تکنولوژی هر دو رو شرکت کردم به عبارتی چیزی حدود 15 ،16 تا منبع اصلی واسه 2 تا کنکور مونده ولی ناامید نیستم
باید باور کنیم که 3 ماه وقت کمی نیست و پر تلاش و با انرژی به راهمون ادامه بدیم
سلام.ولی من خیلی ناامیدم.اخه وقتی یه کتاب رو میخونم و میذارم کنار خیلی زود یادم میره.ماشالله بیشتر منابعمونم حفظیه تا مفهومی.نمیدونم شماهم اینجورید یا نه.اونقدری هم وقت نداریم که بخوام یه کتابو چندین دور بخونم.همین نفر ولی که شما میگید واسه سال اول 480 شده چندماه خونده؟چقدر خونده واینکه در روز چند ساعت خونده؟خودتون چی؟منم الان 1ماهه شروع کردم به خوندن.روزی 6 تا 7ساعت میخونم.فقط حدود 30%اول منابعو تونستم بخونم.به نظرتون میرسم؟:(:(:(

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
نور و مکانیکی دروس ساده ای هستن. سوالات ساده ای هم ازشون میاد. تا کنکور هم هنوز خیلی زمان مونده. پس نگران نباش و یه زمانی به این دروس اختصاص بده.
این دروسی که واسه فن خوندی شامل ایستایی، صوت و تنظیم شرایط می شه. عناصر جزئیات درس مهمیه. ارزشش دقیقاً به اندازه ی تنظیم شرایطه.
برای ایستایی هم به غیر از این دو کتاب که خوندی باید حتماً یه جزوه برای قسمت های محاسباتی بخونی. محاسبات خیلی مهمتر از سیستم های ساختمانیه. کنکور سال گذشته از سیستم هیچ سوالی نبوده.
چه كتابي بخونم واسه اينا؟؟
واسه جزئيات چي بخونم؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها يه سري كتاباي جمع بندي هس كه مثلا تو 2جلد كلا 800 صفحه تمام كتابا رو خلاصه كرده
نظرتون در مورد اينا چيه؟واسه جمع بندي از اينا بخونم يا همون خلاصه هاي خودم؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
بچه ها يه سري كتاباي جمع بندي هس كه مثلا تو 2جلد كلا 800 صفحه تمام كتابا رو خلاصه كرده
نظرتون در مورد اينا چيه؟واسه جمع بندي از اينا بخونم يا همون خلاصه هاي خودم؟؟

اول خلاصه نویسی های خودت رو بخون و بعد این کتابا رم یه نگاهی بنداز ممکنه مطلب جدیدی توش باشه که قبلا نخونده باشی

gharibe222

عضو جدید
داري برام ايميل كني دوست؟

اگه امکانش براتون هست تو قسمت جزوه ها بزارید ما هم استفاده کنیم ، ممنون

فعلا این جزوه رو ندارم به محض اینکه تونستم گیر بیارم حتما در اختیار بقیه میذارم ولی دوستانی که تهران هستند اگه بتونند زودتر از انتشارات دانشگاه تهران تهیه کنند و در اختیار بقیه قرار بدن ازشون ممنون میشم

آخرین ویرایش:

gharibe222

عضو جدید
من چند وقته درگیر این سوالم. با جواب شما کاملاً موافقم. عمق یخبندان یعنی از سطح زمین تا ارتفاعی که تو سردترین روز سال دچار بخیندان می شه و پی باید از این مسئله محافظت شه. در نتیجه باید سطح فوقانی پی پایینتر از عمق یخبندان باشه. یعنی عمق یخبندان می شه سطح زمین تا سطح فوقانی پی. این کاملاً درست و منطقیه!
ولی جواب این سوال با توجه به آیین نامه جدید می شه سطح زمین تا زیر شالوده!!!!
ابن رو طباطبایی گفته من خودم تو آیین نامه پیدا نکردم. اگه کسی دید دقیقاً کجاست بگه.
واقعا عجیبه!!!!،چون که ضخامت پی با توجه به بار وارد بر اون محاسبه میشه، پس به این ترتیب عمق یخبندان برای دو بنای مجاور ممکنه فرق بکنه و برای هر بنا یه مقدار به خصوص میشه و در نتیجه دیگه عنوان کردن مقادیر عمق یخبندان توی آیین نامه ها بی معنیه!!!!

gharibe222

عضو جدید
سلام.ولی من خیلی ناامیدم.اخه وقتی یه کتاب رو میخونم و میذارم کنار خیلی زود یادم میره.ماشالله بیشتر منابعمونم حفظیه تا مفهومی.نمیدونم شماهم اینجورید یا نه.اونقدری هم وقت نداریم که بخوام یه کتابو چندین دور بخونم.همین نفر ولی که شما میگید واسه سال اول 480 شده چندماه خونده؟چقدر خونده واینکه در روز چند ساعت خونده؟خودتون چی؟منم الان 1ماهه شروع کردم به خوندن.روزی 6 تا 7ساعت میخونم.فقط حدود 30%اول منابعو تونستم بخونم.به نظرتون میرسم؟:(:(:(
دلیل نا امیدیتون رو متوجه نمیشم شما که 30% منابع رو تو یه ماه خوندید پس میتونید تا 2 ماه دیگه یه دور منابع رو تموم کنید...قبول دارم که منابعمون بیشترش حفظیه ولی راهکار داره اونم اینه که مرور رو هم تو برنامتون داشته باشین،مرور یه جورایی صرفه جویی تو وقته.
من هر روز که میخوام یه کتاب رو بخونم مطالب روز قبل رو یه نگاه سریع میندازم و آخر هفته رو گذاشتم واسه مرور هر چی که تو اون هفته خوندم.
این دوست من اون سال چون کلاس هم داشتیم به طور متوسط روزی 4 تا 5 ساعت تو روز میخوند و تقریبا از مهرماه شروع کرده بود.
منم فعلا وضعیتم مثل شماست به طور متوسط روزی 6 تا7 ساعت میخونم ولی کم کم باید زیادتر بشه و اگه به 10 ساعت برسونم و تثبیتش کنم عالی میشه
پس مرور و خلاصه برداری رو فراموش نکن و امیدوار باش

yashel

عضو جدید
واقعا عجیبه!!!!،چون که ضخامت پی با توجه به بار وارد بر اون محاسبه میشه، پس به این ترتیب عمق یخبندان برای دو بنای مجاور ممکنه فرق بکنه و برای هر بنا یه مقدار به خصوص میشه و در نتیجه دیگه عنوان کردن مقادیر عمق یخبندان توی آیین نامه ها بی معنیه!!!!

نه! منظور این نیست. ربطی به ضخامت پی نداره. هدف اینه که پی تو هر عمقی که هست از زیرش به پایین خاک دچار یخزدگی نشه. یعنی پی رو با عایق رطوبتی اجرا می کنن و چیزی که مهمه اینه که خاک زیر پی دچار یخزدگی نشه. چون خاک اگه در معرض یخزدگی قرار بگیره شل می شه و قدرت باربری نداره!!!
با همه ی اینها باز من همون حرف شما رو قبول دارم. یعنی اینطوری یاد گرفتم که عمق یخبندان برای محافظت از پی در برابر یخزدگیه. نمی دونستم که برای خاک در نظر گرفته می شه.

Yasaman30

عضو جدید
بچه ها این جور که متوجه شدم بعضی ها از بوشهر هستن.
مدتی بود خودم دنبال یه موسسه خوب میگشتم مثل اینکه یه موسسه شروع به کار کرده که می گن استادای خوبی داره که از شیراز تهران و دانشگاه آزاد بوشهر هستن و کلاساش و قیمت هاشم بدک نیست. کلاس اسکیس هم داره.
ببخشید قصد تبلیغ ندارم فقط چون خودم دنبالش بودم و توی بوشهر متاسفانه امکانات کمه گفتم به باقی دوستان خبر بدم.
آموزشگاه پردیسان توی خیابون تالارپارچه 5551763

Negar-A

عضو جدید
سلام بچه ها من یه ماهیه که دارم میخونم ولی به یه مشاوره واقعا نیاز دارم از دیدن این تایپیک خیلی خوشحال شدم :eek::smile:چند تا سوال داشتم امیدوارم راهنماییم کنید
1-همه ی کتابای گلابچی رو باید بخونیم ؟ من فقط درک رفتار-سازه در معماری و اساتیک کاربردی رو دارم (که تو همینام موندم:(کم کم می خوام بی خیال شم)+یه جزوه ی خوب برا استاتیک سراغ دارید؟؟

2-برای عناصر جزئیات چی باید بخونیم؟ (من جزوه ی قدیمی ساعدسمیعی رو دارم ولی بدرد نمی خوره)نشریه 92 رو هم باید بخونیم؟یعنی عکساشو باید حفظ کنیم؟

منتظر جوابتون هستم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام بچه ها من یه ماهیه که دارم میخونم ولی به یه مشاوره واقعا نیاز دارم از دیدن این تایپیک خیلی خوشحال شدم :eek::smile:چند تا سوال داشتم امیدوارم راهنماییم کنید
1-همه ی کتابای گلابچی رو باید بخونیم ؟ من فقط درک رفتار-سازه در معماری و اساتیک کاربردی رو دارم (که تو همینام موندم:(کم کم می خوام بی خیال شم)+یه جزوه ی خوب برا استاتیک سراغ دارید؟؟

2-برای عناصر جزئیات چی باید بخونیم؟ (من جزوه ی قدیمی ساعدسمیعی رو دارم ولی بدرد نمی خوره)نشریه 92 رو هم باید بخونیم؟یعنی عکساشو باید حفظ کنیم؟

منتظر جوابتون هستم
تو اين وقت باقيمونده سوالات سوالاي منم هست

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

منتظر جوابتون هستم

برای عناصر و جزئیات کتاب "اجزای ساختمان و ساختمان" کباری، 358 صفحه است و قیمت اشم 5500 اه
برای استاتیک هم "سازه در معماری" ، "درک رفتار سازه ها" ، "ساختمان ها چگون عمل می کنند" (متن اشونو بصورت دوره وار بخونید و فقط رو عکس ها توجه داشته باشید) ، "استاتیک کاربردی" و "مقاومت مصالح" (عکس ها و مباحث مرتبط با معماری و در سطح معماری و در حد مرور + قسمت های خاکستری رنگ آخر بخش ها)
تو کمتر از یک هفته اونم با روزی 4-5 ساعت وقت گذاشتن میشه تمام این مباحثو خوند و عکس هاش رو تجزیه و تحلیل کرد
اگه وقت کردید هم نشریات رو هم می تونید در حد مرور بخونید مباحثی مثل بتن و فلز و حریق و فصل اول آیین نامه 2800
برای سوالای استاتیک هم جزوه سروش نیا رو تعریف می کنن، ندیدم و نخوندم که بگم خوبه یا نه (اگه تهیه کردید خواهشا پی دی اف اش کنید و تو تاپیک جزوات ارشد بگذاریدش)

saeedeh.arch

عضو جدید
سلام دوستان،یه چندتا سوال داشتم .ممنون میشم راهنماییم کنید.اول اینکه باید اسامی طراح ها ومعمارای بناهایی که تو کتاب های گلابچی هست رو یاد بگیریم یا نه،دونستن در حد همون مسائل سازه ایشون کافیه؟دوم اینکه من اصلا نمیخوام کتابایی مثل زیبایی شناسی و کتاب فرم فضا نظم رو بخونم.خیلی ضرر میکنم با نخوندنشون؟و اینکه مقالات و مطالب عیسی حجت رو از کجا گیر بیارم؟میگن واسه درک عمومی خیلی مهم هستن

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام دوستان،یه چندتا سوال داشتم .ممنون میشم راهنماییم کنید.اول اینکه باید اسامی طراح ها ومعمارای بناهایی که تو کتاب های گلابچی هست رو یاد بگیریم یا نه،دونستن در حد همون مسائل سازه ایشون کافیه؟دوم اینکه من اصلا نمیخوام کتابایی مثل زیبایی شناسی و کتاب فرم فضا نظم رو بخونم.خیلی ضرر میکنم با نخوندنشون؟و اینکه مقالات و مطالب عیسی حجت رو از کجا گیر بیارم؟میگن واسه درک عمومی خیلی مهم هستن

اره بايد بلد باشي
ممكنه تو تاريخ بياد
من خودم زيبايي رو ميخونم فرم فضا هم اره
شايد ضرر كني
مطالب عيسي حجت هم نشنيدم اين ديگه جديده

ro0o0oxana

عضو جدید

منتظر جوابتون هستم

نگار جان، کتاب کزازی و ساختمان ها چگونه عمل می کنند و بخون کمکن می کنه
واسه استاتیک م اگه واسه معماری می خونی همونا کافیه ولی اگه تکنولوژی ام می خوای بدی بقیه کتابای دکتر رو هم باید بخونی

ro0o0oxana

عضو جدید
همش فرمول و تعريف
بايد فرمولا رو بخونم؟
ميگين چيكار كنم؟؟؟؟

به شدت پیشنهاد می کنم که کتاب تنظیم شرایط قیابکلو رو قورتش بدی.یعنی کاملا بفهمیش. چون تازه سال دومیه که این کتاب اومده،شک نکن سوال ازش میاد.
نور هم جزوه خانوم قیابکلو و کتاب مبانی فیزیک ساختمان1(آکوستیک) کفایت می کنه.کتابش خیلی آسون نوشته.سوالای کنکورشم اسونه.
مکانیکی ام فقط کتاب تاسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری سلطاندوست کافیه.زیادیشم هست.
واسه تاریخ بانی مسعود و خوندی که معماری شهرسازی قرن 20 و میخوای بخونی؟ خیلی بد نوشته.من الان نصفه گذاشتمش.

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
به شدت پیشنهاد می کنم که کتاب تنظیم شرایط قیابکلو رو قورتش بدی.یعنی کاملا بفهمیش. چون تازه سال دومیه که این کتاب اومده،شک نکن سوال ازش میاد.
نور هم جزوه خانوم قیابکلو و کتاب مبانی فیزیک ساختمان1(آکوستیک) کفایت می کنه.کتابش خیلی آسون نوشته.سوالای کنکورشم اسونه.
مکانیکی ام فقط کتاب تاسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری سلطاندوست کافیه.زیادیشم هست.
واسه تاریخ بانی مسعود و خوندی که معماری شهرسازی قرن 20 و میخوای بخونی؟ خیلی بد نوشته.من الان نصفه گذاشتمش.

کدوم بد نوشته؟ بانی معسود یا اعتضادی؟ من هنوز معماری معاصر رو شروع نکردم و این کتابا رو دارم: فضا زمان معماری گیدئون، از زمان و معماری مزینی؛ معماری معاصر قبادیان، معماری غرب بانی مسعود!
با کدوم شروع کنم؟ چندتاشو باید بخونم؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
کدوم بد نوشته؟ بانی معسود یا اعتضادی؟ من هنوز معماری معاصر رو شروع نکردم و این کتابا رو دارم: فضا زمان معماری گیدئون، از زمان و معماری مزینی؛ معماری معاصر قبادیان، معماری غرب بانی مسعود!
با کدوم شروع کنم؟ چندتاشو باید بخونم؟
بچه ها گفتن سال پيش 8سوال از اعتضادي اومده كه 6 تاش تو غرب بوده
غرب و اعتضادي بخون
كتاب اعتضادي از ايناس كه ادم دوس نداره بخونه
كتاب كزازي هم همينطور
ياشل ميگه امير باني مسعود و اعتضادي
من ميگم ديگه وقت نزارم وس باني مسعود چون غرب رو خوندم
راستي بايد قيابكلو تنظيم شرايطشو قورت بديم؟
من خوندم ولي قورت ندادما فورمولشم حفظ نكردم چ كنم؟ نور و الكتريكيشم نخوندم اون فصل اخره تنظيمش كه مصاديق داريه چيشو بخونم؟چيزي نداره
كمك كمك

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا