[ گفت و گو ] - دکتــری مهندسی شیمی

aigin

کاربر فعال
با سلام
ممنون ميشم جواب سوال هاي 19 و 29 و44 سال 92 رو اگر حل كرده باشيد برام بذاريد از بابت جواب سوال 5 و 20 كه گذاشتيد بسيار سپاسگذارم

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
با سلام
ممنون ميشم جواب سوال هاي 19 و 29 و44 سال 92 رو اگر حل كرده باشيد برام بذاريد از بابت جواب سوال 5 و 20 كه گذاشتيد بسيار سپاسگذارم
خواهش میکنم
والا من اصلا سوالا رو حل نکردم چون مشغلم زیاده امسال نمیرسم بخونم برای ازمون برای همین دیگه شروع نکردم به خوندن اون دوتا هم دیدیم دوستان حل نکردن براتون حلش کردم.اما چشم یه نگاه میندازم اگر تونستم حل کنم براتون میزارم رو سایت.

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
امیدوارم این جوابها درست باشه که براتون گذاشتم
اما اون سوال29 بنطرم گزینه اول درسته اما هیچ راه حلی براش ندارم
اما اگه از دو فرمول جرم Na= K(c-c*)0000000 اشتفاده کنیم و فرمول دیگه شار و برابر قرار بدیم شاید به نتیجه برسه

arasbaran

عضو جدید
برای سوال 31 حل دقیق نداشتم ولی اینجوری استدلال میکنم که اگه با همون رابطه نیوتون حل کنیم یکی از گزینه های 2 و 3 جواب خواهد بود و با توجه به اینکه در بهترین حالت یعنی اینکه سطح حفره با سطح صفحه بزرگ یکی باشه جواب مثل اون دو گزینه بدون عدد 4 هست پس به این نتیجه میرسیم که جواب 3 غیر ممکن است و جواب 2 است.

aigin

کاربر فعال
سلام
دوستان ممنون كه جواب ها رو عكس گرفتيد سوال 29 رو كتاب بهمنيار جواب رو داده ولي هر كاري كردم نتونستم اثباتش كنم در ضمن خود ايشون طراخ سوال كنكور است و دقيقا سوال هاي انتقال رو از كتابش اورده ممنون

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
دوستان ممنون كه جواب ها رو عكس گرفتيد سوال 29 رو كتاب بهمنيار جواب رو داده ولي هر كاري كردم نتونستم اثباتش كنم در ضمن خود ايشون طراخ سوال كنكور است و دقيقا سوال هاي انتقال رو از كتابش اورده ممنون
ممنون از اطلاع رسانیتون
دوستان کسی جوابهای تشریحی 91 90 رو داره؟یا هیچ موسسه ای جوابها رو نداده بیرون؟

arasbaran

عضو جدید
آقایون خانوما دکترین آینده یکیتون منو توجیه کنین مگه سوال 36 دکتری 92 همون سوال 71 ارشد 91 نیست هر دوشونم جوابشون گزینه 1 هستش پس چرا متفاوتن یکی تو مخرج کسر ویسکوزیته داره اون یکی نداره

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
آقایون خانوما دکترین آینده یکیتون منو توجیه کنین مگه سوال 36 دکتری 92 همون سوال 71 ارشد 91 نیست هر دوشونم جوابشون گزینه 1 هستش پس چرا متفاوتن یکی تو مخرج کسر ویسکوزیته داره اون یکی نداره
همون گزینه یک درسته
منتها توی سوالات دکتری 92 ویسکوزیته فراموش شده
تو سوالاتی که من دارم اصلا ویسکوزیته تو هیچ گزینه ای نیست.احتمالا اشتباه چاپی بوده
همون گزینه اول درسته

aigin

کاربر فعال
سلام گزینه 1 دفترچه Fدرسته ویسکو زیته فراموش شده خدایی این سوال برای کنکور وقت گیره نباید این سوال ها داده شود امتحان تستی ولی طراح فکر کرده تو خونه نشستیم و کاملا مسلط
همون گزینه یک درسته
منتها توی سوالات دکتری 92 ویسکوزیته فراموش شده
تو سوالاتی که من دارم اصلا ویسکوزیته تو هیچ گزینه ای نیست.احتمالا اشتباه چاپی بوده
همون گزینه اول درسته

aigin

کاربر فعال
سلام دوستان
جواب سوال 6 دکترای مهندسی شیمی سال 91 رو مدرسان حل کرده ولی راه حل ساده استفاده از رابطه صفحه 87 کتاب لاتین اکتاو لوین اشپیل هست که ویرایش سوم هست و از روابط موجود می توان بین فشار ورودی و خروجی و دما ها برای محصول خروجی نیز استفاده کرد

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان دکترمون در چه حالن؟
ایشالا همه شیرینی میدین دیگه؟تاپیک تعطیل شده دیگه معلومه همه در حال درس خوندن هستن
به امید موفقیت همه جوانان ایران زمین

ertebatbama

عضو جدید
سلام
من ترم اول ارشد رو تموم کردم
یعنی 3 ترم دیگه دارم
به نظرتون چه برنامه ریزی کنم واسه قبولی تو دکترا ؟
اولا برای قبولی در دوره دکتری مهندسی شیمی دو هدف عمده را باید مد نظر قرار داد. 1- دانشگاه آزاد یا سراسری 2- تهران یا شهرستان
1- دانشگاه آزاد (فعلا علوم و تحقیقات) قبولی راحت تر ولی هزینه تحصیل تو مقطع دکتری آزاد خیلی بالاست. ترمی 7 میلیون و 4 تومن فقط شهریه ثابت. 3 ترم درس و حدود 4 ترم پایان نامه طول می کشه. در ترم 3 امتحان جامع برگزار می شود. از زمانی که پروژه شروع میشه ترمی 11 میلیون هزینه هست. یعنی سر جمع 60 میلیون. تازه هزینه آزمایشات و غیره هم هست. کلا 24 واحد درسی پایان نامه دکتری هست که واحدی حدود 900 هزار تومن. از وام درست و درمون هم خبری نیست. خیلی وام بدن 5 میلیون هست. اونم فقط 3 ترم.
2- اما قبولی دکتری سراسری خیلی سخت - چون تو دانشگاه های سراسری عمدتا دانشجوهای خودشون با معدل و تعداد مقالات بالا میگیرن که تو تهران شرایط خیلی بدتر. همچنین معمولا تو طول دوره تحصیل حداقل 3 تا مقاله خارجی (ISI) با گرید یا Impact Factor بالای 1 می خواد که مصیبت. معمولا استاد اجازه کار به دانشجو نمیده و تمام وقت باید تو آزمایشگاه رو پروژه کار کنه و هر 6 ماه یکبار بعد از تصویب پروپوزال دکتری که معمولا 2 سال طول میکشه باید گزارش بده تا بعد چاپ مقاله موقع پیش دفاع میرسه که حداقل 8 تا استاد از طرف سین جین می کنن که بهش میگن هیئت راهبردی پروژه. خلاصه اش کنم این از وضع شهریه آزاد و اینم عذاب سراسری اگر مرد میدانی و میتونی بیکاری و بی پولی 4 سال با نوکری و بله قربان گویی استاد راهنما تحمل کنی. بسم الله.
توجه: اینم بگم که با این وضعیت بی کاری از هیئت علمی هم خبری نیست. دیگه به این راهتی ها بورس هم نمی کنن چون دکتر تو جامعه زیاد شده و مدرکش مالیده . الان خیلی از دانشجویان دکتری سال آخر هستن که بیکارن و هیچ جا هنوز بورس نشدن. اصلا تا شعاع 400 کیلومتری شهرهای بزرگ خبری نیست. شاید لب مرز بردارن اونم با پارتی بازی. چشم وا میکنی می بینی 30 سالت شده بیکاری و هم سنت زیاد شده و هم سربازی نرفتی و با مدرک دکتری هم هیچ جا به کسی کار نمیدن.
توصیه برادرانه: تا سربازی نرفتید و جایی مشغول کار نشدید. الکی ادامه ندید که زندگی تون تباه میشه و فعلا که بوش میاد مدرک دکتری هم مثل ارشد مالیده.

arasbaran

عضو جدید
این دکتر تورج محمدی دانشگاه علم وصنعت سیالات پیشرفته رو از رو کدوم کتاب تدریس میکنه؟

ssordi

عضو جدید
آزمون دکترا

آزمون دکترا

سلام دوستان
ازبچه هایی که دکترا قبول شدن و یا قبلا دکترا شرکت کردن و قبول نشدن یک سوال داشتم
می خواستم بدونم
با چه رتبه ایی روزانه میشه قبول شد؟ و درصدهاش تو چه رنجی هست؟
باتشکر

a.masoumi

عضو جدید
سلام دوستان
ازبچه هایی که دکترا قبول شدن و یا قبلا دکترا شرکت کردن و قبول نشدن یک سوال داشتم
می خواستم بدونم
با چه رتبه ایی روزانه میشه قبول شد؟ و درصدهاش تو چه رنجی هست؟
باتشکر
سلام
یک کارنامه رتبه 6 توی این سایت قرار داده شده بود برات میذارم.
rotbe 6.jpg
و اینم رتبه 111
karname111.jpg

a.masoumi

عضو جدید
سلام دوستان
آیا اینجا کسی هست که حوزه امتحانی اش الزهرا باشه؟

cement

عضو جدید
bache ha chetor bod?aghayon v khamomay dokotr
emtehan khob bod?
be nazare mn stedades khil sakht bod

cement

عضو جدید
jedi migi?
pas bichare shodim raft
mn parsal50%estedad zade bodm
hame omidm be stedadm bod mes inke onm nam keshide

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
کسی هست سوالارو داشته باشه؟
چقد تخصصی سخت بود، کاش اول استعداد و زبان رو میدادن
موقع استعدادا که شد مخم از خواب بیدار شد
ی نفر کنارم بود لیسانسش از علم و صنعت بود فوقش از عباس نژاد عباس پور ی همچین جایی، بعد گفت پارسال رتبش 18 بوده فقط دانشگاها تهرانم زده قبول نشده کلی هم مقاله داشت
من امیدم ی سال رفت جلوتر

adgin

عضو جدید
کسی هست سوالارو داشته باشه؟
چقد تخصصی سخت بود، کاش اول استعداد و زبان رو میدادن
موقع استعدادا که شد مخم از خواب بیدار شد
ی نفر کنارم بود لیسانسش از علم و صنعت بود فوقش از عباس نژاد عباس پور ی همچین جایی، بعد گفت پارسال رتبش 18 بوده فقط دانشگاها تهرانم زده قبول نشده کلی هم مقاله داشت
من امیدم ی سال رفت جلوتر

کسی سوالات یادش هست؟

بالا