⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

بخش 7 از برنامه 110 قسمتیمون

http://s3.picofile.com/file/8204229192/7_az_110.pdf.html

امیدوارم همه بخونیم و با هم بحث کنیم

در خصوص تغییر زمان امتحانمون : من شخصا به وضعیت قبلی تعهد خواهم داشت . یعنی خودمو برای بهمن اماده میکنم . کدوم یک از بچه ها با نظر من موافقه ؟ قانون زیر رو حتما شنیدین که :

"قانون پارکينسون : تعقيب پيشرفت". چکيده ي نظريه ي او، اين بود: "کارها تا وقتي ادامه پيدا مي کنند که زمانِ در اختيارشان را پر کنند"

در مورد زمان انجام کارها و در كنار قانون پاركينسون، قانون ديگري وجود دارد، با عنوان قانون مشخصه دانش آموزي. فرض كنيد، يك دانش آموز براي امتحان درس رياضي، 5 روز فرصت دارد. اين دانش

آموز از روز اول شروع به
درس خواندن نمي كند، بلكه مطالعه اش را مثلا از روز سوم شروع مي كند. در فعاليت هاي كاري و هم چنين پروژه هايي كه محدوديت زماني دارند، مي توانيم صحت اين

قانون را مشاهده كنيم

متن بالا رو از ماهنامه ستاره دانایی براتون برداشتم

سلام نسرین جون.دستت درد نکنه:gol:من کاملا با نظر شما موافقم. من یه قانون برا خودم دارم، تا زمان ثبت نام جمع و جورش کن!....میدونی؟اینطوری باعث میشه خوش خیال نباشم...

nasrin_arch

عضو جدید
سلام نسرین جون.دستت درد نکنه:gol:من کاملا با نظر شما موافقم. من یه قانون برا خودم دارم، تا زمان ثبت نام جمع و جورش کن!....میدونی؟اینطوری باعث میشه خوش خیال نباشم...

سلام عزیزم
خواهش میکنم
اره خوب کاری میکنی . اگه نتونیم طولانی شدن زمان امتحانو مدیریت کنیم میخوریم به کار های دم عیدی و خود عید و خونواده و هزار تا مسخره بازی دیگه . اونوقته که :w47:

eedeh

کاربر بیش فعال
سلام

در خصوص تغییر زمان امتحانمون : من شخصا به وضعیت قبلی تعهد خواهم داشت . یعنی خودمو برای بهمن اماده میکنم . کدوم یک از بچه ها با نظر من موافقه ؟ قانون زیر رو حتما شنیدین که :

"قانون پارکينسون : تعقيب پيشرفت". چکيده ي نظريه ي او، اين بود: "کارها تا وقتي ادامه پيدا مي کنند که زمانِ در اختيارشان را پر کنند"

در مورد زمان انجام کارها و در كنار قانون پاركينسون، قانون ديگري وجود دارد، با عنوان قانون مشخصه دانش آموزي. فرض كنيد، يك دانش آموز براي امتحان درس رياضي، 5 روز فرصت دارد. اين دانش

آموز از روز اول شروع به
درس خواندن نمي كند، بلكه مطالعه اش را مثلا از روز سوم شروع مي كند. در فعاليت هاي كاري و هم چنين پروژه هايي كه محدوديت زماني دارند، مي توانيم صحت اين

قانون را مشاهده كنيم

چه کار جالبی خودتون برنامه ها رو درست میکنید؟

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

آموز از روز اول شروع به

قانون را مشاهده كنيم

سلام عزیزم
چقدر کتاب!!!!
برنامه قراره 110 قسمت باشه اونوقت تا کی طول میکشه؟ دوره هم داره این برنامه؟؟؟

nasrin_arch

عضو جدید
سلام عزیزم
چقدر کتاب!!!!
برنامه قراره 110 قسمت باشه اونوقت تا کی طول میکشه؟ دوره هم داره این برنامه؟؟؟

سلام عزیزم
متاسفانه بدی این کنکورمون همینجاست . این همه کتاب
نمیشه کتابهارو حذف کرد اگر قراره درصد خوبی کسب کنیم
برنامه 110 قسمتی حتما و حتما دوره هم خواهد داشت

padina13

عضو جدید
سلام عزیزم
متاسفانه بدی این کنکورمون همینجاست . این همه کتاب
نمیشه کتابهارو حذف کرد اگر قراره درصد خوبی کسب کنیم
برنامه 110 قسمتی حتما و حتما دوره هم خواهد داشت
من دیر به برنامه شما رسیدم.واسه عقب مونده ها یه برنامه میزارید؟

nasrin_arch

عضو جدید
من دیر به برنامه شما رسیدم.واسه عقب مونده ها یه برنامه میزارید؟

سلام
دوست عزیز منظورت از عقب مونده ها همونایی هستن که دیر شروع کردن ؟ یا اینکه ؟؟؟:biggrin::biggrin:
راستش من این برنامه هارو بر این اساس مینویسم که بتونیم مطالب رو فازبندی کنیم و یه جورایی کل مطالب رو بشکنیم . یعنی جزء به جزء کنیم . در واقع وقتی کسی در رابطه با برنامه نوشته شده عقب میمونه تنها راهش مطالعه تک تک برنامه هاست منتهی با اختصاص دادن وقت بیشتر . در ضمن لزومی نداره حتما شما و من همتراز بریم جلو . مهم رفتن در مسیر مربوطه هست . میشه گفت این فایل ها ، برنامه یا شیوه مطالعه نیست . یه جوری شکستن و منظم کردن مطالب کتابها هست
کوچیک کردن اهداف برای رسیدن به هدف اصلی رابطه مستقیمی با منظم شدن داره . منظم شدن ذهنمون و از بین بردن استرس

آخرین ویرایش:

m_sharajabian

عضو جدید
سلام میدونم شاید نباید اینجا پست بزارم ببخشید :cry:
من ترم 4 معماری ام دارم به ارشد فکر میکنم همش ذهنم درگیره
میخواستم شروع کنم بخونم اما اصلا نه میدونم از کجا شروع کنم و چی بخونم
یعنی من هرجا میرم یه منبعی هست اصلا گیج گیج شدم :wallbash::(
من چیکار بکنم ؟ یه منبع خوب میخوام که شروع بکنم میشه کمکم کنین مرسی :)

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام میدونم شاید نباید اینجا پست بزارم ببخشید :cry:
من ترم 4 معماری ام دارم به ارشد فکر میکنم همش ذهنم درگیره
میخواستم شروع کنم بخونم اما اصلا نه میدونم از کجا شروع کنم و چی بخونم
یعنی من هرجا میرم یه منبعی هست اصلا گیج گیج شدم :wallbash::(
من چیکار بکنم ؟ یه منبع خوب میخوام که شروع بکنم میشه کمکم کنین مرسی :)
سلام. ترم 4 پیوسته منظورتونه یا ناپیوسته؟ اگه پیوسته هستین پس وقت دارین برای خوندن. و بهتره از دو سه تا کتاب که یه معمار بایستی ازشون آگاهی داشته باشه شروع کنین. کتابی مثل سبک شناسی پیرنیا یا معماری فرم فضا و نظم و یا ریشه ها و مفاهیم معماری غرب بانی مسعود. این کتابا علاوه بر این که تو کنکور به دردتون می خوره در طول ترم هم کلی بهتون کمک میکنه. در کنار اینا میتونین سطح زبانتون رو بالاتر ببرین. از کتاب 504 یا تافل شروع کنین. چون دانشجو هستین فشرده نخونین. ینی بگین هر روز نصف درس از 504 یا تو سه روز یکی از درسای تافل.
اشاره کردین که به ارشد فک می کنین و ذهنتون درگیره....در رابطه با این موضوع باید یه نکته خیلی مهم بهتون یادآوری کنم.البته نصیحت نیست، بذارین رو حساب انتقال تجربه....
من همیشه تو دوران دانشجوییم برای شروع ترم جدید هیجان داشتم، همیشه دوس داشتم قبل از شروع کلاسا کتابای مورد نیاز رو از استادا بگیرم و مطالعه کنم.جزء اونایی بودم که قبل همه پیگیر پایان نامه و کارآموزی و از این صحبتا بودن، همیشه به ادامه تحصیل فک می کردم. ولی متاسفانه بر خلاف همه این اقدامات نتیجه منفی می شد.نمیدونم دلیلش چیه!:razz:ینی استادا ازم شاکی بودن، نمره هام افتضاح میشد، کارام عقب می افتاد....به هر حال...شمام زیاد به این قضیه فک نکنین. ینی الکی فک نکنین. ببینین واضح بگم، یا دوس دارین ارشد قبول بشین یا نه...اگه دوس دارین قبول بشین یه راه داره و اونم درس خوندنه و اگه دوس ندارین باید یه کاری رو انجام بدین و اونم بهش فکر نکردنه....ااگه ناپیوسته هستین بگین تا بگم چیکار کنین.;)

m_sharajabian

عضو جدید
سلام. ترم 4 پیوسته منظورتونه یا ناپیوسته؟ اگه پیوسته هستین پس وقت دارین برای خوندن. و بهتره از دو سه تا کتاب که یه معمار بایستی ازشون آگاهی داشته باشه شروع کنین. کتابی مثل سبک شناسی پیرنیا یا معماری فرم فضا و نظم و یا ریشه ها و مفاهیم معماری غرب بانی مسعود. این کتابا علاوه بر این که تو کنکور به دردتون می خوره در طول ترم هم کلی بهتون کمک میکنه. در کنار اینا میتونین سطح زبانتون رو بالاتر ببرین. از کتاب 504 یا تافل شروع کنین. چون دانشجو هستین فشرده نخونین. ینی بگین هر روز نصف درس از 504 یا تو سه روز یکی از درسای تافل.
اشاره کردین که به ارشد فک می کنین و ذهنتون درگیره....در رابطه با این موضوع باید یه نکته خیلی مهم بهتون یادآوری کنم.البته نصیحت نیست، بذارین رو حساب انتقال تجربه....
من همیشه تو دوران دانشجوییم برای شروع ترم جدید هیجان داشتم، همیشه دوس داشتم قبل از شروع کلاسا کتابای مورد نیاز رو از استادا بگیرم و مطالعه کنم.جزء اونایی بودم که قبل همه پیگیر پایان نامه و کارآموزی و از این صحبتا بودن، همیشه به ادامه تحصیل فک می کردم. ولی متاسفانه بر خلاف همه این اقدامات نتیجه منفی می شد.نمیدونم دلیلش چیه!:razz:ینی استادا ازم شاکی بودن، نمره هام افتضاح میشد، کارام عقب می افتاد....به هر حال...شمام زیاد به این قضیه فک نکنین. ینی الکی فک نکنین. ببینین واضح بگم، یا دوس دارین ارشد قبول بشین یا نه...اگه دوس دارین قبول بشین یه راه داره و اونم درس خوندنه و اگه دوس ندارین باید یه کاری رو انجام بدین و اونم بهش فکر نکردنه....ااگه ناپیوسته هستین بگین تا بگم چیکار کنین.;)
من پیوسته میخونم نه من منظورم از فکر اینه که میخوام جبران کنکور قبلیمو بکنم و بهترین دانشگاه بتونم قبول بشم از تجربه ی کنکور کارشناسی این رو دارم که از قبل خوندن نتیجش بهتر میشه یعنی من نظرم این بود که کم کم بخونم و اون موقع که همه دارن با استرس و فشار میخونن من تست بزنم و دوره کنم واس همین یه برنامه اینطوری میخوام الان متوجه زبان شدم که باید چیکار کنم درسای دیگه نمیدونم چیکار کنم مرسی

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پیوسته میخونم نه من منظورم از فکر اینه که میخوام جبران کنکور قبلیمو بکنم و بهترین دانشگاه بتونم قبول بشم از تجربه ی کنکور کارشناسی این رو دارم که از قبل خوندن نتیجش بهتر میشه یعنی من نظرم این بود که کم کم بخونم و اون موقع که همه دارن با استرس و فشار میخونن من تست بزنم و دوره کنم واس همین یه برنامه اینطوری میخوام الان متوجه زبان شدم که باید چیکار کنم درسای دیگه نمیدونم چیکار کنم مرسی
باشه پس بهترین گزینه برای شما اینا میشه:......بالا بردن سطح زبانتون و تقویت دروسی مثل ایستائی و تاریخ...........البته اینا نظر منه، دوستان دیگه هم نظر بدن خیلی خوب یمشه...موفق باشین;)

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز

آخرین ویرایش:

nasrin_arch

عضو جدید
جناب مهندس واقعا دستتون درد نکنه
لطف کردید
البته یه سوالم داشتم
یعنی مثلا کتاب سیستم های پارچه ای کششی که 94 سوال نیومده امسال نباید خونده بشه؟ یا همینطور سازه های مشبک فضاکار ؟ سیستم های ساختمانی اینده؟ سازه به مثابه معماری؟ طبیعت منبع الهام؟
میتونیم بگیم این کتابهایی که امسال سوالی ازشون طرح نشده جزء کتابهای درجه سوم هستند و میشه نخوند؟

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
جناب مهندس واقعا دستتون درد نکنه
لطف کردید
البته یه سوالم داشتم
یعنی مثلا کتاب سیستم های پارچه ای کششی که 94 سوال نیومده امسال نباید خونده بشه؟ یا همینطور سازه های مشبک فضاکار ؟ سیستم های ساختمانی اینده؟ سازه به مثابه معماری؟ طبیعت منبع الهام؟
میتونیم بگیم این کتابهایی که امسال سوالی ازشون طرح نشده جزء کتابهای درجه سوم هستند و میشه نخوند؟

سلام
نه این تفکر که کتابی پارسال نیومده امسال هم نمیاد کاملا غلط اتفاقا کتابی که سال قبل ازش سوال نیومد سال بعد فوق العاده مستعد سوال و هیچ کتابی رو نباید از دست داد... همین کتاب سازه پارچه کششی پارسال 2 تا سوال سخت داشت که خیلی ها غلط زدنش.....سیستم های ساختمانی آینده یا سازه مشبک هم اکثر سالها سوال داشتن.... اتفاقا این تحلیل رو انجام دادم بدونید اولا کدوم کتابها امسال مهم بوده و دوما کتابهای فرعی که ازش سوال نیومده رو روش زوم کنید....مثلا جزییات ارتقا دهنده تو طراحی فنی واسه بچه های انرژی و تکنولوژی اگه اشتباه نکنم 2 یا 3 تا سوال داشت احتمال داره امسال تو ایستایی ازش سوال طرح بشه....البته واسه بچه های معماری (واسه هنرهای ساخت هم بعضی مواقع جزوات خوب جواب میده چون خودمم جزوه خوندم) منابع درجه 2 رو توصیه میکنم جزوه بخونن و کفایت میکنه

آخرین ویرایش:

nasrin_arch

عضو جدید
سلام
نه این تفکر که کتابی پارسال نیومده امسال هم نمیاد کاملا غلط اتفاقا کتابی که سال قبل ازش سوال نیومد سال بعد فوق العاده مستعد سوال و هیچ کتابی رو نباید از دست داد... همین کتاب سازه پارچه کششی پارسال 2 تا سوال سخت داشت که خیلی ها غلط زدنش.....سیستم های ساختمانی آینده یا سازه مشبک هم اکثر سالها سوال داشتن.... اتفاقا این تحلیل رو انجام دادم بدونید اولا کدوم کتابها امسال مهم بوده و دوما کتابهای فرعی که ازش سوال نیومده رو روش زوم کنید....مثلا جزییات ارتقا دهنده تو طراحی فنی واسه بچه های انرژی و تکنولوژی اگه اشتباه نکنم 2 یا 3 تا سوال داشت احتمال داره امسال تو ایستایی ازش سوال طرح بشه....البته واسه بچه های معماری (واسه هنرهای ساخت هم بعضی مواقع جزوات خوب جواب میده چون خودمم جزوه خوندم) منابع درجه 2 رو توصیه میکنم جزوه بخونن و کفایت میکنه

سلام
واقعا ممنونم
دقیقا منظور منم همین بود . خواستم خودتون با بیان واضح و اشکاری که دارید توضیح بیشتری بدین تا دوستانمون فکر نکنن وقتی سوالی امسال طرح نشده معنیش این نیست که کتاب مهم نیست . بودجه بندی سوالات فن بر اساس کتابهای اقای گلابچی بسته میشه . قرار نیست کتابی کنار گذاشته بشه . هرچند کسی مثل من که برای تکنو میخونه بدون کم و کاستی باید همه کتابهارو مسلط بشه . ممنون جناب مهندس

سارا 87

عضو جدید
سلام بچه ها ی کنکوری
قراره یک دوره ایستایی و فن کنکور معماری و هنرهای ساخت تو مراغه و تبریز شروع بشه. من 2 جلسه در دوره سال قبلشون تو کلاساشون بودم واقعا برای کسانی که از صفر شروع میکنن خیلی مفید و عالی بود. از دوستایی که تبریز و مراغه میخوان کلاس برن برام پیام خصوصی بذارن.

jhigol

عضو جدید
سلام دوستان خوبم
جرا هیچکدوم نیستین؟ی سر بیاین ی حالی احوال؟؟!!!;)
من امروز لغات 504 و تموم کردم و تافلو به نصف رسوندم
الان خوووووشحالم:w10::w11:
ی همچین حسی دارم:w33:
البته فک کنم خیلی الکی خوشم:)

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبم
آورین. یه روزه نصف تافلو خوندید؟بابات دمتون گرم.;)

jhigol

عضو جدید
آورین. یه روزه نصف تافلو خوندید؟بابات دمتون گرم.;)
نه ی روزه نخوندم نصف تافلو:Dروزی ی درسشو میخونم.بعضی وقتام دو روز ی درس:biggrin:
امروز 504 تموم شد
کلا تازگیا خیلی خیلی به زبان علاقه مند شدم
امیدوارم بتونم تقویتش کنم

honeybee1370

کاربر بیش فعال
سلام دوستان خوبم

آفریییین! بابا خیلی خوبه که!!! :thumbsup2: من هنوز درگیر پایان نامه هستم :wallbash:

saberiano

عضو جدید
سلام .
ممنون میشم اگه کسی یک لیست کامل و معتبر از منابع ارشد رو برا آزمون سال 95 به من معرفی کنه .

honeybee1370

کاربر بیش فعال
آخرین ویرایش:

nasrin_arch

عضو جدید
سلام دوستان خوبم

عالیههههههههه
منم خوشحال شدم به خدا
غیر از زبان چیا خوندی عزیزم؟

jhigol

عضو جدید
عالیههههههههه
منم خوشحال شدم به خدا
غیر از زبان چیا خوندی عزیزم؟[/QUOT
عزیزمی خانمی بهم لطف داری
بانی مسعود بخش معاصر و سبک شناسی رو ی دور و تاریخ جهانو تا آخر روم خوندم
میخوام دور دومو شروع کنم
ولی فن هیچی:(
میخوام طبق برانامه هات پیش برم نسرین جون
از فن می ترسم!

moshaversoruch

عضو جدید
روند مطالعه
در ابتدا به نکته ظریفی که باید توجه کرد: یک روش ثابت به روی همه داوطلبان تاثیر یکسان ندارد و این امر به این دلیل است که مکانیزم یادگیری هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. بدیهی است که توصیه های زیر به صورت کلی می باشد. داوطلبان در ابتدای شروع مطالعه با مقدار زیادی سر در گمی دست به گریبان هستند که این مسئله طبیعی است و داوطلبان نباید درباره این مساله نگران باشند. اما اگر این سر در گمی ادامه پیدا کند می تواند آسیب های جدی به مطالعه وارد نماید. بهترین راه برای رهایی از این حس سردرگمی این است که داوطلبان قبل از شروع روند مطالعه و یا در اوایل مطالعه یک آزمون کنکور را از ببیند و از ابتدا تا انتهای دفترچه ( شامل تمام سوالات و گزینه ها را بخوانند) این امر به دلیل سنجش دانش داوطلب نمی باشد و تنها به دلیل جهتگیری مناسب داوطلب در روند مطالعه می باشد. و این که داوطلب بداند در منابع مطالعاتی به دنبال چه مطالبی باید بگردد. پس اگر حتی به یک سوال هم نتوانستید پاسخ صحیح دهید، نگران نباشید. این امر ( مطالعه یک سری سوالات کنکور) بازده داوطلب را در مطالعه بسیار بسیار بالا می برد. پس لطفا کوتاهی نفرمایید. شروع هر کاری در ابتدا به دلیل نا آشنا بودن با فضای جدید ( مطالعاتی) ممکن است دشوار باشد. اما مطمئن باشید که این سخت فقط در ابتدای کار است. و یادگیری شما مانند یک چرخ است که حرکت دادن اولیه آن به نیروی زیادی نیاز دارد اما پس از استارت، حرکت بسیار آسان تر خواهد شد. اگر جزء آن دسته افرادی هستید که زیاد اهل مطالعه نیستید برای شروع، خود را زیاد تحت فشار قرار ندهید و با ساعات پایین مطالعه آغاز کنید. مثلا 3 ساعت در روز مطالعه نمایید و این 3 ساعت را در طول روز پخش کنید. مثلا: 2 بازه 1.5 ساعته در صبح و ظهر. لطفا از مطالعه اجباری در روزهای اولیه خودداری نمایید به بیان دیگر خود را مجبور نکنید که ساعات زیادی را مطالعه نمایید. تا 2-3 هفته اول با ساعات پایین مطالعه به روند مطالعاتی خود بپردازید. دلیل این امر این است که اگر به مغزتان فشار زیادی وارد نمایید به زودی خسته خواهید شد. برای روشن تر شدن موضوع فردی را در نظر بگیرید که تا کنون ورزش و تحرک نداشته و بدون تمرین اقدام به شرکت در مسابقه دو سرعت 100 متر میکند مسلما این فرد اگر به خط پایان برسد نفر آخر شد و احتمالا دیگر به مسابقه دو سرعت فکر هم نکند. پس لطفا ساعات و زمان مطالعه خود را به صورت تدریجی و شیب ملایم افزایش دهید. نکته بسیار مهم دیگری که باید توجه داشته باشید این است که اصلا از خودتان انتظار نداشته باشید که با یک بار مطالعه مقدار زیادی از مطالب را یاد بگیرد. تتها چیزی که مطالب را در ذهن شما مانا و پایدار می کند، تکرار و تکرار و تکرار است. برای شروع از درس هایی شروع کنید که به آن ها علاقه بیشتری دارید. زیرا به شما انرژی می دهند. حتما توجه داشته باشید که بازه های مطالعاتی شما در ابتدا بیشتر از 75 دقیقه نباشد. زیرا بیشتر از این زمان بازده یادگیری مغز شما به شدت پایین می آید.

با آرزوی موفقیت شما

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.