گفتگو پیرامون آزمون های نظام مهندسی

ahrz

عضو جدید
دوستان کسی اطلاعی داره واسه حقوقی کردن پروانه اشتغال دقیقا باید چکار کرد ؟؟ و دوم اینکه دو نفر با سابقه کار 10 سال رو واسه چی میخوان ؟؟! من نه سابقه کار دارم نه مهندس آشنا :cry: که واسم امضا کنه تکلیف چیه نکنه بعد این همه تلاش مجبور شم بعدا دوباره این امتحان کذایی رو بدم :redface:

eli elhami

عضو جدید
دوستان کسی اطلاعی داره واسه حقوقی کردن پروانه اشتغال دقیقا باید چکار کرد ؟؟ و دوم اینکه دو نفر با سابقه کار 10 سال رو واسه چی میخوان ؟؟! من نه سابقه کار دارم نه مهندس آشنا :cry: که واسم امضا کنه تکلیف چیه نکنه بعد این همه تلاش مجبور شم بعدا دوباره این امتحان کذایی رو بدم :redface:
هستن کسانی که مهندس پایه 1 یا حتی 2 که واستون انجام میدن . نگران نباش فوقش با هاشون صحبت کنی واست انجام میدن...،آدمای خوب پبدا میشن برو صحبت کن یا امضا میکنن یا نه .من الان دوستم وضعیت تو رو داره ، سری پیش حتی قبول شده ، نرفته دنبال کاراش...بمن گفت ...دقیقا همینو بهش گفتم . واس نظارتش پیش سه نفر رفته .سومی قبول کرده...

simai

عضو جدید
من این پست شما رو تازه دیدم وگرنه حتما میومدم :(
شما رفتین؟ چه جوابی بهتون دادن؟

من اصفهان هستم یک سری از دوستان رفتن که پاسخ درستی نگرفتن شما هم اگه می تونین با یه سرس هماهنگ کنین برین شاید اعتراضها بیشتر بشه یه توجهی بکنن.من تلفن وایمیل زدم به نظام و سازمان ومدیریت اما جوابی نگرفتم

united2000

عضو جدید
سلام.کسی نمیدونه جواب آزمون طراحی کی میاد؟!!!!!!! تا 31 شهریور باید ثبت نام کنیم منکه گیج شدم:w10::crying2::crying2::crying2::crying2::crying2::crying2::crying2::crying2::crying2::crying2::crying2::crying2:

hamedzjg

عضو جدید
vaaaay ina chera injuri mikonan!!!!2 dafe manabee azmoone aban 93 ro taghir dadan!!!fek konam kollan sabke soala avaz shode!!!

سلام منابع تغییر خاصی نکرده که..نظارت به منابعش مبحث 7 و 10 و 11 اضافه شده که این مبحثا تو اجرا هم هستن و ..زیاد تغییری نکرده..منابع اجرا هم که تغییر نکرده..اتفاقا این نزدیک شدن منابع به نفع بچه هاست..

به نظر شما این مباحث کمن ؟ تازه قبلا مبحث 9 تا فصل 9 بود الان چیزی ننوشتن، شاید از محاسباتش بیاد بعدش هم این گزینه (مقررات، قوانين و ضوابط حقوقي و انتظامي مرتبط با ساخت و سازها*) کار دستمون نده خوبه که واسش منبع مشخص نکردن و دست طراح رو واسه سوال در مورد هر قانون مرتبط با ساخت و ساز باز گذاشتن، همین مبحث 10 رو ببین شاید از محاسبات هم بیاد که کار تخصصی مهندس معمار نیست

mojtabagol1982

عضو جدید
سلام به مهندسان گرامی.میدونید نتایج آزمون طراحی معماری خرداد93 رو کی میزنن ؟

hamedzjg

عضو جدید
به نظر شما این مباحث کمن ؟ تازه قبلا مبحث 9 تا فصل 9 بود الان چیزی ننوشتن، شاید از محاسباتش بیاد بعدش هم این گزینه (مقررات، قوانين و ضوابط حقوقي و انتظامي مرتبط با ساخت و سازها*) کار دستمون نده خوبه که واسش منبع مشخص نکردن و دست طراح رو واسه سوال در مورد هر قانون مرتبط با ساخت و ساز باز گذاشتن، همین مبحث 10 رو ببین شاید از محاسبات هم بیاد که کار تخصصی مهندس معمار نیست

سلام
نه دوست عزیز..اصلا جای نگرانی نیست..اگر با این آزمون منطقی برخورد کنید قبولی کار سختی نیست، به خودتون اطمینان داشته باشید.. قبولی در این آزمون بستگی به اشراف به سرفصلهای مباحث داره نه تسلط و حفظ بودن تمامی مطالب..نیاز به یه زمان محدود برای مطالعه سرفصل ها،دقت و هوشیاری در زمان پاسخ دادن به سوالات در جلسه آزمون داره که اصطلاحا بهش میگن مدیریت شرایط آزمون ..
اصلا نگران نباشید..به امید موفقیتتون

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستان عزیز امروز با نظام مهندسی استانم تماس گرفتم برای تاریخ اعلام نتیجه آزمون طراحی خرداد ماه 93 در جریان نبود و گفت باید از مسکن بپرسید...
تماس گرفتم مسکن استان...آقا مهندس به شکل جواب من رو داد:
مهندس عزیز متاسفانه ما به نمایندگی شما بسیار پیگیر این موضوع هستیم و کاملا حق با شماست ...حتی مسکن تهران تائیدیه دوستانی که ثبت نام کردند رو هم فعال نکردند که مهندسینی که ثبت نام کردند از نگرانی بابت ثبت نهایی در بیان....
و در پاسخ سئوال بنده که زمانی برای اعتراض نمیمونه...گفت بله متاسفانه عملا به این شکل اعلام میکنند که جایی برای اعتراض برای دوستان نمونه و همه سعی این سازمان اینه که به شکل ممکن تعداد قبولی ها رو کم کنه....
همچینین برای ثبت نام برای دوره بعد هم ازشون پرسیدم گفت دوست عزیز سعی کنید تا حد ممکن تا آخرین روز ثبت نام نکنید...بالاخره جوابها قطعا باید تا تاریخ 31 بیاد....پس حداقل تا 29 -30 دست نگهدارید بعد ثبت نام کنید....
و البته نکته رو هم به من گفت که نمیدونم تا چه حد صحت داره...ولی گفتن احتمال اینکه اوایل هفته آینده نتایج طراحی بیاد هست...گفت به ما اعلام کردند که احتمالا شنبه یکشنیه نتایج میاد....متاسفانه یه لحظه هنگ کردم و یادم نبود که امروز 5 شنبه هست و منظورش این شنبه یا شنبه بعدتر....و گوشی رو قطع کردم...کاشکی این سئوال میکردم
اما به حرف بنده استناد نکنید...من هم از کارمند مسکن شنیدم و صحتشو نمیدونم تا چه حدی هست....
انشالله همین شنبه 1شنبه هم این نتایج میاد....;)
اوووف که چقدر نتیجه اومد توی شهریورااا....من که مردم....:razz:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز امروز با نظام مهندسی استانم تماس گرفتم برای تاریخ اعلام نتیجه آزمون طراحی خرداد ماه 93 در جریان نبود و گفت باید از مسکن بپرسید...تماس گرفتم مسکن استان...آقا مهندس به شکل جواب من رو داد:مهندس عزیز متاسفانه ما به نمایندگی شما بسیار پیگیر این موضوع هستیم و کاملا حق با شماست ...حتی مسکن تهران تائیدیه دوستانی که ثبت نام کردند رو هم فعال نکردند که مهندسینی که ثبت نام کردند از نگرانی بابت ثبت نهایی در بیان....و در پاسخ سئوال بنده که زمانی برای اعتراض نمیمونه...گفت بله متاسفانه عملا به این شکل اعلام میکنند که جایی برای اعتراض برای دوستان نمونه و همه سعی این سازمان اینه که به شکل ممکن تعداد قبولی ها رو کم کنه....همچینین برای ثبت نام برای دوره بعد هم ازشون پرسیدم گفت دوست عزیز سعی کنید تا حد ممکن تا آخرین روز ثبت نام نکنید...بالاخره جوابها قطعا باید تا تاریخ 31 بیاد....پس حداقل تا 29 -30 دست نگهدارید بعد ثبت نام کنید....و البته نکته رو هم به من گفت که نمیدونم تا چه حد صحت داره...ولی گفتن احتمال اینکه اوایل هفته آینده نتایج طراحی بیاد هست...گفت به ما اعلام کردند که احتمالا شنبه یکشنیه نتایج میاد....متاسفانه یه لحظه هنگ کردم و یادم نبود که امروز 5 شنبه هست و منظورش این شنبه یا شنبه بعدتر....و گوشی رو قطع کردم...کاشکی این سئوال میکردماما به حرف بنده استناد نکنید...من هم از کارمند مسکن شنیدم و صحتشو نمیدونم تا چه حدی هست....انشالله همین شنبه 1شنبه هم این نتایج میاد....;)اوووف که چقدر نتیجه اومد توی شهریورااا....من که مردم....:razz:
منم شنیدم تو این هفته جواب میاد ولی دقیق نگفتن چه روزی

سلام
نه دوست عزیز..اصلا جای نگرانی نیست..اگر با این آزمون منطقی برخورد کنید قبولی کار سختی نیست، به خودتون اطمینان داشته باشید.. قبولی در این آزمون بستگی به اشراف به سرفصلهای مباحث داره نه تسلط و حفظ بودن تمامی مطالب..نیاز به یه زمان محدود برای مطالعه سرفصل ها،دقت و هوشیاری در زمان پاسخ دادن به سوالات در جلسه آزمون داره که اصطلاحا بهش میگن مدیریت شرایط آزمون ..
اصلا نگران نباشید..به امید موفقیتتون
من کاری به آسون یا سخت بودنش ندارم مسئله اصلی اینه که اینها از ما جواب سوالایی و می خوان که مطابق قانون جوابشون رو بدیم به فرض اگه برطبق (مقررات، قوانين و ضوابط حقوقي و انتظامي مرتبط با ساخت و سازها*) حتی یک سوال خارج از منابع ذکر شده بیاد حق شرکت کننده در آزمون پایمال میشه و مطابق این بند طراحان سوال خودشون رو مجاز می دونن از هر جایی از هر قانونی که دلشون می خواد سوال مطرح کنند و ما هم فقط باید سوال رو ببینیم و بدون این که اعتراضی بکنیم باید بگیم (نمیدونم) چون ما حقی نداریم و فقط طراح بر ما حق داردو هر سال هم یک سری مسائلی رو اضافه میکنن تا داوطلب بیشتر تحت فشار قرار بگیره بدون این که کارشناسی بشه یک سری مباحثی که اصلا به درد ناظر معماری نمیخوره باز هم جزئ سوالات هست

b_arch_5

کاربر بیش فعال
سلام دوستان کسی میدونه واسه آزمون نظام مهندسی آبان ماه چه تاریخی باید ثبت نام کرد؟

hamedzjg

عضو جدید
من کاری به آسون یا سخت بودنش ندارم مسئله اصلی اینه که اینها از ما جواب سوالایی و می خوان که مطابق قانون جوابشون رو بدیم به فرض اگه برطبق (مقررات، قوانين و ضوابط حقوقي و انتظامي مرتبط با ساخت و سازها*) حتی یک سوال خارج از منابع ذکر شده بیاد حق شرکت کننده در آزمون پایمال میشه و مطابق این بند طراحان سوال خودشون رو مجاز می دونن از هر جایی از هر قانونی که دلشون می خواد سوال مطرح کنند و ما هم فقط باید سوال رو ببینیم و بدون این که اعتراضی بکنیم باید بگیم (نمیدونم) چون ما حقی نداریم و فقط طراح بر ما حق داردو هر سال هم یک سری مسائلی رو اضافه میکنن تا داوطلب بیشتر تحت فشار قرار بگیره بدون این که کارشناسی بشه یک سری مباحثی که اصلا به درد ناظر معماری نمیخوره باز هم جزئ سوالات هست

دوست عزیز مطالبی که میخونید قطعا کمکتون میکنه در نظارت.. با اشتیاق بخونید و بدونید حتما به دردتون میخوره..شما درسته به عنوان ناظر معماری سر پروژه میرید ولی باید در هر زمینه ی ساخت اطلاعاتتون بالا باشه..
دوم اینکه سیستم آزمون قطعا کاملا رو و مشخص نیست..در آزمون قطعا سوال اشتباه هست..قطعا سوال دو گزینه ای هست.. نه سهوا بلکه کاملا تعمدی..در سیستم سوالات تستی مخصوصا سوالاتی از این دست هست ..نه تنها در این آزمون در کلیه کنکورها.. باید بدونید کجا و کی از یه سوال پرش و عبور کنید و زمان رو از دست ندی ،این همون مدیریت شرایط آزمونه که در پست قبلی بهتون گفتم..

اصلا نگران نباشید از این آزمون ساده تر از اونی که تصور میکنید میتونید عبور کنید..موفق باشی دوست خوب و عزیز

b_arch_5

کاربر بیش فعال
5 روز چیههه؟ از 8شهریور ‌‌شروع شده.... یعنی 12روزه....و تنها 11روز دگ وقت داریم واسه ثبت نام

چجوری باید ثبت نام کرد؟
آدرس سایتشو میشه بگید؟
ممنون میشم یه کم کامل تر توضیح بدید
مدارکی که لازم داریم چی هست
و چه جوری باید ثبت نام کرد

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
چجوری باید ثبت نام کرد؟
آدرس سایتشو میشه بگید؟
ممنون میشم یه کم کامل تر توضیح بدید
مدارکی که لازم داریم چی هست
و چه جوری باید ثبت نام کرد

به سایت inbr.ir مراجعه کنید بخش سامانه آزمونها...اونجا کلی آیتم هست...از راهنمای ثبت نام گرفته تا لیست منابع و دستورالعملی که شما باید اول اونو بخونید ببینید میتونید امتحان بدید یا خیر...
مدارک هم فقط یه عکس باید اسکن کنید ...
موقع ثبت نام هم مثل دانشگاه آراد و سراسری یه کد کاربری و رمز عبور می حرید و هونهارو وارد میکنید.و....بقیه موارد هم که مشخصات فردی شما هست....
همین دگ

b_arch_5

کاربر بیش فعال
به سایت inbr.ir مراجعه کنید بخش سامانه آزمونها...اونجا کلی آیتم هست...از راهنمای ثبت نام گرفته تا لیست منابع و دستورالعملی که شما باید اول اونو بخونید ببینید میتونید امتحان بدید یا خیر...
مدارک هم فقط یه عکس باید اسکن کنید ...
موقع ثبت نام هم مثل دانشگاه آراد و سراسری یه کد کاربری و رمز عبور می حرید و هونهارو وارد میکنید.و....بقیه موارد هم که مشخصات فردی شما هست....
همین دگ

ممنونم دوست عزیز

holooooooo

کاربر ممتاز
مثل اینکه امسالم خیلیا با 49 قبول نشدن.....
من 52 شدم اجراهم 48
نامه زدم برا اعتراض شد 15 تووووومن :-! :-\ واسه پارسال اعتراض زدم پول پستش شد 6 توووومن ......

eli elhami

عضو جدید
مثل اینکه امسالم خیلیا با 49 قبول نشدن.....
من 52 شدم اجراهم 48
نامه زدم برا اعتراض شد 15 تووووومن :-! :-\ واسه پارسال اعتراض زدم پول پستش شد 6 توووومن ......

منم خوشحال شدم از قبولیت ...منم نظارت 64 قبول شدم ولی اجرام نمره م مثل شما شد...اعتراض نزدم از پولام حیفم اومد...

holooooooo

کاربر ممتاز
منم خوشحال شدم از قبولیت ...منم نظارت 64 قبول شدم ولی اجرام نمره م مثل شما شد...اعتراض نزدم از پولام حیفم اومد...
ممنون از لطفت تبریک میگم به شما هم.....ففففک کن 15 تومن پول پست یه نامه...حماقت کردم البته مت خودم نبودم به مامانم گفتم بره پست کنه بیچاره اونم حتما فکر کرده کار دخترش باید انجام شه...البته خودشم.اصرار داش اعتراض بدم

eli elhami

عضو جدید
ممنون از لطفت تبریک میگم به شما هم.....ففففک کن 15 تومن پول پست یه نامه...حماقت کردم البته مت خودم نبودم به مامانم گفتم بره پست کنه بیچاره اونم حتما فکر کرده کار دخترش باید انجام شه...البته خودشم.اصرار داش اعتراض بدم

خب ایرادی نداره...امتحانش ک ضرر ندارشته... . پارسال به صد جا اعتراض زدم ...30 تومنم از دست رفت...امسال باینکه 31 سوال زدم و 1غلط داشتم...اومدن 2 تا غلط واسم پیدا کردن ...میگن آدم یک بار دستشو تو سوراخ مار میکنه...والا...واسه همین اعتراض نزدم.از این شانسام نداریم ک دیگرون اعتراض کنند .یک یه سوالی حذف شه و بزنند قبول پایه 3 .:biggrin:

arefeh

کاربر ممتاز
خب ایرادی نداره...امتحانش ک ضرر ندارشته... . پارسال به صد جا اعتراض زدم ...30 تومنم از دست رفت...امسال باینکه 31 سوال زدم و 1غلط داشتم...اومدن 2 تا غلط واسم پیدا کردن ...میگن آدم یک بار دستشو تو سوراخ مار میکنه...والا...واسه همین اعتراض نزدم.از این شانسام نداریم ک دیگرون اعتراض کنند .یک یه سوالی حذف شه و بزنند قبول پایه 3 .:biggrin:

واقعا...ما از این شانسها نداریم....:(
هلوووووووووووووووووووووو بعد از قرنها بالاخره اومدیییییییییی...هوووووووورااااا...
دلش تنگ شده بود براااات:redface:

بچه ها خدا کنه بیاد این نتایج زودتر...تکلیفمون مشخص شه....:cry:

holooooooo

کاربر ممتاز
واقعا...ما از این شانسها نداریم....:(
هلوووووووووووووووووووووو بعد از قرنها بالاخره اومدیییییییییی...هوووووووورااااا...
دلش تنگ شده بود براااات:redface:

بچه ها خدا کنه بیاد این نتایج زودتر...تکلیفمون مشخص شه....:cry:

آرهههه چند قرن بود انگاااار ...منم دلم برات تنگ شده بود عزیزززززززززززم....

میاد نتایج مطمئن باش اگ نیاد میرم مقررات ملی رو با خاک یکسان میکنم :D

بالا