⑥⑨مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 96

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amir-21

عضو
سلام امیر خان
من نمیدونم چه طور جواب سوالتو بدم تا کامل باشه . ببین دوست عزیز همه اینا یه زمانی نبود . هر چقدر نیاز ما به قبولی بیشتر شد و تعدادمون زیادتر شد همچین موسساتی اول و اخر به خاطر سودجویی جلوی چشم ما ظاهر شدن . البته بعضیاشونم الحق در این راستا هم سود مالی بردن هم به خیلیا واسه قبولی کمک کردن . پس یه زمانی اصلا این ازمونهای ازمایشی نبود ولی قبولی رتبه یک پزشکی و مهندسی بود . اینکه صبح یا شب جواب سوالاتو بزنید به نظرم هیچ فرقی نمیکنه . این مهمه که با خودت رو راست باشی و واقعا سوالاتو بدون هیچ تقلب یا بشین و برخاستی بزنی . مثل کنکور . و نتیجتو چک کنی . در صداتو بگیری و این برات خط مشی بشه واسه برنامه ریزی مجددت برای رفع ضعفهات . زیاد پیچیدهخ نکن موضوع کنکورتو . کنکور در رشته ای که میخوای امتحان بدی دو تا مورد داره که اولیش باعث قبول نشدن من شد . اول زبان هست و دوم کتاب های اقای گلابچی . دومی رو خیلی راحت با اصول خاصی میتونی راحت بالای 90 بزنی . اصول خوندن اینارو وقتی بلد شدی دیگه لزومی نداره خودتو سر مسایل دیگه خسته کنی
خیلی شفاف و واضخ فرمودید....ممنون;)

nasrin_arch

عضو جدید
خب اصول خوندن کتاب های گلابچی چیه؟

هرکتابی اصول خاص خودشو داره متاسفانه
من ترجیح دادم دو سال پیش برم کلاس
شخصا به شدت راضی بودم
متاسفانه فرمت کنکور تکنو و سوالات دروس فنی همش کشکه
این کشک بودن از یک طرف و از طرف دیگه شونصد تا کتاب قطور باعث میشه بچه ها خوف کنن و سردرگم
شما هر کتابی رو بفرمایید من با توجه به تجربیات در حد بضاعت راهنمایی می کنم

سورا مفخر

عضو جدید
با سلام وقت بخیر ، اگر می خواهید امسال نتیجه قطعی قبولی خودتون رو بگیرید اول اینکه از کنکورارشد واسه خودتون غول بی شاخ و دم نسازید که طراح سوالات از کجا این سوالات رو میاره . من زحمتمو کشیدم چرا نتیجه نگرفتم و امثال این بهانه ها که بین بچه های کنکوری زیاده بی خیال کتاب های حجیم جناب آقای گلابچی بشید جزوه هم کل مطالب رو پوشش می ده اگه خوب به جزوه مسلط باشید فرق نمی کنه جزوه جناب دکتر سروش نیا باشه یا مهندس طباطبایی یا جناب خرسند باید بالاخره به یکی از این جزوات اقایون مسلط بشی حتی شده چند دور کن تا ملکه ذهنت بشه و بعد سراغ کتاب های مهمش برو لازم نیست الکی دورتو شلوغ کنی کلی کتابهای گلابچی رو بگیری بعد اخرش هیچی به هیچی حتی لای هیچ کدوم از اون کتاب ها رو هم باز نکنی اون چند کتاب مهمش از نظر من بهتره که اول جزوه خونده بشه بعدبرید سراغ کتاب کتاب سازه در معماری - درک رفتار سازه - مبانی سازه برای معماران و اون کتاب سیستم ساختمانی و جدیدا یک کتاب چاب کرد زمان نزدیک ازمون ارشد 95 عناصر سازه ای برای معماران که خوشبختانه گفتن سوال نمیاد از اون ولی آزمون ارشد 96 صد در صد استعداد طرح سوال داره یک راهنمایی می کنم شاید به کار همه بیاد مدیریت کنید زمانتون رو ممکنه شاغل باشید یا متاهل یا دانشجو که درگیر دروس دانشگاه باشید هدف قشنگی از مسیری که براش می خواهید تلاش کنید داشته باشید من هدفم این بود مهر سال 95 اون صندلی عقب کلاس ارشد معماری دانشگاه شهید بهشتی واسه منه و واقعا هر روز برای رسیدن به اون صندلی تلاش مضاعف داشتم و اگه خدا بخواد بهش میرسم یک ماه دیگه سراغ مباحثی برید که سوال از اون مباحث زیاد میاد مثل طراحی ساختمان های بلند - سازه خرپایی - چادری و کابلی این مباحث از نظر طراح خیلی مهمه ممکنه یک سال سازه قابی طره ای یا پوسته بیاد و یا شاید نه مهم اینه که انرزی خودتو روی منابع مهم بزاری مثلا درس درک عمومی معماری منظر اگه هر کس تسلط کافی امسال به باغ های ایرانی داشت راحت 50 درصدرو می تونست بیاره از این درس . فقط بگم دورتون رو شلوغ نکنید کنکور ارشد چیزی نداره خیلی راحته عین اب خوردن مهم اینکه با همون منابع اندک که دارید خوب مسلط بشید کلاس و ازمون ممکنه یک نقطه قوت باشه ولی اخرش همه چیز تلاش و پشتکار شبانه روزی خودتون هست برای اون هدفی که یک سال براش برنامه ریختید و شبانه روز براش تلاش می کنید و سخن آخر اتفاقات خوب در راه هستند به راهت ادامه بده حرف نزن عمل کن تلاشتو بکن و حتی یک لحظه هم به تحقق رویاهایت شک نکن که تو پیروز این داستانی

petrovich21

عضو
هرکتابی اصول خاص خودشو داره متاسفانه
من ترجیح دادم دو سال پیش برم کلاس
شخصا به شدت راضی بودم
متاسفانه فرمت کنکور تکنو و سوالات دروس فنی همش کشکه
این کشک بودن از یک طرف و از طرف دیگه شونصد تا کتاب قطور باعث میشه بچه ها خوف کنن و سردرگم
شما هر کتابی رو بفرمایید من با توجه به تجربیات در حد بضاعت راهنمایی می کنم

مبانی سازه برای معماران . درک رفتار سازه ها

morteza*amini

عضو جدید
خب اصول خوندن کتاب های گلابچی چیه؟

سلام اصول خوندن کتابهای دکتر گلابچی نخوندن اونهاست:smile:!!! جزوه کافیه اگه معماری میخوایید شرکت بکنید. تعداد کتابها زیاده و وقت گیر. زمان گذاشتن واسه هر کتاب گلابچی یعنی عقب موندن از رقیبهاتون. همونطور که خانم مفخر هم گفتن جزوه اقای خرسند یا طباطبایی یا سروش نیا رو انتخاب بکنید و کاملا مسلط بشید و مطمئن باشید اگه سوالی توی کنکور بیاد که جوابش درون کتاب ها باشه شما اون سوال رو درست جواب خواهید داد.:gol::gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

atp2

عضو جدید
ولي من يكم نظرم متفاوته
البته واسه من چون ايستايي و سيستمم رو كلا هيچي بلد نبودم ميگما،
مثلا من تو جزوه ي استادا خلاصه توضيح انواع تنش رو بخونم اولش هيچي نميفهمم ، خيلي خلاصست ، به نظرم قبل از شروع درس سيستم دوتا كتاب درك رفتار و سازه در معماري رو بخونين، در حد روخوني، چون بعدش كه جزوه ها رو ميخونين چون نكته هاي اصلي و أصلِ مطلب رو گفتن ، به نظرم خيلي بهتره، اخه اولش يه اطلاعات و دسته بندي كلي طبق كتاب درك رفتار و سازه در معماري داشته باشين مثلا سازه هاي كابلي و انواعش ، تو جزوم هست ولي خلاصه ، كتابا در حد يه دور روخوني واقعا ميارزه، كلي هم وقت هست، بعدش با جزوه كه خيلي مطالب كناباي بيشتر و نمونه هاي بيشتري داره ، تثبيت كنين كتابارو ، اين دوتا كتاب رو اولش بخونين ، كاملا برا اشنايي با مفاهيم واسه كسي كه مثل من صفر تا ده درصد بلده ، عاليه ، ديگه خيالتونم راحته چون دوتا كتاب پايشو خوندين ، بقيه كتابا واسه رشته اصلي معماري وقت تلف كردنه، همون خلاصه تو جزوه ها ، كامل ، كافي و لازمه . اين نظر من بود البته : ) حرف بچه هاي موفق البته بيشتر مورد تاييده ها ، من چون فنم خوب نبود و نيست نظرم اينه:D

moomidi

عضو جدید
در مورد آزمونهای آزمایشی:
موسسه سروش(احسان سروش نیا) هم خوبه .بنظرم سوالای استاندارد و خوبی داره .اگر آزمونهاشو شرکت نکردید سوالاشو بعضی از دوستان لطف میکنن میذارن تو سایت ، خودتون تستاشو بزنید و درصداتونو بگیرید و رفع اشکال کنید .خیلی موثره

یک موسسه جدید هم اومده .فکر کنم موسس ش مجتبی امیری باشه .یک سری هم بزنید بهش بد نیست:تبلیغشو امروز دیدم:
#آزمون_های_خودسنجی_هفتگی

از آنجایی که این سوالات همیشه بر روی سایت موجود می باشد شما عزیزان می توانید در هر زمان دلخواه به سایت مراجعه کرده و نسبت به پاسخ گویی سوالات اقدام کنید. اما پیشنهاد ما این است که به سوالات هر هفته، به منظور جلوگیری از انباشته شدن مطالب، در انتهای همان هفته پاسخ دهید. پس از پاسخ دهی به سوالات نتیجه آزمون برای شما و مشاورینتان ارسال میگردد تا آنها بتوانند نقاط قوت و ضعف شما را شناسایی کرده و راهکارهای لازم برای رفع نقاط ضعفتان ارائه نمایند.
✅ به منظور رفاه حال شما داوطلبان عزیز، هزینه بسیار مناسبی بابت آزمون های خودسنجی هفتگی در نظر گرفته شده است. هزینه آزمون خودسنجی برای هرکدام از دروس فقط 2500 (دو هزار و پانصد) تومان می باشد. ??????????????????

?????? این روند نیز تا روز آزمون ادامه خواهد داشت. ??????

آدرس كانال تلگرامي ما ??????????????????

?????? @apmcenter

آدرس سايت ما??????????????????

?????? www.apmcenter.ir

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه قیمت ازمون های اقای امیری در ظاهر کمه ولی وقتی جمعش کنید همه دروس رو تا اخر کنکور همون هزینه سایر موسسات در میاد!! نکردن اقلا دو تا ازمون اول رو رایگان بزارن که اصلا شرکت کننده ها ببینن از سطح سوالات راضین یا نه!!!

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام دوستان میاین بگین چیا خوندین این هفته ؟؟شروع کردین؟؟
من چون طبق سیلابس مرکز میخونم این سری سیلابس ازمون دوم دارم میخونم...
5درس 504 خوندم ...3 درس تافل...2درس از کتاب اقای اصفهانی ...(همرو با ممرایز) شیوه پارتی از سبک شناسی پیرنیا ...بازارها از معماری ایرانی....معماری چین ..مبحث کف سازی و دیوارسازی..خوندم
از این هفته هم شروع کردم ساعت مطالعمو مینویسم ...فعلا روزی 3 تا 5 ساعته ...

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
5درس 504 خوندم ...3 درس تافل...2درس از کتاب اقای اصفهانی ...(همرو با ممرایز) شیوه پارتی از سبک شناسی پیرنیا ...بازارها از معماری ایرانی....معماری چین ..مبحث کف سازی و دیوارسازی..خوندم

سلام...من شروع کردم...البته این هفته خیلی جدی نبودم...میدونی هنوز ترس و ناامیدی رو نتونستم از ذهنم بیرون کنم :(...
ولی گفتم بگم چیا خوندم تا یکم جدی تر بشم:redface:
4 درس 504 خوندم...بخش مدرسه از معماری اسلامی رو خوندم...از درک هم یکم خوندم...روزی دو ساعت هم خط کار میکنم...جمعا روزی 3 ساعت اینا درس میخونم...البته بعضی روزا اصلا نخوندم:(....
امیدوارم از این هفته بهتر بشم:smile:

raha pania

کاربر بیش فعال

سلام...من شروع کردم...البته این هفته خیلی جدی نبودم...میدونی هنوز ترس و ناامیدی رو نتونستم از ذهنم بیرون کنم :(...
ولی گفتم بگم چیا خوندم تا یکم جدی تر بشم:redface:
4 درس 504 خوندم...بخش مدرسه از معماری اسلامی رو خوندم...از درک هم یکم خوندم...روزی دو ساعت هم خط کار میکنم...جمعا روزی 3 ساعت اینا درس میخونم...البته بعضی روزا اصلا نخوندم:(....
امیدوارم از این هفته بهتر بشم:smile:
منم بعضی روزا نخوندم ....مشکل اصلیه من خوابه....هرکار میکنم نمیتونم صبح پاشم 😟😔

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز

در ضمن این روش که بیاییم به هم بگیم چیا خوندیم عالیه...آدم تحریک میشه بیشتر بخونه:)

mah.memari

عضو جدید
سلام
مطالعات این هفته من :
زبان عمومی>> لغات:مروز لغات دبیرستان و پیش- 2 درس 504 (ممرایز)- گرامر: زمانها-معلوم و مجهول-افعال خاص
تاریخ>> سبک شناسی : فصل 2 - تاریخ جهان (جزوه مهرعلی): عصر حجر و بین النهرین
سازه>>مبحث سوم سازه های کششی :سازه های هوافشرده

:w10:

raha pania

کاربر بیش فعال

سلام
مطالعات این هفته من :
زبان عمومی>> لغات:مروز لغات دبیرستان و پیش- 2 درس 504 (ممرایز)- گرامر: زمانها-معلوم و مجهول-افعال خاص
تاریخ>> سبک شناسی : فصل 2 - تاریخ جهان (جزوه مهرعلی): عصر حجر و بین النهرین
سازه>>مبحث سوم سازه های کششی :سازه های هوافشرده

:w10:
گرامرو از چه کتابی میخونین؟؟

raha pania

کاربر بیش فعال

دقیقا منم همین مشکل رو دارم :(
خیلی بده
چون ساعت میذارم 6 پاشم ..اما 9 پا میشم ...3ساعت از دست میره.... :(
حالا بگن فردا بریم سفر ساعت 4 صبح بیدارم... :eek:

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز

میشه لینک ممرایز تافل و کتاب آقای اصفهانی رو بزاری؟:redface:

raha pania

کاربر بیش فعال

mah.memari

عضو جدید
منم بعضی روزا نخوندم ....مشکل اصلیه من خوابه....هرکار میکنم نمیتونم صبح پاشم ������������

دقیقا منم همین مشکل رو دارم :(
منم نمیتونم خوابمو تنظیم کنم متاسفانه...بهترین زمان درس خوندن من خوابم ...:razz:

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز

من سیلابس مرکز رو پیدا نمیکنم:confused:

raha pania

کاربر بیش فعال
توی سایت ...قسمت ازمون های ازمایشی..گوشه سمت راست پایین نوشته دریافت سیلابس...البته قدیمیه مال پارساله..جدید هنوز نیومده

raha pania

کاربر بیش فعال
سخت نگیر الکی.... سیلابسا زیاد فرقی ندارن... ببین منابع کدوم واست در دسترستره ...با کدوم راحتتر میتونی بخونی...مهم خودتی وگرنه فرقی ندارن

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا