⑥⑨مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 96

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام وقت بخیر...من امسال مهر ترم 7 کارشناسی معماری هستم و میخوام خوندن ارشد رو از الان شروع کنم...به نظرتون امیدی هست که اردیبهشت قبول شم یا آرزوی محاله؟
در ضمن من نظرات دوستان رو خوندم دست همگی درد نکنه ولی راستشو بگم خیلی گمراه شدم...من با ارشد هیچ آشنایی ندارم...نمیدونم آزمونی چیزی هست که بشه باهاش پیشرفت و اینکه چرا ارشد مثل کنکور دانشگاه نیست که منابعش مشخص باشه و آدمو واقعا گمراه میکنه...یه مشکل دیگه اینکه من تو شهرستانم و همه کتابای کنکور در دسترس نیستن...با این مسائل واقعا گیج شدم...ممنون میشم راهنماییم کنین

ati88

عضو جدید

سلام وقت بخیر...من امسال مهر ترم 7 کارشناسی معماری هستم و میخوام خوندن ارشد رو از الان شروع کنم...به نظرتون امیدی هست که اردیبهشت قبول شم یا آرزوی محاله؟
در ضمن من نظرات دوستان رو خوندم دست همگی درد نکنه ولی راستشو بگم خیلی گمراه شدم...من با ارشد هیچ آشنایی ندارم...نمیدونم آزمونی چیزی هست که بشه باهاش پیشرفت و اینکه چرا ارشد مثل کنکور دانشگاه نیست که منابعش مشخص باشه و آدمو واقعا گمراه میکنه...یه مشکل دیگه اینکه من تو شهرستانم و همه کتابای کنکور در دسترس نیستن...با این مسائل واقعا گیج شدم...ممنون میشم راهنماییم کنین
چرا آرزوی محاااااال؟
اصلا چرا آرزووووو؟
وقتی یه هدف داشته باشی و براش تلاش بکنی شک نکن که بهش می رسی :)

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام گلم خوش اومدی:gol:. اینجا دوستانی هستن که درس خوندن و پشتکارشون خیلی خوبه و جا نداره که من نظر بدم اما چون یکی دوتا نقطه مشترک بین خودم و خودت دیدم حرف بزنم بهتره. من دو سال پیش که بازه زمانیم و دانشجو بودنم مثه شما بود از کنکور دادن منصرف شدم چون فک کردم سختم میشه و بهتره رو دانشگاه تمرکز کنم. الان اگه برگردم دو سال پیش تصمیمم رو عوض می کنم. چون متوجه شدم تو شرایط سخت من به شخصه بهتر درس می خونم نسبت به شرایطی که کل روز آزاد باشه. میتونی درسایی که در طول ترم داری رو بهتر بخونی تا هم برا کنکور باشه هم دانشگاه. کلی روش برنامه ریزی هست برا اینکه این دوتا رو با هم بخونی حالا ببین شرایط خودت چجوریه. آرزوی محال و اینام نیس. به هیچ وجه. فقط مرد عمل می خواد. خیلی از دوستانی که قبول میشن دانشجو بودن. من که تو باشگاه زیاد دیدم نوشتن دانشجو بودیم یا حتی پایان نامه داشتیم. پس در کل میشه خوند اما باید ببینی شما فردی هستی که واقعا بخوای با جون و دل بخونی یا نه....این از این
هیچ آشنایی با ارشد نداری، خیلی از ماها مثه تو هستیم. من به شخصه اینکه چی بخونم زیاد برام مهم نیس. معماری، منظر، بایونیک، انرژی و ...البته باید یه شناخت کلی داشته باشی. مثلا مطمعنم بازسازی پس از سانحه به هیچ عنوان با علاقم جور نیس. تو باشگاه معرفی رشته های معماری هست، یکی دو ساعتی وقت بذاری کاملا متوجه میشی چی به چیه.
راجع به منابعم بگم میتونی فاکتور بگیری. لازم نیس 10 تا منبع برا معماری غرب بخونی. کاملا معلومه کدوما مهمن.مثلا هنر در گذر زمان، غرب بانی مسعود، معاصر قبادیان و بقیه شونم به همین ترتیب.
منم شهرستانیم. کاملا باهات موافقم که کتاب ارشد پیدا نمیشه. در حد تافل و 504:biggrin:. ولی اشکالی نداره چون اولا مثلا زبان که حله، سیستم که جزوه های دکتر خرسند تو باشگاه هست. کتاب هنر در گذر زمان رو دوستان زحمت کشیده بودن آپ کرده بودن و...بعدش اینکه بلاخره آدم شهرستانیم باشه گذرش میفته مرکز استان. یا اینکه آشناهایی که میرن مرکز استانی جایی ازشون بخوای کتاب رو برات بخرن. اینترنتیم میشه اما من استفاده نکردم توصیه هم نمی کنم. در ضمن قرار نیس همه کتابا رو یه جا بخری. یکی یکی یا دوتا دوتا. بلاخره چنتا کتابم خودت داری دیگه.
گلم در کل بگم اگه قصدت واقعا شرکت در کنکوره، معطل نکن، سریع (در حد یکی دو روز) منابع و جمع کن و شروع کن. همین...موفق باشی:gol:. کمک خواستی بگو;)

فرزند ققنوس

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان گلم یادش بخیر خیلی وقته باشگاه مهندسان نیامدم امشب هم اتفاقی بود پست های شما عزیزان رو می خوندم افرین خوبه از الان شروع کردید بعضی ها ترس دارند از اینکه ترم 7 کارشناسی هستن ممکنه وقت نشه درس بخونم و یا میشه سر موقع پایان نامه رو دفاع کنم نگاه کنید نوع تفکرات خودتون رو تا موقعی تغییر ندید و بر ترس خودتون مسلط نشید شاید مثل خیلی ها نتیجه درستی نگیرید . من یادم میادزمانی که شروع کردم برای ازمون ارشد بخونم دانشجوی ترم 7 بودم من تابستون رو خوب و جدی خوندم و با شروع ترم تحصیلی درگیری پروژه های درسی و سخت گیری اساتید شروع می شد زیاد وقت نمی شد مثل اون دوستانی که از صبح میرفتن کتابخونه درس می خوندن تا پاسی از شب من این طور نبودم برای شروع اولین کار هدف واسه خودتون تعیین کنید یک هدف بلند مدت که جز بشه به اهداف کوتاه مدت یک ماهه و برای خودتون پاداش تعیین کنید و برنامه ریزی درست و منعطف فراموش نشه من با این تفاوت طرح 4 که تحویل دادم تا روز ازمون دو هفته فرصت داشتم زمان ما ازمون توی زمستان بود فکر کنم اخر های بهمن بود . ازمون تموم شد امید داشتم قبول میشم ولی فکر نمی کردم رتبه 295 معماری چون من نسبت به اون دوستانی که کلی زحمت کشیده بودن اون همه زحمت رو به خودم ندادم درست و مفهومی خوندن خیلی شرطه هدف این نیست که هر چی گیرمون اومد بخونیم منابع درست رو انتخاب کنید و یادم میاد نزدیک ازمون اسکیس همه درگیر کلاس رفتن بودن من طرح 5 داشتم با یک استاد مزخرف که واقعا اذیتم کرد و جالب اینکه بهم می گفت طرح 5 تو قبول نمی شی پس بی خیال ارشد رفتن باش من اصلا گوشم به حرف های اون ادم نبود یادم میاد شب قدر بود همه رفته بودن مراسم شب قدر من چند شب بی خوابی پشت سیستم همون شب ها گریه می کردم که خدایا فقط کاری کن که قبول بشم فقط همین و پروژه طرح 5 رو می بستم . به هر حال گذشت اون همه سختی ها من اسکیس رو دادم ایستگاه اتش نشانی و با اختلاف ازنفر اخری روزانه تربیت مدرس با دو نفر تفاوت من اولویت بعد روزانه معماری دانشگاه بین الملل امام خمینی قزوین قبول شدم پس اینو یادتون بشه هیچ وقت ناامید نشید و به افکار و صحبت های منفی دیگران هیچ توجهی نکنید . راه خودتو بگیر برو که مسلما درسته چون براش هدف داری . توکل کن به خدا با پشتکار و اراده قوی قله پیروزی رو فتح کن .

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام گلم خوش اومدی:gol:. اینجا دوستانی هستن که درس خوندن و پشتکارشون خیلی خوبه و جا نداره که من نظر بدم اما چون یکی دوتا نقطه مشترک بین خودم و خودت دیدم حرف بزنم بهتره. من دو سال پیش که بازه زمانیم و دانشجو بودنم مثه شما بود از کنکور دادن منصرف شدم چون فک کردم سختم میشه و بهتره رو دانشگاه تمرکز کنم. الان اگه برگردم دو سال پیش تصمیمم رو عوض می کنم. چون متوجه شدم تو شرایط سخت من به شخصه بهتر درس می خونم نسبت به شرایطی که کل روز آزاد باشه. میتونی درسایی که در طول ترم داری رو بهتر بخونی تا هم برا کنکور باشه هم دانشگاه. کلی روش برنامه ریزی هست برا اینکه این دوتا رو با هم بخونی حالا ببین شرایط خودت چجوریه. آرزوی محال و اینام نیس. به هیچ وجه. فقط مرد عمل می خواد. خیلی از دوستانی که قبول میشن دانشجو بودن. من که تو باشگاه زیاد دیدم نوشتن دانشجو بودیم یا حتی پایان نامه داشتیم. پس در کل میشه خوند اما باید ببینی شما فردی هستی که واقعا بخوای با جون و دل بخونی یا نه....این از این
هیچ آشنایی با ارشد نداری، خیلی از ماها مثه تو هستیم. من به شخصه اینکه چی بخونم زیاد برام مهم نیس. معماری، منظر، بایونیک، انرژی و ...البته باید یه شناخت کلی داشته باشی. مثلا مطمعنم بازسازی پس از سانحه به هیچ عنوان با علاقم جور نیس. تو باشگاه معرفی رشته های معماری هست، یکی دو ساعتی وقت بذاری کاملا متوجه میشی چی به چیه.
راجع به منابعم بگم میتونی فاکتور بگیری. لازم نیس 10 تا منبع برا معماری غرب بخونی. کاملا معلومه کدوما مهمن.مثلا هنر در گذر زمان، غرب بانی مسعود، معاصر قبادیان و بقیه شونم به همین ترتیب.
منم شهرستانیم. کاملا باهات موافقم که کتاب ارشد پیدا نمیشه. در حد تافل و 504:biggrin:. ولی اشکالی نداره چون اولا مثلا زبان که حله، سیستم که جزوه های دکتر خرسند تو باشگاه هست. کتاب هنر در گذر زمان رو دوستان زحمت کشیده بودن آپ کرده بودن و...بعدش اینکه بلاخره آدم شهرستانیم باشه گذرش میفته مرکز استان. یا اینکه آشناهایی که میرن مرکز استانی جایی ازشون بخوای کتاب رو برات بخرن. اینترنتیم میشه اما من استفاده نکردم توصیه هم نمی کنم. در ضمن قرار نیس همه کتابا رو یه جا بخری. یکی یکی یا دوتا دوتا. بلاخره چنتا کتابم خودت داری دیگه.
گلم در کل بگم اگه قصدت واقعا شرکت در کنکوره، معطل نکن، سریع (در حد یکی دو روز) منابع و جمع کن و شروع کن. همین...موفق باشی:gol:. کمک خواستی بگو;)
خیلی ممنون از راهنمایی ها و امیدی که دادی عزیزم
این منابع رو از کجا جمع کنم؟چه جوری مطمئن بشم کدوم منبع بهتره که آخرش پشیمون نشم؟
یکی از مشکلاتم همینه:redface:
و اینکه آزمون شرکت کردن چطوره؟مثلا همین مدرسان شریف و...

raha pania

کاربر بیش فعال

این منابع رو از کجا جمع کنم؟چه جوری مطمئن بشم کدوم منبع بهتره که آخرش پشیمون نشم؟
سلام عزیزم..عکس منابع رو چند صفحه عقبتر گذاشتم..امیدوارم کمکت کنه...😊

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش می کنم گلم. به قول گفتنی بچه ها تو باشگاه گذاشتن . هزارتا موردم باشه، ازشون فاکتور بگیری در نهایت منابع شاخص دستت میاد. تاپیکای 95 و سالای پیشم سعی کن صفحه اولشونو ببینی، چون پستای مهم و زحمت کشیدن گذاشتن. من شب برات یه نیمچه لیستی از برنامه خودمو میفرستم (برگ سبزیست وگرنه برنامه ریزی آنچنانی نیست:D). منابع پیشنهادی آکادمی رو هم پیدا کنم برات میذارم البته مال من فک کنم مال سالای پیشه. دقیقا یادم نیس.
راجع به اینکه کدوم موسسه آزمون بدی نظری ندارم چون تجربه شو نداشتم، یکی میگه جامعه آماری واسم مهمه، یکی میگه آرامش سر جلسه مهمه، یکی میگه استاندارد بودن سوالا مهمه! . اما شک نکن که باید آزمون بدی، حالا یا ثبت نام کن، یا فایلایی که اینجا گذاشتن و آزمون بده. سوالای کنکور سالای قبل هم که جای خود دارد.......;)

amir-21

عضو
سلام....
خانم rahaیه سری منابع کنکور رو گذاشتن از آقای حیدری هست
اگه ایشون فایل منابع رو برات ارسال کنن خیلی عالی هست;)

raha pania

کاربر بیش فعال
اره ... میخوای بهم خصوصی پیام بده ...یجوری برات فایلو بفرستم هم منابع رو هم صحبت مشاورارو ..

mah.memari

عضو جدید
سلام دوستان...

یک سالی هست ک کارشناسی رو تموم کردم و میخوام امسال واسه ارشد بخونم...شهرستان زندگی میکنم و رفتن به کلاس و شرکت در آزمون ها برام مقدور نیست، یک ماهه که با تاریخ و زبان و سازه، مطالعاتم رو شروع کردم.. :w10:ولی خیلی کُند:w05:امیدوارم ک با مشاوره و کمک دوستان بتونم درست پیش برم...(البته همه مون درست پیش بریم):w05:

تاپیکهای سالهای قبل رو ک میخوندم واقعا از تلاش و پشتکار بچه ها لذت بردم و انرژی گرفتم :gol:
ان شاء الله که امسال هم کلی رتبه های خوب داشته باشه این تاپیک و همگی موفق باشید و به هدفی ک دارید برسید الهی..:w17:

archisal

کاربر بیش فعال
سلام دوست عزیز...درسته تایم زیادی مونده و این کند پیش رفتن عادیه...ولی همواره تو مطالعه ات به هدفت فکر کن و انگیزه بگیر....حتی هدفت رو گنده بنویس تو دیوار تا انگیزه ات برا خوندن بالا برههههه....حتما عملکردت بهتر میشه...موفق باشی

mah.memari

عضو جدید
سلام دوست عزیز...درسته تایم زیادی مونده و این کند پیش رفتن عادیه...ولی همواره تو مطالعه ات به هدفت فکر کن و انگیزه بگیر....حتی هدفت رو گنده بنویس تو دیوار تا انگیزه ات برا خوندن بالا برههههه....حتما عملکردت بهتر میشه...موفق باشی
سلام..
ممنونم ار راهنماییتون.:gol:
من هم برای شما آرزوی موفقیت میکنم.

archisal

کاربر بیش فعال
کاش ی کانال تلگرام داشت باشگاه تا راحتتر به بچه ها فایل ارسال میکردیم و استفاده میکردن...من نمیدونم چه جوریه اینجا....کسی میدونه لطفا توضیح بده

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوس جونا:gol:. بچه ها اشکالی نداره بعضی از کتابای پروفسور گلابچی رو فقط خلاصه شون رو بخونیم؟ بعدش اینکه بعضی از کتابار و نداریم که. اونا رو چجوری واسشون برنامه ریزی کنیم؟
من پارسال نسبت به امسال بهتر برنامه ریزی می کردم :cry:
نه عزیزجان برای معماری اگه کتاب نخونی بهترم هست :D تهش بخوای 3-4 تا مهماشو بخونی... ولی زمان و انرژیتو برای تسلط رو جزوه بذاری خیلی مفیدتره

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه عزیزجان برای معماری اگه کتاب نخونی بهترم هست :D تهش بخوای 3-4 تا مهماشو بخونی... ولی زمان و انرژیتو برای تسلط رو جزوه بذاری خیلی مفیدتره
قربونت برم آلاله جون:w36:. آلاله جون یه سری سوالا هستن تو سیستم که راجع به نمای ساختمونن. مثه این: عناصر سازه ای مناسب برای شکل گیری ساختمان بلند؟.....گلم اطلاعی داری این موارد تو کدوم یکی از کتابای پروفسور هستن؟ من و جزوه ها یه همچین چیزی ندیدم:confused:

سورا مفخر

عضو جدید
قربونت برم آلاله جون:w36:. آلاله جون یه سری سوالا هستن تو سیستم که راجع به نمای ساختمونن. مثه این: عناصر سازه ای مناسب برای شکل گیری ساختمان بلند؟.....گلم اطلاعی داری این موارد تو کدوم یکی از کتابای پروفسور هستن؟ من و جزوه ها یه همچین چیزی ندیدم:confused:

کتاب مبانی طراحی ساختمان های بلند گلابچی و جزوات سیستم بخش ساختمان های بلند بخش نمره اور سیستم ساختمانی همین بخشه .

amir-21

عضو
سلام..دوستان اینجا کسی هست که کتاب زبان آقای محمد اصفهانی رو خونده باشه یا کسی رو سراغ دارید و البته درصد خوبی کسب کرده باشه؟

شیما-م

عضو جدید
سلاممممممممم بچه ها خدا قوت......بچه ها کسی اینجا جزوه درک عمومی طباطبائی رو داره؟؟؟؟
من جزوه علی عسگری دارم که بعضی از دوستان گفتن به درد نمیخوره و نخون و طباطبائی بخون یا کلاس برو.....از اونجائی که رفتن کلاس مقدور نیست پس خواهشا اگه پیدا کردین یا اگه دارید اینجا آپلود کنید............
متشکرممممممم

شیما-م

عضو جدید
سلام آقای امیر
من خودم عمومی رستمی دارم.عالیه....هم کلمه ها هم گرامرش.......دوست من اصفهانی داره که خب شاید کلمه هاش خوب باشن ولی در قسمت گرامر ناقصی داره و کلی گفته و اون هم میخواد رستمی بخره.به نظرم رستمی بخون......من از کسی که امسال زبانشو 75زده پرسیدم گفت من رستمی خوندم که این درصد زدم

شیما-م

عضو جدید
سلام آقای امیر
من خودم عمومی رستمی دارم.عالیه....هم کلمه ها هم گرامرش.......دوست من اصفهانی داره که خب شاید کلمه هاش خوب باشن ولی در قسمت گرامر ناقصی داره و کلی گفته و اون هم میخواد رستمی بخره.به نظرم رستمی بخون.
من از کسی که امسال زبانشو 75زده پرسیدم گفت من رستمی خوندم که این درصد زدم

morteza*amini

عضو جدید
سلاممممممممم بچه ها خدا قوت......بچه ها کسی اینجا جزوه درک عمومی طباطبائی رو داره؟؟؟؟
من جزوه علی عسگری دارم که بعضی از دوستان گفتن به درد نمیخوره و نخون و طباطبائی بخون یا کلاس برو.....از اونجائی که رفتن کلاس مقدور نیست پس خواهشا اگه پیدا کردین یا اگه دارید اینجا آپلود کنید............
متشکرممممممم

سلام واسه درک خوبه یه نگاه اجمالی به جزوه ها داشته باشین اما زیاد تکیه به جزوه نکنید. تست زدن خیلی کمک میکنه.جزوه اقای طباطبایی رو من قبلا از باشگاه دان کردم فکر میکنم هنوزم باشه سرچ بکنید اگه پیدا نکردین من فکر کنم داشته باشم آپلود میکنم واستون

amir-21

عضو
سلام آقای امیر
من خودم عمومی رستمی دارم.عالیه....هم کلمه ها هم گرامرش.......دوست من اصفهانی داره که خب شاید کلمه هاش خوب باشن ولی در قسمت گرامر ناقصی داره و کلی گفته و اون هم میخواد رستمی بخره.به نظرم رستمی بخون.
من از کسی که امسال زبانشو 75زده پرسیدم گفت من رستمی خوندم که این درصد زدم
ممنونم;)

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز

خدا نکنه :heart::heart:
این سوالی که نوشتی همونطور که سورا جون گفتن ظاهرا برای ساختمان های بلنده، البته باید گزینه هارم دید

آخرین ویرایش:

شیما-م

عضو جدید
ممنون آقای مرتضی امینی:)........سرچ کردم ولی پیدا نکردم.....یا من اشتباه سرچ میکنم یا نیست توی باشگاه........فقط یه سوال.....رتبه ای که الان نوشتید مال امسال هستش یا سالهای قبل؟ و اینکه الان گرایش تحصیلیتون چیه؟ معماری معماری یا گرایش دیگه؟ من خودم برای گرایش مطالعات دارم میخونم و فک میکنم شما درس تاریختون باید بالا زده باشید که رتبه مطالعاتتون خوب شده:D

morteza*amini

عضو جدید
ممنون آقای مرتضی امینی:)........سرچ کردم ولی پیدا نکردم.....یا من اشتباه سرچ میکنم یا نیست توی باشگاه........فقط یه سوال.....رتبه ای که الان نوشتید مال امسال هستش یا سالهای قبل؟ و اینکه الان گرایش تحصیلیتون چیه؟ معماری معماری یا گرایش دیگه؟ من خودم برای گرایش مطالعات دارم میخونم و فک میکنم شما درس تاریختون باید بالا زده باشید که رتبه مطالعاتتون خوب شده:D

http://s1.picofile.com/file/8264439526/dark_omumi_mamari_tabatabai.pdf.html

فایلشو اپلود کردم
من امسال شرکت کردم
بله تاریخ خوب زدم 66 درصد

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام دوستان گلم....همه دارین درس میخونین؟☺ من یه فکری کردم
برای اینکه انگیزه کسایی که داریم میخونیم کم نشه و البته به بقیه هم انگیزه داده بشه ...بیاین هر اخر هفته هرکی بگه چیا مطالعه کرده ؟چقدر خونده (خواهشن نگین استرس میگیریم ...اتفاقا بنظرم الان باید استرس بگیریم 😆) کیا موافقن؟

mah.memari

عضو جدید
سلام دوستان گلم....همه دارین درس میخونین؟☺ من یه فکری کردم
برای اینکه انگیزه کسایی که داریم میخونیم کم نشه و البته به بقیه هم انگیزه داده بشه ...بیاین هر اخر هفته هرکی بگه چیا مطالعه کرده ؟چقدر خونده (خواهشن نگین استرس میگیریم ...اتفاقا بنظرم الان باید استرس بگیریم ������) کیا موافقن؟

سلام
من موافقم...:thumbsup:
امیدوارم با اینکار سرعت عملم بیشتر شه...

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. بچه ها من به نمایندگی مدرسان تو شهرمون زنگ زدم هزینه کل ثبت نام آزموناشو پرسیدم، گفتن 890 تومن!!!!!!!!!!!!!!!!!:eek: (بدون پکیج! یه 460 تومنی هم قیمت پکیج و ایناس) از دوستان کسی مدرسان ثبت نام کرده؟ چرا قیمتش انقد بالاس؟ به نظرتون سوالاش انقد ارزش داره؟

raha pania

کاربر بیش فعال

سلام. بچه ها من به نمایندگی مدرسان تو شهرمون زنگ زدم هزینه کل ثبت نام آزموناشو پرسیدم، گفتن 890 تومن!!!!!!!!!!!!!!!!!:eek: (بدون پکیج! یه 460 تومنی هم قیمت پکیج و ایناس) از دوستان کسی مدرسان ثبت نام کرده؟ چرا قیمتش انقد بالاس؟ به نظرتون سوالاش انقد ارزش داره؟
پارسال یکی از دوستام مدرسان میرفت اصن راضی نبود از کیفیتش ..قیمتشو نمیدونم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا