مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند تاشو قبول ندارم البته از رو تجربه میگم
ابنیه سنتی ایران و ایستایی عصر کنکاش و504 زبان و فرهنگ تصویری ومصالح سام فروتن رو نخون

تنظیم کسمایی و سازه به مثابه معماری رو وقت کردی بخون

جدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس واسه تنظیم شرایط و زبان چی بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟مصالح شناسی نخونم؟

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
چند تاشو قبول ندارم البته از رو تجربه میگم
ابنیه سنتی ایران و ایستایی عصر کنکاش و504 زبان و فرهنگ تصویری ومصالح سام فروتن رو نخون

تنظیم کسمایی و سازه به مثابه معماری رو وقت کردی بخون

ولي دوست عزيز با كمال احترام براي شما ولي به نظر من خيلي اشتباه اگه504 رو كنار بزاريد چون من امسال تافل رو تنها خوندم ولي نتيجه زياد خوب نبود.504 يه كتاب پايه واسه زبان

atrali

کاربر ممتاز
منم همین مشکلو دارم .جزوه هام قطورتر از کتاباست

براي خلاصه راه حلي كه من سال پيش به كار بردم و مفيد بود اين بود كه اول كتابهاي كمك آموزشي رو يه دور سريع خوندم تا فقط نكات مهمشو بفهمم و بعد كتابهاي مرجع و طبق پيش زمينه اي كه از خوندن كتابهاي كمك آموزشي به دست اورده بودم ديگه خط به خط رو خلاصه نويسي نميكردم.البته توصيه ميكنم از قسمت كنكورهاي آزمايشي اون ها رو دانلود كنيد و نگاهي بيندازيد براي فهميدن نكات و طريقه طراحي سوال خيلي كمكتون ميكنه.اين خلاصه ها هم خيلي مفيده كه تو قسمت جزوات همين بخش است.البته اين تجربيات من و به نظرم امسال كه تازه شروع كردم به خوندن خيلي كمكم ميكنه و خيلي سريع پيش ميرم.البته ناگفته نماند پارسال هم با اين روند نتيجه بدي نگرفتم

هميشه برد به نفع قويترين ها و سريع ترين ها نيست: دير يا زود برد با كسي است كه بردن را باور دارد

آخرین ویرایش:

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولي دوست عزيز با كمال احترام براي شما ولي به نظر من خيلي اشتباه اگه504 رو كنار بزاريد چون من امسال تافل رو تنها خوندم ولي نتيجه زياد خوب نبود.504 يه كتاب پايه واسه زبان
فرهنگ تصویری حجمش خیلیه.اون چی؟مصالح بخونم اصلا به نظرتون؟

atrali

کاربر ممتاز
فرهنگ تصویری حجمش خیلیه.اون چی؟مصالح بخونم اصلا به نظرتون؟

فرهنگ تصويري رو توصيه نميكنم با توجه به كمبود وقت و بررسي كنكور هاي دو سه سال اخير ولي تا اونجا كه ميتونيد دامنه لغاتتون رو بالا ببريد.مصالح هم به نظرم داره به سمت نانو ميره بايد نانو رو هم بخونيد و فصل هاي2/4/5/9 نشريه 55خیلی مهمه به نظرم اگه وقت كردي بخون

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه مشکلی دارم:(
درس که میخونم احساس میکنم خوب نخوندم و سنبل کردم:(وهیچی یاد نگرفتم
منم احساس تورو داشتم و دارم.ولی خوب چون طول میکشه تا یه کتاب رو تموم کنیم ممکنه بعضی مطالب اولیه رو فراموش کنیم و احساس بدی بهمون دست بده.ولی تو دوره های بعد این مشکل برطرف میشه.بعدشم بعد تموم کردنش تستهای مربوطه رو ج بده ببین خوب خوندی یا نه

atrali

کاربر ممتاز
تو دور اول اصلا به اين فكر نباش كه كاملا بفهمي فقط سعي كن يه پيش زمينه بدست بياري.مطمعن باش اكثر بچه ها همين جورين من خودمم همين حس رو داشتم

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز

من اگه میگم 504 نخونین به خاطره اینکه قدیمی شده . لغاتش دیگه تو آزمونهای 91 .92 نیومده شما دوس داری بخون .من برا وقتتون گفتم

moeinz

کاربر بیش فعال
من اگه میگم 504 نخونین به خاطره اینکه قدیمی شده . لغاتش دیگه تو آزمونهای 91 .92 نیومده شما دوس داری بخون .من برا وقتتون گفتم
کی گفته قدیمی شده
504 کتابی نیست که قدیمی بشه
خیلی از لغات مهم رو داره...نه تنها برا کنکور بلکه برا زبان از هر لحاظ
خیلی از لغتاشم با کتاب تافل یکیه
ب نظرم باید خوند
البته اگه از همین الآنشم بخای شروع کنی دیره

moeinz

کاربر بیش فعال
من تقریبن دارم 504 رو تموم میکنم خدا بخاد...6 درسش مونده
به نظرتون بعدش تافلو بخونم یا برم یکمی رو گرامر تست زبان و درک مطلبش کار کنم
البته به نظر خودم درک مطلبم خوبه
فقط جلو تستاش یکمی اعتماد بنفس کمی دارم
نظرتون چیه؟
تافل یا تست و گرامر و درک مطلب

atrali

کاربر ممتاز
من تقریبن دارم 504 رو تموم میکنم خدا بخاد...6 درسش مونده
به نظرتون بعدش تافلو بخونم یا برم یکمی رو گرامر تست زبان و درک مطلبش کار کنم
البته به نظر خودم درک مطلبم خوبه
فقط جلو تستاش یکمی اعتماد بنفس کمی دارم
نظرتون چیه؟
تافل یا تست و گرامر و درک مطلب
دوست عزيزم به نظرم بعد مسلط شدن به 504 برو سراغ واژه هاي ضروري تافل بعد تست هاي سال گذشته رو بزن.و در آخر برو سر گرامر و درك مطلب

moeinz

کاربر بیش فعال
دیره ه ه ه ه؟؟؟؟؟؟؟؟:(:cry::(

ن ببخش
نگفتم ک بترسی
البته ک زبان درسیه که باید از دبیرستان شروع کنی
منظورم ب اینه زودتر شروع بشه بهتره
بازم امروز شرو کردن بهتر از فرداست
ولی زبان مهمتر از خوندن درسای بیشتر مرورشه
الان من خودم مشکل مرور دارم
ک سعی میکنم جبران کنم چ برا زبان چ برا درسای دیگه
شروع کنین

atrali

کاربر ممتاز
دیره ه ه ه ه؟؟؟؟؟؟؟؟:(:cry::(

اگه حتي دو روز 1 درس هم بخوني ميرسي تمومش كني و بعد بري سر تافل.اين تجربه رتبه 2 مديريت هم هست كه ميگم خودش با خوندن اين 2 تا كتاب و تست هاي سال قبل رو حل كرده و امسال 75 درصد زبان زده بود

moeinz

کاربر بیش فعال
دوست عزيزم به نظرم بعد مسلط شدن به 504 برو سراغ واژه هاي ضروري تافل بعد تست هاي سال گذشته رو بزن.و در آخر برو سر گرامر و درك مطلب

تو فکرم بود که ی ماه ی کمی گرامرمو تقویت کنم
چون من تو زبان فقط 504 تا کلمه رو مد نظر نگرفتم هر کلمه ای ک بلد نبودمو نوشتم که با مرور حفظش کنم
الآن اگه مرورشون تموم شه کلی لغات حفظ شده دارم بدون این که بتونم استفاده درسشتون ب وسیله گرامرو بلد باشم
یعنی منظورم ب اینه که بین لغاتم با گرامرم خیلی فاصله هست
تافل بخونم؟

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو فکرم بود که کمی گرامرمو تقویت کنم
چون من تو زبان فقط 504 تا کلمه رو مد نظر نگرفتم هر کلمه ای ک بلد نبودمو نوشتم که با مرور حفظش کنم
الآن اگه مرورشون تموم شه کلی لغات حفظ شده دارم بدون این که بتونم استفاده درسشتون ب وسیله گرامرو بلد باشم
تافل بخونم؟
سلام
کتاب grammer in use (basic) رو بخون آسونه و زودم تموم میشه
کتابه عالیه

atrali

کاربر ممتاز
تو فکرم بود که ی ماه ی کمی گرامرمو تقویت کنم
تافل بخونم؟
چون داري براي كنكور ميخوني لازم نيست همين كه تو جمله معني كلمات قلمبه سلمبه رو بفهمي كافي نميخواد كه واو به واو ترجمه كني.البته كار خوبي كردي همه لغاتشو نوشتي ديگه انشا اله برو سر تافل...

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی گفته قدیمی شده 504 کتابی نیست که قدیمی بشه خیلی از لغات مهم رو داره...نه تنها برا کنکور بلکه برا زبان از هر لحاظ خیلی از لغتاشم با کتاب تافل یکیه ب نظرم باید خوند البته اگه از همین الآنشم بخای شروع کنی دیره
شما کتاب زبان عمومی پارسه رو دیدی؟ به نظر من اون خیلی بهتره جایگزین 504 بشه

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین عزیزم مهم نیس که چه کتابی رو میخونی مهم اینه که دایره لغاتت وسیع شه حالا بهر طریقی
اما اگه فلش کارت 504 رو هم داشته باشی در طول روز نیم ساعت قیل خواب بخونی ضرر نمیکنی که

atrali

کاربر ممتاز

كتاب 504 چون لغات رو تو جمله گفته عاليه بعضي لغات تا 7-8 تا معني دارن ولي كتابهاي كنكوري حداكثر 2-3 تا شو نوشتن.ببخشد من با شما مخالفت ميكنم من اينا رو از رو تجربه خودم و دوستانم ميگم نميخوام ضرر كنيد والا هر جور خودتون مايليلد دوستان خوبم

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونی مثله اینکه لغات پرت و به درد نخور 504 زیاده .......کنکوری نیست....................
میدونم چی میگی
اما نخوندنشم ضرره چون بقیه میخونن اینجوری یه کتاب از باقی عقب میفتی
اگه با کتاب دیگه ای راحت تری به خودت سخت نگیر اونو بخون اما کنارش فلش کارتو داشته باش

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
كتاب 504 چون لغات رو تو جمله گفته عاليه بعضي لغات تا 7-8 تا معني دارن ولي كتابهاي كنكوري حداكثر 2-3 تا شو نوشتن.ببخشد من با شما مخالفت ميكنم من اينا رو از رو تجربه خودم و دوستانم ميگم نميخوام ضرر كنيد والا هر جور خودتون مايليلد دوستان خوبم

شما برا جزوه پارسه و واژگان مرکز معماری وقت میذاشتی بیشتر نتیجه میگرفتی.................باور کن منم از رو تجربه میگم

atrali

کاربر ممتاز
شما برا جزوه پارسه و واژگان مرکز معماری وقت میذاشتی بیشتر نتیجه میگرفتی.................باور کن منم از رو تجربه میگم

قبول دارم ولي من واسه كسايي مثل خودم كه زبانشون يكم در سطح پايين گفتم-واژگان چند سال گذشته مركز معماري رو هم دارم اول هم با اون شروع كردم ولي به پيشنهاد دوستان بعد يه مدت برگشتم سر 504 الان ميبينم اشتباه نكردم.تافل رو هم 15 درسشو خوندم

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید بهتره اینجوری برنامه بریزیم که منابع رو 5تا 20 درصدی تقسیم میکنیم
هر 20 درصد رو باید تو 2 نهایتا 3 هفته تموم کنیم
حینش ایرادها رو اینجا از هم میپرسیم
در نهایت بعد از اتمام هر 20 درصد کلی نکته بهم یاد دادیم و ایرادهامونم برطرف شده

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستای عزیزم ، اگه دارین 504 رو میخونین حواستون باشه که حتما کتابو بخونین. نه فلش کارتو. اینو به دو دلیل میگم:
1. کاربرد کلمه واستون مشخص میشه. خیلی از کلمات معانی یکسانی دارن اما کاربردشون زمین تا آسمون فرق میکنه. تستای کنکورم دقیقا رو همین مساله مانور میدن. کما اینکه زیاد دیدین کلماتی تو گزینه ها هست که معانی یکسانی دارن و ممکنه گیج شین. پس خوندن سرسری و حفظ کردن صرف به نظر من یه جور سنبلکاریه. مهم اینه که بتونین از چیزی که میخونین نتیجه بگیرین.
2.وقتی جملات 504 رو میخونین علاوه بر اینکه با کلمات جدید جملات هم آشنا میشین، یه جورایی گرامر رو هم یاد میگیرین. اینکه چه نوع ترکیبایی تو جملات هست. اینا یه جورایی ملکه ی ذهنتون میشه و خیلی بهتون کمک میکنه.
اینا نظر منه ، حالا بازم هرجور خودتون صلاح میدونین. :)

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پارسال فقط تافل خوندم
درصد زیانم شد 11%:(
بنظرم هم تافل هم5-4 باید خوند تا گستره لغاتمون بیشتر شه

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پارسال فقط تافل خوندم
درصد زیانم شد 11%:(
بنظرم هم تافل هم5-4 باید خوند تا گستره لغاتمون بیشتر شه
ببین گلم
خوند زبان با خوندن درسای دیگه فرق داره
به خوندن تعداد زیاد لغت نیس
به یادگیری خوندن متنه
ما باید اول لغت رو از هر منبعی که راحت تریم یاد بگیریم بعد برسیم به متن
اگه بام هماهنگ باشید راهنماییتون میکنم

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
باشه عزیزم
تا شب میگم برنامرو
هر کی پایه بود بسم ا...
بریم واسه درصدای بالا
آخه با حرف کاری پیش نمیره

منم پایه ام
اما لطفا مثه تاپیک قدم قدم تا ارشد 93 نشه
که تا 70-80 صفحه خارج از تاپیک بحث میکردیم:(

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما پارسال چند درصد زبان زدی؟
من پارسال 15.56 شد درصدم درصورتی که واسه ی 70 به بالا رفته بودم
اصلا پارسال نفهمیدم چطور شد که درصدام با کلید بهد از اومدن کارنامه متفاوت بود انقد
من زبانم خوبه آخه
امسال جبران میکنم

وضعیت
موضوع بسته شده است.