[ گفت و گو ] - تغییر رشته به مهندسی شیمی

elham89

عضو جدید
با سلام به بچه های شیمی
من امسال میخوام به مهندسی شیمی تغییر رشته بدم و میخواستم تو تابستون خودمو برای این رشته آماده کنم و کمی درس بخونم میشه منو کمک کنید که باید چیکار کنم و چه کتابهایی مطالعه کنم:que: ممنون

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام به بچه های شیمی
من امسال میخوام به مهندسی شیمی تغییر رشته بدم و میخواستم تو تابستون خودمو برای این رشته آماده کنم و کمی درس بخونم میشه منو کمک کنید که باید چیکار کنم و چه کتابهایی مطالعه کنم:que: ممنون

سلام، از معماری به مهندسی شیمی؟ حالا به مهندسی عمران گفته بودید یه چیزی... سخته ها؟ آسون نیستا؟ خب شما باید از اول امتحان کنکور بدید، اگر منظورتون ارشد مهندسی شیمی هستش که این طوری بهتون بگم و نمی خواهم ناراحتتون کرده باشم، یک حقیقته..پیشنهاد می کنم وقت خودتون رو تلف نکنید چون مهندسی شیمی واقعا سخت می باشد.

elham89

عضو جدید
سلام، از معماری به مهندسی شیمی؟ حالا به مهندسی عمران گفته بودید یه چیزی... سخته ها؟ آسون نیستا؟ خب شما باید از اول امتحان کنکور بدید، اگر منظورتون ارشد مهندسی شیمی هستش که این طوری بهتون بگم و نمی خواهم ناراحتتون کرده باشم، یک حقیقته..پیشنهاد می کنم وقت خودتون رو تلف نکنید چون مهندسی شیمی واقعا سخت می باشد.

سلام ممنون از نظرتون من ترم 4 کارشناسی معماری میخونم و برای تغییر رشته نیازی به کنکور نیست چون من این رشته رو تو کنکور قبول شدم و راحت می تونم تغییر رشته بدم و با تغییر رشته ی من موافقت شده .از ترم 1 م.شیمی باید شروع کنم ولی میخواستم تو تابستون یه ذره خودمو آماده کنم و یه ذره درسهای این رشته رو بخونم اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم:redface:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام ممنون از نظرتون من ترم 4 کارشناسی معماری میخونم و برای تغییر رشته نیازی به کنکور نیست چون من این رشته رو تو کنکور قبول شدم و راحت می تونم تغییر رشته بدم و با تغییر رشته ی من موافقت شده .از ترم 1 م.شیمی باید شروع کنم ولی میخواستم تو تابستون یه ذره خودمو آماده کنم و یه ذره درسهای این رشته رو بخونم اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم:redface:

سلام، مبارک باشه، ولی خدا به خیر بگذرونش...
ترم اول زیاد درس های تخصصی بهتون نمی دهند، مثل همه رشته ها دروس ریاضی 1 مهندسی، فیزیک مکانیک 1 مهندسی، شیمی عمومی، اگر بد شانس باشید ترم اول بهتون برنامه نویسی میدهند سعی کنید نگیریدش و یک سری دروس عمومی..بستگی به دانشگاه داره که از چه ترمی بهتون بخواهند دروس اصلی رو بدهند، مثلا در بعضی از دانشگاه ها از ترم دوم و در بعضی دیگر از ترم سوم. که دیگه شروع می شود.
آشنایی با مهندسی شیمی(ترم اول)
موازنه جرم و انرژی مواد(ترم دوم)
مکانیک سیالات(ترم سوم)
ترمودینامیک 1(ترم سوم)
انتقال حرارت(ترم چهارم)
ترمودینامیک 2 (ترم چهارم)
انتقال جرم(ترم پنجم)
سینتیک و طراحی راکتور(ترم ششم)
یونیت1 (ترم ششم)
کنترل فرآیند1(ترم هفتم)
یونیت2 (ترم هفتم)
کاربرد ریاضیات(ترم هفتم)
کنترل فرآیند2 (ترم هشتم)
پلنت( ترم هشتم)
بعضی از دروس از ترم ششم به بعد رو می توانید در ترم هفتم هم بگیرید و حتما لازم نیست در ترم هشتم بگیرید. و یک سری دروس دیگری هم هست که زیاد زیاد اهمیت ندارد.

elham89

عضو جدید
ترم اول زیاد درس های تخصصی بهتون نمی دهند، مثل همه رشته ها دروس ریاضی 1 مهندسی، فیزیک مکانیک 1 مهندسی، شیمی عمومی، اگر بد شانس باشید ترم اول بهتون برنامه نویسی میدهند سعی کنید نگیریدش و یک سری دروس عمومی..بستگی به دانشگاه داره که از چه ترمی بهتون بخواهند دروس اصلی رو بدهند، مثلا در بعضی از دانشگاه ها از ترم دوم و در بعضی دیگر از ترم سوم. که دیگه شروع می شود.
مکانیک سیالات(ترم سوم)
ترمودینامیک 1(ترم سوم)
انتقال حرارت(ترم چهارم)
انتقال جرم(ترم پنجم)
یونیت1 (ترم ششم)
کنترل فرآیند1(ترم هفتم)
یونیت2 (ترم هفتم)
کاربرد ریاضیات(ترم هفتم)
کنترل فرآیند2 (ترم هشتم)
پلنت( ترم هشتم)
بعضی از دروس از ترم ششم به بعد رو می توانید در ترم هفتم هم بگیرید و حتما لازم نیست در ترم هشتم بگیرید. و یک سری دروس دیگری هم هست که زیاد زیاد اهمیت ندارد.

سلام مرسی ایشالا که به خیر میگذره;)
واقعا مرسی از راهنماییتون ممنون که وقت گذاشتین نرم افزاری که برای م.شیمی لازم باشه یاد بگیریم و من بتونم تو تابستون یاد بگیرم می شناسید؟
بازم مرسی:gol:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام مرسی ایشالا که به خیر میگذره;)
واقعا مرسی از راهنماییتون ممنون که وقت گذاشتین نرم افزاری که برای م.شیمی لازم باشه یاد بگیریم و من بتونم تو تابستون یاد بگیرم می شناسید؟
بازم مرسی:gol:

نه، شما باید تا درس عملیات واحد 1 رو پاس کنید بعدش شروع به یادگیری نرم افزارهای مهندسی شیمی کنید. قبل از اون کلا قابل فهم و درک نیست. فقط حالت حفظ کردن داره.

elham89

عضو جدید
نه، شما باید تا درس عملیات واحد 1 رو پاس کنید بعدش شروع به یادگیری نرم افزارهای مهندسی شیمی کنید. قبل از اون کلا قابل فهم و درک نیست. فقط حالت حفظ کردن داره.

lمرسی ممنون که راهنماییم کردید امیدوارم تو رشتتون موفق باشید.

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
مکانیک سیالات(ترم سوم)
ترمودینامیک 1(ترم سوم)
انتقال حرارت(ترم چهارم)
انتقال جرم(ترم پنجم)
یونیت1 (ترم ششم)
کنترل فرآیند1(ترم هفتم)
یونیت2 (ترم هفتم)
کاربرد ریاضیات(ترم هفتم)
کنترل فرآیند2 (ترم هشتم)
پلنت( ترم هشتم)

البته به اینا درسایی مثل شمی تجزیه و شیمی آلی هم که من ازشون متنفرم اضافه کنید.

elham89

عضو جدید
البته به اینا درسایی مثل شمی تجزیه و شیمی آلی هم که من ازشون متنفرم اضافه کنید.

با این حساب علاوه بر فیزیک و ریاضی دبیرستان باید بشینم شیمی هم بخونم چون تو معماری اصلا نیاز نداشتیم و یادم نمیاد:warn:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با این حساب علاوه بر فیزیک و ریاضی دبیرستان باید بشینم شیمی هم بخونم چون تو معماری اصلا نیاز نداشتیم و یادم نمیاد:warn:

خوب شیمی زیاد نداره، کلن ریاضی و فیزیکه

البته سه درس شیمی عمومی - شیمی تجزیه و آلی رو داره که من نیز از اینا متنفرم و هنوز شیمی آلی رو نگرفتم

کلن دو رشته متفاوت هستن معماری و مهندسی شیمی

سخته هااا، مطمئنین ؟

elham89

عضو جدید
خوب شیمی زیاد نداره، کلن ریاضی و فیزیکه

البته سه درس شیمی عمومی - شیمی تجزیه و آلی رو داره که من نیز از اینا متنفرم و هنوز شیمی آلی رو نگرفتم

کلن دو رشته متفاوت هستن معماری و مهندسی شیمی

سخته هااا، مطمئنین ؟

اخه من اصلا به معماری علاقه ندارم این چند ترمم به زور خوندم ولی دیگه نمی تونم ادامه بدم حرفاتون نگرانم می کنه :cry: ولی راه دیگه ای ندارم فقط باید شیمی یه جور شروع کنم که توش حتما موفق شم به نظرتون برای درسهای فیزیک و ریاضی کتابای دبیرستانمو بخونم خوبه ؟ شما کتاب بهتری سراغ ندارید؟

سرمد حیدری

مدیر تالار
اخه من اصلا به معماری علاقه ندارم این چند ترمم به زور خوندم ولی دیگه نمی تونم ادامه بدم حرفاتون نگرانم می کنه :cry: ولی راه دیگه ای ندارم فقط باید شیمی یه جور شروع کنم که توش حتما موفق شم به نظرتون برای درسهای فیزیک و ریاضی کتابای دبیرستانمو بخونم خوبه ؟ شما کتاب بهتری سراغ ندارید؟

ببین الهام جان. تو از شیمی دبیرستان چیزی هم نفهمیدی مهم نیست. چیزی که مهمه ریاضی و فیزیکه، باید اینارو تقویت کنی.
نه اینکه تو نمیتونی بیای مهندسی شمی،نه.ما خودمونم از همین دبیرستان اومدیم دانشگاه. تو میتونی ولی خوب باید از اول شروع کنی و بشی یه دانشو ترم اولی باید خیلی کار کنی تا بتونی راه بیوفتی. حالا درسای دبیرستان رو لااقل سعی کن یه بار ریاضیشو بخونی و وقتی اومدی نشستی مهندسی شیمی اونوقته که تازه کارات شروع میشه باید خیلی بخونی.
اگر تو میدونی میتونی چرا نیای حتما بیا و زحمتت رو هم بکش انشاالله که موفق هم میشیی.
اگر اومدی مهندسی شیمی از همون ترم اول سعی کن خوب بخونی چون ترم اول زیاد سخت نیست. وقتی عادت کردی به خوندن خودت دیگه راحت میری جلو. آخه درسای مهندسی شیمی شب امتحانی نیست چون اکثر امتحانا کتاب باز هست و اونجا دیگه خلاقیت و درک و آمادگی دانشجو هست که کمکش میکنه.

elham89

عضو جدید
ببین الهام جان. تو از شیمی دبیرستان چیزی هم نفهمیدی مهم نیست. چیزی که مهمه ریاضی و فیزیکه، باید اینارو تقویت کنی.
نه اینکه تو نمیتونی بیای مهندسی شمی،نه.ما خودمونم از همین دبیرستان اومدیم دانشگاه. تو میتونی ولی خوب باید از اول شروع کنی و بشی یه دانشو ترم اولی باید خیلی کار کنی تا بتونی راه بیوفتی. حالا درسای دبیرستان رو لااقل سعی کن یه بار ریاضیشو بخونی و وقتی اومدی نشستی مهندسی شیمی اونوقته که تازه کارات شروع میشه باید خیلی بخونی.
اگر تو میدونی میتونی چرا نیای حتما بیا و زحمتت رو هم بکش انشاالله که موفق هم میشیی.
اگر اومدی مهندسی شیمی از همون ترم اول سعی کن خوب بخونی چون ترم اول زیاد سخت نیست. وقتی عادت کردی به خوندن خودت دیگه راحت میری جلو. آخه درسای مهندسی شیمی شب امتحانی نیست چون اکثر امتحانا کتاب باز هست و اونجا دیگه خلاقیت و درک و آمادگی دانشجو هست که کمکش میکنه.

مرسی از امیدی که بهم دادی. من پایه درسیم تو ریاضی و فیزیک خوبه و مشکلی از این لحاظ ندارم رتبه ی من تو کنکور زیر هزاره .درسای دبیرستانمو دوباره مرور میکنم .و منتظر میشم مهر شه. امیدوارم تو این رشته موفق شم.ممنونم ازتون دوست خوبم

سرمد حیدری

مدیر تالار
مرسی از امیدی که بهم دادی. من پایه درسیم تو ریاضی و فیزیک خوبه و مشکلی از این لحاظ ندارم رتبه ی من تو کنکور زیر هزاره .درسای دبیرستانمو دوباره مرور میکنم .و منتظر میشم مهر شه. امیدوارم تو این رشته موفق شم.ممنونم ازتون دوست خوبم

حتمت موفق میشید.

moheb_9214

عضو جدید
سلام من هم سال ÷پیش تغییر رشته دادم(از نفت به مهندسی شیمی
اگر کمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم کمک کنم

elham89

عضو جدید
سلام من هم سال ÷پیش تغییر رشته دادم(از نفت به مهندسی شیمی
اگر کمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم کمک کنم

سلام ببخشید که دیر جواب دادم مرسی منم دیگه تغییر رشته دادم الان از مهر سر کلاسهای شیمی رفتم خدا رو از جوش و درساش خوشم میاد. امید وارم نمره هامم پایان ترم خوب شه

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ببخشید که دیر جواب دادم مرسی منم دیگه تغییر رشته دادم الان از مهر سر کلاسهای شیمی رفتم خدا رو از جوش و درساش خوشم میاد. امید وارم نمره هامم پایان ترم خوب شه

آموزش اول: شیمی نه، مهندسی شیمی :w01:

تبریک می‌گم
خدا رو شکر به رشته‌ای که علاقه مند هستین وارد شدین
ولی حسابی باید درس بخونین و تلاشتون رو کنین
ریاضیات، زبان رو در مرحله اول خوب یاد بگیرین، نرم افزارای matlab, hysys رو از ترم 4 و 5 حسابی کار کنید
دروسی رو که برا ارشد میان خیلی مهمن، نه تنها برای آزمون شرکت، برا اینکه یه مهندس خوب بشین
پس همراه با ترم، حسابی مطالعه کنید، گویا کنکور دارین

elham89

عضو جدید
آموزش اول: شیمی نه، مهندسی شیمی :w01:

تبریک می‌گم
خدا رو شکر به رشته‌ای که علاقه مند هستین وارد شدین
ولی حسابی باید درس بخونین و تلاشتون رو کنین
ریاضیات، زبان رو در مرحله اول خوب یاد بگیرین، نرم افزارای matlab, hysys رو از ترم 4 و 5 حسابی کار کنید
دروسی رو که برا ارشد میان خیلی مهمن، نه تنها برای آزمون شرکت، برا اینکه یه مهندس خوب بشین
پس همراه با ترم، حسابی مطالعه کنید، گویا کنکور دارین

مرسی بابت آموزش.
ممنون .سعی میکنم راهنمایی هاتونو حتما اجرا کنم
این هفته میان ترمامون شروع میشه.دیگه جدی درسامو میخونم. شما سال
چندم هستید؟

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی بابت آموزش.
ممنون .سعی میکنم راهنمایی هاتونو حتما اجرا کنم
این هفته میان ترمامون شروع میشه.دیگه جدی درسامو میخونم. شما سال
چندم هستید؟

سلام، خوبی ؟
شما که ترم اول هستین، سعی کنین این ترم و ترم دوم حسابی درس بخونین، و از هیچ تلاشی دریغ نکنین، معدلتون رو هم ببرین بالا
تو دنیای امروزه که زبان حرف اول رو میزنه، پس زبان انگلیسی رو یه کاریش کنین

ترم دو که وارد میشین، موازنه انرژی و مواد رو به خوبی درک و یاد بگیرین، درس مهم و شیرینیه

ریاضیات رو هم که گفتم، بخش مشتقات و انتگرال‌ها رو بخوبی یاد بگیرین، خیلی خیلی مهمن، برا همه دروس

بقیش رو بعدن که وارد ترم شدین در خدمتم

من ترم 7م، ایشالا بزودی تموم می‌کنم، اگه خدا بخواد:w05:

nazanin1811

کاربر فعال
حالا ترم اول كه خيلي عموميه درسهاي قشنگتر مونده جدي ميگم اين رشته سخته ولي خيلي قشنگه درسي مثل كنترل يا جرم فوق العاده است

elham89

عضو جدید
سلام، خوبی ؟
شما که ترم اول هستین، سعی کنین این ترم و ترم دوم حسابی درس بخونین، و از هیچ تلاشی دریغ نکنین، معدلتون رو هم ببرین بالا
تو دنیای امروزه که زبان حرف اول رو میزنه، پس زبان انگلیسی رو یه کاریش کنین

ترم دو که وارد میشین، موازنه انرژی و مواد رو به خوبی درک و یاد بگیرین، درس مهم و شیرینیه

ریاضیات رو هم که گفتم، بخش مشتقات و انتگرال‌ها رو بخوبی یاد بگیرین، خیلی خیلی مهمن، برا همه دروس

بقیش رو بعدن که وارد ترم شدین در خدمتم

من ترم 7م، ایشالا بزودی تموم می‌کنم، اگه خدا بخواد:w05:

سلام مرسی شما خوب هستید؟ خیلی سخته معدل بالا گرفتن من الان تو فکر اینم که چهجوری نمرهی قبولی بگیرم ولی سعی خودمو میکنم :victory: واقعا استادامون سخت نمره میدن و کاملا باید وقت بذاری تا نمره بگیری بر خلاف معماری ولی من م.شیمی رو دوست دارم هر چند نمرم پایین باشه
پس فقط یه ترم مونده .هوای ما رو داشته باشید:redface: امیدوارم همیشه موفق باشید مرسی از راهنماییهاتون:gol:

elham89

عضو جدید
حالا ترم اول كه خيلي عموميه درسهاي قشنگتر مونده جدي ميگم اين رشته سخته ولي خيلي قشنگه درسي مثل كنترل يا جرم فوق العاده است
اره همه م.شیمیا اینو میگن ایشالا ترم 1 رو پاس کنیم تا اون درسای قشنگم ببینیم البته من درسای ترم 1 هم دوست دارم.

aminkhan

عضو جدید
من مثل شما تغییر رشته ای بودم از مهندسی معماری به مهندسی شیمی(از دوستان معمار عذخواهی میکنم ولی از لحاظ درسی واقعا افتضاحه.توی دانشگاه هیچی یاد نمیگیری )من درس بیان 1و2 را هردو افتادم. و ترم 3 با تغییر رشته ام موافقت شد و از نیمسال دوم 86 با دنگ وفنگ تونستم موازنه و استاتیک و برنامه نویسی و فیزیک و ریاضی 1 و اندیشه را بگیرم. و حالا تازه دارم آشنایی با مهندسی شیمی را میگذرونم به همراه انتقال جرم و..شکر خدا ازش خیلی بیشتر خوشم میاد نسبت به معماری ولی اینو بدونید که توی این رشته باید مثل چی؟! بخونید وگرنه یا شانسی رد مکنید یا میفتید
امیدوارم در رشته جدیدتون موفق باشید
راستی کدوم دانشگاه هستید؟

آخرین ویرایش:

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دروس ترم یک ودو دروس عمومی هستند وبیشتر رشته ها ی مهندسی این دروس را می گذرانند
تازه درسا از ترم 3 به بعد شروع می شن
اگه یه درسی را بیفتی
مثل ریاضی شیمی
خیلی عقب می افتی
تازه این درسا در مقابل درسای دیگه رقمی نیست

elham89

عضو جدید
من مثل شما تغییر رشته ای بودم از مهندسی معماری به مهندسی شیمی(از دوستان معمار عذخواهی میکنم ولی از لحاظ درسی واقعا افتضاحه.توی دانشگاه هیچی یاد نمیگیری )من درس بیان 1و2 را هردو افتادم. و ترم 3 با تغییر رشته ام موافقت شد و از نیمسال دوم 86 با دنگ وفنگ تونستم موازنه و استاتیک و برنامه نویسی و فیزیک و ریاضی 1 و اندیشه را بگیرم. و حالا تازه دارم آشنایی با مهندسی شیمی را میگذرونم به همراه انتقال جرم و..شکر خدا ازش خیلی بیشتر خوشم میاد نسبت به معماری ولی اینو بدونید که توی این رشته باید مثل چی؟! بخونید وگرنه یا شانسی رد مکنید یا میفتید
امیدوارم در رشته جدیدتون موفق باشید
راستی کدوم دانشگاه هستید؟

ا چه جالب یکی مثل من پیدا شد. وای بیان1 و 2 با هزار بدبختی قانع میشدم که برم سر کلاس فقط.ولی خودمو مجبور میکردم که کاراشو انجام بدم.اره همین طوره که شما میگید تو معماری شب امتحان میشد درسای تئوریو رو خوند و با نمره ی خوب قبول شد ولی اینجا واقعا نمره گرفتن سخته باید حسابی خوند. منم م.شیمی رو دوست دارم و نمره ی 10 اینجا روبه 16 . 17 معماری ترجیح میدم. من این ترم برنامم با ورودیامون یکیه به جز برنامه نویسی که از اونا بیشتر دارم .ریاضی یکم دارم که نگران پاس شدنشم.:cry: میانترممو خیلی بد دادم.چون اصلا نمی دونستم چه جوری درسشو بخونم. پایان ترم حتما باید خوب بخونم تا پاس شم.استاتیکم این ترم برمیدارم.
ممنون شما هم امیدوارم موفق شید.

elham89

عضو جدید
سلام
دروس ترم یک ودو دروس عمومی هستند وبیشتر رشته ها ی مهندسی این دروس را می گذرانند
تازه درسا از ترم 3 به بعد شروع می شن
اگه یه درسی را بیفتی
مثل ریاضی شیمی
خیلی عقب می افتی
تازه این درسا در مقابل درسای دیگه رقمی نیست

اره همینطوره باید بیشتر وقت بذارم حتما پاس میکنم;) چون به اندازه
ی کافی عقب هستم از هم ورودیام

عبدالمنان

عضو جدید
سلام به ما هم گفت اینارو دارین
اندیشه اسلامی1 (2و)
آشنایی با مهدسی شیمی(2 و)
آز شیمی عمومی(1و)
ریاضی1(3و)
فیزیک1(3 و)
شیمی عمومی(3 و)
برنامه نویسی کامپیوتر(3 و)
راستی میشه معدل بالای هفده بیارم این درسا سختن معدل پیشم شده18 رتبه زیر 5000 منطقه 3 هستم مهندسی شیمی گلستان قبول شدم

molanaser

عضو جدید
منم واستون آرزوی موفقیت می کنم الهام خانم و به جمع مهندسان شیمی خوش اومدین
مهندسی شیمی رشته فوق العاده ای هست و تو هر قسمتی که بگی جا برای پیشرفت داره و به مهندسی آچار فرانسه صنعت مشهوره
البته به همین دلیل یه کم سخته و باید بیشتر تلاش کنی
ایشالا که موفق باشی

parham asadi

عضو جدید
سلام
من از عمران تغییر رشته دادم به مهندسی شیمی و ارشد را دانشگاه علم و صنعت کاتالیست قبول شدم .
یکسری کلاس رفتم ولی زودهم شروع کردم (حدودا مرداد ماه) به قول استادمون حرف خوبی میزد میگفت الان شما با معدل 16 چی از عمران بلدید مثلا ؟
راست میگفت وقتی رفتم سر کلاس فهمیدم فقط 2 یا 3 نفر هستند که یک یا دو درس مهندسی شیمی رابلدن تازه اونم تشریحی بقیه مثل خودمن فقط توهم بلد بودن دارن.:D:biggrin:
البته که برای تغییر رشته به نظر من نیازه که یهکلاس برید من خودم کلاسهای دکتر سمیعی گهر رارفتم که مخصوص دانشجویان غیر مهندسی شیمی بود. بیشتر شیمی کاربردی و مکانیکو مواد بود ولی کلاس انتقال جرممون بامهندسی شیمی ها یکی بود
در ضمن برنامه ریزی هم خیلی خوب بود ما اول 3 درس را تا اخر شهریور خوندیم بعد 3 تا دیگرو .

بالا