5 روند قابل پیش بینی درحوزه صنعت LED در سال 2015

sam44

عضو جدید
برای بسیاری از تولیدکنندگان عرصه روشنایی، سال 2014 سالی چالش برانگیز همراه با موفقیت های گوناگون بوده است. در بازارهای جهانی تقاضاها افزایش قابل توجهی داشته و حتی در مواقعی درخواست بیشتر از عرضه بوده است.
در اوایل سال جدید میلادی، به بررسی 5 روند قابل پیش بینی در سال 2015 می پردازیم.
1. صنایع LED به سمت دولتی شدن پیش می روند:
دولت های مختلف سراسر جهان به پتانسیل های متعدد این صنعت پی برده واقدام به پرداخت انواع یارانه های مربوط کرده اند.
2. سهام چین در بازار جهانی بیشتر می شود:
در گذشته صنعت ال ای دی چین بیشتر به تایوان متکی بوده است اما این روند در حال تغییر می باشد. سهم چین در بازار جهانی در سال 2013 در حدود 27 درصد بوده است این مقدار در سال 2014 روند صعودی چشم گیری داشته و به 36 درصد رسیده است.کارشناسان پیش بینی می کنند در سال 2015 نیز روند رو به رشد چین در این زمینه ادامه یابد.
3. مشتریان محصولات روشنایی همچنان به دنبال قیمت های پایین تر هستند:
با پیشرفت های روزافزون در این صنعت،مشتریان به دنبال قیمت های پایین تر و از طرفی دیگر تولیدکنندگان به دنبال بالا بردن کیفیت و همچنین رضایت هرچه بیشتر مشتریان می باشند. با دست یافتن به روش های بهتر جهت دفع حرارت از ال ای دی و بالا بردن بازده کالاهای تولید شده،نسل جدید ال ای دی ها یعنی سی او بی (Chip On Board)،این انتظار می رود که بازار جهانی شاهد محصولاتی با کیفیتی بالاتر و قیمت پایین تر باشد.
4. تمایل به ورود بیشتر به طیف های رنگی
در اغاز پا گرفتن صنعت ال دی دی بیشتر اذهان صرفا روی نور های سفید متمرکز بود اما در گذر زمان و با گسترش کاربرد ال ای دی در زمینه های مختلف توجهات به سمت نور های رنگی کشیده شده است.
5. ادامه ی استفاده بیشتر از ال ای دی در وسایل دیجیتال
امروزه کمتر وسیله ای در زندگی روزمره بدون استفاده از LED تولید می شود. انواع لوازم صوتی و تصویری، پنل ها و چراغ های خودرو، تلفن های همراه و ... زمینه های استفاده از این تکنولوژی می باشند که احتمال گسترش این زمینه ها بسیار بالا می باشد.


منبع : لامپ ال ای دی
 
بالا