یکی میگه مدیر کارشناس ارشد باشه، یکی ام میگه.....

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد علی آبادی وزیر نیروی پیشنهادی کابینه دهم گفت: تخصص، وزیر دستگاه های دولتی را نمی‌سازد بلکه وزیر باید فردی باشد که در رده‌های پایینی خدمت کرده و بتواند یک دستگاه را اداره کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فارس محمد علی آبادی وزیر پیشنهادی احمدی نژاد برای وزارت نیرو در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب در مورد ارتباط مدرک علمی و پست اجرایی توضیح داد:وزارت نیرو به جای انتصاب فردی با مدرک برق یا الکترونیک بیشتر نیازمند یک مدیر با برنامه استرتژیک است که ارتباط مناسبی با مجلس ،دولت و نهادهای تاثیرگذار داشته باشد و بتواند برای این حوزه موثر کار انجام بدهد.
وی در خصوص انتقادهای وارده در خصوص مرتبط نبودن مدرک تحصیلی‌اش با گزینه وزارت نیرو گفت:رشته تحصیلی‌ام کاملا منطبق با وزارت نیروست و بیشتر پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی درحوزه نیرو منطبق با حوزه ساختمان است.

تخصص وزیر نیرو و الزامات

وزیر پیشنهادی نیرو تصریح کرد باید توجه داشت که خود وزیر شخصا پای پروژه ها حضور ندارد و همواره گروه مشاوران وزیر هستند که در اجرای پروژه‌های مختلف وی را همراهی می‌کنند .در نهایت، وزیر تنها پیگیر اجرای فنی و صحیح پروژه‌هاست .
وی ادامه داد:به همین دلیل مهمتر از ارتباط مستقیم تخصص علمی برای وزرا، استفاده از مشاوران متخصص در این امر است.
وی وجود مشاوران؛ پیمانکار،کارفرما و عامل یک چهارم نظارت برای ساخت و نظارت بر این پروژه‌های عمرانی را در ساخت و اجرای پروژه‌های عمرانی موثر دانست و افزود:سد را که وزیر نمی‌سازد و به این جهت انتقادی که برخی از دوستان به معرفی وزیری بدون تخصص برق و الکترونیک صحیح نیست .
وزیر پیشنهادی نیرو ادامه داد:تخصص وزیر دستگاه را نمی‌سازد بلکه وزیر باید فردی باشد که در رده‌های پایینی خدمت کرده و بتواند یک دستگاه را اداره کند .
علی آبادی درباره ارتباط تخصص وی با گزینه وزارت نیرو گفت:بررسی مدارک تحصیلی وزرای قبلی نیرو هم نشان می‌دهد که وزرای موفق قبلی ازجمله زنگنه، بیطرف، فتاح همگی مدرک تحصیلی راه و ساختمان دارند و داشتن تخصص برق و مکانیک و یا ساختمان دلیلی برای تناسب با سمت ارائه شده نیست.
محمد علی آبادی در ارائه برنامه‌های پیشنهادی خود در حوزه وزارت نیرو گفت:موضوع برق و آب منقطع نیست و باید به روز باشد،زیرا موضوع آب ،قابل حذف و جایگزینی نیست و این مسائل باید در روز حل و فصل شود .
وی ادامه داد: تمام تجارت، صنعت، کشاورزی و ... وابسته به آب و برق هستند و اینها به عنوان دو محور استراتژیک در موضوع اقتصادی باید مد نظر قرار گیرد .
وی افزود: محدودیت‌های مالی یکی از مشکلات اساسی وزارت نیروست و شاید با توجه به ارتباطات خوب بتواند بودجه لازم برای وزارت نیرو را افزایش داد و گامی نو در جهت افزایش سرعت پروژه‌های عمرانی در این حوزه برداشت .
وی تاکید کرد:با وجود ارتباطات مناسب میان بنده و شخص رییس جمهور و نمایندگان و سازمانهای تاثیر گذار،واز سوی دیگر مرور عملکرد بنده در تربیت بدنی که همراه با رشد 8 برابری بودجه این سازمان بوده است می توان به رفع این مشکلات نیز امیدوار بود.

تولید برق به روش های مدرن

علی آبادی همچنین در خصوص صنعت برق خاطر نشان کرد: با توجه به این که برای سوخت مورد نیاز نیروگاهها گازوئیل ، گاز و مازوت مورد نیاز را در اختیار داریم و با توجه به مهندسی خوبی که تا کنون شده مجموعه همگام رشد کرده و از سوی دیگر انتقال تکنولوژی نیز انجام شده است.
علی آبادی در تشریح برنامه های خود برای جبران کمبود تولید برق در کشور به خبرنگاران پاسخ داد:بهره گیری از روشهای جدید که در دنیا در حال استفاده است بسیار کار آمد تر خواهد بود.
وی ادامه داد: استفاده از نیروگاههای کوچک و سریع برق ، با توجه به وجود زیر ساختهای مخازن گاز و برق می‌توانیم چند نیروگاه نصب سریع بخریم تا در بخش تولید و مدیریت برق عقب نمانیم
وی با اشاره به وجود تکنولوژی و توان ساخت ایران در احداث نیروگاهای مختلف ادامه داد: نباید از تکنولوژی‌های روز دنیا به دور باشیم ، می‌توانیم از آخرین دست‌آوردهای روز دنیا استفاده کرده و توان داخلی را نیز رشد دهیم.
وی تصریح کرد:دیگر دنیا استفاده از نیروگاههای چند هزار مگاواتی را بر نمی‌تابد وبرای رهایی از شبکه پر دردسر انتقال و هزینه های بالای سرمایه گذاری و ساخت نیروگاه های بزرگ ،به سراغ ساخت نیروگاه های ک.چک در حاشیه شهرک ها و شهر های جدید پرداخته اند و از مشکلات گذشته،خلاص شده و برق را به طور دائم در دسترس مردم قرار داده ه اند.
علی آبادی یکی دیگر از موضوعات مهم مورد نظر در برنامه‌های پیشنهادیش برای وزارت نیرو پس از آب رسانی سالم، اجرای کامل تصفیه خانه‌های مورد نیاز در کشور و همچنین استفاده مجدد از آبهای تصفیه شده برای مصارف کشاورزی و صنعتی را استفاده از منابع انسانی خواند و گفت: در بدنه وزارت نیرو نیروی انسانی توانایی داریم که می توان از این نیروها به نحو احسنت استفاده کرد.
علی آبادی تصریح کرد: ایران در ناحیه کم آبی قرار دارد و با توجه به این که یک سوم بارندگی‌های دنیا در این منطقه است ،تنها از 130 میلیارد متر مکعب آب قابل استحصال در اختیار تا کنون توانسته‌ایم 92 میلیارد مترمکعب از این آب را استحصال کنیم و این یکی از برنامه‌های اساسی حوزه آب در آینده باید است تا بتوانیم در جنگ آینده دنیا که جنگ آب است نقش ایفا کنیم .
وزیر پیشنهادی نیرو همچنین در باره برنامه‌های پیشنهادی‌اش برای کنترل مصرف آب نیز اظهارداشت: متاسفانه مصرف آب در کشور صنعتی نیست و فرهنگ صحیح مصرف نیز رعایت نمی‌شود به گونه‌ای که در بخش کشاورزی 2.5 برابر نیاز اّب مصرف می‌کنیم و مصرف خانگی نیز 210 لیتر است که از متوسط جهانی نیز بالاتر است .
وی ادامه داد: در بخش پساب‌های صنعتی و کشاورزی و خانگی باید طرح تصفیه‌ پساب‌ها اجرا شود تا این منابع آبی برای استفاده در سایر مجموعه‌ها استفاده شود که این امر می‌توان کمک بزرگی به صرفه جویی مصرف آب کند.
وی یکی دیگر از مشکلات وزارت نیرو را عدم تناسب قیمت آب و برق خواند و گفت: درحال حاضر به دلیل عدم اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها و همچنین تثبیت قیمت برق و آب، قیمت تمام شده این دو بخش برای دولت بیش از هزینه فروش محاسبه می‌شود و دولت باید یارانه این دو بخش را پرداخت کند بنابراین باید در آینده نزدیک تکلیف قیمت برق آب متناسب با قیمت تمام شده آن مشخص شود .
رییس سابق سازمان تربیت بدنی تصریح کرد: در حال حاضر شرکتهای تولید کننده دائما در حال ضرر و زیان انباشته هستند و راهکارهایی همچون باران‌زا کردن ابرها و آب شیرین‌کن‌‌ها از گزینه‌های پیش روی دولت و وزارت نیرو برای کمک به کمبود آب است که تا کنون به خوبی اجرا شده است.
خبرگزاری فارس۶ شهریور ۱۳۸۸ ۱۵:۳۰http://www.sabainfo.ir/newsdetail-36166-fa.html
 
بالا