لطفا مباحث مشاوره ای وشخصی خود را دراین تاپیک مطرح فرمایید

mahsapwut

عضو جدید
ممنون بخاطر همکاریتون
من کارشناسیو 9 ترمه تموم میکنم و بعد 6ترم 84 واحد پاس کردم من باید امسال به طور آزمایشی تو کنکور شرکت کنم که با این وضعیت که هنوز تصمیمو نگرفتم نمیشه!من همینجوریشم یه سال عقبم و نمیتونم الان بگم خوب با خیال راحت میذارم اول کارشناسیتموم شه بعد تصمیم میگیرم الان باید تصمیممو بگیرم!

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون بخاطر همکاریتون
من کارشناسیو 9 ترمه تموم میکنم و بعد 6ترم 84 واحد پاس کردم من باید امسال به طور آزمایشی تو کنکور شرکت کنم که با این وضعیت که هنوز تصمیمو نگرفتم نمیشه!من همینجوریشم یه سال عقبم و نمیتونم الان بگم خوب با خیال راحت میذارم اول کارشناسیتموم شه بعد تصمیم میگیرم الان باید تصمیممو بگیرم!

خوب دوست من 9 ترمه که مشکلی نداره
خیلیهارو میشناسم که درسشون خیلی خوب بوده و بنا به دلایلی 9 ترمه شدن
یکی از آشناهای خودم کامپیوتر چمران اهواز میخوند
یه درسیو افتاد واسه همون عقب موند و به این خاطرم درسای کمتری گرفت که راحت تر و با معدل بهتری درسشو تموم کنه
یا خیلی از پسرا واسه سربازی یه ترم بیشتر میخونن که بتونن واسه ارشد بخونن
شما نگران 9ترمه نباش

خداروشکر تعداد واحداتم که پاس کردی خیلی خوبه

دوست من برنامه ریزی خیلی خوبه
ولی یه مراحلی از زندگی هستن که نمیشه برنامه ریزی کرد و با برنامه ریزی بیشتر عقب میمونی

درباره اینکه زودتر تصمیم بگیری خودت بهتر میتونی به خودت کمک کنی

اگه به رشته های محاسباتی علاقه ای نداری خوب باید به رشته های انسانی(مثه انواع مدیریت) یا تجربی(مثه شیمی و ...) فکر کنی و رشته های فنی و مهندسی رو ادامه ندی

تغییر رشته به مدیریت و امثال اینها خیلی راحت تره
چون خیلی ها این تغییر گرایشو میدن
اما تغییر به رشته هایی مثه شیمی کارتو سخت تر میکنه

البته شما اگه علاقه داشته باشی هیچ مشکلی واست پیش نمیاد

فقط باید واحدای بیشتر و زمان بیشتری رو سپری کنی که به نظر من برای رسید به هدف و علاقه هرچیم طول بکشه ارزش داره

شما خودتون به چه رشته هایی واسه ارشد فکر میکنی؟

mahsapwut

عضو جدید
آخه من ازونایی نیسم که الکی 9ترمه میشن قشنگ 9ترمم!من اول به MBA قکر کردم بعد خیلی زود پشیمون شدم چون اول واقعا فقط صرف گرفتن مدرک میخواسم ادامه بدم!بعد یه مدت حرف خونواده که برم داروسازی بخونم فکرمو مشغول کرد ولی اونم به نتیجه نرسید!من با رشته های مهندسی مشکل ندارم اتفاقا خیلی بیشتر به فنی تمایل دارم برقم دوس دارم فقط خستم ازینکه میبینم باید جون کند واس برق و واس معدل خوب باید مث یه کنکوری درس خوند!من به هر رشته ای که شما بگید دارم فک میکنم (مهندسی ) از عمران و شهرسازی تا مواد!میرم میبینم چه درسایی دارن کنکورشون چه جوریاس ولی تهش به برق میرسم ولی از ارشد برق میترسم...

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخه من ازونایی نیسم که الکی 9ترمه میشن قشنگ 9ترمم!من اول به MBA قکر کردم بعد خیلی زود پشیمون شدم چون اول واقعا فقط صرف گرفتن مدرک میخواسم ادامه بدم!بعد یه مدت حرف خونواده که برم داروسازی بخونم فکرمو مشغول کرد ولی اونم به نتیجه نرسید!من با رشته های مهندسی مشکل ندارم اتفاقا خیلی بیشتر به فنی تمایل دارم برقم دوس دارم فقط خستم ازینکه میبینم باید جون کند واس برق و واس معدل خوب باید مث یه کنکوری درس خوند!من به هر رشته ای که شما بگید دارم فک میکنم (مهندسی ) از عمران و شهرسازی تا مواد!میرم میبینم چه درسایی دارن کنکورشون چه جوریاس ولی تهش به برق میرسم ولی از ارشد برق میترسم...

دوست من اینقد سخت نگیر
خوب 9 ترمه بشی آسمون که به زمین نمیاد!
من خودم قبلا یه رشته ی دیگه میخوندم 2 ترم رفتم دیدم علاقه ندارم و نمیتونم ادامه ندادمو اومدم مکانیک
خوب منم یه سالی که اونجا خوندمو 6ماهی که منتظر کنکور دوباره موندم میشه 3 ترم
یعنی من 3ترم تحصیلی(1.5 سال رو از دست دادم)
این ترم خداروشکر درسم تموم شد به خوبی و خوشی
واقعا ارزش تغییر رشته و اون 1.5 سالو داشت
پس نه نگران باش و نه نا امید
هر رشته ایی سختیه خودشو داره
مثلا میگی مهندسی مواد!
چن واحدی از مهندسی مواد پاس کردم
بیشترش تئوریه و جداول آهن و کربن و فولاد و چدن
هرکسی نمیتونه باش کنار بیاد
عمران و شهرسازیم بخوای بری باید همون 4 سالو بخونی چون به جز واحدای عمومی و پایه مثه ریاضی و فیزیک و معادلات واحدی شبیه اون نداری
داروسازی هم از اول باید بخونی

دوست من انتخاباتو محدود کن

اگه واقعا داروسازی رو دوست داری(مثلا) مدرک برقو که گرفتی برو دنبال علاقت
اما زمان بره
رشته های مدیریت برای مهندسیا راحت تره و زمانشم زیاد نیست
نهایتا یه ترم اضافه تره
چون خیلیها از مهندسی میرن واسه مدیریت راهش هموارتره نسبت به بقیه

ارشدم مثه کارشناسیه دوست من

برق رشته ی سختیه قبول دارم اما وقتی توانایی و علاقه هست سختیاش کمتر میشه

رشته های مهندسی در اصلشون همه سختن

شما باید انتخاباتو محدود کنی

yasihood

عضو جدید
ُسلام دوست من
من یکی دو صفحه آخر رو خوندمخیلی در جریان صحبت هاتون نبودم ولی منم میخوام تغییر رشته بدم، از اول عمران دوست داشتم و یه ماهی هم درمورد کنکورش تحقیق کردمو یه سایت خوب براش پیدا کردم که بچه هاش خیلی کمکم کردن
اما من واقعا عاشق عمرانم اما شما فرمودین برق رو دوست دارین ولی چون باید مثل یک کنکوری درس خوند دلتون رو زده
بنظر من همه رشته ها اگه بخوای بهترینِ خودت باشی، سخته و زحمت میبره
اگه برق رو دوست داری و به خطر سختیش میخوای تغییر رشته بدی به نظرم کاره اشتباهیه
ولی اگه واقعا یه رشته دیگه رو دوست داری... بسم الله
آقای محبوبی درست میفرمایند :دی، مدیریت به نظرم گزینه خوبیه
ولی شما به این هم نگاه کن که مجبور نیستی ارشد بگیری، با کارشناسی هم میشه کار کرد

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ُسلام دوست من
من یکی دو صفحه آخر رو خوندمخیلی در جریان صحبت هاتون نبودم ولی منم میخوام تغییر رشته بدم، از اول عمران دوست داشتم و یه ماهی هم درمورد کنکورش تحقیق کردمو یه سایت خوب براش پیدا کردم که بچه هاش خیلی کمکم کردن
اما من واقعا عاشق عمرانم اما شما فرمودین برق رو دوست دارین ولی چون باید مثل یک کنکوری درس خوند دلتون رو زده
بنظر من همه رشته ها اگه بخوای بهترینِ خودت باشی، سخته و زحمت میبره
اگه برق رو دوست داری و به خطر سختیش میخوای تغییر رشته بدی به نظرم کاره اشتباهیه
ولی اگه واقعا یه رشته دیگه رو دوست داری... بسم الله
آقای محبوبی درست میفرمایند :دی، مدیریت به نظرم گزینه خوبیه
ولی شما به این هم نگاه کن که مجبور نیستی ارشد بگیری، با کارشناسی هم میشه کار کرد

بله منم با حرفای شما موافقم
خود آدم بهترین کسیه که میتونه درباره خودش قضاوت کنه
به قول شما هر رشته ای رو که بخوای توش بهترین باشی و واقعا چیزی یاد بگیری باید سختی بکشی
کسی بیشتر تغییر رشته میده که علاقه ای نداره یا مثلا با لیسانس جایی استخدام شده و مرتبط با کاری که داره رشته ی جدیدی میخونه یا مثلا میبینه بازار کار رشتش بنا به دلایلی اصلا خوب نیست به فکر تغییر رشته میوفته

دوست من باید مواظب باشی که ذهنت خیلی درگیره این کار نشه که توی ترمای باقی موندت خدای نکرده دچار مشکل بشی
عجله نداشته باش
شما 3 ترم دیگه داری
خانومم هستی و مثه پسرا مشکل سربازی رو نداری
بذار ایشالا حداقل 2 ترم دیگه تموم بشه و وقتی خیالت راحت شد که فقط یه ترم دیگه داری بیشتر و بهتر فکر میکنی

امیدوارم موفق باشی:smile:

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
به نظر من تغییر رشته بده برو پزشکی بخون

avayestan

کاربر بیش فعال
سلام بدوستان.. چه بحث جالبی .. من این صفحه اخرو خوندم.. امیدوارم محبت کنین و جواب منم بدین...
بنظرتون ارشد واسه کار لازمه؟ مثلا امکانش هس چند سال بعد فقط گزینش از بین بچه های ارشد انجام بشه؟
کلا واسه کسایی که استخدام نیستن و علاقه نداره به ادامه دادن تو رشته ای ک بازار کار جالبی نداره و کلی باید خرج ارشد کنه که تا 20 سال بعد هم نشه اون هزینه رو بازیافت کنه.. آیا واسه کار در آینده حتما باید ارشد گرفت؟

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بدوستان.. چه بحث جالبی .. من این صفحه اخرو خوندم.. امیدوارم محبت کنین و جواب منم بدین...
بنظرتون ارشد واسه کار لازمه؟ مثلا امکانش هس چند سال بعد فقط گزینش از بین بچه های ارشد انجام بشه؟
کلا واسه کسایی که استخدام نیستن و علاقه نداره به ادامه دادن تو رشته ای ک بازار کار جالبی نداره و کلی باید خرج ارشد کنه که تا 20 سال بعد هم نشه اون هزینه رو بازیافت کنه.. آیا واسه کار در آینده حتما باید ارشد گرفت؟

نه دوست من این حرفا چیه
بازار کار الان کاردانی و کارشناسی رو بیشتر میپسنده

چیزی که مهمه و واسه استخدام شدن مهمه کاربلد بودنه

شما توی رشته ی خودتون باید یه سری کارارو بلد باشید(که با توجه به رشته ها متفاوته)
مثلا واسه رشته های فنی نرم افزار و زبان اهمیت زیادی داره

اینکه الان همه دارن ارشد میگیرن یا میخونن بنا به تصمیمات شخصیه خودشونه

ادامه تحصیل خوبه
خیلیم خوبه

اما نه به هر قیمتی

avayestan

کاربر بیش فعال
نه دوست من این حرفا چیه
بازار کار الان کاردانی و کارشناسی رو بیشتر میپسنده

چیزی که مهمه و واسه استخدام شدن مهمه کاربلد بودنه

شما توی رشته ی خودتون باید یه سری کارارو بلد باشید(که با توجه به رشته ها متفاوته)
مثلا واسه رشته های فنی نرم افزار و زبان اهمیت زیادی داره

اینکه الان همه دارن ارشد میگیرن یا میخونن بنا به تصمیمات شخصیه خودشونه

ادامه تحصیل خوبه
خیلیم خوبه

اما نه به هر قیمتی

ممنونم دوست خوب.. آخه الان جوری شده که همه دارن ارشد میگیرن.. با اینکه خیلیا هم شده بیکارن.. من علاقه زیادی به ادامه تو رشتم ندارم.. و کلا نظرمم اینه که ادم تخصص رشته خودشو بگیره بهتره و اینکه آدم واسه دلش ارشد بخونه نه کار.. واسه خودش.. اما چون بازار کار رشتم به صورت دولتی و استخدام جالب نیس و باید آزاد کار کرد واسه این علاقه چندانی به ادامه ندارم... از طرفی وقتی همکاران دارای مدارک تحصیلی بالا هستن انگار ادم میخواد خودشو بکشه بالا.. واقعا موندم.. بین ادامه دادن راهی که بهش علاقه مندم ک شرایط مطلوب نیس واسه ادامه دادنش و بین ادامه تحصیل که نکنه عقب بمونم... ارشدم معضلی شده...

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم دوست خوب.. آخه الان جوری شده که همه دارن ارشد میگیرن.. با اینکه خیلیا هم شده بیکارن.. من علاقه زیادی به ادامه تو رشتم ندارم.. و کلا نظرمم اینه که ادم تخصص رشته خودشو بگیره بهتره و اینکه آدم واسه دلش ارشد بخونه نه کار.. واسه خودش.. اما چون بازار کار رشتم به صورت دولتی و استخدام جالب نیس و باید آزاد کار کرد واسه این علاقه چندانی به ادامه ندارم... از طرفی وقتی همکاران دارای مدارک تحصیلی بالا هستن انگار ادم میخواد خودشو بکشه بالا.. واقعا موندم.. بین ادامه دادن راهی که بهش علاقه مندم ک شرایط مطلوب نیس واسه ادامه دادنش و بین ادامه تحصیل که نکنه عقب بمونم... ارشدم معضلی شده...

دوست من شما خودتون بهتر میتونید تصمیم بگیرید
بله حق با شماست
الان همه دارن ارشد میگیرن
خیلیها هدف دارن
خیلیها جوگیر میشن
خیلیهام سر کار هستنو با ادامه دادن موقعیت شغلی خودشونو بالا میبرن

شما خودتون باید شرایط خودتونو بسنجی و تصمیم بگیری

خیلی از دوستای منم الان میخوان ارشد بخونن اما من تا وقتی سربازی و کارمو مشخص نکنم ادامه نمیدم

باید ببینی با ارشد گرفتن رشتت اوضاع کاریت یا موقعیتای کاریت بهتر میشه یا نه؟ اگه جواب مثبته باید زودتر ادامه بدی
میگم شما خودتون باید شریاطو ببینی

رشتتون چیه؟

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

منظورتون چیه؟
میشه توضیح بدی به چی علاقه داری؟

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی از رشته های علوم پایه رو خوندم.. که تدریس میکنم... و به یکی از رشته های هنری. علاقه مندم.. که تجربه کار کردن عملیشو داشتم..

یعنی دبیر هستین؟
اگه شغلتون دائمیه که دیگه جای نگرانی نداره و میتونید به علاقتون بپردازید

اما اگه شغلتون دائمی نیست شاید ادامه تحصیل کارتونو راحت تر کنه
ارشد 2تا 2.5 ساله و بعدش میتونید با خیال راحت به کار هنریتونم ادامه بدید

منم با شما موافقم که آدم درسو باید به خاطر علاقش خوند

اما اوضاع کاری الان جوری نیست که آدم با خیال راحت بخواد به سمت علاقش بره

شاید خیلی ها و حتی خود من اگه مشکل کاری و از این دغدغه ها رو نداشتیم دنبال علاقمون میرفتیم

avayestan

کاربر بیش فعال
نه رسمی نیستم... واسه همینه که واسه ادامه تحصیل موندم.. از طرفی اگه سمت هنرم هم نرم از کجا معلوم تا 3سال دیگه دیگه شرایطو حسش باشه... رفتن تو مسیر هنر بهم ارامش بیشتری میده... ادامه تحصیل تو رشته خودم با توجه به کسایی که ادامه تحصیل دادن زیاد توفیر چندانی تو کار نداره باز همون حق التدریسی.. فقط سختیو هزینه کردنه.. موضوع من اینه .. بین چیزی که بهش علاقه مندم و درسی که فک میکنم واسه آیندم ادامه دادن بهتره و 3سال از زندگیمو میگیره موندم.... کاش تو جامعمون طوری بود که هرکس میتونس بره دنبال علاقش... با تمام استعدادی که دارم دلم میسوزه.... از نظر شما ارشد واسه سالای بعد مهمه؟ واقعا موندم... آخه آدم چیزایی که تو یونی یاد میگیره مخصوصا ارشد کاربردی نیس...

JASMIN.S

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه رسمی نیستم... واسه همینه که واسه ادامه تحصیل موندم.. از طرفی اگه سمت هنرم هم نرم از کجا معلوم تا 3سال دیگه دیگه شرایطو حسش باشه... رفتن تو مسیر هنر بهم ارامش بیشتری میده... ادامه تحصیل تو رشته خودم با توجه به کسایی که ادامه تحصیل دادن زیاد توفیر چندانی تو کار نداره باز همون حق التدریسی.. فقط سختیو هزینه کردنه.. موضوع من اینه .. بین چیزی که بهش علاقه مندم و درسی که فک میکنم واسه آیندم ادامه دادن بهتره و 3سال از زندگیمو میگیره موندم.... کاش تو جامعمون طوری بود که هرکس میتونس بره دنبال علاقش... با تمام استعدادی که دارم دلم میسوزه.... از نظر شما ارشد واسه سالای بعد مهمه؟ واقعا موندم... آخه آدم چیزایی که تو یونی یاد میگیره مخصوصا ارشد کاربردی نیس...

منم به رشته هنری خیلی علاقه دارم.تصمیم دارم بعد از اینکه درسم تموم شد برم هنر بخونم.این خیلی مهمه که آدم تو رشته ای که دوسش داره درس بخونه و از درس خوندنش لذت ببره.

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دوست عزیزم
چیزی که مشخصه اینه که آینده هنوز نیومده و نمیشه دربارش قضاوت کرد

حالا خداروشکر که همین حق التدریسی رو هم دارید

چه بسا بعدا که استخدامی باشه اولویت با شماهاست

پسردایی من حق التدریسی بودو بعد چن سال استخدام شد

اولویت با شماست

چیزی که مشخصه اینه که چن سال آینده درصد افرادی که ارشد دارن زیاد میشه

شما خودتون تو کارتون هستید و شرایط رو بهتر از هرکسی میبینید.

مثلا خود من:

میخواستم واسه ی ارشد برم پسر عمم که الان شرکت خصوصی تهران کار میکنه گفت اشتباه نکن! تا سنت بیشتر نشده اول برو سربازی بعد نرم افزار و زبانتو قوی کن! وقتی رفتی سرکار ادامه هم میدی

اینارو گفتم که بگم هرکسی خودش و شرایطشو بهتر میدونه

خداروشکر که همین کار رو هم دارید و ایشالا که دایمی هم میشید

خیلی از ارشدام هستن که دانشگام تدریس میکنن حتی به صورت حق التدریسی

شما اگه واقعا شاغل بودن رو دوست دارید و میخواید که شاغل باشید باید بیشتر فکر کنید حتی اگه زیاد علاقه ای ندارید

منم با شما موافقم
تو یونی هیچ خبری نیست اما شرایط الان اینه

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شرایط جامعه الان خیلی سخته اما ایشالا اوضاع بهتر میشه

یه چیز دیگه:
واسه ادامه دادن هر سالی که بگذره راحت تر میشه

حالا هزینه هاش بماند اما مثلا 2سال پیش استان ما ارشد مکانیک نداشت اما الان 2 شهر ارشد اوورده و تا 2 سال دیگه هم شهر خودمون هم ارشد مکانیک میاره

ظرفیتام که ماشالا 2 سال پیش 20 نفر بودن الان شده 100 به بالا

اگه از کارتون اطمینان دارید به علاقتون برسید که زمانیم برای کسب آرامش و لذت توی زندگی داشته باشید

avayestan

کاربر بیش فعال
شرایط جامعه الان خیلی سخته اما ایشالا اوضاع بهتر میشه

یه چیز دیگه:
واسه ادامه دادن هر سالی که بگذره راحت تر میشه

حالا هزینه هاش بماند اما مثلا 2سال پیش استان ما ارشد مکانیک نداشت اما الان 2 شهر ارشد اوورده و تا 2 سال دیگه هم شهر خودمون هم ارشد مکانیک میاره

ظرفیتام که ماشالا 2 سال پیش 20 نفر بودن الان شده 100 به بالا

اگه از کارتون اطمینان دارید به علاقتون برسید که زمانیم برای کسب آرامش و لذت توی زندگی داشته باشید

ممنونم از جوابتون.. بنظرمنم کار مهمه.. ارشدو تو هر زمانی میشه گرفت.. مهم داشتن توانایی.. من که کارم تدریسه قدرت بیان و توان علمی حرف اول رو میزنه.. چه بسا کسایی رو دیدم که مدرک تحصیلی بالایی هم دارن اما قدرت بیان و توانایی علمیشون جالب نیس.. و با این حرفتون هم موافقم که هرچی زمان میگذره ارشد گرفتن راحت تر میشه.. مثلا زمان ما معماری تو شهرمون نبود.. اکه دوسال بعد کنکور میدادم الان تو رشته مورد علاقم بودم.. هرچند بتدریس هم علاقه مندم.. از بابت رسمی شدن هم که فک نمیکنم قانون مثل قبل باشه الان اکثرا بچه های تربیت معلم استخدامن بقیه هم با آزمون رسمی میشن که سهمیه اینقد زیاده که.. من نا امید نیستم توکلم بخداست.. اما از کسایی که باید و تواناییشو دارن واقعا استفاده نمیشه... بنا به بند پ یه سری رو میشناسم که واقعا اون دوران رد میشدن اما الان استخدامن.. اینا واقعیته... همین چیزاس که ادامه تحصیل و خرج کردن تقریبا 10 یا 12 میلیون اونم واس تدریس آزاد واقعا ارزش نداره.. من حتی ارشد حسابداری هم قبول شدم اما چون پایه واسم مهم بود و به این نتیجه رسیدم که تخصص رشته خودمو بگیرم و بنا بدلایل دوری راه همون دو هفته اول انصراف دادم.. و الان.. آره شکر که باز نیمه وقت تدریس میکنم.. اما با اینحال ادامه دادن تو رشته خودم شاید تقریبا 3سالی منو از هنرم دور کنه.. و هزینه ای که.............منظورم از هنر کار عملیه... که دلم میخواد ادامه بذم... نه تحصیلات آکادمیک..

avayestan

کاربر بیش فعال
منم به رشته هنری خیلی علاقه دارم.تصمیم دارم بعد از اینکه درسم تموم شد برم هنر بخونم.این خیلی مهمه که آدم تو رشته ای که دوسش داره درس بخونه و از درس خوندنش لذت ببره.
دوست من.. اگه میخواید ادامه تحصیل بدین و بصورت آکادمی وارد هنر بشین سعی کنین از الان پایتون رو قوی کنین بدون پایه رفتن و نشستن تو کلاسای ارشد چیزی جز از دس دادن پول و زمان و گرفتن یه مدرک الکی نیس... مگه اینکه از لیسانس شروع کنین...

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم از جوابتون.. بنظرمنم کار مهمه.. ارشدو تو هر زمانی میشه گرفت.. مهم داشتن توانایی.. من که کارم تدریسه قدرت بیان و توان علمی حرف اول رو میزنه.. چه بسا کسایی رو دیدم که مدرک تحصیلی بالایی هم دارن اما قدرت بیان و توانایی علمیشون جالب نیس.. و با این حرفتون هم موافقم که هرچی زمان میگذره ارشد گرفتن راحت تر میشه.. مثلا زمان ما معماری تو شهرمون نبود.. اکه دوسال بعد کنکور میدادم الان تو رشته مورد علاقم بودم.. هرچند بتدریس هم علاقه مندم.. از بابت رسمی شدن هم که فک نمیکنم قانون مثل قبل باشه الان اکثرا بچه های تربیت معلم استخدامن بقیه هم با آزمون رسمی میشن که سهمیه اینقد زیاده که.. من نا امید نیستم توکلم بخداست.. اما از کسایی که باید و تواناییشو دارن واقعا استفاده نمیشه... بنا به بند پ یه سری رو میشناسم که واقعا اون دوران رد میشدن اما الان استخدامن.. اینا واقعیته... همین چیزاس که ادامه تحصیل و خرج کردن تقریبا 10 یا 12 میلیون اونم واس تدریس آزاد واقعا ارزش نداره.. من حتی ارشد حسابداری هم قبول شدم اما چون پایه واسم مهم بود و به این نتیجه رسیدم که تخصص رشته خودمو بگیرم و بنا بدلایل دوری راه همون دو هفته اول انصراف دادم.. و الان.. آره شکر که باز نیمه وقت تدریس میکنم.. اما با اینحال ادامه دادن تو رشته خودم شاید تقریبا 3سالی منو از هنرم دور کنه.. و هزینه ای که.............منظورم از هنر کار عملیه... که دلم میخواد ادامه بذم... نه تحصیلات آکادمیک..

با حرفاتون موافقم و کاملا درک میکنم
بی عدالتی همیشه بوده و خواهد بود اما وقتی خدا بخواد همه چیز درست میشه

شما کارتونو به خوبی و خوشی ادامه بدین
به هنر مورد علاقتون برسید تا همونجوری که گفتم از کارتون آرامش بیشتری بگیرید
به قول خودتونم ارشد گرفتن که راحت تر میشه
هروقت احساس کردید که باید ادامه بدید بدون شک و تردید ادامه بدید
مطمئنا زمانش که برسه خودتون احساس میکنید

الان بیشتر به هنر تمرکز کنید تا یکم از دغدغه های فکری که همه باش روبه رو هستن فاصله بگیرید

اونموقع با ذهن راحت در حین انجام هنرتون به کارای دیگم فکر میکنید

ایشالا که هرچی صلاحه همون بشه
براتون آروزی بهترینارو دارم

avayestan

کاربر بیش فعال
با حرفاتون موافقم و کاملا درک میکنم
بی عدالتی همیشه بوده و خواهد بود اما وقتی خدا بخواد همه چیز درست میشه

شما کارتونو به خوبی و خوشی ادامه بدین
به هنر مورد علاقتون برسید تا همونجوری که گفتم از کارتون آرامش بیشتری بگیرید
به قول خودتونم ارشد گرفتن که راحت تر میشه
هروقت احساس کردید که باید ادامه بدید بدون شک و تردید ادامه بدید
مطمئنا زمانش که برسه خودتون احساس میکنید

الان بیشتر به هنر تمرکز کنید تا یکم از دغدغه های فکری که همه باش روبه رو هستن فاصله بگیرید

اونموقع با ذهن راحت در حین انجام هنرتون به کارای دیگم فکر میکنید

ایشالا که هرچی صلاحه همون بشه
براتون آروزی بهترینارو دارم

ممنونم دوست خوبم.. تنها سوال و دغدغم اینه که اگه زودتر ارشد نگیرم ضرر میکنم؟ آخه ارشدو که دیگه میشه گرفت دیر یا زود... موضوع الانه... آیا معیار سنجش ارشده واس کار؟ واسه کارفرما ها یعنی مهمه؟ والا خودمم موافقم که برم دنبال آرامش... و لذت بردن از کاری که دوسش دارم...

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم دوست خوبم.. تنها سوال و دغدغم اینه که اگه زودتر ارشد نگیرم ضرر میکنم؟ آخه ارشدو که دیگه میشه گرفت دیر یا زود... موضوع الانه... آیا معیار سنجش ارشده واس کار؟ واسه کارفرما ها یعنی مهمه؟ والا خودمم موافقم که برم دنبال آرامش... و لذت بردن از کاری که دوسش دارم...

تا الان توی استخدامیهای که من درباره رشته ی خودم دیدم ملاک اصلی تخصص بوده و تعداد افرادی که با لیسانس استخدام میشن بیشتره تا ارشد
مثلا 10تا کارشناس
2تا ارشد

رشته ی شما و موقعیت رشته ی شمارو باید خودتون از یه سازمان معتبری مثه آموزش پرورش بپرسید

یکی از استادامون میگفت اگه میخواید ادامه بدید زودتر ادامه بدید
چون الان تو جو درسید و از یه طرفم تا ارشد بی ارزش نشده بگیریدو یه جایی(منظورش کار) خودتونو گیر کنید

پسر عمم که توی پستای قبلیمم گفتم الان با کارشناسی مکانیک از دانشگاه آزاد همکار ارشدایی هست که ارشدشونو از دانشگاههای دولتی معتبری مثه خواجه نصیر گرفتن

همکارای ارشد زیادی داره
اما به من گفت اول سربازی بعد کار

حقوقشونم فرق آنچنانی نداره
مهم اینه که کار بلد باشن
و البته رئیس هردو کاردانی داره!

مهم تخصصه

هر رشته ای شرایط خاصی داره

شما باید خودتون خوب تحقیق کنید

جوری نباشه که خدای نکرده موقعیت کاریتون به خطر بیوفته

چون واسه شما کارتون اولویت داره

دانشگاه نزدیکتون ارشد داره؟

avayestan

کاربر بیش فعال
خب واسه رششته من لیسانس با ارشد فرقی نداره.. هردو حالت تدریسه.. مدارس معمولا با مدرک لیسانس هستن.. خیلیا واسه ابهت میرن ارشد میگیرن.. تازه میرن دانشگاه بازم حق التدریسی درس میدن.. الان واسه دانشگاه فقط مدرک دکتراست که میشه هیئت علمی شد.. نه ارشد منو تو شهرمون نداره ... تقریبا 2 ساعت و نیم راهه... و اینکه قبول شدن تو یونی دولته خوندن حسابی میخواد که من پایه نیستم واس همین یونی آزاد میخوام بخونم.. که هزینشم بالاس... دیکه اینکه سال 86 فارغ اتحصیل شدم.. چون علاقه ای به ادامه تو رشته خودم نداشتم و خسته بودم و رشتم سنگین بود رشته دیگه مث معماری و حسابداری شرکت کردم ک البته حسابداری قبولم شدم اما تو شهرمون نبود.. تصمیم گرفتم تخصص رشته خودمو بخونم.. و واقعا همینه.. اگه از درس فاصله بگیره آدم دور میشه.. من ارشدو دوس دارم بخونم اما خب تنبل شدم و اینکه واقعا ادامه تو رشته خودم علاقه قلبیم نیس.. نه اینکه بدمم بیاد فقط واسه اینکه به فکر آینده باید باشم میخونم.. و واقعا علاقه قلبیم هنریه ک دوس دارم... که اونم ازش موندم..

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب واسه رششته من لیسانس با ارشد فرقی نداره.. هردو حالت تدریسه.. مدارس معمولا با مدرک لیسانس هستن.. خیلیا واسه ابهت میرن ارشد میگیرن.. تازه میرن دانشگاه بازم حق التدریسی درس میدن.. الان واسه دانشگاه فقط مدرک دکتراست که میشه هیئت علمی شد.. نه ارشد منو تو شهرمون نداره ... تقریبا 2 ساعت و نیم راهه... و اینکه قبول شدن تو یونی دولته خوندن حسابی میخواد که من پایه نیستم واس همین یونی آزاد میخوام بخونم.. که هزینشم بالاس... دیکه اینکه سال 86 فارغ اتحصیل شدم.. چون علاقه ای به ادامه تو رشته خودم نداشتم و خسته بودم و رشتم سنگین بود رشته دیگه مث معماری و حسابداری شرکت کردم ک البته حسابداری قبولم شدم اما تو شهرمون نبود.. تصمیم گرفتم تخصص رشته خودمو بخونم.. و واقعا همینه.. اگه از درس فاصله بگیره آدم دور میشه.. من ارشدو دوس دارم بخونم اما خب تنبل شدم و اینکه واقعا ادامه تو رشته خودم علاقه قلبیم نیس.. نه اینکه بدمم بیاد فقط واسه اینکه به فکر آینده باید باشم میخونم.. و واقعا علاقه قلبیم هنریه ک دوس دارم... که اونم ازش موندم..

درسته ولی خوب باید شرایطو در نظر داشت
کنکور آزاد که کنکورش سال آیندس
شما تا اونموقع به کاری که علاقه داری برس
کنکورم شرکت کن
تا ایشالا بخوای ثبت نام و بری دانشگاه میشه مهر سال93

تا اونموقع زمان خیلی زیادی واسه هنر داری
تقریبا 15 ماه

بخوای رشته ی خودتونو شرکت کنید که نیازی به خوندن زیادی ندارین

البته چون الان درس میدید و خودتونم میگید که مسلطید و طرز بیانتونم خوبه شماهم میتونی بری داشنگاه درس بدی
الان دیگه دکترام حق التدریسین

اگم بخواید رشته ی دیگه ای بخونی همون حسابداری و مدیریت بازرگانی خیلی خوبه و بازار کار بهتری داره

شما الان علاقتونو دنبال کنید و با آرامش فکر کنید

ثبت نام آزادم که اوایل سال آیندس

تا اونموقع مطمین میشید که چه رشته ای ثبت نام کنی

بعدش ایشالا قبول که شدی شرایطو میسنجی و تصمیم میگیری که بری یا نه

تو رشته ی شما اگه احتمالا فیزیک باشه یا شیمی یا ریاضی ادامه تحصیل خیلی خوبه

چون خیلی از رشته ها با کاردانیشم میشه جایی مشغول به کار شد(مثه رشته های فنی) اینو توی شرایط عادی میگم نه پارتی بازی و از این حرفا(چون با پارتی دیپلمم زیاده):D

این یه حقیقته که درصد ارشدا بیشتر میشن

حالا اینکه بخواید رشته ی خودتونو ادامه بدید یا تغییر رشته این به خود شما و محیطی که زندگی میکنید بستگی داره

الان زمان زیادی دارید

توکلتونم به خدا

تا موقع ثبت نام آزاد و شروع مدارس میتونید شرایط کاری رو دوباره بسنجید

avayestan

کاربر بیش فعال
درسته ولی خوب باید شرایطو در نظر داشت
کنکور آزاد که کنکورش سال آیندس
شما تا اونموقع به کاری که علاقه داری برس
کنکورم شرکت کن
تا ایشالا بخوای ثبت نام و بری دانشگاه میشه مهر سال93

تا اونموقع زمان خیلی زیادی واسه هنر داری
تقریبا 15 ماه

بخوای رشته ی خودتونو شرکت کنید که نیازی به خوندن زیادی ندارین

البته چون الان درس میدید و خودتونم میگید که مسلطید و طرز بیانتونم خوبه شماهم میتونی بری داشنگاه درس بدی
الان دیگه دکترام حق التدریسین

اگم بخواید رشته ی دیگه ای بخونی همون حسابداری و مدیریت بازرگانی خیلی خوبه و بازار کار بهتری داره

شما الان علاقتونو دنبال کنید و با آرامش فکر کنید

ثبت نام آزادم که اوایل سال آیندس

تا اونموقع مطمین میشید که چه رشته ای ثبت نام کنی

بعدش ایشالا قبول که شدی شرایطو میسنجی و تصمیم میگیری که بری یا نه

تو رشته ی شما اگه احتمالا فیزیک باشه یا شیمی یا ریاضی ادامه تحصیل خیلی خوبه

چون خیلی از رشته ها با کاردانیشم میشه جایی مشغول به کار شد(مثه رشته های فنی) اینو توی شرایط عادی میگم نه پارتی بازی و از این حرفا(چون با پارتی دیپلمم زیاده):D

این یه حقیقته که درصد ارشدا بیشتر میشن

حالا اینکه بخواید رشته ی خودتونو ادامه بدید یا تغییر رشته این به خود شما و محیطی که زندگی میکنید بستگی داره

الان زمان زیادی دارید

توکلتونم به خدا

تا موقع ثبت نام آزاد و شروع مدارس میتونید شرایط کاری رو دوباره بسنجید

حق با شماست.. تو رشته های علوم پایه بطور خصوصی هم میشه تدریس کرد اما کار دولتی واسه چنین رشته هایی کمه و معمولا تو آموزش پرورش باید اعلام نیاز بشه که نمیشه و فعلا رییس خیلی محترم آموزش پرورش جناب حاجی بابایی اعلام کردن که دانشجویان تربیت معلم استخدام میشن ازین به بعد.. نمیدونم تکلیف باقی که علاقمند بتدرس هستن و تو سالهای قبل تربیت معلم چنان تو بورس نبود و همچین قانونی هم اجرا نمیشد چی میشه...
من رشتم سومین رشته ایه که گفتین.. اما واسه ادامه تحصیل باید درسهای لیسانسو خوند و واقعا درسای لیسانس هیچ ربطی بکتابایی که تدریس میکنم نداره.. و رشته فوق العاده سنگینیه.. بخاطر علاقه بتدریس که ترجیح میدم ارشد رشته خودم رو بخونم.. آره حق با شماس.. فعلا فرصت هس رفت دنبال هنر.. امسالم امتحان دادم منتظر نتیجه هستم.. ااگه شرایط باشه ادامه میدم.. و اگه هم نه باز به حرف شما واسه 93.. همیشه میشه ارشدو خوند.. اما همیشه افسوس میخورم که کاش شرایط و اطلاعاتم تو زمانای گذشته کافی بود تا رشته مورد علاقم رو میخوندم تا واقعا الان مجبور نباشم واسه داشتن لیسانس که الان دارم باز بخوام تو همون رشته ادامه بدم.. حیف .... رشته ما ابیرستان با لیسانس زمین تا آسمون فرق داره .. ارشدم که همش تحلیل...
ممنونم که درک میکنین...

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حق با شماست.. تو رشته های علوم پایه بطور خصوصی هم میشه تدریس کرد اما کار دولتی واسه چنین رشته هایی کمه و معمولا تو آموزش پرورش باید اعلام نیاز بشه که نمیشه و فعلا رییس خیلی محترم آموزش پرورش جناب حاجی بابایی اعلام کردن که دانشجویان تربیت معلم استخدام میشن ازین به بعد.. نمیدونم تکلیف باقی که علاقمند بتدرس هستن و تو سالهای قبل تربیت معلم چنان تو بورس نبود و همچین قانونی هم اجرا نمیشد چی میشه...
من رشتم سومین رشته ایه که گفتین.. اما واسه ادامه تحصیل باید درسهای لیسانسو خوند و واقعا درسای لیسانس هیچ ربطی بکتابایی که تدریس میکنم نداره.. و رشته فوق العاده سنگینیه.. بخاطر علاقه بتدریس که ترجیح میدم ارشد رشته خودم رو بخونم.. آره حق با شماس.. فعلا فرصت هس رفت دنبال هنر.. امسالم امتحان دادم منتظر نتیجه هستم.. ااگه شرایط باشه ادامه میدم.. و اگه هم نه باز به حرف شما واسه 93.. همیشه میشه ارشدو خوند.. اما همیشه افسوس میخورم که کاش شرایط و اطلاعاتم تو زمانای گذشته کافی بود تا رشته مورد علاقم رو میخوندم تا واقعا الان مجبور نباشم واسه داشتن لیسانس که الان دارم باز بخوام تو همون رشته ادامه بدم.. حیف .... رشته ما ابیرستان با لیسانس زمین تا آسمون فرق داره .. ارشدم که همش تحلیل...
ممنونم که درک میکنین...

یه چیزی که حقیقته و نمیشه انکارش کرد اینه که اگه اطالاعات و تجربیات الانو قبلا داشتیم راهمون خیلی فرق میکرد اما خوب اگه زندگیمون با سعی و خطا نگذره که تجربه کسب نمیکنیم

منم اگه دونسته های الانم از شرایط کاریه الانو قبلا میدونستم بدون شک مسیر دیگه ای میرفتم

رشته ی ریاضی جوریه که اکثرا واسه تدریسه

شما دیگه نباید به گذشته فکر کنی چون هیچ فایده ای نداره واینجوری خودتونو ناراحت میکنید

مشکلات و گرفتاری برای زندگی امروزه تا حدودی هست(ایشالا که کمتر بشه واسه هممون) پس اگه بخوایم به گذشتم فکر کنیم که دیگه امید و انگیزه ای نمیمونه

همه ی ما تو گذشتمون انتخابا و تصمیمایی داشتیم که شاید الان مورد قبولمون نیستن

اما این حقیقته و باید قبولش کرد و گذشته رو سپرد به گذشته

بعدشم یه چیزیم که خودتونم میدونید اینه که ماها درس میخونیم که بریم سرکار

استاد ریاضیمون که داره دکتری میخونه میگفت درس خوندنی ارزش داره که به خاطر علاقه باشه

اما خوب ما به خاطر شرایط امروزه درسو واسه کار میخونیم

چون واقعا کار مهمه و نمیشه منکرش شد

مخصوصا واسه پسرا

واسه همینم باید اگه سختی هست پذیرفت

خیلیها هستن که ارشد دارن اما بیکارن

همش که ما مقصر نیستیم

مقصر نظام آموزشیه که رشته هایی که بازار کار ندارن یا خیلی محدودن رو گسترش میده و ماهم وقتی قبول میشیم راحت میریم ادامه میدیدم

آره واقعا درک میکنم که ریاضی رشته ی سنگینیه و زمین تا آسمون با کتابای دبیرستان و تا حدودی با دانشگاهم فرق میکنه

باید دید امسال چه نتیجه ای میگیرید تو کنکور

چون برای شما اونجوری که خودتونم میگید کار اهمیت داره

شما که سابقه هم دارید و تجربه مطمینا ارشد به دردتون میخوره

اونقد دانشگاهم هست که استاد ندارن

همین که اونجام بتونید حق التدریسیم درس بدید خیلی واستون تاثیر داره

هزینه همیشه بوده و هست

باید به فکر اینم بود که موقعیت کاری پیدا کرد یا موقعیت کاریه الانو مستحکمتر کرد

میگم رشته ی حسابداریم رشته ی خیلی خوبیه و همیشه بازار کار داشته

به اونم میتونید فکر کنید چون موقعیتای شغلی بیشتری داره هم در بیرون آموزش و پرورش هم داخل آموزش و پرورش به عنوان دبیر هنرستان و دانشگاه ها

شما کنکورتونو دادید بقیشو بسپارید دسته خدا

الانم که یکم سرتون خلوت تر شده به کارای هنرم ادامه بدید یه تنوعیه

حالا چه هنری انجام میدید؟

avayestan

کاربر بیش فعال
سلام.. ممنونم... از بابت راهنماییتون... راستی میتونم بپرسم فامیلی استادتون چیه؟
دقیقا همینه .. ما تو گذشته خیلی از کارار رو بدون آگاهی انجام دادیم.. من باز خدارو شکر رشته ای رو رفتم که کار بصورت خصوصی هم میشه انجام داد و با تیپ نوجوون سروکار دارم.. خدارو شکر میکنم .. تو بستگانمون لیسانس مدیریت داریم که بنده خدا بیکاره دیدم حتی ارشد روانشناسی.. مهم توانایی و کسب تجربس تو رشته خودم.. من به رشته خودم بی علاقه نیستم اتفاقا خیلی هم ترجیح میدم به رشته های علوم انسانی.. البته بحث با یا بی ارزش بودن رشته نیست چون سیستمم با درسای حفظ کردنی زیاد جور نیس هرچند خیلی خوب هم از عهدش بر میام اما بدرسای کارکردنی علاقه مندم.. ولی چون ریاضی اون چیزی نیس که تو دبیرستان دیدیم و یکم غیر ملموس میشه زیاد راغب نیستم... به رشته های هنری و فنی علاقه مندم.. من قاشی کار میکردم.. که البته فاصله افتاد.. بیشتر واسه خاطر کار و درس.. خب و شاید واسه بی انگیزگی.. دلم واقعا میخواد باز شروع کنم... اکه هم رشته خودمو بخونم با علاقه اینکارو انجام میدم اما واقعا انگیزشو ندارم.. هرجند الان نسبت به سالای قبل انگیزم خیلی بیشتر شده و واقعا این حرفتونو قبول دارم که وقتش که برسه خودمون ادامه میدیم... رشته حسابداریم هنوز تو شهرمون نیاوردن که اگه البته بیاد و تو شهر خودم باشه ادامه دادنش بهتر از ادامه دادن رشته خودم تو شهر دیگس.. اگه حسابداری تو شهر خودمون بود همون زمان دیگه انصراف نمیدادم.. قسمت نبود..

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.. ممنونم... از بابت راهنماییتون... راستی میتونم بپرسم فامیلی استادتون چیه؟
دقیقا همینه .. ما تو گذشته خیلی از کارار رو بدون آگاهی انجام دادیم.. من باز خدارو شکر رشته ای رو رفتم که کار بصورت خصوصی هم میشه انجام داد و با تیپ نوجوون سروکار دارم.. خدارو شکر میکنم .. تو بستگانمون لیسانس مدیریت داریم که بنده خدا بیکاره دیدم حتی ارشد روانشناسی.. مهم توانایی و کسب تجربس تو رشته خودم.. من به رشته خودم بی علاقه نیستم اتفاقا خیلی هم ترجیح میدم به رشته های علوم انسانی.. البته بحث با یا بی ارزش بودن رشته نیست چون سیستمم با درسای حفظ کردنی زیاد جور نیس هرچند خیلی خوب هم از عهدش بر میام اما بدرسای کارکردنی علاقه مندم.. ولی چون ریاضی اون چیزی نیس که تو دبیرستان دیدیم و یکم غیر ملموس میشه زیاد راغب نیستم... به رشته های هنری و فنی علاقه مندم.. من قاشی کار میکردم.. که البته فاصله افتاد.. بیشتر واسه خاطر کار و درس.. خب و شاید واسه بی انگیزگی.. دلم واقعا میخواد باز شروع کنم... اکه هم رشته خودمو بخونم با علاقه اینکارو انجام میدم اما واقعا انگیزشو ندارم.. هرجند الان نسبت به سالای قبل انگیزم خیلی بیشتر شده و واقعا این حرفتونو قبول دارم که وقتش که برسه خودمون ادامه میدیم... رشته حسابداریم هنوز تو شهرمون نیاوردن که اگه البته بیاد و تو شهر خودم باشه ادامه دادنش بهتر از ادامه دادن رشته خودم تو شهر دیگس.. اگه حسابداری تو شهر خودمون بود همون زمان دیگه انصراف نمیدادم.. قسمت نبود..

استاد عزیزم خانم کاویان:smile:

پس خداروشکر دیگه مشکلی نداره که
چون خودتونم میدونید که کار الان واسه همه اولویت شده
همین که به رشتتون علاقه دارید خودش کلی با ارزشه
خیلی از درساییم که ما توی کارشناسی خوندیم ربطی به شغل مهندس مکانیک نداره
آره حسابداری که خیلی از مدیریت بهتره مخصوصا واسه لیسانس

به نظر من بهترین کار اینه که ببینید نتیجه ی کنکور چی میشه
شهر خودتون که رشته ای رو بیاره که عالیه
اما اگه بخواید تو مسیر باشیدو برید و بیایید مطمینا رشته ی خودتون با ارزشتره
شما باید کار هنری رو واسه دلتون حتی شده گذری ادامه بدید
واسه یه تفریح و آرامش خیلی خوبه