[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 94

ziiizooo

عضو جدید
مرسی دوست من من برای پیدا کردن سوالها بالاخص در س جرم باید دفترچه های کنکور رو بخونم؟
درس جرم و حرارت سوالهای حل شده جزوه از کتاب جرم و حرارت پارسه هست.کتاب جرمشم خیلی خیلی خوب هستش ولی حرارتش خوب نیست..ولی درس های ترمو و سیالات از همون جزوه سوالهای کنکور که قبل گفتم هستش و درس راکتور هم از اون جزوه سوالهای کنکور هست و هم کتاب راکتور آقای طاهری انتشارات هرمزگان هستش

آخرین ویرایش:

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من سال های قبل هم استارت و می زدم ولی زود رها می کردم!!! اما امسال تصمیمم کاملا جدیه.
سال 89 فارغ التحصیل شدم و شاغلم و متاهل.... همینا یکم دست و پام رو میبنده و مجبورم تو محدوده ی محل زندگیم یعنی اهواز قبول شم....
خیلی دوست دارم فرآوری گاز قبول شم که رشته شناور هست و صنعت نفت اهواز هم داره. می دونید چه رتبه ای می خواد و احتمال موفقیت چقدره؟
سلام رتبه های قبولیش متفاوته و نمیشه گفت از چه رتبه ای وارد دانشگاه میشن و تا چه رتبه ای امکان قبولی داره ولی اصلی ترین موضوع اینه که اول مجاز بشی که مثلن امسال 99 نفر مجازی داره سال قبل هم 110 نفر بود انگار.چون شناوره خیلیا که هم مهندسی شیمی و هم فراوری گاز رو خوب دادن میم شیمی رو انتخاب میکنن .آخرین رتبه های قبولی فک کنم پارسال هفتادو خورده ای بوده و دو سال قبلترش هم تا هشتادو یک یا دو قبولی داشته.البته اگه هدف فقط قبولی تو این رشته باشه یه کم کار راحتتر میشه چون سینتیک و کنترل رو نباید خووند!احتمال موفقیت هم به نطر من زیاده فقط بستگی به تلاش آدم داره.

آخرین ویرایش:

oohaam

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید
میشه یه راهنمایی و کمکی منو بکنید
دوستان من یک سال دیگه اگه خدا بخواد دیگه امسال تمام میشم دو ترم آینده دیگه ترم هفت و هشتم باشن.
بعدش میخوام برم خدمت اما خدمتم جوری هست که میتونم توی شهر خودمون و همین تایم اداری باشم اگه بشه
میخواستم ببینم میشه توی خدمت خوند واسه کنکور چطوری بخونم؟ آخه حجم مباحث هم زیاده و فراریت مباحث هم همون قد زیاد هستن
البته دو سال وقت هست ولی خب آدم چیزی رو که امروز میخونه فردا یادش میره :ی
به نظر شما چطوری باید خوند؟

icegirl

عضو
سلام رتبه های قبولیش متفاوته و نمیشه گفت از چه رتبه ای وارد دانشگاه میشن و تا چه رتبه ای امکان قبولی داره ولی اصلی ترین موضوع اینه که اول مجاز بشی که مثلن امسال 99 نفر مجازی داره سال قبل هم 110 نفر بود انگار.چون شناوره خیلیا که هم مهندسی شیمی و هم فراوری گاز رو خوب دادن میم شیمی رو انتخاب میکنن .آخرین رتبه های قبولی فک کنم پارسال هفتادو خورده ای بوده و دو سال قبلترش هم تا هشتادو یک یا دو قبولی داشته.البته اگه هدف فقط قبولی تو این رشته باشه یه کم کار راحتتر میشه چون سینتیک و کنترل رو نباید خووند!احتمال موفقیت هم به نطر من زیاده فقط بستگی به تلاش آدم داره.

مرسی
اگه دوستان اطلاعات دیگه ای دارن ممنون میشم در اختیارم بذارن

inlaid

عضو جدید
ازمونهای ازمایشی

ازمونهای ازمایشی

کسی در ازمونهای ازمایشی سازمان سنجش شرکت کرده؟
پارسه بهتره یا سازمان سنجش؟

fereshteh.n

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید
میشه یه راهنمایی و کمکی منو بکنید
دوستان من یک سال دیگه اگه خدا بخواد دیگه امسال تمام میشم دو ترم آینده دیگه ترم هفت و هشتم باشن.
بعدش میخوام برم خدمت اما خدمتم جوری هست که میتونم توی شهر خودمون و همین تایم اداری باشم اگه بشه
میخواستم ببینم میشه توی خدمت خوند واسه کنکور چطوری بخونم؟ آخه حجم مباحث هم زیاده و فراریت مباحث هم همون قد زیاد هستن
البته دو سال وقت هست ولی خب آدم چیزی رو که امروز میخونه فردا یادش میره :ی
به نظر شما چطوری باید خوند؟
سلام.شما که این همه آینده نگری چرا همون سال آخر نمیخونی که یه ضرب بری ارشد که دوسال بعدش بخوای تلاش کنی؟

S.Mehran.S

عضو جدید
کسی در ازمونهای ازمایشی سازمان سنجش شرکت کرده؟
پارسه بهتره یا سازمان سنجش؟

قطعا پارسه .
آزمون های پارسه شما رو برای مواجه با هر نوع سوالی در کنکور ارشد آماده میکنه .
آقای سمیعی گهر یه سوال هایی طرح میکنه که سوال های کنکور سراسری جلوش پشمکه !!:D

oohaam

عضو جدید
سلام.شما که این همه آینده نگری چرا همون سال آخر نمیخونی که یه ضرب بری ارشد که دوسال بعدش بخوای تلاش کنی؟

به خاطر اینکه پذیرش کسایی که ارشد دارن خیلی کم شده ، پذیرش لیسانس هم به زحمته، همه اش کاردانی و دیپلم میگیرن
من هم گفتم برم خدمت که پایان خدمتم با لیسانس باشه

Rain Girl

عضو جدید
امروز همایش استاد سمیعی گهر بود و انصافا خیلی خوب. :)
ولی برخلاف تصور من فقط 11 نفر توی همایش شرکت کرده بودن!

فقط گویا امسال ایشون هم رفتنی هستن (به خارج از کشور)!

REZA1597

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
منم میخوام کنکور 94 شرکت کنم یه چند تا سوال داشتم
من تابستون قبل حرارت و سیالات رو خوندم به نظرتون چه برنامه ریزی کنم از دوستانی که پارسال کنکور دادن تقاضای کمک دارم

daneshjoo_ce

عضو جدید
من تابستون قبل حرارت و سیالات رو خوندم به نظرتون چه برنامه ریزی کنم از دوستانی که پارسال کنکور دادن تقاضای کمک دارم

با سلام و خسته نباشید به دوستانی که کنکور دادن و با آرزوی موفقیت برای دوستانی که می خوان کنکور بدن.
من امسال، سال دومی بود که کنکور دادم و با این که بعضی درسا مثل انتقال حرارت خیلی سخت بود(البته برای بقیه) خدارو شکر خیلی راضی بودم.اون دوستانی که از تدریس اساتید پارسه و... تعریف می کنن فکر کنم هنوز تدریس آقای بابایی (همونی که حرارت جهش رو نوشته) ندیدن.فوق العاده است،کولاکه،حرف نداره. من سال اول 1800 شدم ولی امسال با 4 تا از دوستام رفتیم پیش ایشون، شاید باورتون نشه ولی هممون 2 رقمی شدیم.واقعا تدیرسش هم مثل کتابش عالیه.من که خیلی خیلی بهشون مدیونم.
البته اگر کسی از دوستان هم به هر دلیل نمی تونن کلاس برن از کتاب هاش(فعلا حرارتش تو بازاره ولی جرمش زیر چاپه،انگار کتابای دیگش هم کم کم دارن میان)استفاده کنن.تا یادم نرفته بگم مال انتشارات جهشه.با کتاب حرارت هم خیلی ها حتی بدون کلاس درصد بسیار بالایی(بالای 80) زدند.
با آرزوی موفقیت برای همه دوستان عزیز.:):d

REZA1597

عضو جدید
با سلام دوباره چون میخوام شروع کنم اگه زود تر جواب بدید ممنون میشم

ziiizooo

عضو جدید

به نظر من تابستان با جرم و ترمو وریاضی شروع کنید عالیه .جرم و ترمو رو عمقی بخونید .مخصوصا جرمو.ترمو رو هم خیلی تست بزنید چون ترمو بیشتر درس تو تستها هستش..بعد از شهریور و مهر هم سیالات حرارت و راکتور بخونید.وبعد خوندن اینها شروع کنید و با آزمونها پیش برین و تست بزنین.و دوباره برگردید و چاله چوله های درسی تون رو پر کنید و مرور کنید.خلاصه نویسی هم حتما حتما بکنید

*وارش*

کاربر فعال

به نظر من بهترین برنامه ریزی رو هرکسی برای خودش میتونه انجام بده. ولی وقتتون رو اصلا هدر ندین و از همین فردا یه برنامه ریزی جامع داشته باشین. سعی کنین اول همه ی کتاب هایی رو که دارین صفحه به صفحه براش برنامه بچنین که خودتونو ملزم به خوندن بکنین و وقت هایی هم برای جبران قرار بدین. اول باید یه اشراف کلی به دروستون داشته باشین تا اون چیزی که فراموش کردین رو به یاد بیارین بعد هم تست بزنین وقتتون رو سر تست های تکراری تلف نکنین و در عوض در مرور بعدی تست ها این تست های تکراری رو بزنین تا تو ذهنتون قشنگ نقش بگیره چون درصد زیادی از سوال ها از سالهای پیش هست. البته دوستان رتبه های بهتری آوردن و بهتر میتونن راهنمایی کنن من تجربیاتم رو در اختیار شما گذاشتم امیدوارم که موفق باشید

REZA1597

عضو جدید
پیشنهاد

پیشنهاد

سلام میگم یه پیشنهاد دارم بیاید مثل تالار برق تاپیک رفع اشکال برای درس های مختلف بذاریم
به علاوه ی صندلی داغ با رتبه های برتر سال های پیش

fereshteh.n

عضو جدید
من با رفع اشکال موافقم ولی مستلزم اینکه همه یه درس بخونن..من الان خودم از جرم فصل دوم شروع کردم :)

861087518

عضو جدید
سلام میگم یه پیشنهاد دارم بیاید مثل تالار برق تاپیک رفع اشکال برای درس های مختلف بذاریم
به علاوه ی صندلی داغ با رتبه های برتر سال های پیش
رفع اشکال قبلا هم بوده کار خوبی ولی صندلی داغ مشکل زیاد داره مثلا کسی که پایه قوی داشته چیزی میگه که اونی که ضعیف ضرر میکنه

*وارش*

کاربر فعال
ماهایی هم که پارسال کنکور داشتیم میومدیم اشکالاتمون رو میپرسیدیم در کل هر کسی سوالشو میپرسه بالاخره یه جوابی بهش داده میشه یه تایپک بزنین فقط رفع اشکال که با بحث های دیگه قاطی نشه چیز خوبی از آب درمیاد اوایلش ممکنه یکم تاخیر داشته باشه ولی بعدش جا میافته:smile:

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ماهایی هم که پارسال کنکور داشتیم میومدیم اشکالاتمون رو میپرسیدیم در کل هر کسی سوالشو میپرسه بالاخره یه جوابی بهش داده میشه یه تایپک بزنین فقط رفع اشکال که با بحث های دیگه قاطی نشه چیز خوبی از آب درمیاد اوایلش ممکنه یکم تاخیر داشته باشه ولی بعدش جا میافته:smile:

آره درست میگن
این اپیک به نظر برای دوستانی که مصمم هستن خوبه ... چون به نظرم بحث توش نحوه درس خوندن و منابع مورد استفاده بود
ولی الان که اکثراً میخان شرو کنن به نظرم تاپیکی که توش رفع اشکال کنن جواب میدِ

shah_chem

عضو جدید
سلام کمک کنید
اگر مبشه یه توضیح در مورده ریاضیات مهندسی بیو تکنولوزی بدین
این در س شامل چهارتا درس ریاضی 1 2 معادلات ومهندسیه یا فقط خود ریاضی مهندسی به تنهاییه؟
تو پدیده های انتقال عملیات واحد هم وجود داره؟)(بیوتکنولوژی)
با سپاس

بالا