رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

mohandesmemari

عضو جدید
ما یه پروژه ای کار کردیم که دقیقا به چنین مقطعی نیاز داشتیم.. شک نکن که چنین چیزی با اتوکد امکانپذیر نیست تا الان..(یعنی AutoCad 2014 ) .. ولی یک راه به ذهن من میرسه ..اما آزار دهندست.. با Add jog های متناوب مقطع رو به حالت Curve در بیاری (با دستکاری Jog ها ) و به نتیجه برسی.. یا اینکه شبیه همین حرکت رو با Revit بزنی...چندین مقطع کنار هم...اما چون بحث AutoCad هست..به نظر من تنها راحش استفاده از دستور add jog به صورت متناوب هست.. (ما این راه رو انتخاب کردیم.

ممنون از اینکه نظر دادی من میخواستم عین دستور section باشه اگر هیچکاری نمیشه کرد مجبورم یک کاری انجام بدم ساده ترین راهش اینه که باید یکی از این کپی و با دستور تریم مخصوص سه بعدی انجام بدم موفق باشید

moh3en66

عضو جدید
سلام دوستان وخسته نباشید
دوستان من توی اتوکد یه ساختمان سه بعدی کشیدم حالت کمانی است میخوام برش بزنم برش که به صورت صاف است من میخوام به حالت کمانی در بیارم که بتونم مثل فرمان section عقب جلو ببرم تا بتونم داخل اون رو ببینم کسی میدونه ؟؟؟؟؟ شدیدا نیاز دارم
به تصویر زیر نگاه کنید اون که رنگ قرمزه به عنوان برش به حساب بیاد من میخوام section plan مثل این باشه دیگه نیام تریم یا احتماع اشتراک کنم کسی میدونه؟؟؟
مشاهده پیوست 164985

سلام دوست عزیز یک راه حل ساده تر از راه حلی که دوست عزیزمون گفت هست شما اون خط قوسی که برای برش وسط کارت کشیدی رو تا بیرون ادامه بده و دو سرش رو بهم وصل کن بعد قطعه جدید رو BO کن و با EXT ارتفاعی بیشار از ارتفاع کارت بهش بده و با استفاده از دستور INTERSECT که مخفف میشه IN هر دوتا موضوع رو انتخاب کن و اتوکد با توجه به دستور فصل مشترک این موضوعات رو انتخاب می کنه و باقی موضوعات رو حذف می کنه .
به همین راحتی مشکل شما قابل حل است

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز یک راه حل ساده تر از راه حلی که دوست عزیزمون گفت هست شما اون خط قوسی که برای برش وسط کارت کشیدی رو تا بیرون ادامه بده و دو سرش رو بهم وصل کن بعد قطعه جدید رو BO کن و با EXT ارتفاعی بیشار از ارتفاع کارت بهش بده و با استفاده از دستور INTERSECT که مخفف میشه IN هر دوتا موضوع رو انتخاب کن و اتوکد با توجه به دستور فصل مشترک این موضوعات رو انتخاب می کنه و باقی موضوعات رو حذف می کنه .
به همین راحتی مشکل شما قابل حل است
ممنون دوست عزیز ولی همیشه بخشی از جواب سوال توی خود سوال هست... دوستمون میخواستن بدون Trim و Intersect موضوع رو حل کنن...( دوستان من توی اتوکد یه ساختمان سه بعدی کشیدم حالت کمانی است میخوام برش بزنم برش که به صورت صاف است من میخوام به حالت کمانی در بیارم که بتونم مثل فرمان section عقب جلو ببرم تا بتونم داخل اون رو ببینم کسی میدونه ؟؟؟؟؟ شدیدا نیاز دارم
به تصویر زیر نگاه کنید اون که رنگ قرمزه به عنوان برش به حساب بیاد من میخوام section plan مثل این باشه دیگه نیام تریم یا احتماع اشتراک کنم کسی میدونه؟؟؟
)

moh3en66

عضو جدید
ممنون دوست عزیز ولی همیشه بخشی از جواب سوال توی خود سوال هست... دوستمون میخواستن بدون Trim و Intersect موضوع رو حل کنن...( دوستان من توی اتوکد یه ساختمان سه بعدی کشیدم حالت کمانی است میخوام برش بزنم برش که به صورت صاف است من میخوام به حالت کمانی در بیارم که بتونم مثل فرمان section عقب جلو ببرم تا بتونم داخل اون رو ببینم کسی میدونه ؟؟؟؟؟ شدیدا نیاز دارم
)

بله دقیقاً حق با شماست
شرمنده اگه باعث رنجش شد

mohandesmemari

عضو جدید
سلام دوستان
فرق این برنامه ها چیه؟؟؟ کدوم کامل تره؟؟؟ و چرا؟؟؟چون من با همه برنامه ها کار نکردم نمیدونم چی به چیه هر کسی میدونه جواب بده

Autodesk AutoCAD Architecture 2014
و
Autodesk AutoCAD 2014

Autodesk 3DSMax Design 2014
و
Autodesk 3ds Max 2014

رویت آرشیکد اسکچاپ هم که مشخصه چی به چیه
من با مخصوص معماری کار نکردم
ولی با اتوکد و تری دی مکس کار کردم

آخرین ویرایش:

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام دوستان
فرق این برنامه ها چیه؟؟؟ کدوم کامل تره؟؟؟ و چرا؟؟؟چون من با همه برنامه ها کار نکردم نمیدونم چی به چیه هر کسی میدونه جواب بده

Autodesk AutoCAD Architecture 2014
و
Autodesk AutoCAD 2014

Autodesk 3DSMax Design 2014
و
Autodesk 3ds Max 2014

رویت آرشیکد اسکچاپ هم که مشخصه چی به چیه
من با مخصوص معماری کار نکردم
ولی با اتوکد و تری دی مکس کار کردم

تفاوت خاصی ندارن...Autocad Architecture : برادرخونده ی revit هست .. هم زمان سه بعدی میشه و به راحتی مقطع و نما و جدول .... استخراج میکنی ازش ..اما میتونی همون رفتاری که با autocad داری با اینم داشته باشی اما متاسفانه منوی Express رو هم نداره.. منابع آموزشی هم نداره..اگه یاد بگیری خیلی خوبه..

mohandesmemari

عضو جدید
تفاوت خاصی ندارن...Autocad Architecture : برادرخونده ی revit هست .. هم زمان سه بعدی میشه و به راحتی مقطع و نما و جدول .... استخراج میکنی ازش ..اما میتونی همون رفتاری که با autocad داری با اینم داشته باشی اما متاسفانه منوی Express رو هم نداره.. منابع آموزشی هم نداره..اگه یاد بگیری خیلی خوبه..

ممنون
پس Autodesk AutoCAD Architecture خوبه
من با منوی Express زیاد سروکارر ندارم پس این برنامه رو دانلود میکنم و ازش استفاده کنم سعی میکنم بیشتر یاد بگیرم
خیلی ممنون موفق باشید

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
ممنون
پس Autodesk AutoCAD Architecture خوبه
من با منوی Express زیاد سروکارر ندارم پس این برنامه رو دانلود میکنم و ازش استفاده کنم سعی میکنم بیشتر یاد بگیرم
خیلی ممنون موفق باشید
فکر کنم باید یکی رو برای نصب انتخاب کنید.. و برای تجربه اینکارو بکنید ولی من نصب کردم و چون نتونستم کار کنم باهاش دوباره اتوکد خودمونو نصب کردم..

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام من میخوام اتوکدو یاد بگیرم ،تازه میخوام شروع کنم ،هیچی ازش بلد نیستم،میشه کتابی بم معرفی کنید

کتاب جامع اتوکد خیلی کمکت میکنه--من یه دونه داشتم چند هزار صفحه بود یادم نمیاد!! ولی حرف نداشت --البته ورژن 2008 بودش
تو بازار هست

mohandesmemari

عضو جدید
من برنامه Autodesk AutoCAD Architecture دانلود کردم کار کردم باهاش خیلی خوبه هم راحته آموزشش هم پیدا کردم نزدیک هزار صفحه است ولی به زبان انگلیسی است در یه سایتی هم اموزش همین برنامه گذاشته به صورت فیلم خودشم به زبان فارسی است هر کسی دوست داره یاد بگیره به این سایت سر بزنه http://amoozeshi.com تا بیشتر یاد بگیرند

دوستان یه کمکی هم میخوام
آبجکت های سه بعدی مخصوص اتوکد مثل درخت گل ماشین آدم و غیره زیبا قشنگ باشه من توی اتوکد هر چقدر میگردم پیدا نمیشه ولی توی انجمن خارجی میبینم که اونایی که با اتوکد کار کردند هم رندر گرفتند درخت هم داشته اونم چه درختی هم رندر عکس ساختمان و غیره خیلی قشنگ عین طبیعی میمونه کسی آبجکت داره ما هم دانلود کنیم؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

moh3en66

عضو جدید
سلام
کسی می دونه چطوری میشه اشکال ثابت رو دور یک بیضی چرخوند ؟؟
با دستور arrey میشه کاری کرد ؟؟؟؟!!!!!
البته من فقط به صورت دایره تونستم ازش استفاده کنم

hbd.2006

اخراجی موقت
سلام

دستور 3d orbit و بعد يه پرانتز باز مي كنيد و مختصات مركز بيضي رو ميديد...... تو نت به زبان اصلي سرچ كن.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دستور arry تو اتوکد 13-14 چطور عمل میکنه؟ مثل ورژن های پایین جدول باز نمی شه. چطور باید باهاش کار کرد؟
تو همین ورژنها مساحت area : وقتی یه شکل متشکل از چند خط عمود و کمان داریم چطور استفاده کنیم؟ تو همین دستور مساحت subrac چه شور کار میکنه؟
ممنون میشم جواب بدید

moh3en66

عضو جدید
دستور 3d orbit و بعد يه پرانتز باز مي كنيد و مختصات مركز بيضي رو ميديد...... تو نت به زبان اصلي سرچ كن.

سلام دوست عزیز
منظور منو بد متوجه شدی می خوام از یک شکل به تعداد مشخص دور بیضی قرار بدم دقیقاً همون کاری که دستور arrey برای دایره انجام میده

moh3en66

عضو جدید
دستور arry تو اتوکد 13-14 چطور عمل میکنه؟ مثل ورژن های پایین جدول باز نمی شه. چطور باید باهاش کار کرد؟
تو همین ورژنها مساحت area : وقتی یه شکل متشکل از چند خط عمود و کمان داریم چطور استفاده کنیم؟ تو همین دستور مساحت subrac چه شور کار میکنه؟
ممنون میشم جواب بدید

سلام
راجع به دستور arrey ک نمی دونم (چون واقعیتش اصلاً کد 13-14 ندارم همون 07 کار می کنم )
اما برای گرفتن مساحت اشکال پیچیده قبل از اجرای دستور شکلتن رو باندری کنید (bo- رو اجرا کنین داخل شکل کلیک کنید و بعد دوباره اینتر رو بزنین)
بعد دستور area رو اجرا کنین o اینتر را بزنید (به معنی انتخاب آبجکت) روی شکلی که باندری کردی کلیک کن و مساحتش رو با سرعت بیشتر و راحت تر می تونی بدست بیاری

omid3dmax

عضو جدید
فرق پنجره units وتبدیل ان به متر با پنجره start up درچیه

فرق پنجره units وتبدیل ان به متر با پنجره start up درچیه

باسلام به همه عزیزان من هنوز بعدچندسال این سوال برام مبهم مونده که فرق تظیم واحد کشیدن نقشه تواتوکد درپنجره units وتبدیل ان به متر با پنجره start up درچیه ایاهردو باید تنظیم بشن یانه کدوم مهمتره ودوم اینکه روچه واحدی بزارم وشروع بکار کنم بهتره اگه با تنظیم دیفالت خود اتوکد کارکنم مگه چی میشه ممنون میشم راهنماییم کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ منتظرم عزیزان

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
راجع به دستور arrey ک نمی دونم (چون واقعیتش اصلاً کد 13-14 ندارم همون 07 کار می کنم )
اما برای گرفتن مساحت اشکال پیچیده قبل از اجرای دستور شکلتن رو باندری کنید (bo- رو اجرا کنین داخل شکل کلیک کنید و بعد دوباره اینتر رو بزنین)
بعد دستور area رو اجرا کنین o اینتر را بزنید (به معنی انتخاب آبجکت) روی شکلی که باندری کردی کلیک کن و مساحتش رو با سرعت بیشتر و راحت تر می تونی بدست بیاری

ممنون از راهنمای تون. سوالام روشی جز باندری کردن بود. چون تو گزینه های مساحت arc و... هم داریم اما روش کار این گزینه های زیر مجموعه area رو میخواستم.

دارکوب ۸۹

عضو جدید
سلام
من یه پلان تو کد رسم کردم بعد سیستم ارور داد همش پرید . جایی هست که بتونم از اونجا بازیابیش کنم؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
داخل کد با برنامه فارسی یار چند خط تایپ کردم . حالا چه طوری میتونم خطوطم رو میزان کنم؟

بهتره از کاتب استفاده کنید- لینک
سلام
من یه پلان تو کد رسم کردم بعد سیستم ارور داد همش پرید . جایی هست که بتونم از اونجا بازیابیش کنم؟

معمولا تو این آدرس میشه پیدا کرد-کافیه فرمتش رو تغییر بدید به dwg
C:\Users\Windows7\appdata\local\temp\Drawing1_1_1_0344.sv
$
.............

ممنون از راهنمای تون. سوالام روشی جز باندری کردن بود. چون تو گزینه های مساحت arc و... هم داریم اما روش کار این گزینه های زیر مجموعه area رو میخواستم.

زیر مجموعه Area نداره همچین چیزی-بهترین روش همون باندری کردنه--با این حال با List هم میشه مساحت رو به دست اورد منتها باید یکپارچه باشه شکل!

خوب برای اینکه مثل ورژنهای قبل بدون کامند هم بشه باهاش کار کرد کافیه از فرمان Array Classic استفاده کنید-اگه این فرمان رو نداشت اتوکد کافیه سرویس پک اون رو نصب کنید! البته من 12 سرویس پک 1 رو نصبم!

آخرین ویرایش:

mohandesmemari

عضو جدید
سلام دوستان کسی کد نصب اتوکد معماری 2013 (Autodesk AutoCAD Architecture 2013) داره من گمش کردم ممنون میشم اگر کد بهم بگید توی نت هر جا گشتم پیدا نکردم

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام
اگه با اتوکد 2012 به بالا کار میکنی با دستور ArrayPath استفاده کن... اگه نسخه های 2011 یا پایینتر هست که باید از Divide یا Measure استفاده کنی که اگه بخوای توضیح خواهم داد.;)

yaser@

عضو جدید
سلام دوستان ! خواستم بدونم کسی اینجا اینقدز توانایی داره که به من توضیح بده این نوع فورم و آبجکتهای سه بعدی رو تو اتو کد چه طور میشه کشید ؟؟؟ خداییشش خیلی وقته دنبال یاد گرفتنش هستم اما کسی بلد نیست !! تو رو به خدا اگه بلدید یاد م بدید ! مثلا این شیر دستگیره های آبش که با فرمان rev در میاد اما بدنش رو بلد نیستم ,پیچاشم کاری نداره فقط فرم بدنش رو بلد نیستم,و فرم این صندلی هم برام سخته !!مرسی4(1).jpg371.jpg

mohandesmemari

عضو جدید
اونی که من دارم 001E1

تین کد هم وارد کردم اصلا نشد اینم عکس

.
.................
از سایت خارجی پیدا کردم کد اینه 185E1 جواب داد
در این لینک ها همه کدها هست میتونید ببینید

موفق باشید......

آخرین ویرایش:

moh3en66

عضو جدید
اگه با اتوکد 2012 به بالا کار میکنی با دستور ArrayPath استفاده کن... اگه نسخه های 2011 یا پایینتر هست که باید از Divide یا Measure استفاده کنی که اگه بخوای توضیح خواهم داد.;)

ممنون میشم اگه یکم بیشتر توضیح بدی من هنوز قدیمی موندم با 07 کار می کنم باقی رو زیاد پیگیرش نشدم
البته قصد دارم 14 نصب کنم چون لایسنس اورجینال گیر آوردم
ک البته اگر شما هم احتیاج داشته باشی می تونم برات گیر بیارم

moh3en66

عضو جدید

البته جسارت نباشه ها تا جایی ک من می دونم و از این دوتا دستور استفاده کردم فقط به درد تقسیم کردن می خوره فک نکنم بشه باهاش چنین کاری کرد (یعنی واقعا مشتاق شدم اگه با این دستورها میشه انجام داد یاد بگیرم)

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته جسارت نباشه ها تا جایی ک من می دونم و از این دوتا دستور استفاده کردم فقط به درد تقسیم کردن می خوره فک نکنم بشه باهاش چنین کاری کرد (یعنی واقعا مشتاق شدم اگه با این دستورها میشه انجام داد یاد بگیرم)

من با divide انجام دادم البته روی خط مستقیم که البته باید از قبل چیزی که میخوای در فواصل مساوی قرار بگیره رو بکشی و بلوک کنی و بعد از زیر دستورهای divide مشخص می کنی که در محل تقسیمات اون بلوک قرار بگیره که چون شما میخوای روی بیضی انجام بدی بهتره امجی جان خودش توضیح بده چون من روی خط بلدم