[ گفت و گو ] انتخاب رشته کارشناسی ارشــد و دکتــرا

behrang7

عضو جدید
ترس که البته داره چون کلا یه دنیای دیگه اس. اما بیشتر سرگردانم که باید از کجا شروع کنم. چون درسهایی که در آزمون کارشناسی ارشد ازشون امتحان می گیرن خودشون پیش نیازهایی دارند که ما اونا رو نخوندیم. به نظر شما باید تمام کتابها و درسهای دوره لیسانس رو بخونم عین کسی که چهار سال درس خونده یا میشه فقط درسهای آزمون رو خوند. و یه سوال دیگه اینکه میشه از کلاسهای آمادگی کارشناسی ارشد استفاده کرد یا اینکه اول باید خودم کتابها رو بخونم بعد؟ در ضمن از قوت قلبی که به من می دید ممنونم. به خصوص فرامرز. در مورد مهندسای شیمی اشتباه نکرده بودم;)

بهرنگ جان واسه هر رشته ای که بخوای شرکت کنی باید بهش مسلط شی .
یعنی اینکه بتونی تقریبا درسارو بهم ربط بدی . کتابهای واسه کنکور 7 8 تا بیشتر نیست و مسلما کتابهایی که در طول 4 سال خونده میشه بیشتره . ولی بنظر من اگه پیشنیازها رو هم بخونی خیلی بهت کمک میکنه چون از پایه شروع میشه . مثلا در این رشته درسی بنام موازنه داریم که درس ورودی به مهندسی شیمی هست ولی توی کنکور نمیاد. توی این درس 4 واحدی شما با تمامی این دروسی که در ترمهای آینده میخونی و در کنکور هم میاد آشنا میشی . پس تا یاد نگیری نمیتونی به سراغ درسهای بعدی بری
هرچیزی رو از پایه شروع . به نفعته . میدونم با پشتکاری که داری حتما موفق میشی

واسه کلاسهای کنوکور هم اگه اول خودت درسهارو یه دور بخونی تا بدونی چی به چیه بهتره و توی کلاس بهتر متوجه میشی ;)
سوالی هست ما در خدمتیم

behrang7

عضو جدید
پس لطف کن لیستی از درسهای دوره کارشناسی برام بفرست. یا یک لیست از مینیموم درسهایی که به نظرت باید بخونم مثل همین موازنه که گفتی. من یه لیست از اینجا: http://chemeng.iust.ac.ir/webpage_f.php?web=education_undergraduate_courses_f و اینجا:http://www.aut.ac.ir/departments/chem/common/courses.htm پیدا کردم اما هنوز نمی دونم که کدوم درسا رو حتما باید بخونم و اینکه منابع هر کدوم چیه. ممنون.

علاوه بر درسهای بالا این چند تا کتاب هم هست :
معادلات دیفرانسیل و ریاضی مهندسی و کاربرد ریاضی در مهندسی شیمی
موازنه انرژی و مواد
ترمودینامیک1 و 2
شیمی فیزیک

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
شیمی فیزیک : لیوای
ترمودینامیک 1: ون نس و قسمت سیکل ها ون وایلن و سنجل
ترمودینامیک 2: ون نس و کمی هم ترمودینامیک مواد که مربوط به رشته مهندسی مواد می شود به این خاطر که راحت تر توضیح داده.
اصول بنیانی و مبانی محاسبات در مهندسی شیمی(موازنه یا مرد ساز مهندسی شیمی:tooth:): دیوید هیمل بلاو که کتابش رو در تالار مهندسی شیمی هست.

m0hammad_reza

عضو جدید
کارشناسی ارشد !!!!!

کارشناسی ارشد !!!!!

با سلام خدمت دوستان مهندس
همون طور که میدونید 1 ماه دیگه کنکور ارشد هست.
گفتم این تاپیک رو باز کنم تا به هم کمک کنیم کنیم این 1 ماه آخرو حداکثر استفاده ببریم !
از دوستان عزیزی که هر گونه تست مرتبط با کنکور ارشد دارن لطف کنن در اختیار بقیه هم بزارن !
راستی دوستان اگر کسی تست بیوشیمی یه میکروبسولوژی هم داره .ممنون میشم لطف کنه بزاره !
مهندسین عزیز تورو خدا همدیگرو دعا کنین!

hsn1366

عضو جدید
قبولی در کارشناسی ارشد

قبولی در کارشناسی ارشد

با سلام خدمت همه ی پلیمیری های عزیز
از بچه هایی که الان ارشد می خونن یا پشت کنکور هستند کمک میخام
اول اینکه سالی چند تا میگیرن؟ و کجا ها ؟
دوم اینکه واسه شروع از چه درسایی شروع کنم؟
راستی آیا برا یه مهندس پلیمر دونستن hisys یا aspen نیازه؟؟؟
در ضمن کدوم یکیو پیشنهاد میکنین؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
همه درس ها رو باید بخونی...
برای ارشد نیاز به دونستن اسپن و هایسیس نمی باشد فقط برای کار لازم می باشد و تهیه پروژه ها.
اگر می خواهید پروژه شما در جایی ثبت شود باید اسپن کار کنید. ولی در کل خیلی شبیه هم هستن. من دوتاش رو پیشنهاد می کنم.

hsn1366

عضو جدید
می دونم که نیاز نیست واسه ارشد
پس در کل aspen رو پیشنهاد میکنین؟؟؟
نمیدونین سالی چند نفر شرکت کننده داره؟ چند نفر میگیرن واسه ارشد ؟؟؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
تعدا شرکتت کنندگان هر سال افزایش می یابد و نمی توان دقیقا گفت چند نفر..... ولی اگر اشتباه نکرده باشم سالی حدود 400 تا 500 نفر پذیرش می کنن.

alexmorgan

کاربر بیش فعال
مهندسی شیمی در مقطع كارشناسی ارشد

مهندسی شیمی در مقطع كارشناسی ارشد

منابع و گرايش هاي مهندسي شيمي را مي توانيد در اين سايت مشاهده كنيد:

http://farsibooks.ir/2008/03/07/arshad-shimi.html

برای دانلود جدول گرايش‌ها وضرايب رشته مهندسی شیمی+ جدول ظرفيت پذيرش دانشگاه‌های دولتی شبانه و روزانه تحصيلات تكميلی دوره كارشناسی ارشد ناپيوسته از لینک زیر استفاده کنید.

http://rapidshare.com/files/97725783/M.Shimi.rar

javadaria61

عضو جدید
آزمون دكتري مهندسي شيمي

آزمون دكتري مهندسي شيمي

سلام به همه دوستان گل
كسي مي دونه سوالات آزمون دكتري چطوريه؟
آيا كسي نمونه سوال از دانشگاهي داره؟
:gol:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
بعد از تعطیلات برات توضیح می دم.
مدیر تالار بی زحمت این رو به تاپیک کارشناسی ارشد متصل کن و اسمش رو بزار کارشناسی ارشد و دکترا/دکتری
بچه ها با کلاس هستن....

mohammad_che_eng

عضو جدید
بله حرف شما کاملا صحیح ولی نمی دونم آیا با دانشگاه آزاد ماهشهر آشنایی داید یا نه.... از هر درس فقط کافیه 20% که خیلی زیاده... بزنی .. قبول هستی.... نزدیک به 200 نفر سالیانه پذریرش میشن در این دانشگاه....
دوست عزیز دانشگاه ماهشهر ممکن خیلی کشکی باشه ولی نا تا این حد که پذیرش دانشجوش در مقطع ارشد سالیانه 200 نفر باشه...
توی 4 سالی که من اونجا درس خوندم چیزی در حدود 100 نفر پذیرش کردن....

آخرین ویرایش:

javadaria61

عضو جدید
بعد از تعطیلات برات توضیح می دم.
مدیر تالار بی زحمت این رو به تاپیک کارشناسی ارشد متصل کن و اسمش رو بزار کارشناسی ارشد و دکترا/دکتری
بچه ها با کلاس هستن....

سلام بهتاش جان

من منتظر توضيحاتت هستم...:smile:

karimi_mohammad

عضو جدید
شما می تونید از کتاب های پوران پژوهش و راهیان ارشد استفاده کنید و در آزمون پارسه شرکت کنید.درسها شامل زبان عمومی و تخصصی ، انتقال حرارت،ترمودینامیک،سیالات،کنترل فرایند،انتقال جرم و عملیات واحد،ریاضیات عمومی و کاربردی ،طراحی رآکتور هستند.سر فصل ها همونا یی هستند که در کتاب های تست اومدند.

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
به نظرمن اول کار بعد ارشد .
فارغ التحصیلان مهندسی شیمی هیچ غمی برای پیداکردن کار ندارند .اگه یک مهندس شیمی بگه کاربرام نیست کم لطفی کرده ویا از نازک نارنجی بودنشه که گرمی و سردی ممکنه النگوهاشو بشکنه .
کارت که ردیف باشه یه تلنگر به خودت بزنی آزاد هم میتونی درس بخونی .زیاد سخت نگیرید دوستان .دنیا ارزش سخت گرفتن نداره .
اگه سراسری ارشد بخونی وقت برای کار نداری .اینو به بچه هایی که ارشد میخونند و فارغ التحصیل شدند هم بگید تایید میکنند.قطعا .
درهر حال پیروز وموفق باشید

سلام
به نظرمن اول کار بعد ارشد .
فارغ التحصیلان مهندسی شیمی هیچ غمی برای پیداکردن کار ندارند .اگه یک مهندس شیمی بگه کاربرام نیست کم لطفی کرده ویا از نازک نارنجی بودنشه که گرمی و سردی ممکنه النگوهاشو بشکنه .
کارت که ردیف باشه یه تلنگر به خودت بزنی آزاد هم میتونی درس بخونی .زیاد سخت نگیرید دوستان .دنیا ارزش سخت گرفتن نداره .
اگه سراسری ارشد بخونی وقت برای کار نداری .اینو به بچه هایی که ارشد میخونند و فارغ التحصیل شدند هم بگید تایید میکنند.قطعا .
درهر حال پیروز وموفق باشید
یعنی اگه آزاد ارشد بخونیم وقت میکنیم واسه کار ؟ فرقش چیه ؟

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی اگه آزاد ارشد بخونیم وقت میکنیم واسه کار ؟ فرقش چیه ؟
آره زیاد گیر بازار نیست ...;):thumbsup2:
این که نیاز به توضیح بیشتر نداره !:w19:
مثل کارتوی پتروشیمیه ...همه جیم میزنند!!!!!هیچ کس هم چیزی نمیگه!:Ph34r::Ph34r::Ph34r:
اما اگه توی یک شرکت خصوصی باشی یا کارخانه سیمان سریع تابلو میشی.:cry::w09:

z_yahyavi

عضو جدید
konkoor

konkoor

سلام
من دانشجوی سال سوم مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی هستم
از دانشجویان ارشد و بالاتر می خواستم بپرسم که از چه منابعی برای کنکور استفاده کردن؟ چطور درس خوندن و آیا از کتابای خاصی استفاده کردن ؟
چه گرایش هایی برای ادامه تحصیل بهتره ؟
نیاز به کلاس رفتن هست ؟
آیا جزوات موسسه ی پارسه رو تایید می کنین؟ چه انتشاراتی از همه بهتره؟

ممنونم از شم

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
سلام
من دانشجوی سال سوم مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی هستم
از دانشجویان ارشد و بالاتر می خواستم بپرسم که از چه منابعی برای کنکور استفاده کردن؟ چطور درس خوندن و آیا از کتابای خاصی استفاده کردن ؟
چه گرایش هایی برای ادامه تحصیل بهتره ؟
نیاز به کلاس رفتن هست ؟
آیا جزوات موسسه ی پارسه رو تایید می کنین؟ چه انتشاراتی از همه بهتره؟

ممنونم از شم
تو تاپیک سوالات جوابتو دادم . . .

hsn1366

عضو جدید
واسه زبان تخصصي چه كتابايي بخونم؟ با اين توضيح كه من پليمري هستم
اصلا تست هاي زبان چند تاس؟
چه طوريه؟
ارزش داره وقت صرفش كنم يا اينكه برم سراغ يه درس ديگه؟؟؟

چه طوريه؟
راستش هر رشته یه کتاب درسی بنام زبان تخصصی داره مربوط به همون رشتش .
علاوه بر اون میتونی دروس تخصصیت رو به زبان اصلی بخونی . این خیلی بهت کمک میکنه
والا در مورد تستهاش که واسه رشته مهندسی شیمی هر سال 20 تا بوده امسال شده بود 30 تا!
همرو غافلگیر کردند و چون ضریبش 1 هست معمولا کسی دورش نمییره و وقتشو میذارن واسه سایر دروس ...

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
چه طوريه؟
زبان تخصصی مهندسی شیمی از انتشارات راهیان ارشد . . .

af30

عضو جدید
طراحی خشک کن

طراحی خشک کن

سلام. من افسانه هستم.دانشجوی ترم دوم کارشناسی ارشد مهندسی شیمی- صنایع غذایی از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران. لطفا اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه برای طراحی یک خشک کن که 100kg بادام را از رطوبت 48% به 10% می رساند. تعداد سینی های خشک کن بدست آوردم فقط رسم نمودار N-X را میخواهم چون نمی دونم رطوبت بحرانی را چگونه بدست بیارم؟ تا شنبه بیشتر وقت ندارم:(

pasargad85

عضو جدید
سلام. من افسانه هستم.دانشجوی ترم دوم کارشناسی ارشد مهندسی شیمی- صنایع غذایی از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران. لطفا اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه برای طراحی یک خشک کن که 100kg بادام را از رطوبت 48% به 10% می رساند. تعداد سینی های خشک کن بدست آوردم فقط رسم نمودار N-X را میخواهم چون نمی دونم رطوبت بحرانی را چگونه بدست بیارم؟ تا شنبه بیشتر وقت ندارم:(
--------------------------------------------------------------
سلام
من مطمئنم با دکتر سیف کردی کلاس داری و این اولین پروژه کلاسیش است.
مال من طراحی خشک کن برای میگو بود و نمودارهام فرق می کرد وگرنه برات می فرستادم
این کلمات کلیدی در search سایت image google به دردم خوردم
Humidity curve shrimp
به جای shrimp بادام بزار
یک سر هم به سایت sciencedirect بزن
تا اونجا که یادمه تو دوره ما ( ورودی 84 ) کسی بادام نداشت
ولی یادمه وقتی به دکتر گفتم منحنی رطوبت میگو را پیدا نمی کنم گفت مال ماهی را استفاده کن
تو هم اگه مال بادام را پیدا نکردی یک سر به گردو بزن

engineer1986

عضو جدید
خبری در راه است

خبری در راه است

سلام به تمام دوستان عزیز.سعی می کنم ته اخر هفته بگم در این تاپیک چه خبری در راه است.با تشکر:)

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
واقعا من چرا درک نمیکنم که گفتن همین خبر که خبری در راه است خودش خیلی مهمه که یه تاپیک براش بزنن... چرا من عظمت موضو عو درک نمیکنم؟؟؟؟:biggrin::gol:

بالا