یه مواد و این همه کم لطفی؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
به به رفقا!!!!!
به این زودی جا زدین؟!
بابا بیخیال!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اینکه آدم تحصیلاتش رو جایی بگذرونه که بهتر باشه خیلی خوبه ولی تا حالا فکر کردین اگه با یه تحصیلات فوق العاده بیایید و ببینید که هنوز جایی برای شما نیست اونوقت چه حسی دارید؟! اگه واقعا می تونید بمونید و با تمام مشکلات بجنگید خیلی خوبه تشریف ببرید خارج و تحصیلاتتون رو تکمیل کنید. اما اگه این توان رو توی خودتون نمی بینید که با این حرفایی که زدید همینطور هم هست!!!! (متاسفانه) بهتره تشریف نبرید چون برگشتی توی کار نخواهد بود.

پیش به سوی اونور آب ...

shahab-e.din

عضو جدید
اینکه بچه های اینجا کنار هم نمیتونن باشن به خاطر اختلاف نظر و خیلی مسائل دیگست که شما در جریان نیستین
یعنی منظورتون اینه که من از مشکلات خودمون خبر ندارم.
این جوسازی ها رو کنار بذارید و دنبال راه حل باشید.

hesam02

عضو جدید
به به رفقا!!!!!
به این زودی جا زدین؟!
بابا بیخیال!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اینکه آدم تحصیلاتش رو جایی بگذرونه که بهتر باشه خیلی خوبه ولی تا حالا فکر کردین اگه با یه تحصیلات فوق العاده بیایید و ببینید که هنوز جایی برای شما نیست اونوقت چه حسی دارید؟! اگه واقعا می تونید بمونید و با تمام مشکلات بجنگید خیلی خوبه تشریف ببرید خارج و تحصیلاتتون رو تکمیل کنید. اما اگه این توان رو توی خودتون نمی بینید که با این حرفایی که زدید همینطور هم هست!!!! (متاسفانه) بهتره تشریف نبرید چون برگشتی توی کار نخواهد بود.

امیر حسین جان کسی که میره اونطرف و بر می گرده باید منتش هم بکشن که تو این مملکت کار کنه. این چه حرفیه! اگر هم به فرض مثال اینجا طرف رو راه ندادن که بهتر... ما خودمون می خواستیم به کشورمون کمک کنیم... وقتی نمی خوان چه اصراریه! خوب همون طرف مشغول به کار می شیم.

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیش به سوی اونور آب ...
بهترین کار رو می کنید. برید اینقدر خودتون رو قوی کنید که لااقل اگه یه موقع رگ ملی گرایانه تون زد بیرون به همون نسبت هم قدرت انجام دادن یه کار مفید رو برای ایران داشته باشید.:gol::gol:

امیر حسین جان کسی که میره اونطرف و بر می گرده باید منتش هم بکشن که تو این مملکت کار کنه. این چه حرفیه! اگر هم به فرض مثال اینجا طرف رو راه ندادن که بهتر... ما خودمون می خواستیم به کشورمون کمک کنیم... وقتی نمی خوان چه اصراریه! خوب همون طرف مشغول به کار می شیم.

چیزی که شما می گی حسام جان حالت ایده آل هست و خودت هم می دونی که از این خبرها نیست تو ایران که منت کسی رو بکشن!!! بنابراین باید پیه همه چیز رو به تنت بمالی!!!!!

shahab-e.din

عضو جدید
دوست عزیز منظور آقا رضای گل مشکلات و بحث های پیش اومده توی همین انجمن بود که شما خبر از اونها ندارید.
چه خوبه که جای آقا رضا هم صحبت می کنید.
منظور من این تالار نیست منظورم همه جای مملکته که بچه موادیا با هم تعامل ندارن.
به مدیر تالار هم گفتم.از شرح قوانین سایت تا گفت و گوی روز مره مون همه طلبکارانه ست و هیچ کس حاضر نیست کوتاه بیاد که بابا یه جای کار می لنگه.
می گن تقصیر مسئولینه ولی عقیده ی من اینه اگر تو از پدرت دوچرخه نخوای اگه برات بخره به اعتماد به نفس و روحیه ی تو خیانت کرده مسئولین هم همین دیدگاهو دارن.چون ما نمی خوایم ولمون کردن.

hesam02

عضو جدید
چیزی که شما می گی حسام جان حالت ایده آل هست و خودت هم می دونی که از این خبرها نیست تو ایران که منت کسی رو بکشن!!! بنابراین باید پیه همه چیز رو به تنت بمالی!!!!!

خوب پس اگر اینطور باشه که شما میگی خوب چه بهتر... طرف بره و دیگه هم بر نگرده...
واژه " پیه " رو نفهمیدم! میشه توضیح مختصری بدید؟

به مدیر تالار هم گفتم.از شرح قوانین سایت تا گفت و گوی روز مره مون همه طلبکارانه ست و هیچ کس حاضر نیست کوتاه بیاد که بابا یه جای کار می لنگه.
می گن تقصیر مسئولینه ولی عقیده ی من اینه اگر تو از پدرت دوچرخه نخوای اگه برات بخره به اعتماد به نفس و روحیه ی تو خیانت کرده مسئولین هم همین دیدگاهو دارن.چون ما نمی خوایم ولمون کردن.

دوست عزیزم من به جای آقا رضا صحبت نکردم فقط منظورشون از اون پست رو عرض کردم خدمتتون. یه کم عجولانه در مورد حرف من قضاوت کردین.
ضمنا این مشکلی که می فرمایید در همه سطوح و لایه های جامعه قابل مشاهده هست و فقط مختص بچه های مواد نیست.
این درست که ما خودمون هم تلاشمون کمه اما این نباید توجیهی باشه برای اینکه یک مسئول کار خودش رو در زمینه حمایت از مهندسین مواد انجام نده.
موفق باشید

خوب پس اگر اینطور باشه که شما میگی خوب چه بهتر... طرف بره و دیگه هم بر نگرده...
واژه " پیه " رو نفهمیدم! میشه توضیح مختصری بدید؟

منظورم همون چربی بود!!! مثال قدیمی هستش!!!! نمی دونستم دقیقا باید چطوری بنویسمش.
خب اگر کسی می تونه به همین راحتی که شما میگی دل بکنه و بره ایرادی نداره می تونه تشریف ببره

hesam02

عضو جدید
منظورم همون چربی بود!!! مثال قدیمی هستش!!!! نمی دونستم دقیقا باید چطوری بنویسمش.
خب اگر کسی می تونه به همین راحتی که شما میگی دل بکنه و بره ایرادی نداره می تونه تشریف ببره

من نمیگم راحت دل بکنه و بره! هر کسی که تو این کشور متولد شده به یک میزان خاصی نسبت به خاک کشورش علاقه داره... ولی امیر حسین خان این رو بدونید که درسته که الان وضعیت صنعت خرابه و از طرفی هم در داخل کشور به متالورژها بها نمیدن ، ولی شتر سواری دولا دولا نمیشه... چه برای یک فرد چه برای یک حکومت

من نمیگم راحت دل بکنه و بره! هر کسی که تو این کشور متولد شده به یک میزان خاصی نسبت به خاک کشورش علاقه داره... ولی امیر حسین خان این رو بدونید که درسته که الان وضعیت صنعت خرابه و از طرفی هم در داخل کشور به متالورژها بها نمیدن ، ولی شتر سواری دولا دولا نمیشه... چه برای یک فرد چه برای یک حکومت

بله اما تا خود ما نخواهیم این دولا دولا سوار شدن ها رو درست کنیم هیچ کس برای ما دلسوزی نمی کنه!!!! خدا هم تا آدم ها نخوان تغییر کنن، تغییرشون نمی ده

hesam02

عضو جدید
بله اما تا خود ما نخواهیم این دولا دولا سوار شدن ها رو درست کنیم هیچ کس برای ما دلسوزی نمی کنه!!!! خدا هم تا آدم ها نخوان تغییر کنن، تغییرشون نمی ده

درسته... حرف شما متین... اما من و شما چقدر عمر داریم که بخوایم عمرمون رو بگذاریم برای اینکه تغییر ایجاد کنیم اول بعدش تازه مشغول به کار بشیم؟!!!
بنابراین می تونیم از مدل ها و راه های رفته شده استفاده کنیم

درسته... حرف شما متین... اما من و شما چقدر عمر داریم که بخوایم عمرمون رو بگذاریم برای اینکه تغییر ایجاد کنیم اول بعدش تازه مشغول به کار بشیم؟!!!
بنابراین می تونیم از مدل ها و راه های رفته شده استفاده کنیم

اگر همه اینطوری فکر کنن که هیچ وقت این مشکلات حل نخواهد شد. راستی کدوم راه های رفته شده!؟

hesam02

عضو جدید
اگر همه اینطوری فکر کنن که هیچ وقت این مشکلات حل نخواهد شد. راستی کدوم راه های رفته شده!؟

منظورم استفاده دانشجویان از محیط دانشگاهی اون طرف و بالعکس عدم استفاده دانشجویان داخلی و عدم رضایت اونها از نحوه تحقیق و پژوهش در داخل کشور هستش که هممون بهش واقفیم

منظورم استفاده دانشجویان از محیط دانشگاهی اون طرف و بالعکس عدم استفاده دانشجویان داخلی و عدم رضایت اونها از نحوه تحقیق و پژوهش در داخل کشور هستش که هممون بهش واقفیم

خب این درست. اما این هم شد همون که من گفتم یعنی خودمون باید عزممون رو جزم کنیم برای بهبود بخشیدن این اوضاع.

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من منظورتون رو از اینکه خودمون با هم تعامل داشته باشیم و بعد اینا مسئولین رو مجاب کنه که این رشته رو ببینن رو نمی فهمم. شما مطمئن باش اگه رابطه دانشجوها با مسئولین حتی شبیه رابطه پدر و پسری بود وضع ما الان خیلی بهتر از این می بود.
بعدش هم شما عدم حضور رشته مون رو تو یه جاهایی مثل المپیاد یا مثلا استخدام صنعت نفت و گاز چجوری توجیه می کنید در حالیکه هر رشته شناخته و نشناخته توش حضور داره؟
راهکارتون برای یه دانشجوی موادی چیه؟
به نظر خود من مهندسی مواد برای مسئولین ذیربط، حکم یه دستمال یا لیوان یه بار مصرف رو داره که هر کجا که کارشون گیر می کنه خوب می دونن بیان پیش کی ولی به محض اینکه خرشون از پل می گذره باز همون داستان سابق میشه مواد میره گوشه گنجه تا چه وقت از خواب بخوان بیدار شن.

hesam02

عضو جدید
والا من منظورتون رو از اینکه خودمون با هم تعامل داشته باشیم و بعد اینا مسئولین رو مجاب کنه که این رشته رو ببینن رو نمی فهمم. شما مطمئن باش اگه رابطه دانشجوها با مسئولین حتی شبیه رابطه پدر و پسری بود وضع ما خیلی بهتر از این می بود.
بعدش هم شما عدم حضور رشته مون رو تو یه جاهایی مثل المپیاد یا مثلا استخدام صنعت نفت و گاز چجوری توجیه می کنید در حالیکه هر رشته شناخته و نشناخته توش حضور داره؟
راهکارتون برای یه دانشجوی موادی چیه؟
به نظر خود من مهندسی مواد برای مسئولین ذیربط، حکم یه دستمال یا لیوان یه بار مصرف رو داره که هر کجا که کارشون گیر می کنه خوب می دونن بیان پیش کی ولی به محض اینکه خرشون از پل می گذره باز همون داستان سابق میشه مواد میره گوشه گنجه تا چه وقت از خواب بخوان بیدار شن.

البته لازم به ذکر هستش که ای کاش به ما به عنوان دستمال نگاه می کردند! به چشم چیزایی ما رو نگاه می کنند که جای گفتنش در این مکان نیست

حالا به ما هرجور می خوان نگاه کنن!!! این از بی بصیرتی اونهاس اما دلیل نمیشه که ما تلاش نکنیم برای ارتقای سطح کیفی خودمون تا اثبات کنیم این هایی که به ما ندادن تا حالا حقوق ما بوده.

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
امیر حسین جان ببین حرفت درسته که میگی باید در راه پیشرفت کشورمون باشه هیچکدوممون هم اینو رد نمیکنیم ... ام تا چه حد ؟ به چه قیمت ؟ به قیمت اتلاف عمر و زندگیمون ؟
از اون هم گذشته ... من امروز تصمیم میگیرم خودم رو وقف ایران کنم ( و به خارج نرم ) به نظر شما 1 نفر چکار میتونه کنه ؟
به نظر من واقعا باید فرهنگ سازی بشه و حرکت دسته جمعی و انقلابی برای پیرفت صنعتمون برداشته بشه ... وگرنه روز بروز به عقب ماندگی کشورمون اضافه میشه .
بیخود نیست که رتبه اول فرار مغزها رو در جهان گرفتیم ...
:(

hesam02

عضو جدید
امیر حسین جان ببین حرفت درسته که میگی باید در راه پیشرفت کشورمون باشه هیچکدوممون هم اینو رد نمیکنیم ... ام تا چه حد ؟ به چه قیمت ؟ به قیمت اتلاف عمر و زندگیمون ؟
از اون هم گذشته ... من امروز تصمیم میگیرم خودم رو وقف ایران کنم ( و به خارج نرم ) به نظر شما 1 نفر چکار میتونه کنه ؟
به نظر من واقعا باید فرهنگ سازی بشه و حرکت دسته جمعی و انقلابی برای پیرفت صنعتمون برداشته بشه ... وگرنه روز بروز به عقب ماندگی کشورمون اضافه میشه .
بیخود نیست که رتبه اول فرار مغزها رو در جهان گرفتیم ...
:(

آقا حسین چرا ما اینقدر با هم اتفاق نظر داریم؟ واقعا چرا؟
من هم کاملا با حسین جان موافقم
به نظر من امیر حسین جان یا شما باید خودت رئیس جمهور بشی و صنعت رو از رکود در بیاری یا اینکه زندگیتون رو به پای پیشرفت صنعت کشوری بریزید که در باتلاق گیر افتاده و اصطکاکش بیشتر از حرکتشه

shahab-e.din

عضو جدید
آقا حسین چرا ما اینقدر با هم اتفاق نظر داریم؟ واقعا چرا؟
من هم کاملا با حسین جان موافقم
به نظر من امیر حسین جان یا شما باید خودت رئیس جمهور بشی و صنعت رو از رکود در بیاری یا اینکه زندگیتون رو به پای پیشرفت صنعت کشوری بریزید که در باتلاق گیر افتاده و اصطکاکش بیشتر از حرکتشه
من حس می کنم این بحث بیشتر داره تبدیل به یه مسخره بازی بزرگ میشه تا گفتگو.ببینید به نظر شماها یه انقلاب چند نفر رو لازم داره؟
1000-100000 یا بیشتر؟
حالا اگه هر کدوم از اونها بگن خوب من که یه نفرم می خوام چه گلی بزنم چی پیش میاد؟

sunset_69

عضو جدید
کاربر ممتاز
من حس می کنم این بحث بیشتر داره تبدیل به یه مسخره بازی بزرگ میشه تا گفتگو.ببینید به نظر شماها یه انقلاب چند نفر رو لازم داره؟
1000-100000 یا بیشتر؟
حالا اگه هر کدوم از اونها بگن خوب من که یه نفرم می خوام چه گلی بزنم چی پیش میاد؟

خیلی خیلی موافقم

hesam02

عضو جدید
1000-100000 یا بیشتر؟

اولا خیلی ممنونم که به عنوان اولین نفر در این تاپیک ، شروع کردید به توهین کردن... من فکر می کنم شما کمی بیش از حد افراطی تشریف دارید ( البته با عرض پوزش که رک گفتم )
همیشه سعی کنید در بحث های چه مجازی و چه علمی دانشگاهی خون سردی خودتون رو حفظ کنید
این پرسشی که شما مطرح کردی خیلی پرسش عامیانه ای هستش و جواب خیلی ساده ای داره... جوابش این هستش که ما ایرانی ها چه بخواهیم چه نخواهیم تا زور و چماقی بالای سر مبارکمان نباشد کاری رو انجام نمی دهیم مگر اینکه در فاصله زمانی کوتاه بتوانیم نتیجه تلاش خود را ببینیم
این موضوع نتیجه بلند مدت داره و به نظر من ایرانی جماعت با فرهنگ حال حاضر خود و با این رویه ، در جهت بهبود صنعت کاری به پیش نخواهد برد

1000-100000 یا بیشتر؟

کاملا موافقم. من می گم درسته که یه نفر شاید نتونه به تنهایی تحول ایجاد کنه اما همین یک نفر یک نفر هاست که اگه دست به دست هم بدن خیلی چیزها رو تغییر میدن.

hesam02

عضو جدید
کاملا موافقم. من می گم درسته که یه نفر شاید نتونه به تنهایی تحول ایجاد کنه اما همین یک نفر یک نفر هاست که اگه دست به دست هم بدن خیلی چیزها رو تغییر میدن.

شنیدید که میگن چیزی که در دروس تئوری می خوانیم با صنعت متفاوت است؟
این قضیه هم عینا همینه دوستان... ما داریم از دور به موضوعی به صورت ایده آل نگاه می کنیم... در حالی که در عمل چیز دیگری است

شنیدید که میگن چیزی که در دروس تئوری می خوانیم با صنعت متفاوت است؟
این قضیه هم عینا همینه دوستان... ما داریم از دور به موضوعی به صورت ایده آل نگاه می کنیم... در حالی که در عمل چیز دیگری است

بله کاملا قبول دارم که در عمل خیلی مشکلات سنگین تری وجود داره. اما آخرش که چی!؟ باید بترسیم و هیچ کاری نکنیم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.