۱۰ مورد از بهترین تمرینات نوشتن متن در تبلیغات ادوردز برای گرفتن نتایج بهتر:

cmoorq12

عضو جدید
۱۰ مورد از بهترین تمرینات نوشتن متن در تبلیغات ادوردز برای گرفتن نتایج بهتر:همانطور که می دانید اجرای تبلیغات PPC می تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد و در عین حال سود آور هم باشد. با این وجود اگر این تبلیغات به درستی اجرا نشود می تواند تمامی هزینه های صرف شده را نابود نماید. حالا سوال اینجاست که چه چیزی باعث ایجاد تفاوت می شود؟ یکی از مواردی که بر روی موفقیت یا عدم موفقیت تبلیغات شما اثر می گذارند متن آن است. نوشتن یک متن عالی برای تبلیغات PPC بسیار فریبنده تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. پلتفرم هایی همچون ادوردز، فضای محدودی را برای جلب توجه افراد در اختیارتان قرار می دهند. در این شرایط فضای کمتری برای جذاب تر کردن پیشنهاد و تشویق افراد به کلیک بر روی تبلیغ وجود خواهد داشت. متاسفانه هیچ فرمول مشخصی برای نوشتن متن عالی برای PPC وجود ندارد. اما می توان از بهترین تمرینات موجود برای قوی تر کردن این متن استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم ۱۰ مورد از نکاتی که در مورد نوشتن متن تبلیغ وجود دارد را با هم مرور کنیم.
ببینید بازار هدف شما دنبال چه چیزی است:

بیشتر کسب وکارها در نوشتن متن تبلیغاتی سعی می کنند در مورد خودشان صحبت کنند. این کار یکی از مواردی است که به طور طبیعی در میان بیشتر کسب وکارها رخ می دهد زیرا آن ها متخصص حوزه خود هستند و سعی می کنند این موضوع را به سایر افراد نیز نشان دهند.
اما اینکار دقیقا عکس کاری است که باید در نوشتن متن تبلیغاتی انجام دهید. مشتریان به دنبال شما هستند زیرا به چیزی نیاز دارند. آن ها در مورد کسب وکار شما هیچ کنجکاوی ندارند. بهترین روش برای جلب توجه مخاطبین هدف این است که به آن ها نشان دهید نیازهایشان را درک می کنید و سعی دارید مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می کنند را برطرف نمایید. قبل از آغاز نوشتن متن، این تمرین را انجام دهید:
خودتان را جای مشتری ایده آل تان قرار دهید. ببینید آن ها چه مشکلی دارند و تصور کنید برای یافتن راه حل خود چه چیزی را جستجو می کنند. حالا متن تبلیغ خود را به عنوان پاسخی برای سوال و نیاز مشتری فرضی خود بنویسید.
مخاطبین خود را هدف قرار دهید:

از کلماتی همچون شما، مال شما در تبلیغات خود استفاده کنید. صحبت کردن مستقیم با مخاطب باعث ایجاد حس مهم بودن می شود و حسی را ایجاد می کند که کسب وکار شما قابل اعتماد است و می توان به آن تکیه کرد. شما باید رابطه مفید و دوستانه ای با مشتریان خود ایجاد کنید.
از محرک های عاطفی به نفع خود استفاده کنید:

می دانید بدترین چیزی که در مورد یک تبلیغ وجود دارد دقیقا چه چیزی است؟
بله درست حدس زدید. اینکه متن شما خسته کننده باشد.
یک تبلیغ بد PPC قابلیت به خاطرسپاری را در خود ندارد. ممکن است همه چیز به خوبی در کنار هم گنجانده شده باشد اما اگر افراد برای کلیک بر روی تبلیغ تحریک نشده باشند، چه اتفاقی روی می دهد؟ آیا آن ها تبلیغ شما را به خاطر می سپارند؟ با انتخاب دقیق کلمات و ایجاد یک حس در مخاطب می توانید از خسته کننده بودن تبلیغ خود جلوگیری کنید. اگر می دانید بازار هدف شما دقیقا به دنبال چه چیزی است انجام اینکار اصلا دشوار نخواهد بود. یکی از مشکلات و تمایلات اصلی مشتری را در نظر بگیرید، بر روی آن تمرکز کنید، جلسات طوفان فکری را برگزار نمایید و سعی کنید از احساسات مخاطب استفاده کنید. احساسات منفی می تواند محرک خوبی نسبت به احساسات مثبت باشد زیرا افراد برای پیشگیری از درد تحریک می شوند. پس از حس خشم، اضطراب یا ترس افراد نیز کمک بگیرید و از این مورد واهمه نداشته باشید. برخی از احساسات مثبتی که می توانید برای کسب نتایج بهتر از آن ها استفاده کنید در برگیرنده امیدواری، تسکین درد و حس دوست داشته شدن توسط دیگران است.
از اعداد استفاده کنید:

اگر می خواهید توجه افراد بیشتری را به تبلیغات خود جلب کنید، اعداد را به متن خود بیفزایید. آمار و ارقام می توانند توجه افراد را به خود جلب نمایند و یک روش ثابت شده برای افزایش نرخ کلیک هستند.
یکی از روش های موجود برای استفاده از اعداد به کار بردن قیمت محصول یا تبلیغ یک فروش است.
شما می توانید از آمار عددی در مورد کسب وکار خود استفاده کنید. این اعداد باید به مشتری کمک کنند. از اعداد دقیق به جای اعداد رند شده استفاده کنید زیرا افراد به اعداد واقعی و دقیق اعتماد بیشتری دارند.
موانع را از سر راه خود بردارید:

بیشتر افراد قبل از اینکه بتوانند بر روی تبلیغ شما کلیک کنند یا خریدی را انجام دهند به ترغیب شدن نیاز دارند. موانعی که سر راه استفاده از خدمات یا محصولات وجود دارد را شناسایی کنید و آن ها را در متن تبلیغ خود بگنجانید. اگر بتوانید عذر و بهانه مخاطب برای کلیک نکردن بر روی تبلیغ را از بین ببرید، آن ها احساس راحتی بیشتری با کسب وکارتان خواهند داشت.
از تمامی فضای موجود استفاده کنید:

گوگل ادوردز به شما اجازه می دهد از دو سرتیتر ۳۰ کاراکتری به همراه توضیحات ۸۰ کاراکتری استفاده کنید. با قرار دادن تمامی اطلاعات مورد نیاز در این فضا، قدرت تبلیغ خود را به حداکثر برسانید. اگر متن کوتاهی دارید سعی کنید کمی جزییات به آن اضافه کنید. URL نمایشی و افزونه های تبلیغ را فراموش نکنید. URL نمایشی لازم نیست با آدرس دقیقی که کاربر بر روی آن قرار می گیرد منطبق باشد. هدف از این گزینه نشان دادن صفحه ای است که کاربر روی آن قرار می گیرد. پس از آدرس سفارشی استفاده کنید که در برگیرنده کلمه کلیدی است.
افزونه های تبلیغ نیز روش ارزشمند دیگری برای ترغیب کاربران در موتورهای جستجو هستند.فقط به خاطر داشته باشید که نباید برای انتقال پیام خود تنها بر روی افزونه ها تکیه کنید زیرا گوگل ضمانتی برای نمایش این ها در هر اجرای تبلیغ ندارد.
بر روی چیزی که شما را متمایز می سازد تاکید کنید:

با متمایز کردن خود در میان رقبا، تبلیغ خود را جذاب تر سازید. شما فضای کافی برای نشان دادن گزاره فروش منحصر به فرد به مخاطبان خود ندارید پس سعی کنید آن را در یک هسته اصلی و قدرتمند قرار دهید تا مخاطب معنای پیام شما را متوجه شود. برخی از سوالات مفیدی که باید از خودتان بپرسید عبارت است از :

  • کسب وکار شما چه چیزی را بهتر و متمایزتر از سایر افراد موجود در صنعت انجام می دهد؟
  • ایا برنده جایزه ای شده اید؟
  • تخفیف یا پیشنهاد ویژه ای دارید؟
  • چه چیزی در مورد تصویر برند شما منحصر به فرد است.
از موقعیت محلی خود استفاده کنید:

افراد به کسب وکارهای محلی بیشتر اعتماد می کنند و آن ها را بیشتر از سازمان های ملی و بین المللی دوست دارند.
به همین خاطر بهتر است موقعیت و مکان خود را در تبلیغ نیز بگنجانید تا افراد با کسب وکارتان آشنا شوند. برای اینکه تصویر محلی در ذهن مخاطب ایجاد کنید لازم نیست تنها در یک موقعیت فعالیت داشته باشید. اگر در موقعیت های مختلفی شعبه دارید، کمپین های PPC مختلفی برای هر کدام از نواحی جغرافیایی ایجاد کنید و از واژه های مبتنی بر موقعیت برای هر کمپین استفاده نمایید. به جای اعداد دیگر از تلفن محلی خود در تبلیغ استفاده کنید.
از فراخوان اقدام به عمل قوی و خلاقانه استفاده کنید:

عبارتی همچون همین حالا با ما تماس بگیرید می تواند حس فوریت را در شما ایجاد کند؟ قطعا خیر. به جای اینکه به call to action کلیشه ای متوسل شوید، بهتر است به دنبال موارد خلاقانه باشید. شما جالا می دانید مخاطب تان چه چیزی می خواهد. پس همین را در call to action خود برجسته کنید. از افعال قدرتمند استفاده کنید.
به طور مکرر تبلیغات PPC خود را با تست جداگانه بررسی کنید:

تست منظم یکی از روش های عالی برای ایجاد بهبود در تبلیغات است. هر چقدر داده های بیشتری جمع آوری کنید، الگوهای بیشتری برای آغاز کار خواهید داشت و بهتر می توانید خود را با استراتژی تبلیغ منطبق کنید.
زمانی که صحبت از نحوه کارکرد تبلیغ به میان می آید، درک مستقیم می تواند نشانگر بسیار خوبی باشد. به همین خاطر باید تصمیمات خود را به جای حدس و گمان بر روی داده ها پایه ریزی کنید. ایده هایی که در زمینه تست جداگانه وجود دارد عبارت است از :

  • قرار دادن call to action در موقعیت های مختلف
  • مقایسه کردن call to action های مختلف
  • تجربه کردن اعداد و آمار مختلف در تبلیغ
  • استفاده از URL نمایشی مختلف
  • برجسته کردن مزایای مختلف محصول یا خدمات
نتیجه گیری:

نوشتن یک تبلیغ موثر PPC به جای اینکه یک علم باشد، یک هنر است. حتی بازاریابان با استعداد نیز نیاز به آزمون و خطا دارند. خبر خوب این است که با کمی صبوری، تمرین و تست کردن می توان تبلیغ اسان و سریعی را اجرا کرد و نتایج بسیار خوبی از آن گرفت. از این تمرینات برای نوشتن متن تبلیغ خود استفاده کنید و مشتریان را به کلیک بر روی تبلیغ تشویق نمایید
تبلیغات در گوگل
 
بالا