mashverat dar morede entekhab reshte

pirbaba

عضو جدید
salam man rezam salee dige mikham konkoor bedam

mikhastam age mishe baram az behtarin reshteha az nazare bazare kar va.. begin va inke in reshteha too mantagheie 3 ta chand ghabool mishe;)

parhiz

عضو جدید
جواب

جواب

mikhastam age mishe baram az behtarin reshteha az nazare bazare kar va.. begin va inke in reshteha too mantagheie 3 ta chand ghabool mishe;)

salam reshteye man shimi hast nemidonam reshtey tahsilit chi boode vali age tajrobi ya riyazi hast mitoni shimi ro entekhab koni yeki az behtarin resheha baraye pesar hast
va rotebeye rozane inja yani daneshgahe binolmellal 1000 va shabaneh 5000 hast hala bazare karesh ham daghe daghe hala khodet midoni che ententekhab koni :)

ashkantalebi03

عضو جدید
salam,be nazare man behtarin reshte barghe,az nazare bazare kar alie,vali sakht tarin reshte ham hast,alan dar daneshgahe ma (sanatie hamedan)az mantaghe 3 ye nafar ba rotbeye 800 umade,albate baraye bazi shahr ha mesle ilam sahmieye khas ham mizaran.

nahayat_naderi

عضو جدید
سلام دوست عزیز شما در حال حاضر برو درساتو بخون ثانیا اینطور نباید تحقیق کنی باید در درجه اول علاقه خودتو مشخص کنی اون هم نه تحت تاثیر حرف های مردم اصلا مهم نیست دیگران چی می گن شما باید با خودت رو راست بشی در درجه اول و ذهنت را از حرف مردم خالی کنی.اینو بدون همه رشته ها بسیار مهم هستن و هیچ رشته ای بر تر نیست هر رشته ای در جای خودش ارزشمند هست شما در وهله بعد صادقانه باید توانایی ها تون را و استعداد هاتون را باید در نظر بگیرین تا بتونین موفق باشین و همینطور موقعیت شغلی اینده رشتتون را مثلا بعضی عاشق تحقیق هستن بعضی مشاغل روتین را دوست دارن بعضی تدریس را بعضی کار عملی را.کلا رشته ای را انتخاب کنین که خودتون باهاش حال کنین.همه رشته ها تا حدی سنگین هستن و هیچ رشته ای بی زحمت نیست اما اگر شما علاقه داشته باشین نه تنها احساس دشوار بودن نمی کنید که لذت هم میبرین.ضمنا از تبلیغات بعضی ها نترسین همین رشته برق را سالانه بیش از چند هزار نفر به اتمام می رسونن هیچ کدام نابغه نیستن منتها مهم اینه که به معنای واقعی دوستش داشته باشین وهر کس می گه رشته ی ما سخت ترین رشته است من اینقدر این ادعا ها ی بی پایه را از دانشجو های مختلف شنیدم که حالم بد شده سخت بودن نسبی هست و وقتی پیش بودم همه از گسسته متنفر بودن من عاشقش بودم به نظر همه این درس سخت ترین بود برای من روان تر از اب خوردن من مشکلم تو بینش و ادبیات بود!!!البته این درسته که در رشته هایی که همه پایه ریاضی و فیزیک دارن بعضی سنگین تر هستن. پیشنهاد من اینه که زمینه علمی و کاری همه رشته ها را بدون تعصب بر رسی کنین بعد خودتون و توانایی هاتون را در نظر بگیرین بعد صادقانه تصمیم بگیرین:gol:

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
بهترین رشته مهندسی رباتیک
ربایک = برق + مکانیک

فرهنگ

مدیر بازنشسته
سلام کنکوری به فکر اینده:)
ببین فقط بازار کار مهم نیست.
تو انتخاب رشته ترجیح خیلی اهمیت داره فراموش نکن که ترجیح با علاقه فرق داره.
ترجیح=علاقه+توانایی+استعداد+خانواده+بازار کار+.....
تو منطقه 3 من 2 سال پیش با رتبه ی 772 مهندسی متالورژی و مواد دانشگاه تهران قبول شدم که قطب علمی متالورزی و مواد هم هست.
همون سال با رتبه ی 291 مهندسی برق خواجه نصیر دوستم قبول شد.
پارسال با رتبه ی 762 متالورژی صنعتی امیر کبیر قبول شدند.
حواست باشه که اگه مهندسی بخوای باید ترازت هم بالا باشه مثلا یکی از دوستان بود که با رتبه ی 900 حتی فیزیک دانشگاه تهران هم قبول نشده بود چون با درسای عمومی رتبه اورده بود در صورتی که یکر از دوستان با رتبه ی 1200 همین فیزیک رو قبول شده بود.

کلا تعادل بین دروس عمومی و اختصاصی شرط مهمی است حواست باشه.
شیمی+متال+برق+مکانیک رشته هایی هستند که من تایید میکنم اما یادت باشه فقط دنبال مدرک کارشناسی نباشی حتما دنبال ار شد هم باید باشی.
در ضمن بعضی رشته ها باید علاقه داشته باشی و گرنه ذهنت کمکت نمیکنه مثل مهندسی کامپیوتر چون برنامه نویسی کار هر کسی نیست.

رشته ی بی دردسر مهندسی صنایع است.

شباهت زیادی بین رشته ی متالورژی و مکانیک هست که اجازه میده بچه ها تو ارشد تغییر رشته بین این دو رشته بدن.

امیر کبیر قطب علمی بیشتر(نه همه) رشته های فنیه این هم یه معیار انتخاب دانشگاه هم هست.
یه سری رشته ها هم هست که دانشگاههای خاص ارائه میدن مثلا:حمل و نقل ریلی و....که فقط علم و صنعت دانشجو میگیره
تو منطقه 3 برای مهندسی تو شهر تهران باید رتبه ی زیر 800 بیاری.
در ضمن حواست باشه که این رتبه ها و اطلاعات قطعا تغییر می کنه.
انتخاب اگه بر حسب آگاهی صورت بگیره عالیه.این آگاهی بدست میاد اما تصمیم با توئه چون تو میخوای درس بخونی.حتی بعضی وقتا عدم علاقه هم ناشی از آگاهی کمه.
موفق باشی.خوب درس بخون.;)

hamid66

عضو جدید

:)مهندسی صنایع + مهندسی صنایع چارت گرایش تکنولوژی صنعتی

فایل زیر رو دانلود کنید:gol:

پیوست ها

• industrial engineering.rar
    619 کیلوبایت · بازدیدها: 0