Mohsen 89
پسندها
11,869

ارسال های پروفایل آخرین فعالیت ارسال ها درباره

 • تمام نیروهای عالم را میتوان در یکی از 4 نیروی بنیادی ، یعنی : گرانش ، الکترو مغناطیس ، نیروهای قوی و نیروهای ضعیف ِ هسته ای خلاصه کرد . نیرو های قوی و ضعیف نیرو هایی هستند که در قرن بیستم کشف شده اند . آنها تعیین کننده نحوه برهم کنش اتم ها و ذرات کوچکتر از اتم ها با یکدیگرند . نیرو های الکترو مغناطیسی بر ذرات باردار اثر می کنند و نیروی گرانش بر همه اجسام صرف نظر از اندازه آنها اثر دارد . تاکنون در بین 4 نیرو ، گرانش از همه کمتر درک شده است .
  یکی از بزرگترین تلاش های فیزیک دانان طی قرن بیستم این بود که نشان دهند ، چهار نیروی بنیادی در واقع نشانه های متفاوتی از یک نیروی کاملا واحد هستند . آنان در این راه در مورد سه نیروی ضعیف ، قوی و الکترو مغناطیسی موفق بودند . این سه نیرو اکنون سه شکل از یک نیروی واحد محسوب می شوند . نظریه ریسمان یکی از تلاش هایی است که برای متحد کردن نیروی گرانش مطرح شده است .
  در صورت ِ برطرف شدن ابهامات موجود و در نتیجه پذیرفته شدن نظریه ریسمان به عنوان یک قانون ، دانشمندان میتوانند نظم کنونی طبیعت و همچنین پیدایش جهان ( یا بیگ بنگ ) را توضیح دهند .
  در دنیای ما چهار نیروی اصلی بنامهای الكترومغناطیسی، هسته ای قوی، هسته ای ضعیف و گرانشی وجود دارد. سه نیروی اول به ترتیب می توانند با هم در انرژیهای بالا متحد شوند و یك نظریه واحد داشته باشند. یعنی انشعاباتی از یك نظریه ی اصلی باشند. اصطلاحاٌ می گویند این سه نظریه در انرژیهای بالا تقارن دارند و در انرژیهای معمولی دچار شكست خودبخودی تقارن می شوند. اما چهارمین نیروی اصلی یعنی گرانش دو مشكل اساسی دارد :
  یكی وحدت نیافتن با سه نیروی دیگر و دیگر اینكه اگر ذرات را نقطه ای در نظر بگیریم، سطح مقطع برهم كنش نیروی گرانشی بین دو ذره ی نقطه ای كه بهم نزدیك می شوند طبق نظریه ی كوانتومی بی نهایت بدست می آید.
  از اینرو ذرات بصورت ریسمانهای یك بعدی در نظر گرفته شدند. مثلا الكترون یا كواركها همگی ریسمانهای بسته و حلقوی با شكلهای مختلفند.
  خواهش میکنم دوست عزیزم یه کم درگیر کارای نمایشگاه نفت هستم این روزا. نمیدونم تا کی فرصت داری واسه موضوعش اما من از اواسط هفته دیگه کارم سبک میشه میتونم واست بگردم بازم اگه این روزا مطلب مناسبی پیدا کردم واست میفرستم
  دوست عزیز موضوع به فیزیک بر می گرده و زیاد در تخصص من نیست فکر میکنم اگه در تالار فیزیک مطرح کنی بهتر بتونن کمکت کنن-اما موضوع جالبی است لطف کن به نتیجه و جواب رسیدی منو هم خبر کن بدونم-ممنون و شرمنده کمکی از دستم بر نیومد:)
  سلام مهندس جان لطف داری من که سوال اولت رو هم نتونستم کامل جواب بدم خب موضوعات جالب و جدیدی رو دنبال میکنی. سوالت در مورد الکترون فکرکنم اگه تو تالار فیزیک بگردی و مطرح کنی شاید بتونی جواب تخصصی پیدا کنی راستش برای منم جالبه و یادمه تو شیمی دوم دبیرستان روش بحث میشد و همیشه هم تاکید میشد ایناهمه نظریه هست و ممکنه روزی معلوم بشه که درست نیست.
  سلام رفیق راستش موضوع بحثت خیلی تخصصیه اما منم دوست دارم بدونم.بس من جوابشو واست گیر میارم.بروفسور ثبوتی!!!!!!!!!!اون یه هاوکینگ ایرانیه!!!!توی شهری زندگی میکنه که من تو اون درس میخونم(زنجان).جوابتو گیر میارم!!!!!
  ممنونم از لطفت دوست عزیزم.ابرسرمایش دقیقا" چیه؟منظورت سیالات کرایوژنیک هستن؟یه توضیح کوچولوبدی ممنون میشم و اگه تونستم واست پیدامیکنم
  سلام

  راستش من در پیدا کردن مقالات زیاد وارد نیستم و خودم شخصن در این زمینه اطلاعاتی ندارم
  در بخش مقالات درخواستی تالار م.شیمی درخواست بدین
  سلام به دوست عزيز و مهربان خودم آدم وقتي دوستاني مثل شما را داره چرا بهش خوش نگذره
  خوب شبهايت ستاره بارون
  شرمنده اگه كاري نداري برم بخوابم آخه خيلي خسته شدم ...:gol:
  یادم اومد
  سانتریفیوژاسم دستگاهیه که تو آزمایشگاه های خون برای جداسازیه اجزایه خون استفاده میشه
  یه بار که رفته بودم آزمایشگاه برای تحقیق دیده بودم.
  داوود جان شرمندتم در حال حاضر اطلاعاتی ندارم ولی سعی میکنم واست اطلاعات بگیرم
  اگه چیزی دستم اومد میزارم روسایت.
  لطفا یه سری اطلاعات در مورد کار با لینوکس برام بزارید
  شرمنده اطلاعات من در همین حد بود چون منبع معتبر و مرجعی برای کمیکار نیست.
 • بارگذاری...
 • بارگذاری...
 • بارگذاری...
بالا