¸¸▂▃▅▆█زنگ تفریح - کپ خودمونی █▆▅▃▂¸¸

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
خو آخه من چی میدونم کلاس کی تشکیل میشه[SIZE=-1]

تازشم من که دیه زیاد باشگاه نمیام دارم ترک موکنم بعدشم من که همه جا هستم که[/SIZE][SIZE=-1]
[/SIZE]

همیشه کلا برقراره
شبانه روزیه
تو فقط همون تاپیکی

مثل اینکه دیر وقت اومدم همه خوابند:huh:
پس شبتون قشنگ و خدانگهدار

کجا؟ ما منتظر تعیین موضوع بحث توسط شما هستیم

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همیشه کلا برقراره
شبانه روزیه
تو فقط همون تاپیکی

کجا؟ ما منتظر تعیین موضوع بحث توسط شما هستیم
جدا چقد خوب پس چلا الان نیس:surprised:
اونجا که معمولا زیخاکیه بابا بعضی وقتام یه دور میزنمیم تو باشگاه:D

polsar

عضو جدید
کاربر ممتاز
مقارنه و مقابله

هنگامي که طول دايره البروجي ماه و خورشيد برابر شوند, اصطلاحا مي گويند که ماه در مقارنه با خورشيد قرار گرفته است. به اين حالت, محاق نيز گفته مي شود. در حالت مقارنه تقريبا چيزي از بخش روشن ماه, در زمين قابل رؤيت نيست. به عکس اين حالت يعني وقتي که ماه در جهت مخالف خورشيد, نسبت به زمين قرار گرفته است, مي گويند که ماه در حالت مقابله است. در اين حالت طول دايره البروجي ماه و خورشيد, 180 درجه با هم تفاوت دارند و قرص کامل ماه از زمين قابل رؤيت است.

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان هم هست
دوتا پست قبل تر موضوع بحث مشخص کردیم برو دنبالش
نه بابا
polsar جان رفت دنبالش:D
مقارنه و مقابله

هنگامي که طول دايره البروجي ماه و خورشيد برابر شوند, اصطلاحا مي گويند که ماه در مقارنه با خورشيد قرار گرفته است. به اين حالت, محاق نيز گفته مي شود. در حالت مقارنه تقريبا چيزي از بخش روشن ماه, در زمين قابل رؤيت نيست. به عکس اين حالت يعني وقتي که ماه در جهت مخالف خورشيد, نسبت به زمين قرار گرفته است, مي گويند که ماه در حالت مقابله است. در اين حالت طول دايره البروجي ماه و خورشيد, 180 درجه با هم تفاوت دارند و قرص کامل ماه از زمين قابل رؤيت است.
خیلی سطح بالا بود که:confused: مقارنه؟ محاق؟:surprised::surprised::surprised::surprised::surprised:

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
مقارنه و مقابله

ممنون عزیز. خوب بود

خیلی سطح بالا بود که:confused: مقارنه؟ محاق؟:surprised::surprised::surprised::surprised::surprised:

ای تنبل
تو هم کاری کن. خودت برو دنبالش تا سطح پایینترش گیر بیاری
زود باش یه تعریف از مقارنه و مقابله بگذار

polsar

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام دوست عزیز. این تعریف فکر کنم بهتر باشه
مقارنه یا ماه نو چیست؟
در حرکت ماه به دور زمین، لحظه‌ای است که کره ماه بین زمین و خورشید قرار می‌گیرد. معمولاً مقارنه را نسبت به رصدگر فرضی واقع در مرکز زمین تعریف می‌کنند. به عبارت ساده مقارنه ماه و خورشید زمانی است که از دید ناظر مرکز زمین، ماه و خورشید در یک راستا قرار داشته باشند. مقارنه ماه و خورشید، لحظه تولد ماه است به همین دلیل به آن ماه نو نیز گفته می‌شود.

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون عزیز. خوب بود

ای تنبل
تو هم کاری کن. خودت برو دنبالش تا سطح پایینترش گیر بیاری
زود باش یه تعریف از مقارنه و مقابله بگذار

داری غیریتیم میکنیا:surprised::cool::cool::cool::cool::cool::cool:
مقارنه
Appulse , Conjunction
قرار گرفتن دو جسم سماوی نسبت به زمین به گونه ای که به نظر می رسد در آسمان کنار هم باشند٬در تعریف دقیق تر زمانیکه دو جسم دارای طول سماوی یکسان باشند.
دو سیاره تیر و ناهید در دو زمان در چنین وضعیتی قرار می گیرند یکی زمانیکه بین زمین وخورشید ویا در نزدیکی آن نقطه قرار گرفته باشند ویا اینکه در سمت دیگر خورشید باشند.در حالت اول گفته می شود در وضعیت مقارنه داخلی (inferior conjunction)قرار دارند و در حالت دوم گفته می شود در مقارنه خارجی(exterior conjunction) هستند.
علاوه بر سیارات داخلی تیر وناهید ٬سیارات خارجی نیز می توانند در مقارنه خارجی قرار بگیرند.در زمانیکه سیاره ای در مقارنه باشد کشیدگی مداری آن صفر می باشد.در صورتیکه دو سیاره داخلی تیر و ناهید در مقارنه داخلی باشند ودیگر شرایط نیز فراهم باشد پدیده عبور یا ترانزیت transit رخ می دهد.
در مقارنه داخلی فاصله دو سیاره تیر وناهید با زمین به حداقل می رسد ودر زمان مقارنه خارجی نیز فاصله سیارات داخلی وخارجی با زمین به حداکثر می رسد.
مقارنه در زمان نزدیکی دو یا چند سیاره ویا بین ماه ویک سیاره نیز معنی دارد.شکل زیر وضعیت قرار گیری سیارات در مقارنه خارجی را نشان می دهد:
مقارنه ماه وخورشید
مقارنه ماه وخورشید لحظه آغاز ماه نو قمری به حساب آمده ودر مسئله رویت ماه نو یکی از پارامترهای مهم می باشد.بطور کلی دو نوع زمان مقارنه وجود دارد.یکی زمان مقارنه زمین مرکزی یا ژئوسنتریک ودیگری مکان مرکزی یا توپوسنتریک.
در مقارنه زمین مرکزی مراکز ماه زمین خورشید در یک صفحه قرار می گیرند.در مقارنه مکان مرکزی مراکز ماه وخورشید وچشم ناظر در یک صفحه قرار می گیرند.امروزه محاسبات مقارنه مکان مرکزی تنها در محاسبه زمان کسوف وخسوف کاربرد دارد.در حالیکه محاسبات زمین مرکزی در محاسبات رویت کاربرد دارد(اما بعضی رصدگران هلال به دلایل شخصی از مقارنه مکان مرکزی استفاده می کنند.)
علاوه بر این در زمان مقارنه در صورتیکه ماه در یکی از نقاط گرهی و یا در نزدیکی آن باشد خورشید گرفتگی رخ خواهد داد......منبع:مقاله ای از آقای سید قاسم رستمی

polsar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز آرانوس عالی بود
من دیگه دارم میرم تازه امروز از سفر برگشتم و خیلی خستم
معذرت و خدانگهدار

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مقارنه یا ماه نو چیست؟
در حرکت ماه به دور زمین، لحظه‌ای است که کره ماه بین زمین و خورشید قرار می‌گیرد. معمولاً مقارنه را نسبت به رصدگر فرضی واقع در مرکز زمین تعریف می‌کنند. به عبارت ساده مقارنه ماه و خورشید زمانی است که از دید ناظر مرکز زمین، ماه و خورشید در یک راستا قرار داشته باشند. مقارنه ماه و خورشید، لحظه تولد ماه است به همین دلیل به آن ماه نو نیز گفته می‌شود.
ممنونم تعریف خوب وساده ای بود [SIZE=-1]

از حرفای خودم که سردرنیاوردم:D
[/SIZE]

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
مقارنه یا ماه نو چیست؟

میسی
ای ولا داری ماشالا داری

داری غیریتیم میکنیا:surprised::cool::cool::cool::cool::cool::cool:
مقارنه
Appulse , Conjunction
قرار گرفتن دو جسم سماوی نسبت به زمین به گونه ای که به نظر می رسد در آسمان کنار هم باشند٬در تعریف دقیق تر زمانیکه دو جسم دارای طول سماوی یکسان باشند.
دو سیاره تیر و ناهید در دو زمان در چنین وضعیتی قرار می گیرند یکی زمانیکه بین زمین وخورشید ویا در نزدیکی آن نقطه قرار گرفته باشند ویا اینکه در سمت دیگر خورشید باشند.در حالت اول گفته می شود در وضعیت مقارنه داخلی (inferior conjunction)قرار دارند و در حالت دوم گفته می شود در مقارنه خارجی(exterior conjunction) هستند.
علاوه بر سیارات داخلی تیر وناهید ٬سیارات خارجی نیز می توانند در مقارنه خارجی قرار بگیرند.در زمانیکه سیاره ای در مقارنه باشد کشیدگی مداری آن صفر می باشد.در صورتیکه دو سیاره داخلی تیر و ناهید در مقارنه داخلی باشند ودیگر شرایط نیز فراهم باشد پدیده عبور یا ترانزیت transit رخ می دهد.
در مقارنه داخلی فاصله دو سیاره تیر وناهید با زمین به حداقل می رسد ودر زمان مقارنه خارجی نیز فاصله سیارات داخلی وخارجی با زمین به حداکثر می رسد.
مقارنه در زمان نزدیکی دو یا چند سیاره ویا بین ماه ویک سیاره نیز معنی دارد.شکل زیر وضعیت قرار گیری سیارات در مقارنه خارجی را نشان می دهد:
مقارنه ماه وخورشید
مقارنه ماه وخورشید لحظه آغاز ماه نو قمری به حساب آمده ودر مسئله رویت ماه نو یکی از پارامترهای مهم می باشد.بطور کلی دو نوع زمان مقارنه وجود دارد.یکی زمان مقارنه زمین مرکزی یا ژئوسنتریک ودیگری مکان مرکزی یا توپوسنتریک.
در مقارنه زمین مرکزی مراکز ماه زمین خورشید در یک صفحه قرار می گیرند.در مقارنه مکان مرکزی مراکز ماه وخورشید وچشم ناظر در یک صفحه قرار می گیرند.امروزه محاسبات مقارنه مکان مرکزی تنها در محاسبه زمان کسوف وخسوف کاربرد دارد.در حالیکه محاسبات زمین مرکزی در محاسبات رویت کاربرد دارد(اما بعضی رصدگران هلال به دلایل شخصی از مقارنه مکان مرکزی استفاده می کنند.)
علاوه بر این در زمان مقارنه در صورتیکه ماه در یکی از نقاط گرهی و یا در نزدیکی آن باشد خورشید گرفتگی رخ خواهد داد......منبع:مقاله ای از آقای سید قاسم رستمی

هان؟؟ بابا غیرت
این چیزایی که گذاشتی خودت فهمیدیشون؟؟
حالا این جمله رو توضیح بده: در زمانیکه سیاره ای در مقارنه باشد کشیدگی مداری آن صفر می باشد؟

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میسی
ای ولا داری ماشالا داری

هان؟؟ بابا غیرت
این چیزایی که گذاشتی خودت فهمیدیشون؟؟
حالا این جمله رو توضیح بده: در زمانیکه سیاره ای در مقارنه باشد کشیدگی مداری آن صفر می باشد؟
من که گفتم چیزی از این سردرنیاوردم فقط جهت روکم کنی بود[SIZE=-1]

اونم بلت نیستم[/SIZE][SIZE=-1]
[/SIZE]

polsar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز . وقتتون بخیر . میبینم که کسی نیست
فکر کنم همه رفتند مراسم زیبای چهارشنبه سوری رو برگزار کنند . پس بهتون خوش بگذره و مراقب خودتون باشید.

polsar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااااام
آخه بحث دیگه نبود مقارنه و مقابله
آرسنال میخواستی حال منا بگیری
ممنون

سلام دوست عزیز
خوب هستید؟ بحث دیروز برای من که 0کیلومترم خوب بود ولی برای شما که استاد هستید ممکنه کسل کننده باشه

Andromeda Galaxy

عضو جدید
سلام دوست عزیز
خوب هستید؟ بحث دیروز برای من که 0کیلومترم خوب بود ولی برای شما که استاد هستید ممکنه کسل کننده باشه
خوبم.شما خوبی؟
عزیزم بحث اینکه میخواد منا اذیت کنه.پست خاطره مقارنه را گذاشتم که جریان داشت فداااات

polsar

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبم.شما خوبی؟
عزیزم بحث اینکه میخواد منا اذیت کنه.پست خاطره مقارنه را گذاشتم که جریان داشت فداااات

خوبم ممنون خوب می خوایید بحث امروز رو شما بگید
هم شما و هم arsenal استاد هستید و ما شاگردها هم منتظریم

polsar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز
سیاره ها و قمرها
اسامی سیاره ها ، در زبان انگلیسی ، از شخصیت های افسانه ای یونان و روم باستان گرفته شده است. رومی ها شخصیت الهه های گوناگون را در پنج سیاره ای که با چشم غیر مسلح دیده میشدند ، می دیدند. عطارد را مرکوری یا الهه پیام آور میدانستند؛ زهره را ونوس یا الهه ی زیبایی ، مریخ سرخ را مارس یا الهه جنگ و مشتری درخشان را ژوپیتر یا الهه خدایان می نامیدند. سیاره های بعدی (جدید) نیز با همین روش نام گذاری شدند. سیاره اورانوس پدر دایان ، نپتون الهه ی دریا ها و سیاره سابق و دوردست پلوتون ، الهه ی سرزمین های زیرین است. در ایران باستان ، تیر نام عطارد ، ناهید یا آناهید نام زهره به معنی الله زایش و باروری بود ؛ بهرام (مریخ) نام الهه ی جنگ و هرمزد (مشتری) نام اهورامزدا بود. اسامی قمر ها نیز معمولا وابسته به نام سیاره مادر آن هاست

بالا