⑥⑨مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 96

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان میاین بگین چیا خوندین این هفته ؟؟شروع کردین؟؟
من چون طبق سیلابس مرکز میخونم این سری سیلابس ازمون دوم دارم میخونم...
5درس 504 خوندم ...3 درس تافل...2درس از کتاب اقای اصفهانی ...(همرو با ممرایز) شیوه پارتی از سبک شناسی پیرنیا ...بازارها از معماری ایرانی....معماری چین ..مبحث کف سازی و دیوارسازی..خوندم
از این هفته هم شروع کردم ساعت مطالعمو مینویسم ...فعلا روزی 3 تا 5 ساعته ...

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
گلم من از فردا شروع می کنم. البته تو این یکی دو هفته دو سه روزی سه ساعت زبان خوندم.....عزیزم شما کتابایی که تو سیلابس نوشتن و نداشته باشی چطوری می خونی؟....
خیلی بده
چون ساعت میذارم 6 پاشم ..اما 9 پا میشم ...3ساعت از دست میره.... :(
حالا بگن فردا بریم سفر ساعت 4 صبح بیدارم... :eek:

:eek:....از حالا می خوای 6 پاشی؟!.....شبا ساعت چن می خوابی؟ موقعی که می خوای بخوابی و ساعت و کوک می کنی، برا 7 ساعت بعد کوک کن. مثلا 12 می خوابی، ساعت بیدار شدنت باید حول و حوش 7 باشه. 2 شب بخوابی باید طرفای 9 بیدار شی وگرنه یه جور دیگه روزت خراب میشه زبونم لال. فعلا بهتره یه تایم خاص رو به صورت ثابت بیدار شی. مثلا هر روز ساعت 8. تا 8 و نیمم شروع کنی. من چن روز پیش لابه لای یکی از عزیزانی که جزو رتبه های برتر بودن دیدم که گفتن اوایل آدم سحرخیزی نبودن. به نظرم راجع به خواب زیاد خودتو حساس نکن:redface:....:gol:

raha pania

کاربر بیش فعال
برای فن خلاصه هایی که استاد خرسند گذاشتند کامله اونارو میخونم....برای بقیه هم کتاب بعضیارو دارم ..بعضیا هم جزوه ...چون من 3 ساله با بچه های ارشدم منابعم یجورایی تکمیله 😊
اسرار دارم برای سحرخیزی چون تا مغزم روشن شه خودش دوساعت طول میکشه 😆😃

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
دستت درد نکنه پرنیا جون:gol:. گلم میدونم سحرخیزی خوبه ولی چون من سال پیش فشار الکی به خودم اوردم واقعا ضربه دیدم. منم اگه صب نخونم فک می کنم کل روزم به فنا رفته و کاراییم به شدت پایین میاد. حداقل کم کم به اون تایم مشخصت برس یا اینکه شبا زود بخواب تا صب اتوماتیک بیدار شی:redface:

raha pania

کاربر بیش فعال
امروز زنگ زدم مرکز معماری ..برای ازمون ارزیابی اول که رایگانه ..باید تماس بگیرید مشخصاتتونو میگیرن ...بعد چند روز قبل ازمون (زمانش 6 ابانه) دوباره زنگ بگیرید یوزرنیم و پسوردتونو بگیرید..البته اگه اینترنتی شرکت میکنید ...برای اکادمی هم که 19 شهریوره باید تماس بگیرید اکادمی

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

امروز زنگ زدم مرکز معماری ..برای ازمون ارزیابی اول که رایگانه ..باید تماس بگیرید مشخصاتتونو میگیرن ...بعد چند روز قبل ازمون (زمانش 6 ابانه) دوباره زنگ بگیرید یوزرنیم و پسوردتونو بگیرید..البته اگه اینترنتی شرکت میکنید ...برای اکادمی هم که 19 شهریوره باید تماس بگیرید اکادمی

یعنی تا زنگ نزنیم نمیشه یوزر پسوورد گرفت!! چرا انقدر امنیتیه!! نمیشه اینترنتی ثبت نام کرد?

raha pania

کاربر بیش فعال

یعنی تا زنگ نزنیم نمیشه یوزر پسوورد گرفت!! چرا انقدر امنیتیه!! نمیشه اینترنتی ثبت نام کرد?
نه باس زنگ بزنین ...
شمارمونو داشته باشن واسه بقیه تبلیغات😂😂

parmis_archi

عضو جدید
سلام ، براي تاريخ جزوه ي خوب چي دارين ؟ كسي اينجا كلاس تاريخ آكادمي رو ميره؟؟؟ من ٢ دور تاحالا پيرنيا رو خوندم ، اما حتي يه كلمه اش هم حفظ نشدم ، يعني الان كتاب و باز ميكنم انگار دفعه ي اوله ، دارم كلافه ميشم :confused:

moomidi

عضو جدید
سلام ، براي تاريخ جزوه ي خوب چي دارين ؟ كسي اينجا كلاس تاريخ آكادمي رو ميره؟؟؟ من ٢ دور تاحالا پيرنيا رو خوندم ، اما حتي يه كلمه اش هم حفظ نشدم ، يعني الان كتاب و باز ميكنم انگار دفعه ي اوله ، دارم كلافه ميشم :confused:

احتمالا شما تازه کتاب پیرنیا رو شروع به خوندن کردید(مثلا توی دوره دانشجویی تون نخوندین)
کلافگی شما امر عادی ای هست
بیشتر به خاطر اصطلاحات ش که اعصابتون خورد میشه:
راهکار هایی ک میتونم بدم:
1-واژگان انتهای کتابو خوب بخونید
2-بعضی از اصطلاحات سازه های سنتی (مثل کلمبو ، چهاربخش ، تویزه و...) رو بهتره از کتابهایی دیگه که سازه های سنتی رو با تصویر توضیح دادن بخونید.پیشنهادم برای این بخش فصل 4 کتاب فن شناسی محمودگلابچیه(بدرد درس فن ساختمانتون هم حتمن میخوره)
3-نمودار درختی درست کنید برای هر بخش معماری مثلا خراسانی ، رازی ، آذری ، اصفهانی
و ویژگی های مهم و بناهای مهم و تاریخ های مهمشو خلاصه بنویسد
برای هر سبک معماری یک صفحه کافیه
4-جزوه خانم نسیم عسگری که توی باشگاه هم هست.خیلی خوب خلاصه کرده .
کمکتون میکنه حتما
5-از خوندن معماری اسلامی لذت ببرید...

آخرین ویرایش:

atp2

عضو جدید
سلام دوستاي خوبم
خسته نباشين
خداقوت
اميدوارم تا يكي دوهفته ديگه رسما استارت بزنين خوندن رو ، هركي هم شروع كرده قاعدتا جلو افتاده فقط حواستون باشه كه اون وسطا خسته نشين ، تاپيك مطالعه ٩٥ رو يه نگاه بندازين اطراف دي و بهمن ما همه خسته بوديم ، يه جوري برنامه بريزين كه يه هو خسته نشين
همراه شدن با يه دوست يا دو دوست يا سه دوست يا هرچندتا دوست پرانرژيه پايه مثل دوستاي من ( هاني بي، سپيده ، ارزو و... ) از اوجب واجباته ، هر روز ساعتهامونو ميگفتيم ، واقعا تأثير داره واقعااااااااا
زبان ممورايز فوق العادست ، اگه ديانا و سپيده جونم نبودن من زبان نميخوندم ، رقابت با اونا تو ممورايز ، هر روز به تعداد كلمات تثبيت شده ي حافظه من اضافه كرد ، حتما بچه هايي كه خيلي تو ممورايز پشت كار دارن رو فالو كنيد بيان تو ليستتون و هرروز خودتونو مقايسه كنين تا بتونين ازشون جلو بزنين ، اونقدر بعد يه مدتي حفظ ميشين معاني رو كه سرعتتون شديدا بالا ميره ، چشمتون به كلمه افتاد معنيش تو ذهنتونه ، يعني همون اتفاقي كه بايد سر جلسه براتون بيفته ، نه ؟ مهم ترين چيز تو ممورايز، تكرار و تمرينه نه تعداد كلمه هاي خيلي زياد ، چون هرچي كلمه زياد باشه ولي تثبيت نشه فايده نداره ، حالا كم كم خودتون بيفتين رو دورِ هر روز زبان خوندن ، متوجه منظورم ميشين،
ديگه منابع و نحوه مطالعه دروس مختلف رو بچه هاي بسيار موفق تَر تو هر درس حتما بهتون كمك ميكنن ،
موضوع مدِ نظر من، الان اينه كه به هم روحيه بدين ، سعي كنين يه جمع كوچيك ولي شاد برا خودتون درست كنين ، شبا بياين بگين چقد خوندين و برا فردا چي ميخونين ، ازمونا رو باهم چك كنين درصداتونو ، مثلا ما هر دوهفته كه مركز ازمون داشت ، بچه ها سوالارو ميذاشتن ، بعد ماها كه ازمون نميداديم ، خودمون ميزديم درصدامونو با بچه هايي كه مينوشتن درصداي مركزشونو چك ميكرديم ( جا داره از اسطوره تاريخ و مباني نظري ازموناي مركز يادي كنم با درصد ٩٨ : ) آقاي مرتضي اميني ، هميشه جزو نفرات برتر بودن و درصداشون يه عامل مقايسه برا ما بود ، خيلي ازشون ممنونم و قبوليشون رو هم تبريك ميگم ، حقشون بود انصافا )
يه مطلب مهم هم برنامه ريزي از همين الان برا مرور نهاييه ، يعني اينجوري بهتون بگم كه شما دوماه اخر رو هيچ درس جديدي نذارين ، پس سعي كنين از الان كه اول راهين تا اون موقع حداقل دوبار تمام منابعتون رو خونده باشين ، كه واقعا وقت هم هست ، چون مرور خيللللللللي مهمه خيلي خيلي ، چه فايده وقتي يه عالمه وقت بذاري همه نمونه مورديارو ياد بگيري، ولي اخر سر وقت نداشته باشي كه دوباره يه نگاه بندازي و هر چيزي رو تو مغزت بذاري سر جاي خودش ، پس اين از تايم اختصاصي برا مرور و جمع بندي ،
و نصيحت ديگه هم اسكيس ، بدانيد و اگاه باشيد كه تاثيري كه اسكيس تو نتيجه نهايي ميذاره ، اون مرور اخر نميذاره ، يعني ببينيد اينقدر مهمه ، شما مرور نكنين قطعا موفق شدنتون سخته ، خيلي نادر هستن كسايي كه بايه بار خوندن يه مطلب رو ١٠ ماه تو ذهنشون نگه دارن ،حالا اسكيس از اينم موثر تره ، حتما تو برنامتون بگنجونيدش ، غفلت نكنين از اين موجود مؤثر و نامرد ، دست قوي و ضعيف هم نداريم اصلا الان ، همه از صفر شروع كنيد از خط كشيدن !! چه بسيار بودن اونايي كه گول تكنيك ترسيم و قوي بودن دستشونو خوردن و باغرور كاذب موفقيت رو از خودشون گرفتن ... پس تو اسكيس هركي بيشتر تلاش بكنه و تمرينش بيشتر باشه ، نتيجشم ميبينه .
همگي موفق باشين دوستاي خوبم
رقابت يادتون نره ، دوستاي پرانرژي و روحيه دهنده اي باشين واسه دوستاتون :gol:

معمار_90

عضو جدید
سلام دوستاي خوبم
خسته نباشين
خداقوت
اميدوارم تا يكي دوهفته ديگه رسما استارت بزنين خوندن رو ، هركي هم شروع كرده قاعدتا جلو افتاده فقط حواستون باشه كه اون وسطا خسته نشين ، تاپيك مطالعه ٩٥ رو يه نگاه بندازين اطراف دي و بهمن ما همه خسته بوديم ، يه جوري برنامه بريزين كه يه هو خسته نشين
همراه شدن با يه دوست يا دو دوست يا سه دوست يا هرچندتا دوست پرانرژيه پايه مثل دوستاي من ( هاني بي، سپيده ، ارزو و... ) از اوجب واجباته ، هر روز ساعتهامونو ميگفتيم ، واقعا تأثير داره واقعااااااااا
زبان ممورايز فوق العادست ، اگه ديانا و سپيده جونم نبودن من زبان نميخوندم ، رقابت با اونا تو ممورايز ، هر روز به تعداد كلمات تثبيت شده ي حافظه من اضافه كرد ، حتما بچه هايي كه خيلي تو ممورايز پشت كار دارن رو فالو كنيد بيان تو ليستتون و هرروز خودتونو مقايسه كنين تا بتونين ازشون جلو بزنين ، اونقدر بعد يه مدتي حفظ ميشين معاني رو كه سرعتتون شديدا بالا ميره ، چشمتون به كلمه افتاد معنيش تو ذهنتونه ، يعني همون اتفاقي كه بايد سر جلسه براتون بيفته ، نه ؟ مهم ترين چيز تو ممورايز، تكرار و تمرينه نه تعداد كلمه هاي خيلي زياد ، چون هرچي كلمه زياد باشه ولي تثبيت نشه فايده نداره ، حالا كم كم خودتون بيفتين رو دورِ هر روز زبان خوندن ، متوجه منظورم ميشين،
ديگه منابع و نحوه مطالعه دروس مختلف رو بچه هاي بسيار موفق تَر تو هر درس حتما بهتون كمك ميكنن ،
موضوع مدِ نظر من، الان اينه كه به هم روحيه بدين ، سعي كنين يه جمع كوچيك ولي شاد برا خودتون درست كنين ، شبا بياين بگين چقد خوندين و برا فردا چي ميخونين ، ازمونا رو باهم چك كنين درصداتونو ، مثلا ما هر دوهفته كه مركز ازمون داشت ، بچه ها سوالارو ميذاشتن ، بعد ماها كه ازمون نميداديم ، خودمون ميزديم درصدامونو با بچه هايي كه مينوشتن درصداي مركزشونو چك ميكرديم ( جا داره از اسطوره تاريخ و مباني نظري ازموناي مركز يادي كنم با درصد ٩٨ : ) آقاي مرتضي اميني ، هميشه جزو نفرات برتر بودن و درصداشون يه عامل مقايسه برا ما بود ، خيلي ازشون ممنونم و قبوليشون رو هم تبريك ميگم ، حقشون بود انصافا )
يه مطلب مهم هم برنامه ريزي از همين الان برا مرور نهاييه ، يعني اينجوري بهتون بگم كه شما دوماه اخر رو هيچ درس جديدي نذارين ، پس سعي كنين از الان كه اول راهين تا اون موقع حداقل دوبار تمام منابعتون رو خونده باشين ، كه واقعا وقت هم هست ، چون مرور خيللللللللي مهمه خيلي خيلي ، چه فايده وقتي يه عالمه وقت بذاري همه نمونه مورديارو ياد بگيري، ولي اخر سر وقت نداشته باشي كه دوباره يه نگاه بندازي و هر چيزي رو تو مغزت بذاري سر جاي خودش ، پس اين از تايم اختصاصي برا مرور و جمع بندي ،
و نصيحت ديگه هم اسكيس ، بدانيد و اگاه باشيد كه تاثيري كه اسكيس تو نتيجه نهايي ميذاره ، اون مرور اخر نميذاره ، يعني ببينيد اينقدر مهمه ، شما مرور نكنين قطعا موفق شدنتون سخته ، خيلي نادر هستن كسايي كه بايه بار خوندن يه مطلب رو ١٠ ماه تو ذهنشون نگه دارن ،حالا اسكيس از اينم موثر تره ، حتما تو برنامتون بگنجونيدش ، غفلت نكنين از اين موجود مؤثر و نامرد ، دست قوي و ضعيف هم نداريم اصلا الان ، همه از صفر شروع كنيد از خط كشيدن !! چه بسيار بودن اونايي كه گول تكنيك ترسيم و قوي بودن دستشونو خوردن و باغرور كاذب موفقيت رو از خودشون گرفتن ... پس تو اسكيس هركي بيشتر تلاش بكنه و تمرينش بيشتر باشه ، نتيجشم ميبينه .
همگي موفق باشين دوستاي خوبم
رقابت يادتون نره ، دوستاي پرانرژي و روحيه دهنده اي باشين واسه دوستاتون :gol:

سلام
قبولیتون مبارک
مرسی از حرفهای مثبت و انرژی دهنده تون
حیف کاش من اینجا رو از پارسال میشناختم.. اما خب لابد قسمت نبوده
امیدوارم با بچه های امسال بتونیم جو خوب و پربازدهی مثل جو پارسال شما بسازیم و شما هم گهگاه به ما سری بزنین.
انشالله همیشه موفق باشین.

ghasem_67

عضو جدید
سلام بچه
اکادمی تخصصی معماری توی اهواز نمایندگی گرفته
میگن کارشون عالیه
این کانال تلگرامیشونه
cadmiahw@
یه سر زدن بهشن کار سختی نیست.

mahsa 5

عضو جدید
سلام. به نظر من تستهای کتاب درک علی عسگری رو به هیچ وجه نزنید. به هیچ وجه. اصلا استاندارد نیستن و بسیار بسیار غلط دارن. اگه خیلی اصرار دارید که بخونیدش فقط
مباحثش رو بخونید و واسه تست کنکورهای ازمایشی موسسات رو از همین جا دانلود کنید و بزنید. مخصوصا ازمونهای مرکز معماری که خیلی خوبه تستهاش. درک رو باید با تست زدن یاد بگیرید نه مطلب خوندن.فیلم های مربوط به درک اقای ایرانشاهی رو هم ببنید.:gol:
آقای امینی تست کنکورهای آزمایشی رو از کدوم قسمت دانلود کنیم دقیقن؟؟؟

raha pania

کاربر بیش فعال
خب دوستان ....بیاین نتیجه یه هفته مطالعه رو بگید تا شب ....😊😊😊

raha pania

کاربر بیش فعال
من این هفته از هفته قبل بدلیل سفر پدر مادرم کمتر درش خوندم که میخوام این هفته جبران کنم...همچنان مشکل خواب دارم اما این هفته بیدار شدم دوباره خوابیدم (خودش یه پیشرفته😂)
معماری جهان اژه و ژاپن و یونان خوندم...معماری ایرانی بعد از اینکه از رو کتاب پیرنیا پارتیو خوندم از رو جزوه متدین شروع کردم خوندن مبحثو...زبان 5 درس تافل ....عناصر کف سازی و سقف سازی...

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من بعد از چند سال تصمیم گرفتم بخونم، پارسال نخوندم 1700 شدم و الان غیرانتفایی رسام کرج قبول شدم، الان یک ماه هست دارم میخونم دور دوم سبک شناسی هستم 504 رو تموم کردم دارم مرور می کنم بعضی بخشهای درک سازه رو خوندم از روی سیلابس مرکز معماری و یک فصل هم سازه در معماری خوندم
پیشنهادم اینه که زبان و تاریخ و سازه رو همزمان بخونید و از روی منابع امسال آکادمی یا مرکز معماری با توجه به سطح بندی ها شروع کنید
امیدوارم بتونم سال آینده جای خوبی قبول شم

آخرین ویرایش:

raha pania

کاربر بیش فعال

مرسی از دوستانی که هیچی نگفتند :) :)

amir-21

عضو
سلام....منم کتابای که میخواستم تموم کنم دارن تموم میشن؟
مثلا برای ایستایی..9کتاب خوندم...
برای مدیریت6تا....تا ی ماه دیگه حدودا تموم میشم...البته دور اول کتابا...
زبان عمومی اضفهانی درس 54
504درس22
البته من از 9تیرامسال شروع کردم:cry:

morteza*amini

عضو جدید
سلام دوستان خوبم. یه مطلبی توی کانال اقای ایرانشاهی دیدم که واقعا مفیده واستون.حتما بهش فکر و عمل بکیند. عین متن رو کپی میکنم لطفا تا آخر بخونیدش چون خیلی به درد بخوره

??????فرق رتبه ی خوب با مشاور خوب??????

با احترام زیاد به همه ی رتبه های خوب امسال که دارن با توجه به دلسوزیشون به همه ی داوطلب ها کمک میکنن.. ??????

این ارتباطات و موبایل و تلگرام و گروه و کانال و اینام چیزایه خوبیه! اما باید حتما حواستون به استفاده کردن ازش هم باشه! الانا با این ارتباطات دسترسی های شما به رتبه ها راحت تر شده! در کنار خوبی ها داره اثرات منفی زیادی دیده میشه ازش..
??????از رتبه های کنکور نپرسین چی بخونم...از قبولی های دانشگاه تهران نپرسین چیکار کنم??????....چرا؟؟؟چون رتبه ها شرایط خودشونو میگن! البته خیلی صادقانه! و بدون غرض ورزی و جهت گیری.برید مشاوره پیش مشاور ها ..نه رتبه ها!
??????رتبه بودن یک موقعیته. مشاور بودن یه حرفه یه فن یه مهارت.??????
اعتقاد یک رتبه خوبی که دانشگاه خوب قبول شده به راهی که رفته و رسیده به هدفش خیلی زیاده.. خیلی... اما این رو قبول نمیکنه که این راه برای خودشه.. و برای یک نفر دیگه ممکنه نشه...یا اگرم قبول کنه قدرت این رو نداره راه نفر روبروشو پیدا کنه...
برای مثال بدترین آدم برای اینکه به یه نفر با زبان ضعیف بگه چی بخون کسی هست که زبانشو 80 زده.. چون راه دیگه ای رفته!!
اینکه برید یه کانال خاص یا گروه خاص و همه یک چیز رو بگن!!! یا برید یه موسسه همه رتبه هاش یه چیز رو بگن مهم نیست!!! شما باید با مشاور خوب راه خودتونو پیدا کنید... راه خودتون...
واقعا امسال نصف بچه هایی که به من پیام میدن، باید اول ذهنشون رو از حرف های رتبه ها و دوستاشون پاک کنم.. بعد مشاوره بدم.. گناهی هم ندارن.. رتبه ها دارن دلسوزانه اطلاعاتشونو میدن.. اما این همیشه مثبت نیست!!
در کانال دیدید من نظر خیلی از رتبه هارو گذاشتم.. بعضی حرف های رتبه ها در تناقض کامل همدیگه بود... ولی جفتشون قبول شدن!!! پس باید شرایط رو دید!!!
??????داشتن کانال ها و گروه های مختلف مشاوره خوب نیست... افتضاحه.. افتضاح..فقط استرس ایجاد میکنه..??????
گروه که اصلا نداشته باشید.. حتی با بچه های کلاستون... کانال هم یه دونه یا نهایت دو تا که بهش اعتماد بیشتری داشتید نگه دارید و بعد بقیشونو پاک کنید..
روزی چند تا پیام... چند نوع نگرش.. چند نوع لیست منابع... جز استرس دادن هیچ کمکی نمیکنه...
??????راه خودتونو پیدا کنید.. مطمئنا این کار با صحبت با رتبه ها بدست نمیاد! بلکه با مشاورا بدست میاد.??????

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مرسی از دوستانی که هیچی نگفتند :) :)
ساختمان های بلند (جزوه)
سازه فولادی (جزوه)
سامانه های غیرفعال خورشیدی (فیزیک 2)
نوفه (فیزیک 1)
تجهیزات تصفیه رطوبت زنی رطوبت گیری (مکانیکی)
نورپردازی (جزوه)
زمان های افعال (گرامر زبان)
آزمون ششم هنرهای ساخت مرکز 95 (تست)

زمان>>> 22:30

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا