◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

• بله ولی زیاد مطرح نیست!

رای: 0 0.0%
  • مربوط نیست ولی میشه درموردش بحث کرد.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    5

Candyman

کاربر فعال
عزیزم من چارت هر ترم اولی تحلیلو میبینم این درسو نداره . احتمالا شما واسه ترمای قبل رو دیدید . البته از بچه ها ی دانشگاه خودمون نپرسیدم حالا از اونا هم میپرسم

سلام.
در چارت درسی موجود در سایت دانشگاه آزاد تهران مرکز میتونید چارت کامل درسی همه گرایش های صنایع رو ببینید.

نکته دیگر اینکه چگونگی برداشتن واحدهای توسط شما به شما مربوط هست و به همت و تحمل شما برای خواندن دروس برمیگرده و نه یک سوال تخصصی.

smahdih

عضو جدید
بچه ها اصول حسابداری سخته؟ سنگینه؟

زوده ترم 2 وردامش؟؟؟؟:surprised:

اه اه ، بدم میاد از این اصول حسابداری
بدهکارو بستانکار میکنیم بستانکارو طلبکار میکنیم طلبکارو ....

بنظر من اگه به حسابداری علاقه داری ورش دار وگرنه بزار ترم آخر

اقایون و خانما
من از یکی دیگه از دانشجویای تحلیل دانشگاه های دیگه پرسیدم اونا هم کنترل موجودی ندارن

احتمالا جدیدا این درس از چارت گرایش تحلیل حذف شده

موجودی جزء منابع ارشد ، بعید میدونم از چارت حذف بشه
واسه ما که حذف نشده

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام.
در چارت درسی موجود در سایت دانشگاه آزاد تهران مرکز میتونید چارت کامل درسی همه گرایش های صنایع رو ببینید.

نکته دیگر اینکه چگونگی برداشتن واحدهای توسط شما به شما مربوط هست و به همت و تحمل شما برای خواندن دروس برمیگرده و نه یک سوال تخصصی.

تو سایت دانشگاه ازاد قزوینم میتونید ببینید (خبری از اون درس نیست) البته مهمم نیست . ادامه ی بحثش هم فایده نداره

ضمناً با توجه به نبود تاپیکی در این رابطه اصولا اکثر سوالا در اینجا پرسیده میشه

شما سخت نگیر

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
اه اه ، بدم میاد از این اصول حسابداری
بدهکارو بستانکار میکنیم بستانکارو طلبکار میکنیم طلبکارو ....

بنظر من اگه به حسابداری علاقه داری ورش دار وگرنه بزار ترم آخر

موجودی جزء منابع ارشد ، بعید میدونم از چارت حذف بشه
واسه ما که حذف نشده

اخه میگن قراره از سالای بعد تو کنکور ارشد به جای موجودی از اقتصاد مهندسی سوال بیاد :surprised:

smahdih

عضو جدید
اخه میگن قراره از سالای بعد تو کنکور ارشد به جای موجودی از اقتصاد مهندسی سوال بیاد :surprised:

اگه اینجوری بشه خیلی خوف میشه ،:D
من قراره این ترم موجودی بگیرم ولی اقتصاد مهندسی که گرفتم خیلی باهاش حال کردم

بی خوابی

عضو جدید
لطفا هرگونه سئوال در رابطه با مباحث مهندسی صنایع را در این تاپیک مطرح کنید . در خصوص درخواستها (مقاله / جزوه / فایل / برنامه و ... ) تاپیکی در زیر تالار جزوات و مقالات مهندسی صنایع ایجاد شده است . پستهای اشتباهی در این خصوص از این تاپیک حذف خواهد شد .

در مورد کاربردمجموعه های فازی درتصمیم گیری چی می دونید ؟به نظرشما به عنوان درس اخیاری خوبه برای انتخاب؟لطفا هر چه سریعتر پاسخ بدین مرسی

بی خوابی

عضو جدید
لطفا هرگونه سئوال در رابطه با مباحث مهندسی صنایع را در این تاپیک مطرح کنید . در خصوص درخواستها (مقاله / جزوه / فایل / برنامه و ... ) تاپیکی در زیر تالار جزوات و مقالات مهندسی صنایع ایجاد شده است . پستهای اشتباهی در این خصوص از این تاپیک حذف خواهد شد .

درمورد کاربردمجموعه های فازی درتصمیم گیری چی مدونید برای درس اختیاری خوبه برای انتخاب ؟

motix7

عضو جدید
سلام
ببین دوست عزیز اکثر کسایی که میان تو این رشته اوایل خیلی سر در گمند.به خاطر اینکه تا 3..4 ترم اول دروس پایه رو میخوننن و درک درست وحسابی از این رشته رو ندارن ولی وقتی که دروس تخصصی رو گرفتن تازه میفهمن مهندسی صنایع یعنی چی......پس یه کم صبور باش
در هر صورت بهت تبریک میگم رشته فوق العاده ای رو انتخاب کردی..

woodywood

عضو جدید
سلام
ببین دوست عزیز اکثر کسایی که میان تو این رشته اوایل خیلی سر در گمند.به خاطر اینکه تا 3..4 ترم اول دروس پایه رو میخوننن و درک درست وحسابی از این رشته رو ندارن ولی وقتی که دروس تخصصی رو گرفتن تازه میفهمن مهندسی صنایع یعنی چی......پس یه کم صبور باش
در هر صورت بهت تبریک میگم رشته فوق العاده ای رو انتخاب کردی..

شرمنده دوست عزیز رنگ طلایی پیدا نکردم
خیلی جملت عالی بود
دمت گرم
;);););););););):):):):):):):)

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمودار کنترل Z_MR

نمودار کنترل Z_MR

کسی راجع نمودار کنترل Z-MR اطلاعاتی داره ؟ ممنون می شم اگه راهنماییم کنید

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره عزیز اسمش همینه . الان یه چیزی خودم پیدا کردم :

اين نوع نمودار كنترل همان نمودار كنترليIndividual و دامنه متحرك مي باشد ، كه مشاهدات فردي آن (Individual ) بصورت استاندارد در آمده است .

دیگه کسی اطلاعی نداره ؟

mohamad0028

عضو جدید
با سلام خدمت همه ی دوستان صنایع.
می خوام راجع به اولویت گرایش های صنایع بدونم.راستش یکی از دوستام می خواد گرایششو انتخاب کنه(الان ترم 3 هست)اگه میشه دلیل نظرتون هم ذکر کنید.
ممنون.

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
درمورد کاربردمجموعه های فازی درتصمیم گیری چی مدونید برای درس اختیاری خوبه برای انتخاب ؟

درس خوبیه ، بستگی داره بخواید توی چه زمینه ای کار کنید ! اول به نظر من فیلد کاری پایان نامه تون رو مشخص کنید ، در این صورت واحد هایی که بر می دارید هدفمند می شه ! :gol:

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
می خوام راجع به اولویت گرایش های صنایع بدونم.راستش یکی از دوستام می خواد گرایششو انتخاب کنه(الان ترم 3 هست)اگه میشه دلیل نظرتون هم ذکر کنید.
ممنون.

من که وقتی میخواستم گرایشمو انتخاب کنم همه ی اونایی که تو کار بودن گفتن برای یه پسر تولید صنعتی بهترینه . البته تحلیل هم خوبه . هر دوتا زمینه هایی دارن که میشه توش موفق شد .

امیدوارم دوستان با تجربه بهتر کمکتون کنن

ولی زیاد اینجور سوالا به نظرم نشه بهتره . تجربه نشون داده همه یه تعصب خاصی به گرایش خودشون دارنو اونو بهترین میدونن

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون.

علیک السلام
من خودم گرایشم برنامه ریزی و تحیلیل سیستم ها بوده ، درس خیلی خوبیه خصوصا برای دخترها ، چون بیشتر با محیط نرم افزاری و تحلیل سرو کار دارند ، ولی برای پسر ها که به راحتی توی محیط های صنعتی جذب می شن به نظرم گرایش تولید صنعتی خیلی خوبه :gol:

mohamad0028

عضو جدید
من که وقتی میخواستم گرایشمو انتخاب کنم همه ی اونایی که تو کار بودن گفتن برای یه پسر تولید صنعتی بهترینه . البته تحلیل هم خوبه . هر دوتا زمینه هایی دارن که میشه توش موفق شد .

امیدوارم دوستان با تجربه بهتر کمکتون کنن

ولی زیاد اینجور سوالا به نظرم نشه بهتره . تجربه نشون داده همه یه تعصب خاصی به گرایش خودشون دارنو اونو بهترین میدونن

ممنون دوستان.البته حق با شماست.اما میشه با شنیدن نظر سایر دوستان و دلایلشون تصمیم بهتری گرفت.
با این حساب طبق فرمایش شما و جناب محمدیان تحلیل سیستم ها و تولید صنعتی بهترن.
و برای خانم ها همون تحلیل؟
ممنون از کمکتون

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
ممنون.

از لحاظ علمی تفاوت چندانی ندارن:D
علی الخصوص که میشه توی دروس اختیاری از اون گرایش درس برداشت
مثلا من تولید می خونم ولی توی دروس اختیاری هم تحلیل سیستم برداشتم هم mis
ولی در کل به نظرم درسای تولید بیشتر سخت افزاری هستن درسای سییتم بیشتر نرم افزاری
من که خودم تولید رو ترجیح می دم دلیلش هم تکیه این گرایش روی درسای موجودی و برنامه ریزی تولید که درسای مورد علاقه من هستن
به علاقه بستگی داره دیگه:redface:

sheyda

عضو جدید

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
این رو توی Help نرم افزار Minitab پیدا کردم

A Z-MR chart is a chart of standardized individual observations (Z) and moving ranges (MR) from a short run process. The chart for individual observations (Z) displays above the chart for moving ranges (MR). Seeing both charts together lets you track both the process level and process variation at the same time. .
Standard control charting techniques rely upon a sufficiently large amount of data to reliably estimate process parameters, such as the process means (m) and process standard deviations (s). Short run processes often do not have enough data in each run to produce good estimates of the process parameters. You can use a single machine or process to produce many different parts, or different products. For example, you may produce only 20 units of a part, then reset the machine to produce a different part in the next run. Even if the runs are large enough to obtain estimates, you would need a separate control chart for each part made by the process, because it is likely that all parts would not have the same mean and standard deviation. Short run charts provide a solution to these problems by pooling and standardizing the data in various ways.
Several methods are commonly used for short runs. The most general method assumes that each part or batch produced by a process has its own unique average and standard deviation. If the average and the standard deviation can be obtained, then the process data can be standardized by subtracting the mean and dividing the result by the standard deviation. The standardized data all come from a population with m = 0 and s = 1. Now you can use a single plot for the standardized data from different parts or products. The resulting control chart has a center line at 0, an upper limit at +3, and a lower limit at -3.
Use Z-MR Chart with short run processes when there is not enough data in each run to produce good estimates of process parameters. Z-MR Chart standardizes the measurement data by subtracting the mean to center the data, then dividing by the standard deviation. Standardizing allows you to evaluate data from different runs by interpreting a single control chart.
You can estimate the mean and process variation from the data various ways, or supply historical values.

آخرین ویرایش:

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز

sheyda

عضو جدید
خواهش می کنم.

اگه بتونید این کتاب رو ،حالا یا ebook اش یا از طریق کتابخونه پیدا کنید ،خیلی مطالب مفیدی در زمینه کنترل کیفیت آماری داره.
راستی یادتون نره اگه مطلب جالبی هم پیدا کردید مارو بی نصیب نذارید!!!!!!!

با احترام

sahare tanhaee

عضو جدید
darkhast

darkhast

salam ye naghshe az dakhele ye dastgah mikham age emkanesh hast vaseh porojeye naghshe keshi mamnoon misham montazere javabeton hastam:)

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
درس مالي عمومي - نقش دولت ديني در اقتصاد

خط بالا مربوط به صنایع هست ؟ کدوم درس؟ اقتصاد؟ یا درس اختیاریه ؟ یا هیچی