๑۩۞۩๑ پرسش و پاسخ و درخواست مطالب مرتبط با مهندسی منابع طبیعی ๑۩۞۩๑

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم....

مرسی بابت معرفی لینکها ولی دنبال مطلب جدی تر مثل مقاله و پایان نامه و ... می گردم

به هر حال مرسی
پس اجازه بدین به استادم میل بدم
چون ایشو ن روی کشند قرمز کار میکردند

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم....

مرسی بابت معرفی لینکها ولی دنبال مطلب جدی تر مثل مقاله و پایان نامه و ... می گردم

به هر حال مرسی

کشند قرمز

یه سری مطالب ، به علاوه ی یه فایل پی دی اف و تعدادی عکس ! ... امیدوارم بدرد بخوره !

M. H. M

عضو جدید
کشند قرمز

یه سری مطالب ، به علاوه ی یه فایل پی دی اف و تعدادی عکس ! ... امیدوارم بدرد بخوره !

سلام.... مرسی. من درگیر امتحانات بودم و نتونستم زودتر پستتون رو ببینم
فقط یه مشکلی هست.... نمیدونم این PDF که گفتین رو چه جوری باید بگیرم
به هر حال مرسی.... :gol::gol::gol::gol::gol:

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.... مرسی. من درگیر امتحانات بودم و نتونستم زودتر پستتون رو ببینم
فقط یه مشکلی هست.... نمیدونم این PDF که گفتین رو چه جوری باید بگیرم
به هر حال مرسی.... :gol::gol::gol::gol::gol:

کافیه روی لینک دانلود کلیک کنید . بعد از اینکه فایل پی دی اف باز شد ، گزینه ی سیو رو بزنید تا روی کامیپوترتون سیو بشه .

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:biggrin: سوالم خیلی خنده دار بود...اصلا دقت نکردم:redface:
بازم. مرسی ;)

امیدوارم بدرد بخوره

ورونا

عضو جدید
کتاب تخصصی

کتاب تخصصی

با سلام.اینجا یه بنده خدا پیدا میشه که کتاب مقدمه ای بر ارزیابی اثرات زیست محیطی نوشته دکتر منوری رو داشته باشه؟؟؟؟
خدا وکیلی اگه کسی این کتاب رو داره بهم کمک کنه....

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام.اینجا یه بنده خدا پیدا میشه که کتاب مقدمه ای بر ارزیابی اثرات زیست محیطی نوشته دکتر منوری رو داشته باشه؟؟؟؟
خدا وکیلی اگه کسی این کتاب رو داره بهم کمک کنه....
سلام . من هم این کتابو ندارم . خیلی جاها رو هم گشتم . نه اهواز داشت نه یزد . توی نت رو هم زیاد گشتم ولی نبود . اگه تهران باشید ، توی خیابون انقلاب پیدا میشه که !
سلام...
خواستم خبر بدم که نمره پروژه من که در
مورد Red Tide بود 93 از 100 شد...
مرسی بابت کمکی که کردین. ممنون

تشکر از Rosa, Saba, رامین...

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

سلام . خیلی خیلی خیلی خوشحالم کردید . ایشالا همیشه موفق باشید .:gol:

mohammad Hiresh

عضو جدید
سلام بچه های منابع طبیعی،من معدنی هستم میخوام در مورد مناطق حفاظت شده چهارگانه بدونم کسی هست کمکم کنه ممنون میشم؟

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه های منابع طبیعی،من معدنی هستم میخوام در مورد مناطق حفاظت شده چهارگانه بدونم کسی هست کمکم کنه ممنون میشم؟

مناطق حفاظت شده ی چهارگانه شامل :

پناهگاه های حيات وحش

آثار طبیعی ملی ایران

مناطق حفاظت شده

پارکهای ملی ایران

میشه . اگه توضیح بیشتری میخواید ، بفرمائید :gol:

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال و مشاوره

سوال و مشاوره

سلام دوستات ابخیزداری یه کمک مهم و خیلی ضروری از جانب شما نیازمندم
کسی در مورد داده های رسوب و تعیین داده های پرت و اصلاح صفرها کاری انجام داده و رسم منحنی سنجه رسوب اطلاعاتی داره؟؟

ممنون میشم کمکم کنید

neda-textie

عضو جدید
کمک از دوستان شیلاتی

کمک از دوستان شیلاتی

با سلام به همه دوستانی که شیلات خوانده اند یا دارند میخوانند.
یک سوال بسیار اساسی ازتون دارم.
سوالی که چندوقته ذهنمو حسابی مشغول کرده است.
من لیسانس مهندسی نساجی دارم.
برای ارشد بین دو گزینه مهندسی شیلات و مدیریت اجرایی شک کرده ام.
راستش با مقطع ارشد شیلات میتونم در دانشگاه(هرمزگان)تدریس کنم ولی از مدیریت بیخبرم.
کدام اسانتر است؟
آیا من میتوانم خودم صرفا باخرید منابع شیلات با اینکه رشته لیسانسم نبوده انرا بخوانم؟منظور من موفقیت در کنکور ارشد شیلات است.
آیا میتوانم شیلات قبول شوم؟
مدیریت چی؟
کدوم بهتره و بازارکار بهتری داره؟:smile:
ممنون

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ... جدا از اینکه کدوم رشته بهتره ، من فکر میکنم رشته ی خودتون رو ادامه بدید بهتره . یکی از استادام میگفت برای ارشد اگه تغییر رشته ندی خیلی بهتره ! چون وقتی میری دنبال کار ، کسی که 6 سال اون رشته رو خونده رو قبول میکنن نه اونی که فقط دو سال اون رشته رو خونده .

اگه بچه ها نظرای دیگه ای دارن بهتون میگن

madady69

عضو جدید
سلام
من دارم برای ارشد مدیریت مناطق خشک و بیابان زدای سال 91 خودم را آماده می کنم کسی هست اینجا که بتونه به من کمک کنه ، ازش مشاوره درسی میخوام
ممنون

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من دارم برای ارشد مدیریت مناطق خشک و بیابان زدای سال 91 خودم را آماده می کنم کسی هست اینجا که بتونه به من کمک کنه ، ازش مشاوره درسی میخوام
ممنون

سلام . سوالاتتون رو بذارید تا اونجا که بلد باشیم جواب می دیم :D

البته ما برای رشته ی محیط زیست کلاس کنکور داریم ، ممکنه تا حدودی براتون مفید باشه !

[h=1]کلاس کنکور ← منابع طبیعی (محیط زیست)[/h]

mehdighaz

عضو جدید
نام درسا_تکثیروپرورش تکمیلی ماهی2واحد نظری و1واحدعملی....تکثیر وپرورش تکمیلی آبزیان 2واحدنظری و1واحدعملی.....تکثیر وپرورش غذای زنده 1واحدنظری و1واحدعملی...درترم دوم2مجموع دروس8واحداست.:gol:

با سلام.میخواستم بپرسم شیلات گرایش تکثیر ارشد چه رشته هایی میتونه شرکت کنه؟

mehdighaz

عضو جدید
با سلام خدمت همه.دوستان عزیز من دانشجوی مهندسی شیلات گرایش تکثیرم میخواستم بپرسم که ارشد چه رشته هایی میتونم شرکت کنم؟

alireza_smailzad

عضو جدید
راهنمای اشتغال به کاردرشیلات

راهنمای اشتغال به کاردرشیلات

مطالب زیرروبه عنوان تجربه خدمتتان میگم وهرگز قصدنصیحت کردن ندارم
1- به هیچ عنوان استرس پیداکردن کارنداشته باشید
2-شرایط مرکز پرورش ماهی روتوی شهر خودتان بررسی کنیدوببینیدچه نوع ماهی بیشترپرورش داده میشه -شرایط پرورشی به چه نحویه وآیاشما می توانید درارتقا پرورش ماهی درشهرخودتان نقش موثری داشته باشید
3-به نظرمن بهتره که چندوقتی روبرای کارآموزی درزمینه پرورش ماهی غالب درشهرستان(گرمابی وسردابی و..) محل سکونتتان وقت بگذارید.لباس کاربپوشیدومثل یک کارگر ساده کاربکنید.درطی این مدت علاوه براینکه تجربه لازم روبه دست می آورید باآدمهای مرتبط با کارپرورش ماهی درشهرومنطقه خودتان آشنامی شوید
4-اگرالان نیازبه پول داشته باشیدچقدرمی توانیدازدیگران این پول را قرض یگیرید؟
برای دایرکردن یک مرکزپرورش ماهی نیازی نیست که پول زیادی داشته باشیدویاوامهای کلان بگیریدبلکه فقط کافی است که اعتبارزیادی داشته باشید.یعنی فقط کافی است آدمهای فعال درزمینه شیلات شمارابشناسند وبه شمااعتمادکنند.اگ
5-باورکنید که بازارکار مشتاق آدمهای باتجربه است.پرورش دهندگان به دنبال کارشناسانی هستندکه مثل 118 پاسخگوی تمام سوالات آنهاباشند:مثلا چقدربچه ماهی وباچه قیمتی وازکجابخرم .چه نوع غذائی وباچه قیمتی وازکجا بخرم .دررابطه بابیماریهاومشکلات پرورش کمک کنید. ووقتی که کارپرورش ماهی تمام شدبه چه کسی وباچه قیمتی بفروشم.

fajoon

عضو جدید
محیط ریست - اب و فاضلاب

محیط ریست - اب و فاضلاب

سلام
لطفا اگر کسی منابع دروس کارشناسی ارشد رشته محیط زیست با گرایش اب و فاضلاب رو داره برام بذاره
خیلی ممنون

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
لطفا اگر کسی منابع دروس کارشناسی ارشد رشته محیط زیست با گرایش اب و فاضلاب رو داره برام بذاره
خیلی ممنون
سلام. تاپیک زیر رو یه نگاهی بندازید. اگر هم کتااب و یا جزوه ی خاصی مدنظرتون هست، اسمش رو بگید که اگه بچه ها داشتن بذارن واستون! :D

لیست کتاب های موجود در تالار منابع طبیعـی | دانلود

maysamkhosravi

عضو جدید
دو سه تا سوال در زمینه رشته شیلات و آبزیان

دو سه تا سوال در زمینه رشته شیلات و آبزیان

سلام

بی مقدمه میرم سراغ سوالهام :دی

- بازار کار رشته مهندسی منابع طبیعی شیلات چطوره ؟ یعنی به راحتی میشه کار با حقوق بالا پیدا کرد؟

2 - از نظر دانشگاه من میخوام دانشگاه دریانوردی چابهار رو انتخاب کنم . شما اطلاعاتی از دانشگاه دارید ؟

3 -این دانشگاه در دو زیر رشته دانشجو میپذیره که یکیش تکثیر و پرورش آبزیان هست و اون یکیش فرآوری محصولات شیلاتی . کدوم یکی به نظرتون بهتره ؟ کار راحت تر میشه پیدا کرد ؟ حقوق بالاتری داره ؟

4- میدونم یکم بیربطه ولی میپرسم .(شاید اطلاعاتی داشته باشید ) سوالم : رشته اقیانوس شناسی چطوره ؟ حقوق ؟ کار و ... هر اطلاعات مفیدی دارید لطفا در اختیارم بذارید .

5 - برای من که از تهران میخوام اونجا درس بخونم یکم سخت نیست ؟ :دی (خیلی پرته ولی یک جواب قانع کننده بدید .)

از فرادا تکمیل ظرفیت 91 شروع میشه تا پس فردا آخر شب لطفا جواب بدید .

بسیار بسیار مچکرم

ssaarra

متخصص علوم دریایی
سلام

بی مقدمه میرم سراغ سوالهام :دی

- بازار کار رشته مهندسی منابع طبیعی شیلات چطوره ؟ یعنی به راحتی میشه کار با حقوق بالا پیدا کرد؟

2 - از نظر دانشگاه من میخوام دانشگاه دریانوردی چابهار رو انتخاب کنم . شما اطلاعاتی از دانشگاه دارید ؟

3 -این دانشگاه در دو زیر رشته دانشجو میپذیره که یکیش تکثیر و پرورش آبزیان هست و اون یکیش فرآوری محصولات شیلاتی . کدوم یکی به نظرتون بهتره ؟ کار راحت تر میشه پیدا کرد ؟ حقوق بالاتری داره ؟

4- میدونم یکم بیربطه ولی میپرسم .(شاید اطلاعاتی داشته باشید ) سوالم : رشته اقیانوس شناسی چطوره ؟ حقوق ؟ کار و ... هر اطلاعات مفیدی دارید لطفا در اختیارم بذارید .

5 - برای من که از تهران میخوام اونجا درس بخونم یکم سخت نیست ؟ :دی (خیلی پرته ولی یک جواب قانع کننده بدید .)

از فرادا تکمیل ظرفیت 91 شروع میشه تا پس فردا آخر شب لطفا جواب بدید .

بسیار بسیار مچکرم

سلام
بدون مقدمه خدمتتون عرض شود که:

1- کار رشته شیلات و کلا علوم دریایی بایستی در مراکز اجرایی و تحقیقاتی شیلاتی باشه ولی متاسفانه در بخش دولتی هیچ استخدامی وجود نداره
ولی هر ساله تعداد زیادی فارغ التحصیل جویای کار بدون کار میمونن.....
2- این سوال رو نمیدونم باید از دانشجوهای همون دانشگاه سوال کنید....ولی اگه به طور محدود بدونم دانشگاه خوبی هست ....چون یکی از دوستانم لیسانس شیلات رو از این دانشگاه گرفته و راضی بوده
3- 100% گرایش تکثیر پرورش آبزیان بهتره شما اگه نتونید استخدام بخش دولتی بشین میتونید خودتون کارگاه یا مزرعه تکثیر پرورش دایر کنید....و درامدش هم از اون یکی گرایش بهتره گرایش فراوری هنوز اونطوز که باید جا نیوفتاده ولی تکثیر پرورش قدمت داره ....
4- رشته جذابیه و خیلی بکر ولی متاسفانه این یکی اصلا جای کار نداره مگر توی مرکز ملی اقیانوس شناسی که در بیشتر استان های ساحلی شعبه داره ولی اینجا هم جای دولتی هست و باید با روزمه قوی استخدام شد وگرنه......
5- چرا خیلی سخته چرا حالا چابهار؟ شما تو دانشگاه تهران دانشکده منابع طبیعی و علوم کشاورزی هم میتونید قبول بشید یا دانشگاه صنعتی اصفهان که شیلاتش خیلی قویه....راه نزدیک بهتر از دوره....البته اگه به رتبه تون بخوره اگه جور در نیاد که همون چابهار غنیمته....

alireza_smailzad

عضو جدید
سلام
1-بازارکار برای تمام رشته ها خرابه واگربه امیداین هستی که بلافاصله بعداراتمام تحصیل توی یک اداره مشغول به کاربشی ویااگر به شیلات علاقه مندنیستی دراین رشته ادامه تحصیل نده.
برای پیداکردن کار مهمترازرشته تحصیلی میزان همت وتلاش شماست . درهر رشته ای سعی کن بهترین باشی هم ازنظرتئوری هم ازنظرعملی .
اگه دوست داشتی به این لینک هم یک سری بزن. من خودم نتیجه خوبی دیدم.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/406278-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%BA%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA

2-چابهارشهر قشنگیه ومن ازاونجاخاطرات خوبی دارم.امادرمورددانشکده اطلاعات زیادی ندارم.

3- باتوجه به موقعیت شهرستان چابهار هردوتارشته توی خودچابهار بازارکارخوبی داره!!
مراکزتکثیر وپرورش میگو وهمچپنین سردخانه های ماهی وکارخانجات کنسروسازی موجوددرشهرستان چابهارمی تواند جایگاه مناسبی برای اشتغال شماباشد.اما به نظرمن تکثیروپرورش بازارکاربهتری دارد.
اگرخواستید می توانم شمارابه یکی ازکارشناسان شاغل درمزرعه پرورش میگو معرفی کنم.
4-نمی دونم
5- به نظرمن فرصت خوبیه که دوربودن ازخانواده روتجربه کنید.

ونکته آخر:حقوق ومزایابه تجربه وقدرت مدیریتی شما تعلق می گیره نه مدرک شما .
مدرک فقط راهگشااست.

maysamkhosravi

عضو جدید
سلام
1-بازارکار برای تمام رشته ها خرابه واگربه امیداین هستی که بلافاصله بعداراتمام تحصیل توی یک اداره مشغول به کاربشی ویااگر به شیلات علاقه مندنیستی دراین رشته ادامه تحصیل نده.
برای پیداکردن کار مهمترازرشته تحصیلی میزان همت وتلاش شماست . درهر رشته ای سعی کن بهترین باشی هم ازنظرتئوری هم ازنظرعملی .
اگه دوست داشتی به این لینک هم یک سری بزن. من خودم نتیجه خوبی دیدم.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/406278-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%BA%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA

2-چابهارشهر قشنگیه ومن ازاونجاخاطرات خوبی دارم.امادرمورددانشکده اطلاعات زیادی ندارم.

3- باتوجه به موقعیت شهرستان چابهار هردوتارشته توی خودچابهار بازارکارخوبی داره!!
مراکزتکثیر وپرورش میگو وهمچپنین سردخانه های ماهی وکارخانجات کنسروسازی موجوددرشهرستان چابهارمی تواند جایگاه مناسبی برای اشتغال شماباشد.اما به نظرمن تکثیروپرورش بازارکاربهتری دارد.
اگرخواستید می توانم شمارابه یکی ازکارشناسان شاغل درمزرعه پرورش میگو معرفی کنم.
4-نمی دونم
5- به نظرمن فرصت خوبیه که دوربودن ازخانواده روتجربه کنید.

ونکته آخر:حقوق ومزایابه تجربه وقدرت مدیریتی شما تعلق می گیره نه مدرک شما .
مدرک فقط راهگشااست.

سلام
بدون مقدمه خدمتتون عرض شود که:

1- کار رشته شیلات و کلا علوم دریایی بایستی در مراکز اجرایی و تحقیقاتی شیلاتی باشه ولی متاسفانه در بخش دولتی هیچ استخدامی وجود نداره
ولی هر ساله تعداد زیادی فارغ التحصیل جویای کار بدون کار میمونن.....
2- این سوال رو نمیدونم باید از دانشجوهای همون دانشگاه سوال کنید....ولی اگه به طور محدود بدونم دانشگاه خوبی هست ....چون یکی از دوستانم لیسانس شیلات رو از این دانشگاه گرفته و راضی بوده
3- 100% گرایش تکثیر پرورش آبزیان بهتره شما اگه نتونید استخدام بخش دولتی بشین میتونید خودتون کارگاه یا مزرعه تکثیر پرورش دایر کنید....و درامدش هم از اون یکی گرایش بهتره گرایش فراوری هنوز اونطوز که باید جا نیوفتاده ولی تکثیر پرورش قدمت داره ....
4- رشته جذابیه و خیلی بکر ولی متاسفانه این یکی اصلا جای کار نداره مگر توی مرکز ملی اقیانوس شناسی که در بیشتر استان های ساحلی شعبه داره ولی اینجا هم جای دولتی هست و باید با روزمه قوی استخدام شد وگرنه......
5- چرا خیلی سخته چرا حالا چابهار؟ شما تو دانشگاه تهران دانشکده منابع طبیعی و علوم کشاورزی هم میتونید قبول بشید یا دانشگاه صنعتی اصفهان که شیلاتش خیلی قویه....راه نزدیک بهتر از دوره....البته اگه به رتبه تون بخوره اگه جور در نیاد که همون چابهار غنیمته....

ممنون از هر دوتون .:w23:

alireza_smailzad

عضو جدید
سلام
تنوع رشته های مهندسی منابع طبیعی زیاده
ای کاش ترتیبی اتخاذمی شد که سوالات مربوط به هررشته توی تالارخودش مطرح می شد.
من سوالی رودرتالارشیلات پاسخ دادم اما اون روبه اینجامنتقل کردند

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
تنوع رشته های مهندسی منابع طبیعی زیاده
ای کاش ترتیبی اتخاذمی شد که سوالات مربوط به هررشته توی تالارخودش مطرح می شد.
من سوالی رودرتالارشیلات پاسخ دادم اما اون روبه اینجامنتقل کردند

بله درست میگید! ولی چون فعالیت تالار چندان زیاد نیست واسه همین فعلا تاپیک سوال و درخواست رشته های مختلف رو توی یک تاپیک گذاشتیم تا بعد چی پیش بیاد :D

*Behi

عضو جدید
سلام من یه سری اطلاعات از غارهای ابی که تو ایران جز اثار طبیعی ملی هستن میخوام
واسه پایان نامم بش احتیاج دارم
اگه میشه یه سایت در این زمینه بم معرفی کنین مسیییییییییییییی

بالا