+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
شما الان دارین میگین چون تابع تو حوزه لاپلاس در بینهایت کرانداره پس پایداره؟

نه عزیزم من این حرفو نمی زنم !!من میگم تعریف تابع کراندار توی درس ریاضی ، همون تعریف سیستم پایدار توی دروس برقیه !!
شما نیگاه کن توی ریاضی ،یه رابطه داریم !!یه x داریم یه y !!به ازای x توی رابطه یا همون تابع ، یه مقداری برا y میاد بیرون !!اینجا ورودی ما اعداد و ارقام و گاهی تابع اند !
توی دروس برقی !!یه ورودی داریم ، یه خروجی !یه سیستم !!!ورودی میدیم ، بنا به سیستمون ، خروجی گیرتون میاد !!اینجا ورودی سیگنال ، ولتاژ ، جریان ، تابع پله ، ضربه و...هست!!

توی ریاضی ، تابع کراندار داریم ، و اصلن چیزی به اسم تابع پایدار نداریم !!کرانداری هم یعنی ، به ازای هر مقدار محدود ، خروجی محدود شه !!
توی دروس برق : سیستم پایدار ، سیستمیه که برای ورودی های محدود ، خروجی محدود بده !!
شما تو ریاضی هیچ وقت نمیای بحث کنی که ورودی کرانداره یا نه !!یکنوا ست یا نه !!!!بحثی روش نیست !!شما رو تابع نظر میدی !! روی خروجی ها و ...
توی برق هم همینه !شما هیچ وقت نمیای روی پایداری ورودیتون نظر بدی !!شما روی سیستم نظر میدی !!

اینجا بود که گفتم علمای برق اومدن از تبدیل لاپلاس استفاده کردن و برای تعریف قشنگتر پایداری سیستمشون ازش استفاده میکنن !!و میگن سیستمی پایداره ، هیچ قطبی سمت راست نیافته !!چون اگه قطب بیافته سمت راست ، پاسخ سیسمتون ،افزایشی زیاد میشه !!افزایش زیاد میشه یعنی به ازای ورودی های محدود یا نامحدود خروجی میرسه به بی نهایت !!و اگه قطب های سیستم سمت چب باشن ، پاسخ سیستمون ، میرایی شدیده!!یعنی شدیدن میرا میشه !!!و یه جا محدود خواهد گشت !!

اگر میخواین از کراندار بودن تبدیل لاپلاس در بینهایت پایداری تابع رو نتیجه بگیرین در حوزه زمان اشتباه هست

بله این کاملن اشتباه هست !!

همه حرفاتون درسته اصلا دقیقا حرفای خودمه!!

دوتامون یه چیزی میگم ، منتها ادبیاتا یکم فرق میکنه !!!!

و در آخر اینکه اون شرط هیچ گونه دخالتی توی دورس شیرین برقی نداره ، فقط دلیل ریاضی داره !!ا(کارو زرگر و الباقی علمای بزرگ برقی هم مثل بچگی های من(!!!) این دو تعریف و باهم دوست می دونسن، و بجای کرانداری نوشته پایدار باشه !!!)

همین ....:w19:

آخرین ویرایش:

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه عزیزم من این حرفو نمی زنم !!من میگم تعریف تابع کراندار توی درس ریاضی ، همون تعریف سیستم پایدار توی دروس برقیه !!
شما نیگاه کن توی ریاضی ،یه رابطه داریم !!یه x داریم یه y !!به ازای x توی رابطه یا همون تابع ، یه مقداری برا y میاد بیرون !!اینجا ورودی ما اعداد و ارقام و گاهی تابع اند !
توی دروس برقی !!یه ورودی داریم ، یه خروجی !یه سیستم !!!ورودی میدیم ، بنا به سیستمون ، خروجی گیرتون میاد !!اینجا ورودی سیگنال ، ولتاژ ، جریان ، تابع پله ، ضربه و...هست!!

توی ریاضی ، تابع کراندار داریم ، و اصلن چیزی به اسم تابع پایدار نداریم !!کرانداری هم یعنی ، به ازای هر مقدار محدود ، خروجی محدود شه !!
توی دروس برق : سیستم پایدار ، سیستمیه که برای ورودی های محدود ، خروجی محدود بده !!
شما تو ریاضی هیچ وقت نمیای بحث کنی که ورودی کرانداره یا نه !!یکنوا ست یا نه !!!!بحثی روش نیست !!شما رو تابع نظر میدی !! روی خروجی ها و ...
توی برق هم همینه !شما هیچ وقت نمیای روی پایداری ورودیتون نظر بدی !!شما روی سیستم نظر میدی !!

اینجا بود که گفتم علمای برق اومدن از تبدیل لاپلاس استفاده کردن و برای تعریف قشنگتر پایداری سیستمشون ازش استفاده میکنن !!و میگن سیستمی پایداره ، هیچ قطبی سمت راست نیافته !!چون اگه قطب بیافته سمت راست ، پاسخ سیسمتون ،افزایشی زیاد میشه !!افزایش زیاد میشه یعنی به ازای ورودی های محدود یا نامحدود خروجی میرسه به بی نهایت !!و اگه قطب های سیستم سمت چب باشن ، پاسخ سیستمون ، میرایی شدیده!!یعنی شدیدن میرا میشه !!!و یه جا محدود خواهد گشت !!

بله این کاملن اشتباه هست !!

دوتامون یه چیزی میگم ، منتها ادبیاتا یکم فرق میکنه !!!!

و در آخر اینکه اون شرط هیچ گونه دخالتی توی دورس شیرین برقی نداره ، فقط دلیل ریاضی داره !!ا(کارو زرگر و الباقی علمای بزرگ برقی هم مثل بچگی های من(!!!) این دو تعریف و باهم دوست می دونسن، و بجای کرانداری نوشته پایدار باشه !!!)

همین ....:w19:
چرا اون شرط به برق هم ربط داره اگر حد تابع در صفر وجود نداشته باشه مقدار اولیه جواب نمیده! این شرط در حوزه لاپلاس میشه همون حد در بینهایت !
اگر به جای کراندار نوشته پایدار چرا برای مقدار نهایی هم باز همینو دقیقا نوشته؟ اونجا دیگه پایداری در حوزه زمان هم شرط هست!!! برای همین گفتم اگر اون برداشتی که گفتم درست باشه اونوقت باز اینجا مشکل بوجود میاد:D
در کل خیلی حرف تکراری زدیم:D

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
چرا اون شرط به برق هم ربط داره اگر حد تابع در صفر وجود نداشته باشه مقدار اولیه جواب نمیده! این شرط در حوزه لاپلاس میشه همون حد در بینهایت !
اگر به جای کراندار نوشته پایدار چرا برای مقدار نهایی هم باز همینو دقیقا نوشته؟ اونجا دیگه پایداری در حوزه زمان هم شرط هست!!! برای همین گفتم اگر اون برداشتی که گفتم درست باشه اونوقت باز اینجا مشکل بوجود میاد:D
در کل خیلی حرف تکراری زدیم:D

بابا این زبون من مو درآورد !!اون شرط واسه اینه که هنگام استفاده از تبدیل لاپلاس ، باید تابع تیکه تیکه پیوسته و هم مرتبه نمایی باشه !تا بشه از تابع تبدیل لاپلاس گرفت !! و تابع های که تو برق ازشون استفاده میشن ، همه این شرطو دارا می باشن !
حالا شما دوست دارین ، توی مدار هم پایداری رو چک کنین !من چیکاره بیدم !!!

h.mehrabian

عضو جدید
ممنون دوست عزیز
یعنی همون کتاب 504 متن رو هم جوابگو هست؟؟!:que:

نه این کتاب هایی که گفتم برای زبان عمومی که متن هم شاملش میشه استفاده میکنم و برای زبان تخصصی از روی کتاب پارسه می خونم
فکر میکنم برای متن تست های درک مطلب سال گذشته برق و کامپیوتر کاملا جوابگو باشه

ansari1404

عضو جدید
به نظر دوستان باتجربه و اهل فن، اگه این حقیر کتابایی که در ادامه لیست میکنم رو بخرم، میتونم تا کنکور بخونمشون؟
از دوستانی که پاسخ میدهند و یا نظر خودشون رو اعلام میکنن، پیشاپیش کمال تشکر را میکنم!
و این هم لیست کتابها:
1) الکترونیک 1: پوران پژوهش (اشرفیان)
2) الکترونیک 2: نصیر (اشرفیان)
3) سیگنال: راهیان ارشد (مومن زاده)
4) مدار 1و2: پوران پژوهش (زرگر)
5) ریاضی مهندسی: پوران پژوهش (حاجی جمشیدی)
6) معادلات: پوران پژوهش (حاجی جمشیدی)
7) مغناطیس: جهش
نظر شخصی بنده :
مدار 1 و 2 : بهترین گزینه پوران و ایشالا اگه با سرعت و دقت بالا خونده بشه میتونید تمومش کنید
ریاضی مهندسی : پوران ، کتاب خوبیه ، تموم کردنش بستگی به پایه ریاضیتون داره
معادلات : کریمی البته جمشیدی هم خوبه .
پیشنهاد میکنم زبان رو هم بخونید ! روزی 12 کلمه ، تا آخر آذر تمومش می کنی
بقیه دروس مربوط به گرایش بنده نیست ، ما قدرتی هستیم دادا:w11:
ولی در کل اگه با اراده ی قوی بخونی و این سه ماه رو واقعا زحمت بکشی و دور همه چی رو خط بکشی ایشالا همه درسا رو تموم میکنی و نتیجه خوبی میگیری :rambo:

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا این زبون من مو درآورد !!اون شرط واسه اینه که هنگام استفاده از تبدیل لاپلاس ، باید تابع تیکه تیکه پیوسته و هم مرتبه نمایی باشه !تا بشه از تابع تبدیل لاپلاس گرفت !! و تابع های که تو برق ازشون استفاده میشن ، همه این شرطو دارا می باشن !
حالا شما دوست دارین ، توی مدار هم پایداری رو چک کنین !من چیکاره بیدم !!!
شما چرا نصف پستو میخونین فقط!!!
ای خدا .... من تو مدار برای لحظه اولیه هیچی رو چک نمیکنم.
شما الان مقدار نهایی رو خوندین تو این کتاب؟
برای مقدار نهایی هم فقط نوشته sF(s) پایدار باشه لابد اینجا باید ازش سمت چپ بودن ریشه های مخرجو نتیجه بگیرم ؟ یعنی الان باید از یه جمله اونجا یه برداشت کنم اینجا یه برداشت دیگه؟ به نظرتون الان ایشون بازم درست فرمودن؟ به نظر من که این شرط یعنی سمت چپ بودن ریشه ها که برای مقدار اولیه لازم نبود این شرطو بذارن چون معنیش کراندار بودن نیست یعنی در حالت عادی کسی از این جمله این برداشتو نمیکنه.

آخرین ویرایش:

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
شما چرا نصف پستو میخونین فقط!!!
ای خدا .... من تو مدار برای لحظه اولیه هیچی رو چک نمیکنم.
شما الان مقدار نهایی رو خوندین تو این کتاب؟
برای مقدار نهایی هم فقط نوشته sF(s) پایدار باشه لابد اینجا باید ازش سمت چپ بودن ریشه های مخرجو نتیجه بگیرم ؟ یعنی الان باید از یه جمله اونجا یه برداشت کنم اینجا یه برداشت دیگه؟ به نظرتون الان ایشون بازم درست فرمودن؟ به نظر من که این شرط یعنی سمت چپ بودن ریشه ها که برای مقدار اولیه لازم نبود این شرطو بذارن چون معنیش کراندار بودن نیست یعنی در حالت عادی کسی از این جمله این برداشتو نمیکنه.

عزیز من ، من کل پستو می خونم !!
شما یقه رو ول کن !! لباسم نوه !! اه واه ... چرا می زنی ؟؟
باشه بابا اشتباه کرده !اشتباه کرده ، اصلن مگه من کارو زرگرم !! ای خدا ...:wallbash:

ولی به نظر من ، شما یه نگاه به تعریف لاپلاس و قضیه ی وجود لاپلاس و قضیه ی مقدار اولیه توی درس شیرین معادلات بندازین !!بعد که شباهت اینها رو به دروس شیرین برق دیدین ، متوجه تمامی عرایض بنده میشین !!منم یه دوباره یه نگاه به تعاریف و حرفای شما می ندازم !

این برداشت هایی که شما میگین هر دو به یه معنی می باشن!منتها توی درس مدار شما ورودی هاتون ، محدوده یا ضربه ان ، یا پله و یا همون چندتا که میشناسیم !! !!توی اون ورودی های انگشت شمار، این شرطه برقراره و به هیجا بر نمی خوره لذا چک کردنش واجب نیست و تازه مکروه هم می باشد !!چون باعث اتلاف وقت شما میشه !!
اما توی درس کنترل که ما همه چی رو به چشم لاپلاس می بینیم ، و ورودی ها ناانگشت شمارن ، بررسی این شروط واجبه !

در کل شما بزرگوارین و درست می فرمایین ، شاید براستی من اشتباه می کنم !! و من معذرت میخام ازشما اگر چنین است !:gol:

آخرین ویرایش:

BalroG

عضو جدید
دوستان یه سوال: :)
بابا من موندم چطور بعضیا برای یه درس دو سه تا کتاب میخونن! آیا روش مطالعه من ایراد داره؟! من از مرداد شروع کردم به خوندن، ولی برای هر درس یه کتاب رو به زور خوندم، اونم زیاد تست کار نکردم!! حالا هم که برگشتم تست بزنم، همه چی یادم رفته!! نمیدونم چیکار کنم! ناامید شدم! بابا بعضیا چطوری بعضیا دوسه تا کتاب رو توی این مدت خوندن؟ واقعا برای من سوال شده الآن! آیا لم خاصی داره مطالعه اینا یا روش مطالعه من درست نیست؟ لطفا یکی جواب من رو بده! دارم دیوونه میشم! روش خلاصه نویسی درست چطوریه؟ والله من که خلاصه برداشتم، خلاصه هام از خود کتابا بیشتر شده! با خودم که فکر میکنم، به خودم میگم: تو کتابا رو خلاصه کردی یا تفسیر کردی؟!! پس دوستان روش خلاصه نویسی صحیح چطوریه؟
خواهش میکنم دوستان باتجربه و اهل فن جوابای منو بدن. پس سوالام اینا شدن:
1) چطوری بعضیا توی 4-5 ماه برای هر درس حداقل 2تا کتاب میخونن؟
2) روش مطالعه این افراد به چه صورت هستش؟
3) روش خلاصه نویسی صحیح به چه صورت هستش؟
از دوستانی که پاسخ بنده حقیر سراپاتقصیر را خواهند داد، کمال تشکر را میکنم و برایشان از خداوند منان آرزوی موفقیت میکنم...

faz123

عضو جدید
من یه مطلب برات میزارم اینا مال بچه های پارسال همین تاپیکه که رتبه خوبی اوردن امیدوارم به دردت بخوره
همشو میزارم دیگه خودت ببین کجاهاش به دردت میخوره

یکی از دوستان در مورد خلاصه نویسی توضیح بیشتر خواسته بودند.من کمی از تجربیات شخصی ام در این مورد مینویسم:

ببینید, خلاصه نویسی به دو منظور میتونه انجام بشه:
یکی توضیح مفاهیم مشکل درسی"به زبان خودتون" .این مورد بیشتر در فاز مطالعه مفهومی درس به کار میره و به دانشجویانی که هنوز وقت دارند به شدت توصیه میکنمم این کار رو انجام بدن.در واقع این خلاصه نویسی چندان هم "خلاصه" نیست .برای مثال خود من وقتی برای اولین بار مفهوم زیبای فیدبک رو در الکترونیک 2 از کتاب نشلسکی میخوندم (که واقعا ترجمه بدی داشت) وقتی اصل قضیه رو فهمیدم اینقدر هیجان زده شدم که تند و تند چند برگه کاغذ از یه مفهومی که در کتاب یک صفحه بیشتر توضیح نداده بود برای خودم نوشتم. پس این خلاصه نویسی در واقع گاهی "باز کردن مطلب" هست. گاهی "ترجمه مطلب به زبان خودم". گاهی هم خودتون حالتهای فرضی رو که کتاب پیش نکشیده برای خودتون به عنوان سوال مطرح میکنید و خودتون هم جواب میدید(با تلاش).

در خلاصه نویسی شما میتونید هر گوشه مطلب رو از یه کتاب که بهتر توضیح داده بگیرید.
اما یادتون باشه این خلاصه نویسی قرار هست "فقط برای خودتون " باشه.قرار نیست جایی چاپ بشه. پس لازم نیست کامل باشه.اگر چیزی رو بلد هستید ازش رد بشید و توی خلاصه نویسی نیارید. اگر با مثالهای عامیانه میخواید مطلب رو توضیح بدید خجالت نکشید(مثلا من برای توضیح اثر افزودن صفر به تابع تبدیل توی خلاصه نویسی هام نوشتم: سیستم را هار میکند!)
لازم نیست مرتب و شسته رفته باشه.اما حتما از چند رنگ استفاده کنید. اینجوری راحتتر به ذهن سپرده میشن (مثلا من توی ذهن خودم میگفتم: اون فرمول بنفشه کنار جدول)
از قرار داد هایی برای خودتئون استفاده کنید.سر هر پاراگراف یک علامت قراردادی خاص بذارید.مثلا یه نکته ای که بار ها و بارها اشتباه میکنید رو با ستاره قرمز سر پاراگراف مشخص کنید و مفهومش این باشه : "اشتباه رایج"

اگر هم جایی فکر میکنید کتاب به بهترین وجه ممکن توضیح داده, و هیچ مطلب اضافه ای هم نداره, خوب چه اشکال داره که عین مطلب کتاب رو کپی کنید

خود نوشتن این خلاصه ها بیشترین اثر یادگیری رو داره
اما وقتی از اون مبحث گذشتید و بعد از مدتها دوباره برای دوره کردن اون درس یا مبحث برگشتید, میتونید اول سراغ خلاصه ها برید و سریع یه دور بخونید(خیلی سریع تر از مرور از روی کتاب خواهد بود) .بعد سراغ تستها برید. اگر مشکلی داشتید دوباره به خلاصه نویسی رجوع کنید.در طی حل تستها هر نکته جدیدی رو فهمیدید به خلاصه نویسی های اون مبحث اضافه کنید
بدین ترتیب مفاهیم به ذهن سپرده میشن. حالا خلاصه ها تون کم کم باید وزن کم کنند و لاغر بشن. یعنی وقتی مطالب رو کاملا یاد گرفتید, دیگه یه توضیح یک خطی یا یک فرمول یا یک کلمه حتی, برای تداعی اون موضوع کفایت میکنه.پس خلاصه نویسی دوم که بسیار کم حجم تر هست رو بنویسید.
خود من آخرین خلاصه نویسی هام تقریبا یه برگ A4 برای هر درس بود که روز امتحان تا در حوزه با خودم داشتم (فرمولها و نکاتی که فکر میکردم بد نیست مرور کنم, هر چند واقعا الزامی نداشت)
امیدوارم تجربیات من براتون مفید باشه
نکته دیگه اینکه نکاتی رو که از تستها یاد میگیرید و به خلاصه نویسی ها اضافه میکنید, میتونید در آخر اون نکته بنویسید:" کاربرد این نکته در تستهای شماره ...سال...و شماره...سال...و..."
همینطور در کتاب تستهاتون هم کنار پاسخ تشریحی هر تست که نکته خاصی داره یا تستی که زیاد اون رو اشتباه حل میکنید, نکته اون تست رو بنویسید , مثلا کنار یک تست کنترل از مبحث میسون که اشتباه حل کرده بودم نوشتم: "حلقه های جدا از هم را در این تست ندیدی!".این باعث میشه متوجه نقاط ضعف خودتون بشید

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز من ، من کل پستو می خونم !!
شما یقه رو ول کن !! لباسم نوه !! اه واه ... چرا می زنی ؟؟
باشه بابا اشتباه کرده !اشتباه کرده ، اصلن مگه من کارو زرگرم !! ای خدا ...:wallbash:

ولی به نظر من ، شما یه نگاه به تعریف لاپلاس و قضیه ی وجود لاپلاس و قضیه ی مقدار اولیه توی درس شیرین معادلات بندازین !!بعد که شباهت اینها رو به دروس شیرین برق دیدین ، متوجه تمامی عرایض بنده میشین !!منم یه دوباره یه نگاه به تعاریف و حرفای شما می ندازم !

این برداشت هایی که شما میگین هر دو به یه معنی می باشن!منتها توی درس مدار شما ورودی هاتون ، محدوده یا ضربه ان ، یا پله و یا همون چندتا که میشناسیم !! !!توی اون ورودی های انگشت شمار، این شرطه برقراره و به هیجا بر نمی خوره لذا چک کردنش واجب نیست و تازه مکروه هم می باشد !!چون باعث اتلاف وقت شما میشه !!
اما توی درس کنترل که ما همه چی رو به چشم لاپلاس می بینیم ، و ورودی ها ناانگشت شمارن ، بررسی این شروط واجبه !

در کل شما بزرگوارین و درست می فرمایین ، شاید براستی من اشتباه می کنم !! و من معذرت میخام ازشما اگر چنین است !:gol:

نه دوست عزیز شما اشتباه نمیکنین و همه حرفاتون درسته ولی فقط جوابایی رو تکرار میکنین که به مشکل من ( متن این کتاب ) ربطی نداره.
یعنی من از همون اول این مشکل رو داشتم که چرا برای هر دو قضیه مقدار اولیه و نهایی فقط نوشته sF(s) باید پایدار باشه!
وگرنه هم شما و هم من میدونیم مقدار نهایی و اولیه کی و کجا صادق هست.
موفق باشید.:gol:

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال: :)
بابا من موندم چطور بعضیا برای یه درس دو سه تا کتاب میخونن! آیا روش مطالعه من ایراد داره؟! من از مرداد شروع کردم به خوندن، ولی برای هر درس یه کتاب رو به زور خوندم، اونم زیاد تست کار نکردم!! حالا هم که برگشتم تست بزنم، همه چی یادم رفته!! نمیدونم چیکار کنم! ناامید شدم! بابا بعضیا چطوری بعضیا دوسه تا کتاب رو توی این مدت خوندن؟ واقعا برای من سوال شده الآن! آیا لم خاصی داره مطالعه اینا یا روش مطالعه من درست نیست؟ لطفا یکی جواب من رو بده! دارم دیوونه میشم! روش خلاصه نویسی درست چطوریه؟ والله من که خلاصه برداشتم، خلاصه هام از خود کتابا بیشتر شده! با خودم که فکر میکنم، به خودم میگم: تو کتابا رو خلاصه کردی یا تفسیر کردی؟!! پس دوستان روش خلاصه نویسی صحیح چطوریه؟
خواهش میکنم دوستان باتجربه و اهل فن جوابای منو بدن. پس سوالام اینا شدن:
1) چطوری بعضیا توی 4-5 ماه برای هر درس حداقل 2تا کتاب میخونن؟
2) روش مطالعه این افراد به چه صورت هستش؟
3) روش خلاصه نویسی صحیح به چه صورت هستش؟
از دوستانی که پاسخ بنده حقیر سراپاتقصیر را خواهند داد، کمال تشکر را میکنم و برایشان از خداوند منان آرزوی موفقیت میکنم...

در مورد خلاصه نویسی که این پایین توضیح دادن من هنوز نخوندمش اگه خوندم چیزی به ذهنم رسید اضافه میکنم که تکراری نشه.
اینکه چندتا کتاب بخونی که فایده ای نداره وقتی نتونی تست بزنی از روی یک کتاب برین جلو در کنارش اگر خواستین راه حل دیگه رو هم برای یک تست ببینین از کتابای دیگه استفاده کنین مثلا همین پوران مدارای مرتبه 2 رو به صورت کاملا تشریحی میاد از اول شروع میکنه به معادله نوشتن که ما برای کنکور وقت اینطور حل کردن رو نداریم برای همین من اگه نتونم سوالی رو حل کنم جواب رو از کتابای دیگه ای هم نگاه میکنم مثل روش های سریع تحلیل مدار یا کتاب دکتر جبه دار که واقعا بعضی تستا رو قشنگ حل کرده ولی نمیام کل کتابشو از اول بخونم!

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
نظر شخصی بنده :
مدار 1 و 2 : بهترین گزینه پوران و ایشالا اگه با سرعت و دقت بالا خونده بشه میتونید تمومش کنید
ریاضی مهندسی : پوران ، کتاب خوبیه ، تموم کردنش بستگی به پایه ریاضیتون داره
معادلات : کریمی البته جمشیدی هم خوبه .
پیشنهاد میکنم زبان رو هم بخونید ! روزی 12 کلمه ، تا آخر آذر تمومش می کنی
بقیه دروس مربوط به گرایش بنده نیست ، ما قدرتی هستیم دادا:w11:
ولی در کل اگه با اراده ی قوی بخونی و این سه ماه رو واقعا زحمت بکشی و دور همه چی رو خط بکشی ایشالا همه درسا رو تموم میکنی و نتیجه خوبی میگیری :rambo:
اینکه گفتی هر روز 12 کلمه زبان... اینو از کجا بخونیم؟:surprised:

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
نه دوست عزیز شما اشتباه نمیکنین و همه حرفاتون درسته ولی فقط جوابایی رو تکرار میکنین که به مشکل من ( متن این کتاب ) ربطی نداره.
یعنی من از همون اول این مشکل رو داشتم که چرا برای هر دو قضیه مقدار اولیه و نهایی فقط نوشته sF(s) باید پایدار باشه!
وگرنه هم شما و هم من میدونیم مقدار نهایی و اولیه کی و کجا صادق هست.
موفق باشید.:gol:

بازم همون جواب تکراری (جان من کامل بخون !!!)

چون اگه تابع اتون دو شرط تیکه تیکه پیوستگی و هم مرتبه ی نمایی رو داشته باشه ، اون وقت وقتی s بره به بی نهایت ، s f s کراندار (تو ریاضی ( و پایدار )توی برق ) می باشد !!از عکس این قضیه ، هم مرتبه نمایی بودن و تیکه تیکه پیوسته بودن تابع نتیجه میشه !!

اگه این شرط برقرار نباشه (یعنی sfs پایدار یا همون کراندار نباشه )یعنی اون تابع که ما میخایم ازش لاپلاس بگیریم ، تیکه تیکه پیوسته و یا هم مرتبه ی نمایی نخواهد بود و اون وقت نمیشه ازش لاپلاس گرفت دوست گرامی !!!وقتی نشه تبدیل لاپلاس گرفت قطعن نمیشه ، از قضیه مقدار اولیه و مقدار نهایی استفاده کرد !!

شماهم پیروز و سربلند باشین !:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

ansari1404

عضو جدید
اینکه گفتی هر روز 12 کلمه زبان... اینو از کجا بخونیم؟:surprised:
کتاب 504 که شامل 42 درسه و شما اگه هر روز هر درس رو که شامل 12 لغت هست رو بخونید مطمئنا تا آخر آذر تموم می کنید البته ناگفته نماند که برای زبان تخصصی حتما باید متن های تخصصی سال های گذشته و یا دیگر متن ها خونده بشن. در کل با روزی 60 الی 90 دقیقه مطالعه زبان میشه درصد بالایی زد:w10:

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
کتاب 504 که شامل 42 درسه و شما اگه هر روز هر درس رو که شامل 12 لغت هست رو بخونید مطمئنا تا آخر آذر تموم می کنید البته ناگفته نماند که برای زبان تخصصی حتما باید متن های تخصصی سال های گذشته و یا دیگر متن ها خونده بشن. در کل با روزی 60 الی 90 دقیقه مطالعه زبان میشه درصد بالایی زد:w10:
من از گزینه آخر میخونم اما سطحش خیلی پایینه.بنظرتون 504 کافیه؟نظرتون در مورد پارسه چطوره؟

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز

چون اگه تابع اتون دو شرط تیکه تیکه پیوستگی و هم مرتبه ی نمایی رو داشته باشه ، اون وقت وقتی s بره به بی نهایت ، s f s کراندار (تو ریاضی ( و پایدار )توی برق ) می باشد !!از عکس این قضیه ، هم مرتبه نمایی بودن و تیکه تیکه پیوسته بودن تابع نتیجه میشه !!

اگه این شرط برقرار نباشه (یعنی sfs پایدار یا همون کراندار نباشه )یعنی اون تابع که ما میخایم ازش لاپلاس بگیریم ، تیکه تیکه پیوسته و یا هم مرتبه ی نمایی نخواهد بود و اون وقت نمیشه ازش لاپلاس گرفت دوست گرامی !!!وقتی نشه تبدیل لاپلاس گرفت قطعن نمیشه ، از قضیه مقدار اولیه و مقدار نهایی استفاده کرد !!

اگر به جای کراندار نوشته پایدار چرا برای مقدار نهایی هم باز همینو دقیقا نوشته؟ اونجا دیگه پایداری در حوزه زمان هم شرط هست!!! برای همین گفتم اگر اون برداشتی که گفتم درست باشه اونوقت باز اینجا مشکل بوجود میاد:d
در کل خیلی حرف تکراری زدیم:d

ااوووووووههههه شما هنوز بحث دارین؟؟؟!!!! بابا بیخیال:w45:

faz123

عضو جدید
این چه ازمونی بود از پارسه متنفرم؟خانم ایراندخت مگه توان مال ازمون چهارم نیست؟این چرا سوالای مدارش توان میخواست؟وای کنترلش خیلی سخت بود نه ؟یا من مشکل داشتم ؟ من اینو اخر میشم!!!!!!:eek::cry:

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندسینی که هنوز آزمون آزمایشی نرفتن گوش فرا دهند:w17::w17: من میگم باهم هماهنگ کنیم 3 آزمون جامع سنجش شرکت کنیم چون هم قیمتش خوبه هم سوالاتش از بقیه موسسه ها استانداردتره
با این کار دو نشون میزنیم 1 این که باهم که یه جا بریم جامعه آماری یه کم بهتر میشه و 2 اینکه شاید اگه چندین نفر باهم ثبت نام کنیم یه تخفیف ویژه بهمون بدن
نظرتون چیه؟:w05:

bolka

عضو جدید
برای زبان انگلیسی!
504
لغات تافل
کتاب تست ماهان+ کتاب راهیان ارشد!
من اینارو دارم میخونم. چجوریه؟ خوبه؟؟؟ برای تسلط روی متن های تخصصی پارسه چطوره؟ چه کتابی پیشنهاد میدید؟

FAEZEH_EE

عضو جدید
سلام

بچه هایی که نصیر رفتن میشه بگن چند نفر بودن تو آخرین آزمون؟

من 5 مرحله رو شرکت کردم !

ansari1404

عضو جدید
من از گزینه آخر میخونم اما سطحش خیلی پایینه.بنظرتون 504 کافیه؟نظرتون در مورد پارسه چطوره؟
گزینه آخر رو من هم خریدم.
ببینید اول شما باید 504 رو بخونید و بلد باشید .
بعدش سراغ 450تافل برید .
بعد اگه فرصت کردید 1100 رو بخونید.
این 3تا فقط واسه زبان عمومی هست و البته به تخصصی هم کمک می کنه.
واسه تخصصی هم حودم از کتاب مظفری (پارسه) می خونم و البته کنکورهای گذشته . اگه فرصت کنم راهیان ارشد رو هم میخونم .
شما نرم افزار گزینه آخر عمومی استفاده می کنید یا تخصصیشو؟

ansari1404

عضو جدید
برای زبان انگلیسی!
504
لغات تافل
کتاب تست ماهان+ کتاب راهیان ارشد!
من اینارو دارم میخونم. چجوریه؟ خوبه؟؟؟ برای تسلط روی متن های تخصصی پارسه چطوره؟ چه کتابی پیشنهاد میدید؟
خوبه، فقط سعی کنید هر روز تکرار کنید .
پارسه هم خوبه . من اینارو میخونم:
504
1100
واسه تخصصی حودم از کتاب مظفری (پارسه) می خونم و البته کنکورهای گذشته . اگه فرصت کنم راهیان ارشد رو هم میخونم .:w10:

hts

عضو جدید

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دووووستان :

اینم آزمون اکسین (سنجش تکمیلی) امیدوارم به درد تووون بخووره :twisted:
30 درصد اول

فقط با عرض پوزش از حجم زیادش چون عکس گرفتم حجم هر عکسم تقریبا 1 مگ میشه کلا 31 مگ شده :w30:;)

http://uplod.ir/3odaen1khj7w/1.zip.htm
http://uplod.ir/gxey8ajqeddd/2.zip.htm
http://uplod.ir/7lhcx553pdlq/3.zip.htm

دمت گرم خیر ببینی جووون مرد

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز

خط اول قضیه رو دوباره بخونین نوشته اگر F(s) تبدیل لاپلاس f(t) باشد و sF(s) پایدار این یعنی لاپلاس میشه گرفت وبعد باز گفته پایدار باشه !!!!
الان دیگه دارم فکر میکنم یه جوری حرف میزنم که کسی حرفمو نمیفهمه !!!
فکر کنم باید بگم من متوجه حرفتون شدم لازم نیست تکرار کنین ولی فکر میکنم شما متوجه منظور من نشدین. هرچند من دیگه جوابی لازم ندارم:(

hadaf1368

عضو جدید
سلام

بچه هایی که نصیر رفتن میشه بگن چند نفر بودن تو آخرین آزمون؟

من 5 مرحله رو شرکت کردم !

سلام خوش اومدی
من نصیرم، الان دو آزمونش برگزار شده
آزمون اول 600 نفر بودیم آزممون دوم 400 نفر اومدن سر جلسه

آماده ای واسه 50 درصد؟

FAEZEH_EE

عضو جدید
سلام خوش اومدی
من نصیرم، الان دو آزمونش برگزار شده
آزمون اول 600 نفر بودیم آزممون دوم 400 نفر اومدن سر جلسه

آماده ای واسه 50 درصد؟

ممنون ک جواب دادی

خوش اومدم؟:surprised: من خیلی وقته اینجام ولی کم حرفم!!!!میخوام بدونم تو کارنامتون چند نفر مینویسه؟:D آره تقریبا!!

hadaf1368

عضو جدید
ممنون ک جواب دادی

خوش اومدم؟:surprised: من خیلی وقته اینجام ولی کم حرفم!!!!میخوام بدونم تو کارنامتون چند نفر مینویسه؟:D آره تقریبا!!

میدونم خیلی وقته اینجایی چند ساله:D به نصیر خوش اومدی;)
گفتم که! آزمون اول 600 نوشت آزمون دوم 400

وضعیت
موضوع بسته شده است.