[ گفت و گو ] - دکتــری مهندسی شیمی

toteshan8602

عضو جدید
ببین 2 حالت داره وارد دکتری بشی:
1- استعداد درخشان
2- کنکور
اگه از طریق استعداد درخشان باشه باید قبل مصاحبه بگیری
اگه کنکور باشه اصلا نیازی نیستش

ممنون از راهنماییتون
دوستان کسی اینجا از اصفهان نیست؟

navid83

عضو جدید
سرابی به اسم دکترا

سرابی به اسم دکترا

با سلام

میخواستم بدونم شما از دکترا خوندن چه هدفی دارید؟ که آخرش تو یه دانشگاه درپیت پیام نور و غیر انتفاعی و ... استاد بشید؟
بعد فارغ التحصیلای اونجا چه کار کنند؟ کسی که رتبه کنکور سراسریش 20000 یا بیشتره، واقعا کشش لیسانس یا فوق لیسانس مهندسی شیمی داره؟
آیا کار مهندسی برای فارغ التحصیلای دانشگاه های خوب هست که برای اونها باشه؟
این به اصطلاح تحقیقات و مقالات isi و معدل های بالای 17 به درد کی میخوره؟
این سوالات رو از خودتون پرسیدید؟
به نظر من مهندسی شیمی و تحصیلات تکمیلی تو این رشته در ایران توهمی بیش نیست

یک دانشجوی دکترای دولتی !

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
با سلام

میخواستم بدونم شما از دکترا خوندن چه هدفی دارید؟ که آخرش تو یه دانشگاه درپیت پیام نور و غیر انتفاعی و ... استاد بشید؟
بعد فارغ التحصیلای اونجا چه کار کنند؟ کسی که رتبه کنکور سراسریش 20000 یا بیشتره، واقعا کشش لیسانس یا فوق لیسانس مهندسی شیمی داره؟

با تاسف و ناراحتی شدید موافق حرفاتونم ....

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
با سلام

متاسفانه فرمایشاتتون کاملا درسته اما چه میشه کرد تو خونه نشستن کاری رو درست میکنه؟جز افسردگی و دور شدن از همه چی؟مجبوریم زندگی کنیم و چه بهتر که فعال باشیم
درسته تو جامعه ما برای چیزی به نام علم ارزشی قائل نیستن اما باید سوخت و ساخت کاری از دستمون بر نمیاد.اونایی که میتونن میرن و تو شرایط بهتر به کار ودرس و پژوهششون ادامه میدن و ما هم مجبوریم با این شرایط بسازیم.پس حالا که مجبوریم بهتره که روح و روان خودمون رو بیشتر از این ازرده نکنیم
تنها کاری که میتونیم انجام بدیم بیخیال بودن وگرنه فنا میشیم

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
با سلام

سلام من با حرفتون برای کار مخالفم، برا کار نیازی نیست بشینیم تا بیان سراغمون نیازی هم نیست ما بریم سراغشون، وقتی هیچکدوم از این دو حالت اتفاق نمیفته میشه خودمون کار رو ایجاد کنیم
چون من خودم اینکار رو انجام دادم میگم، ولی با این حرفتون که تو ایران به مهندسی شیمی بها داده نمیشه موافقم
و من تو جایی استخدام بودم که فک میکردن مهندسی شیمی به دردشون میخوره اما بنظر من ارزش رشتم خیلی اومد پایین منم استعفا دادم، درک میکنم بعضی وقتا نمیشه هرجور ریسکی رو توی زندگی انجام داد مخصوصا اقایون، چون خانما همیشه ی پشتوانه ی خانوادگی دارن البته آقایون هم دارن اما آقایون بیشتر رو پای خودشون وایمیسن
امیدوارم هرکسی به ونچه که آرزوشو داره برسه

من امسال دکترا شرکت کردم و مطمئنم قبولم:دییییییییییییییییییییییییییییییییییی
البته از آخر این ماه میخوام شروع کنم به خوندن، فقط این سی درصد آزمون اعصاب آدمو میریزه به هم، کاش اینم برمیداشتن
ایشالا همه ی اونایی که میخوان دکترا قبول شن قبول شن
موفق باشید

m.mansourpour

عضو جدید
سلام.این کتاب جامع مهندسی شیمی مهندس سیدین انتشارات نوآور خیلی عالیه.تمام نکات رو کاملا پوشش داده.هم به درد دکترا وارشد میخوره هم به درد استخدامی ها.

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام.این کتاب جامع مهندسی شیمی مهندس سیدین انتشارات نوآور خیلی عالیه.تمام نکات رو کاملا پوشش داده.هم به درد دکترا وارشد میخوره هم به درد استخدامی ها.
یعنی از این کتاب جامع دکتر خداکرمی که تازه به بازار داده بهتره؟

m.mansourpour

عضو جدید
یعنی از این کتاب جامع دکتر خداکرمی که تازه به بازار داده بهتره؟

بهتر بودنش رو بدون مقایسه دقیق نمیشه گفت.باید زمان بگذره ونظر دوستان واساتید و نقدشون رو هر دو کتاب بیاد و نیاز به بررسی بیشتری داره.بالاخره اسم دکتر خداکرمی بعد از سالها کار ایشون تبدیل به برند برای مهندسی شیمی شده .نمیشه از زحمت وکار ایشون به راحتی گذشت.من خودم از خیلی از کتاباشون استفاده کردم و تاثیرشون در موفقیت خیلی از بچه ها انکارناپذیره.با اینکه نقدهایی هم به چندتا از کتاباشون دارم.مسلمه که هیچ کاری خالی از اشکال نیست..حقیقتا من کتاب دکتر خداکرمی رو ندیدم.باید اون رو هم بررسی کنم تا بتونم نظر بدم.ولی کتاب مهندس سیدین با توجه به صحبتی که با دوستان کردم چون یکسال از چاپ نسخه قبلیش میگذره اکثر نظرها مثبت بود.امسال هم ویرایش جدیدش به بازار اومده.باز شما خودتون پرس وجو وبررسی کنین.ممنون میشم اگه به جمع بندی رسیدین ما هم از نظرتون استفاده کنیم.

aigin

کاربر فعال
با سلام
من پيشنهاد مي كنم تمام تست هاي مربوط به دانشگاه سراسري از جمله مهندسي شيمي و بايو و پليمر و گاز رو همزمان بزنيد ببينيد چقدر در آزمون موفق ميشيد اگر كسي مي خواد دكتراي مهندسي شيمي قبول بشه انتقال جرم بهمنيار رو بخونه ترموديناميك ون نس حل المسائل اونم نه همه سولات تنها كافي تست ها رو ببيني كه چقدر شباهت داره با سو لات آخر فصل و فصل هاي دوم و سوم پراونيتز راكتور فقط تست بزنيد مكانيك رو از كتاب برد و حرارت رو ار 3 فصل اول ارپاچي و فصل 9 برد و هولمن اگر كسي اشكالي در حل سولات دكتراي 91 و 92 داره يا تست هاي دولتي ارشد مهندسي شيمي از سال 75 تا كنون فقط در ارتباط با در سهاي كه گفتم من در خدمتم

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
ممنون از همه دوستان نظراتتون خیلی مفید بود سپاسگزارم

a.masoumi

عضو جدید
من نمیدونم اینارو از کجا اوردین ولی نزدیک به 20 درصد جوابارو غلط زده

این فروم می تونه مکانی باشه برای تبادل اطلاعات برای رسیدن به جواب درست سوالات دکتری. می دونیم که سازمان سنجش کلید کنکور دکتری رو منتشر نکرده پس باید خودمون آستین بالا بزنیم و درست ترین جواب های ممکن را کنار هم بگذاریم. خوب حالا ارسباران عزیز می تونید جوابهایی که بنظر شما درست است را اینجا بگذارید.
من یکبار سعی کردم جواب تشریحی ترمودینامیک رو اینجا بگذارم. یکی از دوستان لطف کردند و آنرا چک کردند. اما کسی جواب 3 سوال باقیمانده از ترمو را ننوشت.
تلاش دوست عزیز malizadeh بسیار قابل تقدیر است چون همونطور که می بینید هیچ کس دیگری حاضر نشد چنین زحمتی به خود بدهد.
حالا ما می تونیم روی جوابهای ایشون بحث کنیم و به جوابهای بهتر برسیم. من خودم تابحال فقط ترمو و سیالات خوندم. و سوالات سیالات پارسال آنقدر سخت است که من به سختی تونستم جواب چند تا از آنها را پیدا کنم.
امیدوارم با نزدیک شدن به کنکور بحث های این صفحه داغ تر شود. و دوستان بتونند روی جواب تشریحی سوالات بحث کنند.

arasbaran

عضو جدید
این فروم می تونه مکانی باشه برای تبادل اطلاعات برای رسیدن به جواب درست سوالات دکتری. می دونیم که سازمان سنجش کلید کنکور دکتری رو منتشر نکرده پس باید خودمون آستین بالا بزنیم و درست ترین جواب های ممکن را کنار هم بگذاریم. خوب حالا ارسباران عزیز می تونید جوابهایی که بنظر شما درست است را اینجا بگذارید.
من یکبار سعی کردم جواب تشریحی ترمودینامیک رو اینجا بگذارم. یکی از دوستان لطف کردند و آنرا چک کردند. اما کسی جواب 3 سوال باقیمانده از ترمو را ننوشت.
تلاش دوست عزیز malizadeh بسیار قابل تقدیر است چون همونطور که می بینید هیچ کس دیگری حاضر نشد چنین زحمتی به خود بدهد.
حالا ما می تونیم روی جوابهای ایشون بحث کنیم و به جوابهای بهتر برسیم. من خودم تابحال فقط ترمو و سیالات خوندم. و سوالات سیالات پارسال آنقدر سخت است که من به سختی تونستم جواب چند تا از آنها را پیدا کنم.
امیدوارم با نزدیک شدن به کنکور بحث های این صفحه داغ تر شود. و دوستان بتونند روی جواب تشریحی سوالات بحث کنند.
من قبل اینم یه تایپیک راه انداخته بودم با این عنوان کسی نبود کمک کنه منم منصرف شدم من جرم رو کامل خوندم هر دو سالم جواباشو بلدم راکتورم تقریبا بلدم حرارتم بلدم سیالات 91 خوب بود ولی 92 سخت بود 2 3 تاشو بلد نیستم ترمو هم که هر دو سال سخت بود ولی بیشترشو بلدم میتونیم اطلاعاتمونو در اختیار هم قرار بدیم شما سیالاتو از کجا خوندین من سیالات خوب نخوندم ولی فکر کنم از استریتر میدن بعلاوه لایه مرزی

a.masoumi

عضو جدید
من سیالات را از روی جزوه پارسه خوندم و کمی از تستهای راهیان را زدم. فعلا فقط جواب تستهای 34 و 35 و 36 و 38 از سال 92 رو می دونم.
سایت زیر یک کتاب سیالات توش داره.
http://novin21.blogsky.com/1392/09/16/post-3416/مکانیک-سیالات-مانسون-ویرایش7
اما من کتاب را نخوندم. فعلا وقتی برایش نیست.
من خیلی وقت کنم سیالات و ترمو رو دوره کنم و زبان و استعداد بخوانم. به درسهای دیگر نخواهم رسید.
اما در مورد سیالات و ترمو حاضر به همکاری هستم.

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
دوستان استعداد از رو چی میخونین؟کتاب خوبی هست معرفی کنید؟

sangelm

عضو جدید
سلام
منم تست سیالات نزدم هنوز. نمیدونم چی بزنم. راهیان رو هم ندارم.
خسته شدم. پارسال شبانه آوردم. نرفتم.
خسته شدم بسه که همش در حال درس خوندنیم!
استعداد و زبان رو هم هیچی نخوندم.

a.masoumi

عضو جدید
دوستان استعداد از رو چی میخونین؟کتاب خوبی هست معرفی کنید؟

من شنیدم بهترین کتاب برای استعداد نوشته مسیح خواه و وکیلی است. انتشارات کتابخانه فرهنگ

ای راستی امضاء شما بسیار جالب است.

آخرین ویرایش:

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
من شنیدم بهترین کتاب برای استعداد نوشته مسیح خواه و وکیلی است. انتشارات کتابخانه فرهنگ

ای راستی امضاء شما بسیار جالب است.
ممنون از راهنماییتون
لطف دارین

a.masoumi

عضو جدید
از دوستان کسی می داند چرا جواب تست 31 کنکور 92 گزینه 2 است؟ (مربوط به بخش سیالات)

سوال دیگه اینکه آیا کتاب جامع دکتری مهندسی شیمی نوشته سیدین جواب تشریحی تستهای کنکور دکتری رو داره؟

arasbaran

عضو جدید
از دوستان کسی می داند چرا جواب تست 31 کنکور 92 گزینه 2 است؟ (مربوط به بخش سیالات)

سوال دیگه اینکه آیا کتاب جامع دکتری مهندسی شیمی نوشته سیدین جواب تشریحی تستهای کنکور دکتری رو داره؟
دقیقا این سوال منم هست

arasbaran

عضو جدید
کسی کتاب جدید برای آزمون دکتری خداکرمیو که تازه اومده بازار گرفته؟ چطوره؟ بعدشم اونایی که برا دکتری امسال دارن میخونن اعلام وجود کنن اشکالات همو رفع کنیم

aigin

کاربر فعال
سلام
بقيه جواب ها رو مدرسان شريف حل كرده يا فقط همين 8تا از شما ممنونم كه فايل رو براي دانلود گذاشتيد من بايد اسكن بكنم بعد جواب ها رو مي فرستم تا مقايسه اي براي سال 91 داشته باشيم البته من بعضي از سوال هاي سال 91و 92 مدل سازي ها رو اشكال دارم
این جواب 1 تا 8 سال 91 هستش بقیه رم که بلدم و خودم حل کردم میذارم اگه شما هم حل کردین جواباتونو بذارین
http://shopping.modaresanesharif.ac.ir/FileDownload/index/5cc1784c-2c67-4e77-bb09-ddb8eb8a335c

arasbaran

عضو جدید
سلام
بقيه جواب ها رو مدرسان شريف حل كرده يا فقط همين 8تا از شما ممنونم كه فايل رو براي دانلود گذاشتيد من بايد اسكن بكنم بعد جواب ها رو مي فرستم تا مقايسه اي براي سال 91 داشته باشيم البته من بعضي از سوال هاي سال 91و 92 مدل سازي ها رو اشكال دارم
نه همین 8 تاس کدوما بگو اگه بلد بودم منم دستی حل میکنم یکم بزرگم مینویسم با گوشی عکس میگیرم میذارم اینجا

aigin

کاربر فعال
سلام

سوال 20 ترمو سال 91 و سوال 5 ترمو سال 92 كه مشابه هستند يكي فرمول و ديگري عددي هستند رو يه نگاه بنداز ببين مي توني حل كني بقيه سوال هاي ترموديناميك 91 و 92 رو كامل حل كردم اگر اشكالي داشتي بگو تا حل كنم
با تشكر
نه همین 8 تاس کدوما بگو اگه بلد بودم منم دستی حل میکنم یکم بزرگم مینویسم با گوشی عکس میگیرم میذارم اینجا

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
Photo1565.jpg
سلام

سوال 20 ترمو سال 91 و سوال 5 ترمو سال 92 كه مشابه هستند يكي فرمول و ديگري عددي هستند رو يه نگاه بنداز ببين مي توني حل كني بقيه سوال هاي ترموديناميك 91 و 92 رو كامل حل كردم اگر اشكالي داشتي بگو تا حل كنم
با تشكر

بالا