سخنی با فعالان موسیقی اصیل ایرانی

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر دوستان گرامی
با تشکر از دوستانی که این تالار موسیقی سنتی رو ایجاد کردن.:w30:
دوستان من. بیاییم تنها به ارائه ی آهنگ و کلیپ بسنده نکنیم و به مقالات موسیقی مانند تاپیکهای "دستگاه ماهور" ویا "ساز های سنتی واصیل" بیشتر بپردازیم تا بتوانیم سطح آگاهی یکدیگر را در این زمینه ها نیز گسترش دهیم.
ضمناچنانچه مایل هستید در این تاپیک کسانی که دستی در موسیقی اصیل ایرانی دارید خود تان را معرفی کنید تا از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.
:w23::w23::w23:

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
من در زمینه ی آواز اصیل و کلاسیک فعالیت میکنم و سالهاست که در این رشته کار میکنم.در دوره ی دانشجویی در دانشگاه شیراز چند کنسرت به همراهی سازهای ایرانی برگزار کردیم و در رادیو شیراز به ظبط برنامه پرداختیم.
از کسانی که علاقمند به تشکیل گروه موسیقی و برگزاری تمرینات منسجم و هدفمند جهت پیشرفت در این رشته هستند دعوت میکنم تا با هم همکاری کنیم.

احمد ترابی

عضو جدید
متاسفانه با گذشت زمان و گرفتاری های روز مره انسانها ،اونقدر سرشون شلوغ شده که خودشون رو از یاد بردند روحشونو.دیگه با چی روحشون را صیقل میدن؟.به نظر من این موسیقی اصیل ایرانی که میتونه آتش مهیب سینه ها را آب سردی باشه نه این آهنگ های مزخرفی که هرکسی میتونه از اینترنت دانلود کنه و بخونه. تمام برازندگی موسیقی ایرانی به ظرافت وهنر اون هست وقتی که نوای نایی یا نوای نیی در حفره حلزونی گوش می پیچه اون موقع است که حس می کنیم داریم به بلندای آسمون می رسیم.وقتی شجریان تاج بنان دلکش ... چشم میبندند وحنجره باز میکنند وقتی شهناز لطفی بر سیم های تارشان می کشند وقتی ... وقتی...اون موقع باز با انرژِی مضاعف می تونیم به بقیه کارهامون رسیدگی کنیم.البته این نظر منه
دوستار دوستاران موسیقی اصیل ایرانی
البته خدایی ناکرده قصد توهین به سبک خاصی رو ندارم غرض هماهنگی موسیقی با هنره با ادبیاته با شعور ومنش انسانیه....

shahab hosseini

عضو جدید
سلام.
بابا دست مريزاد.
منم يه چند سالي تار ميزنم خوشحالم كه تالار موسيقي سنتي تو اين باشگاه راه افتاده.واقعا جاش خالي بود.

shakibaa77

عضو جدید
سلام

سلام

آقا ما هم آماده همه گونه همکاری هستیم تار و سه تار فقط مشخص کنین تو کدوم زمینه فعالیت بشه من فکر میکنم هدفمند کار بشه بهتره و نتیجه ملموس تر خواهد بود
شاد باشید:smile::gol:

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه با گذشت زمان و گرفتاری های روز مره انسانها ،اونقدر سرشون شلوغ شده که خودشون رو از یاد بردند روحشونو.دیگه با چی روحشون را صیقل میدن؟.به نظر من این موسیقی اصیل ایرانی که میتونه آتش مهیب سینه ها را آب سردی باشه نه این آهنگ های مزخرفی که هرکسی میتونه از اینترنت دانلود کنه و بخونه. تمام برازندگی موسیقی ایرانی به ظرافت وهنر اون هست وقتی که نوای نایی یا نوای نیی در حفره حلزونی گوش می پیچه اون موقع است که حس می کنیم داریم به بلندای آسمون می رسیم.وقتی شجریان تاج بنان دلکش ... چشم میبندند وحنجره باز میکنند وقتی شهناز لطفی بر سیم های تارشان می کشند وقتی ... وقتی...اون موقع باز با انرژِی مضاعف می تونیم به بقیه کارهامون رسیدگی کنیم.البته این نظر منه
دوستار دوستاران موسیقی اصیل ایرانی
البته خدایی ناکرده قصد توهین به سبک خاصی رو ندارم غرض هماهنگی موسیقی با هنره با ادبیاته با شعور ومنش انسانیه....

سلام.
بابا دست مريزاد.
منم يه چند سالي تار ميزنم خوشحالم كه تالار موسيقي سنتي تو اين باشگاه راه افتاده.واقعا جاش خالي بود.

آقا ما هم آماده همه گونه همکاری هستیم تار و سه تار فقط مشخص کنین تو کدوم زمینه فعالیت بشه من فکر میکنم هدفمند کار بشه بهتره و نتیجه ملموس تر خواهد بود
شاد باشید:smile::gol:

دوستان عزیز ممنون از توجهتون . خودم هم چند وقتی بود مشغله داشتم و کمتر می اومدم باشگاه.رشته ی منم اواز به سبک اصیل هست و شاگرد اقای نوربخش بودم و به طور غیر مستقیم هم بیشتر از سبک استاد شجریان تاثیر میگیرم. برای تشکیل گروه موسیقی سنتی اماده همکاری هستم.;):smile: