یک اعدامی چگونه به ملاقات مرگ می رود؟ (15+)

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز

این روزها بحث اعدام به خصوص از نوع در ملا عام آن نقل مباحث مختلف است. با اینکه اساسا” افرادی مانند قاتلان سریالی، متجاوزین به عنف و قاچاقچیان مواد مخدر لیاقت حیات در جامعه و به خطر انداختن آرامش و زندگی دیگران را ندارند اما با اعدام در ملاء عام به دلیل اینکه موجب از بین رفتن قبح مرگ یک انسان می شود و به آن جنبه تفننی می دهد موافق نیستم به خصوص که گاها” کودکان نیز در این صحنه ها حاضرند! در هر حال در این مطلب قصد داریم به شیوه های اعدام نگاهی بیاندازیم.
کشتن یک فرد در عوض جرایم و جنایاتی که مرتکب شده است چه با دادگاه و چه بدون دادگاه اعدام نام دارد.
در طول تاریخ روشهای مختلفی برای ستاندن جان محکومین به اعدام به کار گرفته است. قدیمی ترین روشها دار زدن، گردن زدن، سوزاندن و غرق کردن بوده و روشهای جدید آن هم شامل تیر باران، صندلی الکتریکی و تزریق داروی مرگ آور بوده است. روشهای قدیمی مانند گردن زدن، آتش زدن و غرق کردن در آب از طریق بستن جسم سنگین به بدن محکوم به اعدام سالهاست در جهان منسوخ شده و فقط در کشورهای بسیار کمی کماکان در جریان است. در واقع روشهایی مانند اتاق گاز و صندلی الکتریکی هم سالهاست در جهان بر چیده شده است.
اکنون در کشورهای پیشرفته با اینکه تا حد زیادی حکم اعدام وجود ندارد در مواردی هم که اعدامی در کار باشد با تزریق ماده سمی صورت می پذیرد.
اما شیوه های اعدام…

1-دار زدن: مرسوم ترین شیوه اعدام در جهان دار زدن است. در این روش با طنابی ضخیم گردن اعدامی بسته می شود. برای اعدام وی یا زیر پای وی خالی می شود و یا با ابزاری مانند جرثقیل او را بالا می کشند.
نکته جالب اینکه بر خلاف تصور عامه افراد اعدامی دار زده شده در اصل به دلیل خفگی نمی میرد بلکه به دلیل ناگهان زیر پایش خالی میشود و از طناب آویزان میگردد مهره های آسه و اطلس وی شکسته و نخاع وی قطع میگردد. البته در مورد اعدامهایی که فرد را با چرثقیل بالا می کشند امکان مرگ در اثر خفگی وجود دارد.

متهم آخرین لحطات زندگی خود را با دلهره سپری می کند ناگهان زیر پایش خالی میشود. طناب قطور تحت وزن بدن وی که سقوط کرده است گردنش را می شکند و او را فلج میکند. در حال خفه شدن است اما بدن را نمی تواند تکان دهد زیرا فلج شده است. پس از حدود 15 دقیقه اعدامی پایین آورده میشود.

2-تیر باران: در این روش جوخه آتش به اعدامی شلیک میکنند و یا اینکه با شلیک گلوله در سر اعدامی صورت میگیرد. این روش سالهای سال در چین شایع بوده است اما گویا چینی ها برای بهبود وجهه جهانی خود به روش تزریق داروی مرگ آور روی آورده اند.

اعدامی با چشمانی بسته و یا باز انتظار می کشد. زمان چقدر کند می گذرد. آتش! شلیک میشود قبل از اینکه صدای گلوله را بشنود فشنگها در بدن او جا گرفته است….

3-گردن زدن: این روش در عربستان جاری است. اعدامی با شمشیری تیز و با سرعت زیاد گردن زده می شود. شبیه آنچه در مورد گیوتین رخ میداد. گردن زدن افراد و تماشای آن در عربستان مشتری زیاد دارد و افراد زیادی برای تماشا می آیند!

صدای جمعیت را دارد می شنود. ترس همه وجودش را فرا گرفته انتظار تیغه شمشیر داشتن هم از آن انتظارهای سخت است. شمشیر فرود می آید و گردن اعدامی را به سرعت قطع میکند. می گویند اعدامی در لحظاتی کوتاه گردن بریده شده خودش را می بیند!

3-تزریق داروی مرگ آور: در این روش ترکیب سه داروی بیهوش کننده، فلج کننده و قطع کننده ضربان قلب به کار گرفته می شود. در این روش با شیوه مسالمت آمیزتری فرد کشته می شود. این شیوه علاوه بر اعدام اکنون در مرگ خود خواسته افرادی که به بیماریهای لاعلاج مبتلا هستند نیز در برخی کشورها مانند هلند به کار گرفته میشود.
روی تخت اعدام است. افرادی می روند و می آیند. پزشک اعدام سر میرسد. اولین تزریق را داخل رگ انجام میدهد. گلویش خشک میشود. پلکهایش هم سنگین….. دیگر چیزی نمی فهمد…
این روش هم اگر داروی اول اثر نکند و داروی فلج کننده و قطع کننده ضربان تزریق گردد مانند کسی که بختک در خواب بروی او افتاده است مرگی هولناک برای اعدامی به ارمغان می آورد.
اما روشهای قدیمی تر اعدام…..

4-اتاق گاز: در این روش اعدامی به داخل یک محفظه برده و روی صندلی بسته میشد. سپس با ترکیب مواد شیمیایی مواد سمی خفه کننده شامل ترکیبات سیانیدی به داخل محفطه جریان می یافت موجب بیهوشی و مرگ اعدامی میشد.

5-صندلی الکتریکی: در این روش اعدامی بر روی صندلی محکم بسته میشد و سپس با کلاهخودی که زیر آن یک ابر فومی خیس شده قرار داشت پوشش داده میشد و اتصالی دیگر هم به پای وی بسته میشد و با جریان برق با ولتاژ 1500 تا 2500 ولت و جریان 4 تا 6 آمپر اعدام می گردید. بسیاری از کسانی که با این روش اعدام میشدند در واقع به دلیل جریان برق نیمه پز می شده اند. دمای بدن اعدامیها تا 70 درجه هم بالا می رفته است.

6-گیوتین: در این روش با یک تیغه بزرگ که از ارتفاع سقوط میکند گردن اعدامی با سرعت قطع میشود. گفته میشود به دلیل سرعت عمل فرد اعدامی با چشمان خود گردن قطع شده اش را لحظه ای کوتاه می دیده است.
webshahr.org

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز

این روزها بحث اعدام به خصوص از نوع در ملا عام آن نقل مباحث مختلف است. با اینکه اساسا” افرادی مانند قاتلان سریالی، متجاوزین به عنف و قاچاقچیان مواد مخدر لیاقت حیات در جامعه و به خطر انداختن آرامش و زندگی دیگران را ندارند اما با اعدام در ملاء عام به دلیل اینکه موجب از بین رفتن قبح مرگ یک انسان می شود و به آن جنبه تفننی می دهد موافق نیستم به خصوص که گاها” کودکان نیز در این صحنه ها حاضرند! در هر حال در این مطلب قصد داریم به شیوه های اعدام نگاهی بیاندازیم.
کشتن یک فرد در عوض جرایم و جنایاتی که مرتکب شده است چه با دادگاه و چه بدون دادگاه اعدام نام دارد.
webshahr.org

من یه روز صبح زود داشتم از خیابون رد میشدم، بعد کلی ترافیک، یکدفعه دیدم که یکی رو از جرثقیل آویزون کردن و اعدامش کرده بودن، بعد همون جوری گذاشته بودن تا یه مدتی ازش بگذره.
واقعا صحنهی بدی بود...... حالم برای چند روزی بد بود.
میگفتن که یکی از قاتلهایی بوده که تو خیابون چندتایی رو کشته بوده، ولی این کار خیلی زشته. چه معنی داره که اینطوری روحیه مردمو خراب کنن، به نظر من که هدفی جز تنبیه اون اعدامی هست...

Sarp

مدیر بازنشسته
من یه روز صبح زود داشتم از خیابون رد میشدم، بعد کلی ترافیک، یکدفعه دیدم که یکی رو از جرثقیل آویزون کردن و اعدامش کرده بودن، بعد همون جوری گذاشته بودن تا یه مدتی ازش بگذره.
واقعا صحنهی بدی بود...... حالم برای چند روزی بد بود.
میگفتن که یکی از قاتلهایی بوده که تو خیابون چندتایی رو کشته بوده، ولی این کار خیلی زشته. چه معنی داره که اینطوری روحیه مردمو خراب کنن، به نظر من که هدفی جز تنبیه اون اعدامی هست...
بله هدفی جز تنبیه اعدامی است
اون هم درس عبرت برای شماست
که حات بد بشه و وقتی چنین صحنه ای واست پیش اومد اون جرثقیل یادت باشه و یه لحظه به عواقب کارت فکر کنی

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله هدفی جز تنبیه اعدامی است
اون هم درس عبرت برای شماست
که حات بد بشه و وقتی چنین صحنه ای واست پیش اومد اون جرثقیل یادت باشه و یه لحظه به عواقب کارت فکر کنی

چرا همش این مدیرا آدمو دعوا میکنن؟؟:cry:

مگه همه مجرمن که اینجوری باید هشدار بگیرن؟ این صحنه ها واقعا روحیه یه ملتو خراب میکنه.

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار

مگه همه مجرمن که اینجوری باید هشدار بگیرن؟ این صحنه ها واقعا روحیه یه ملتو خراب میکنه.
همه مجرم نیستن. هیچکسم نمیخواد که مجرم بشه. جرم یه اتفاقه نه یه شغل.

تو خیابون میبینی یکی به ناموست متلک گفت . میری میزنی تو گوشش که دیگه از این کارا نکنه. یارو ضربه مغزی میشه و میمیره. به همین راحتی!

aaj6551

عضو جدید
آقا بابک تاپیکت خشن بود
بد ترین روش روش عرب هاست
تیر باران را نمی تونم بگم خوبه ، ولی درد نداره
صندلی خیلی بده
گیوتین و شمشیر بده

aaj6551

عضو جدید
همه مجرم نیستن. هیچکسم نمیخواد که مجرم بشه. جرم یه اتفاقه نه یه شغل.

تو خیابون میبینی یکی به ناموست متلک گفت . میری میزنی تو گوشش که دیگه از این کارا نکنه. یارو ضربه مغزی میشه و میمیره. به همین راحتی!
عزیزم و فوحش و متلک باد هواست بزار بدن تو زیاد جدی نگیر
تو مدرسه ما میگفتن---فوحش باد هواست و کتک ها را خر میخوره

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگما حالا شما چرا احساسات ما رو جریحه دار کردی؟؟!!! تو ملا عام می بینیم بس نیست!

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا بابک تاپیکت خشن بود
بد ترین روش روش عرب هاست
تیر باران را نمی تونم بگم خوبه ، ولی درد نداره
صندلی خیلی بده
گیوتین و شمشیر بده

منم موافقم

من با اون تزریقه یا اتاق گاز موافقم دردناک نیست !

aaj6551

عضو جدید
میگما حالا شما چرا احساسات ما رو جریحه دار کردی؟؟!!! تو ملا عام می بینیم بس نیست!

احساسات شما وقتی باید جریحه دار بشه که اون حرامی که بالای داره به خاطر این بالای داره که بعد از تجاوز به یه دختر معصوم برای جلو گیری از کسافت کاریش ،سره اوندختره را میبره.. و بعد از جنایتش فیلم میگره........
به نظرت حق چنین حیوانی چیه؟
باید آزاد بگرده؟
یا باید بابا شو در بیارن
ادامایی که میگن اعدام ضد حقوق بشره واقعا بی انصافن
این جنایت حقوق بشره؟

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
احساسات شما وقتی باید جریحه دار بشه که اون حرامی که بالای داره به خاطر این بالای داره که بعد از تجاوز به یه دختر معصوم برای جلو گیری از کسافت کاریش ،سره اوندختره را میبره.. و بعد از جنایتش فیلم میگره........
به نظرت حق چنین حیوانی چیه؟
باید آزاد بگرده؟
یا باید بابا شو در بیارن
ادامایی که میگن اعدام ضد حقوق بشره واقعا بی انصافن
این جنایت حقوق بشره؟

اووووهههووووو
خب منم از این ادما بیزارم.................اون حرفم شوخی بود.........بعضی از این آدما ها هزار بار هم بمیرن بس نیست..................ولی در کل اینکه یه جایی باشه که همه بتونن ببینم به نظرم !!1

همونجوری که تو استارت تایپیک گفته شد اینجور جاها بعضی مواقع بچه ها هم حضور دارن.............یه جایی باشه که مثلا هر سنی نتونن واردش بشن بهتره...

aaj6551

عضو جدید
اووووهههووووو
خب منم از این ادما بیزارم.................اون حرفم شوخی بود.........بعضی از این آدما ها هزار بار هم بمیرن بس نیست..................ولی در کل اینکه یه جایی باشه که همه بتونن ببینم به نظرم !!1

همونجوری که تو استارت تایپیک گفته شد اینجور جاها بعضی مواقع بچه ها هم حضور دارن.............یه جایی باشه که مثلا هر سنی نتونن واردش بشن بهتره...

موافقم که بچه نبینه
ولی چه چوری عبرت برای بقیه بشه؟
یه راهی برای عبرت گیری بقیه اون ادمای بد بکن

Sarp

مدیر بازنشسته

اگه روحیه ها خوب باشه و دینگیلی دینگیلی بزنن ملت ، روزانه درصد قتل و جنایت خدا درصد بالا میره
به نظر من که اعدام به توحش و عبرت مردم میارزه
بگیرید اینو اعدام کنید
پیش قاضی و ملق بازی؟
میدم بچه های تالار پوستتو میکنن توش مای بی بی کثیف پر میکنن ها !

aaj6551

عضو جدید
خو دارم میگم تو یه محیط باشه که بچه راه ندن .................

من هیچ وقت نرفتم ببینم
ولی بعضی کیف میکردن از دیدنش
من از ذبح گوسفند و گاو تو محرم هم نا راحت میشم نمیرم ببینم
اون وقت بعضیا از مردن ادم کیف میکنن

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه روحیه ها خوب باشه و دینگیلی دینگیلی بزنن ملت ، روزانه درصد قتل و جنایت خدا درصد بالا میره
به نظر من که اعدام به توحش و عبرت مردم میارزه

پیش قاضی و ملق بازی؟
میدم بچه های تالار پوستتو میکنن توش مای بی بی کثیف پر میکنن ها !

میگما بابایی اینقد خشانتم خوب نیستااااااااا

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هیچ وقت نرفتم ببینم

والا منم همونو نگاه نمی کنم فکر می کنم الان گوسفنده زل زده تو چشام ازم کمک موخواد

Sarp

مدیر بازنشسته
من هیچ وقت نرفتم ببینم
عزیزم شوما دیگه زیادی سوسول بار اومدین
من گاو نر هم ذبح کرده ام !
تو از دیدنش ناراحت میشی؟:D
میگما بابایی اینقد خشانتم خوب نیستااااااااا
چرا خوب نیست؟

جدی میگم
اعدام با اینکه دیدنش مشمئز کننده ست
ولی رو مردم خیلی تاثیر داره

aaj6551

عضو جدید

چرا خوب نیست؟

جدی میگم
اقا بابک شغل قصابی قصاوت قلب میاره
مواظب باش قلبت با این کار قصاوت پیدا نکنه

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز

چرا خوب نیست؟

جدی میگم

بله ولی نه یه جایی که همه بتونن ببینن بابایی............. (توپستای قبلیمم اشاره کردم)

Sarp

مدیر بازنشسته
اقا بابک شغل قصابی قصاوت قلب میاره
مواظب باش قلبت با این کار قصاوت پیدا نکنه
تا وقتی بین آدما محبت باشه قلب طوریش نمیشه
بله ولی نه یه جایی که همه بتونن ببینن بابایی............. (توپستای قبلیمم اشاره کردم)
این دیگه تقصیر مردمه
پدر و مادر وظیفه شونه نذارن بچه هر صحنه ای رو ببینه

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز

چرا خوب نیست؟

جدی میگم

تو پستای قبلیمم اشاره کردم یه جایی که همه میبین خب شاید یچه ها هم ببینن فکر می کنید رو روحیه بچه ها چه تاثیری بزاره ؟؟
من خودم بچه بودم 7-8 ساله تو بیمارستان پای یه مرده رو دیدم خدا شاهده تا 6-7 سال بعدش همش جلو چشمم ظاهر می شد.........روحیه بچه خیلی حساسهههه

یکم بلند تر

نمیشنوم

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا وقتی بین آدما محبت باشه قلب طوریش نمیشه

این دیگه تقصیر مردمه
پدر و مادر وظیفه شونه نذارن بچه هر صحنه ای رو ببینه

ممکنه اتفاقی بشه اونوقت چی ؟ (مثلا کسی اطلاع نداره که از محلی که می خواد بگذره قراره چه اتفاقی بیفته و با خانواده باشه!!)