آرشیو شماره (1) سوالات مطرح شده در تالار "سوالات و مشكلات قدرت"

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amirmohsenm

عضو جدید
Dc brushles

Dc brushles

سلام به هرچی مهندس باحال که قدرتی باشه
آقایون خانم ها اگر در مورد ماشین dc بدون جاروبک(DC Brushless )اطلاعاتی یا مقاله ای یا هر چیزی که یه چیزی در مورد نام برده توش داره ممنون میشم که مارم در جریان بذاره....:x

josefy

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

سلام من نیاز به یک مقاله انگلیسی در مورد محاسبات اتصال کوتاه دارم لطفا کمکم کنین

mohsenz65

عضو جدید
سوال در مورد ديود هرزگرد

سوال در مورد ديود هرزگرد

سلام دوستان من احتياج به مطلبي در مورد اين ديود دارم .

forutan.reza

عضو جدید
نرم افزار سیم پیچی الکتروموتور سه فاز

نرم افزار سیم پیچی الکتروموتور سه فاز

با سلام خدمت دوستان

با جستجوی زیاد در اینترنت نرم افزار تخصصی و حرفه ایی برای سیم پیچی موتورهای سه فاز پیدا نکردیم .
من و چندی از دوستان در حال جمع آوری اطلاعات در خصوص طراحی نرم افزاری هستیم که بتونه با دادان مشخصات یک الکتروموتور سه فاز از قبیل تعداد شیار ، طول شیار و غیره سیم پیچی و سربندی ها را رسم بکنه و قطر سیم وتعداد رشته ها رو مشخص کنه .
برای این کار ابتدا نیازمند این هستیم که تمام نمونه های سربندی موتورهای سه فاز رو جمع آوری بکنیم و در نرم افزار اتوکد با رنگ بندی مشخص آنها رو رسم کنیم .
از دوستانی که در بحث سیم پیچی الکتروموتور تخصص دارند و می توانند در این کار ما رو کمک کنند رسما دعوت به همکاری می کنیم .

با تشکر
از دوستان

kamasha

عضو جدید
دیود هرزگرد یک دیود معمولی هستش که معمولاً با سیم پیچ مثلا رله ,سولونویید و انواع دیگر مصرفکننده های سلفی که به وسیله ادوات نیمه هادی مثل ترانزیستور تغذیه میشن موازی میشه تا از اثر جریان معکوس توسط سلف کم شده و باعث تخریب ترانزیستور نشه(1N4001-7 Or 1N4148) بسته به توان سلف از یکی از این دیودها استفاده میکنیم در ضمن جهت دیود در خلاف جهت جریان تغذیه سلف است.

mehrdad_taale65

عضو جدید
سلام
دوست عزیز شما ایده خوبی دارید ولی بهتره یکم بیشتر توضیح بدید و بگید دقیقا در چه موردی کمک میخوای
خوشحال میشم کمکت کنم;)

mehrdad_taale65

عضو جدید
در ضمن اگه اونطوری که میگی باشه و یه چیزی تو مایه های چراغ قوه های شارزی باشه ذخیره کردن انرزی کلا هم هزینه بره هم نمیشه واسه مدت طولانی حفظش کرد ولی میشه از موج دریا واسه تولید پیوسته برق استفاده کرد.و اینم باز خیلی سوالها و مشکلات داره.باید برق تولیدی زنراتورهارو آنالیز کرد و همچنین زنراتورها باید سنکرونیز بشن
اگه خواستی ایمیل بزن
www.mehrdad_taale65@yahoo.com

bekar

عضو جدید
honarjo

honarjo

من به شما نرم افزار دستیار ورژن 2 رو پیشنهاد می کنم.
نرم افزار سبکی است با کارایی خیلی مطلوب.
ولی آدرسش رو ندارم
اما آدرس زیر رو پیش نهاد می کنم
http://www.3phase.blogfa.com/cat-3.aspx:w10:

سعید.ع.ج

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان

من قبلا در زمان دانشجویی این نرم افزار را داشتم و الان نیز دارم.در صورت تمایل با ایمیل من تماس بگیرید.

لطفا مشخصات و شماره تماس خود را برای من ایمیل کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

leila.m

عضو جدید
سوال؟

سوال؟

بهترین کتاب برای ماشین برای کسی که اولین باره می خونه؟:que:

سلام دوست عزیزم
حالت چطوره ؟
من همه کتاب های ماشین های الکتریکی را مطالعه کردم چون در مقطع ارشد درس میخونم
اگه اولین بار میخونی کتابهای ماشین هنرستان را که خیلی کلی و ساده گفته بخون ولی اگه یه کم جدی در عین حال کامل میخوای کتاب پ.س.سن را توصیه میکنم. اسم کتاب پ.س.سن .امیدوارم کمکی کرده باشم. یا حق

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
تجربه شخصی من اینه که چاپمن و فیتزجرالد خیلی رونه، البته من کتاب P.C Sen رو مطالعه نکردم ولی ظاهراً خیلی مفصل به مطالب اشاره کرده که برای فردی که می خواد تازه ماشین بخونه یه مقدار سنگین هست!

sia9999

عضو جدید
darkhast az ahlesh

darkhast az ahlesh

salam bar hamegi
man ye matlab dar morede khotote enteghale bargh havaei mikham ya dar morede anvae dakalhaye enteghale bargh
kasi mitone komakam kone
:w02::w02::w02::w02::w02::w02::w02:

صدیق

عضو جدید
خطوط انتقال سه چهار وپنج سیمه هستند که بالاترین سیم روی دکل ها به سیم گارد (برای جلوگیری از برخورد ساعقه با سیمها میباشد) که بستگی به نوع قرار گرفتن سیم روی دکل قرار گرفتن این سیمها هم فرق میکند که در بعضی مواقع از دو سیم با فاصله های مشخص روی دکل استفاده میشود
درمورد دکل اطلاعات زیادی ندارم فقط این که نوعی دکل به نام دکل ساکشن یا کششی که در فاصله ی هر ده دکل نصب واز افتادن دکلها جلوگیری میکند.
اینم از دست ما بر مییومد حتما تو پست بعدی اطلاعات خیلی بهتری در اختیارت میزارم.(صدیق)

yalda20

عضو جدید
سلام من کتاب مغناطیس ریتس میلفورد را پیشنهاد میکنم مطالعه کنید

yalda20

عضو جدید
سلام اگه بخواین من یه سری فایل wordدر رابطه با پستهای فشار ضعیف و قوی و یه سری فرم ها ودستورالعمل های نگهداری و سرویس خطوط دارم شاید کمکتون کنه.

خزر

عضو جدید
نيرو گاه

نيرو گاه

كتاب يا مقاله جامع در مورد نيرو گاه سيكل تركيبي مي خواستم.

stnap

عضو جدید
یه بنده خدایی هست که طراح خطوط و پست برق اسمش nedaja از اون بپرس شاید کمک کنه

Dadshah

عضو جدید
کمک فوری برای انتخاب موتور الکتریکی متناسب با بارهای الکتریکی باتوجه به منحنی گشتاور-سرعت

کمک فوری برای انتخاب موتور الکتریکی متناسب با بارهای الکتریکی باتوجه به منحنی گشتاور-سرعت

سلام، سال نو مبارک

برای درس کنترل دور موتورهای الکتریکی باید یک پروژه ارائه بدیم که در اون منحنی گشتاور - سرعت بارهای الکتریکی (Load) رو پیدا کنیم و با توجه به منحنی های مذکور، موتور الکتریکی مناسبی را برای راه اندازی آن بارها معرفی کنیم.

مشکل اینجاست که اولا بارهای زیادی نمیشناسم ثانیا نتونستم منحنی گشتاور-سرعتی برای بارهای الکتریکی پیدا کنم.

لطفا کمکم کنید.

.

خان آقا

عضو جدید
در خواست نرم افزار طراحي تاسيسات الكتريكي ( كارخانجات و ادارات )

در خواست نرم افزار طراحي تاسيسات الكتريكي ( كارخانجات و ادارات )

سلام دوستان
اگه كسي نرم افزاري براي طراحي تاسيسات الكتريكي جهت كارخانجات و ادارات سراغ داره معرفي بكنه
اگه لينك دانلود هم بدين كه معركه ميشه
دست همگي درد نكنه

علی مبینی

عضو جدید
با سلام واحترام

موضوع : معرفی طرح جهت همکاری
عنوان طرح :مبانی طراحی نقشه های سیم پیچی موتور های الکتریکی (با اتو کد)
پیش نیاز - (آشنائی کاربر در زمینه های نقشه کشی با اتو کد و محاسبه سیم پیچی)
روش طراحی - محاسبه سیم پیچی با رعایت ابعاد استاتور و "الگوی طراحی"
انواع سیم پیچی - متحدالمرکز , زنجیری , یکی در میان , دوطبقه , چند دور , . . .
اشکال - سه بعدی و نماهای مربوطه (مدوّر و گسترده)
نکات - منطبق بانقشه های متداول گسترده با رعایت فاصله (عایق) در کلیّه اشکال
برای طراحی - مشخصات عمومی (تعداد شیار و قطب ؛ نوع سیم پیچی) وتعیین رنگ کلافها

نظرات , پیشنهادات و سوالات خودتان را برای اینجانب ارسال نمائید .

علی مبینی

عضو جدید
با سلام واحترام

موضوع : معرفی طرح جهت همکاری
عنوان طرح : مبانی طراحی نقشه های سیم پیچی موتورهای الکتریکی (با اتو کد)
پیش نیاز - (آشنائی کاربر در زمینه های نقشه کشی با اتو کد و محاسبه سیم پیچی)
روش طراحی - محاسبه سیم پیچی با رعایت ابعاد استاتور و "الگوی طراحی"
انواع سیم پیچی - متحدالمرکز , زنجیری , یکی در میان , دوطبقه , چند دور , . . .
اشکال - سه بعدی و نماهای مربوطه (مدوّر و گسترده)
نکات - منطبق با نقشه های متداول گسترده با رعایت فاصله (عایق) در کلیه اشکال
برای طراحی - مشخصات عمومی (تعداد شیار و قطب ؛ نوع سیم پیچی) و تعیین رنگ کلافها

نظرات , پیشنهادات و سوالات خودتان را برای اینجانب ارسال نمائید .

با تشکر : علی مبینی

9-1-88

pouya6721

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز.
من هرگونه سوالی که تو سیم پیچی داشته باشین رو میتونم تا حدودی جواب بدم ولی با اتوکد اصلا کار نکردم.

forutan.reza

عضو جدید
دوستان لطفا شماره و یا ایمیل خود را جهت برقراری ارتباط اعلام کنند
با تشکر

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا