گفتگو پیرامون آزمون های نظام مهندسی

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اصلا ربطی به قبولی آزمون اجرا نداره. من امروز رفتم اداره نظام مهندسی حضوری پرسیدم، گفتن اون جزییات اجرایی مال قدیم بود قضیش یه چیز دیگست. البته از اول هم معلوم بود چنین چیزی امکان نداره، چون خیلی بی معنیه بگن هرکی اجرا قبول شد پس دفعه بعد نظارت رو 37.5 بزنه قبوله، بخصوص الان که همه تو مملکت مهندس هستن و هیچ جا کار نیست. ولی از اونجایی که تو توضیحاتش خیلی بد نوشته بود همه گیج شدن. به نظرم بهتره هر چه سریعتر اقدام کنید برای تصحیح کارنامتون چون اینجوری ازتون مدارکی میخوان که ندارید و نوبت آزمون بعدی رو هم از دست میدین.

من از اداره شهرسازی پرسیدم گفتن قبولید اما جهت اطمینان یه چند روز صبر کنید مشخص میشه...قرار شد از تهران پرسند....اما خودشون که از این راهنما این نتیجه رو گرفتن...

arefeh

کاربر ممتاز
یکی از دوستان من دوره پیش طراحی رو قبول شد و این دوره نظارت رو با نمره 39 با حد نصاب 37.5 قبول شده! حالا ربطش به اجرایی که گفتین چیه نمیدونم:w28:
فکر نکنم کسی که طراحی که آزمون تشریحی هست قبول شده باشه ربطی به آزمون نظارت داشته باشه....نمیدونم والا...چ قمر در عقرب شده این داستان

hodeiseh

عضو جدید
فکر نکنم کسی که طراحی که آزمون تشریحی هست قبول شده باشه ربطی به آزمون نظارت داشته باشه....نمیدونم والا...چ قمر در عقرب شده این داستان

والا منم نمیدونم ولی اینکه دوستان تاکید دارن بر قبولیه اجرا دوست بنده نمونه خلاف این موضوع هستش چون اصلا اجرا شرکت نکرده تا حالا!:w10:

arefeh

کاربر ممتاز
والا منم نمیدونم ولی اینکه دوستان تاکید دارن بر قبولیه اجرا دوست بنده نمونه خلاف این موضوع هستش چون اصلا اجرا شرکت نکرده تا حالا!:w10:

ایشون برای این قبول شده چون زمان آزمون تیک قبولی در یکی از آزمونهای سال قبل رو زده....وگرنه نمیدونم والا....مسخره کردن مهندسین رو ....خوب اینو درست شرح میدادن....چرا اینجوری کردن....

آرش آزاد

عضو جدید
man rahnama ro khondam ama format khasi naneveshte ke faghat neveshte soala ye namafhom o moshkel dar o khodemon hazf kardim!!!!

shoma matni k neveshti mizari

آرش آزاد

عضو جدید
tosiye mikonam in sohbat donfidelio ro jedi begirid
ejra va nezarat rabti b ham nadaran

اصلا ربطی به قبولی آزمون اجرا نداره. من امروز رفتم اداره نظام مهندسی حضوری پرسیدم، گفتن اون جزییات اجرایی مال قدیم بود قضیش یه چیز دیگست. البته از اول هم معلوم بود چنین چیزی امکان نداره، چون خیلی بی معنیه بگن هرکی اجرا قبول شد پس دفعه بعد نظارت رو 37.5 بزنه قبوله، بخصوص الان که همه تو مملکت مهندس هستن و هیچ جا کار نیست. ولی از اونجایی که تو توضیحاتش خیلی بد نوشته بود همه گیج شدن. به نظرم بهتره هر چه سریعتر اقدام کنید برای تصحیح کارنامتون چون اینجوری ازتون مدارکی میخوان که ندارید و نوبت آزمون بعدی رو هم از دست میدین.

e_s_h

عضو جدید
دوستان من سری قبل نظارت و طراحی شرکت کرده بودم و هر دو رو قبول شدم آزمون امسال هم اجرارو شرکت کردم اما خدنصاب قبولیمو 50 زدن و من با 45 مردود شدم ...من میتونم اعتراض بزنم برای حدنصاب قبولی 37 ؟؟این بخشنامه که میگن یکی از آزمونهارو سری قبل قبول شده باشی شامل آزمون اجرا هم هست؟

hodeiseh

عضو جدید
man rahnama ro khondam ama format khasi naneveshte ke faghat neveshte soala ye namafhom o moshkel dar o khodemon hazf kardim!!!!

shoma matni k neveshti mizari

خب آخه اصن فرمت خاصی نداره. صفحه 5 قسمت 9 شماره الف میگه چیا رو بنویسیم شماره ب هم آدرس رو داده.
منم دقیقا مواردی که توی قسمت الف گفته بود رو نوشتم و یه عکس از کارنامم هم زیرش اضافه کردم.

با سلام
موضوع: اعتراض به نتیجه آزمون ورود به حرفه مهندسان (پایه3). نظارت معماری. خرداد 93
شماره داوطلبی:
نام و نام خانوادگی:
شماره شناسنامه:
تاریخ تولد:
رشته آزمون:
آدرس شهر محل عضویت نظام:
آدرس شهر محل آزمون:
شماره تماس:

arefeh

کاربر ممتاز
دوستان من سری قبل نظارت و طراحی شرکت کرده بودم و هر دو رو قبول شدم آزمون امسال هم اجرارو شرکت کردم اما خدنصاب قبولیمو 50 زدن و من با 45 مردود شدم ...من میتونم اعتراض بزنم برای حدنصاب قبولی 37 ؟؟این بخشنامه که میگن یکی از آزمونهارو سری قبل قبول شده باشی شامل آزمون اجرا هم هست؟

عزیزم اگه این بخشنامه درست از آب در بیاد احتمال اینکه شما رو قبول کنند هست...مهم اینه که تایید بشه که برای ما هم هست

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان استناد نکنید که چون یکی 40 زده و قبول شده پس قانونش اینه. هر کسی اون تیک رو زده باشه واسش از 37.5 حساب میشه، چه اجرای آذرو قبول شده باشه چه حرفه و فن سوم راهنمایی رو، مهم اون موقعی هست که از شما مدرک میخوان برای پروانه:D

من از اداره شهرسازی پرسیدم گفتن قبولید اما جهت اطمینان یه چند روز صبر کنید مشخص میشه...قرار شد از تهران پرسند....اما خودشون که از این راهنما این نتیجه رو گرفتن...

اداره شهرسازی؟ منظورت وزارت راه و شهرسازیه؟ مستقیما فکر نمیکنم به اونا مربوط باشه آزمون، متاسفانه خیلی از مسئولین هم نمیدونن چی نوشتن اونجا. من از یه کارمند پرسیدم که خودشم آزمون داده بود و مرود شده بود، با دلی سوخته گفت اون بند شامل ما نمیشه و مال قدیمیاست و در آخر برای همه اعضای این باشگاه آرزوی موفقیت کرد. واسه شخص من یقین حاصل شد از این صحبت چون با منطق جور در میاد. وظیفه شرعی خودم دیدم که شما رو هم در جریان بذارم، دیگه بقیش میشه و من الله التوفیق

vertex

اخراجی موقت
سلام دوستان گلم
دیدم سوالات در مورد گزینه ۳۷ درصد زیاد شده وظیفه دونستم یه توضیحی بدم
ببینید قبلا آزمون نظارت و طراحی مجموعا ۴ تا آزمون بود . برای اینکه به شما صلاحیت نظارت بدن باید ۳ تا از آزمون ها رو قبول میشدید . عمومی . تخصصی . جزییات . برای طراحی هم همینطور فکر کنم . تخصصی . جزییات . طراحی . خوب این سیستم چند دوره پیش تغییر کرد و ۳ تا آزمون عمومی . تخصصی و جزییات مجموعا شد آزمون نظارت و طراحی هم یک آزمون . حالا با توجه به اینکه آنزمان که ۳ تا آزمون بود قبولی آزمون رو چند سال برایتان نگه میداشتند که مثلا اگر عمومی رو قبول شدید امسال ، سال بعد فقط تخصصی و جزییات رو شرکت کنید با این تغییر تعداد آزمون به یک آزمون گفتند آنهایی که با سیستم قبلی مثلا عمومی و تخصصی را قبول شده بودند در امتحان نظارت جدید که مجموع همه آن امتحانات است لازم نیست حد نصاب ۵۰ رو بیاورند . و بسته به اینکه یک آزمون یا دو تا رو از قبل قبول شده بودند یه تخفیف درصدی به شرکت کننده ها دادند که عدالت رعایت شود و قبولی قبلی آنها کاملا بی خاصیت نشود . پس نتیجه میگیریم با توجه به گذشت سنوات و از بین رفتن مدت زمان ماندگاری آن قبولی ها پرونده این بحث درصد های تخفیفی در حال بسته شدن است . بنابر این اگر در دوره های قبلی که آزمون ۳ مرحله داشت شرکت کرده بودید و یک یا دو آزمون را پذیرفته شده بودید و در دوره فرجه برای قبولی سومین آزمون هستید و تیک گزینه رو هم زدید بنابر این درصد های شما با تخفیف ذکر شده محاسبه میشود . نه ۵۰ درصد . در غیر این صورت حد نصاب همان ۵۰ درصد است . موفق باشید

معمار111

عضو جدید
سلام دوستان گلم
دیدم سوالات در مورد گزینه ۳۷ درصد زیاد شده وظیفه دونستم یه توضیحی بدم
ببینید قبلا آزمون نظارت و طراحی مجموعا ۴ تا آزمون بود . برای اینکه به شما صلاحیت نظارت بدن باید ۳ تا از آزمون ها رو قبول میشدید . عمومی . تخصصی . جزییات . برای طراحی هم همینطور فکر کنم . تخصصی . جزییات . طراحی . خوب این سیستم چند دوره پیش تغییر کرد و ۳ تا آزمون عمومی . تخصصی و جزییات مجموعا شد آزمون نظارت و طراحی هم یک آزمون . حالا با توجه به اینکه آنزمان که ۳ تا آزمون بود قبولی آزمون رو چند سال برایتان نگه میداشتند که مثلا اگر عمومی رو قبول شدید امسال ، سال بعد فقط تخصصی و جزییات رو شرکت کنید با این تغییر تعداد آزمون به یک آزمون گفتند آنهایی که با سیستم قبلی مثلا عمومی و تخصصی را قبول شده بودند در امتحان نظارت جدید که مجموع همه آن امتحانات است لازم نیست حد نصاب ۵۰ رو بیاورند . و بسته به اینکه یک آزمون یا دو تا رو از قبل قبول شده بودند یه تخفیف درصدی به شرکت کننده ها دادند که عدالت رعایت شود و قبولی قبلی آنها کاملا بی خاصیت نشود . پس نتیجه میگیریم با توجه به گذشت سنوات و از بین رفتن مدت زمان ماندگاری آن قبولی ها پرونده این بحث درصد های تخفیفی در حال بسته شدن است . بنابر این اگر در دوره های قبلی که آزمون ۳ مرحله داشت شرکت کرده بودید و یک یا دو آزمون را پذیرفته شده بودید و در دوره فرجه برای قبولی سومین آزمون هستید و تیک گزینه رو هم زدید بنابر این درصد های شما با تخفیف ذکر شده محاسبه میشود . نه ۵۰ درصد . در غیر این صورت حد نصاب همان ۵۰ درصد است . موفق باشید
من خیلی راجع به این تو تاپیک های مختلف توضیخ دادم ولی انگار این مساله سر دراز دارد... تنها راه موجود سکوته واونایی که شک دارن برن بپرسن

vertex

اخراجی موقت
منم از راه وشهرسازی پرسیدم وگفته شما تایید شد.یعنی قبولی من درست نبود
دوست عزیز تقصیر شما نیست ، تقصیر کسانی است که بدون اطلاع از چیزی مطلبی را در سایت قرار میدهند و نمیدانند که خیلی از افراد به این مطالب استناد میکنند امید میبندند و شاید هم نا امید میشوند . دوستان توجه کنند که اینجا صرفا بحث اطلاع رسانی مطرح است و استفاده از تجربیات دیگران . نه فقط اظهار نظر ...
دوست عزیز نمیدانم شما در آزمون های 4 مرحله ای شرکت کرده بودید و قبولی یک یا چند تا از آنها را داشتید یا نه ولی اگر توضیحات بنده در پست قبلی کافی نبود ، عذر خواهی میکنم و اگر مایل بودید در پیام خصوصی بفرمایید اگر بلد بودم جواب میدهم . موفق باشید

arefeh

کاربر ممتاز
منم از راه وشهرسازی پرسیدم وگفته شما تایید شد.یعنی قبولی من درست نبود

دیدی گفتم این مبهمه باید دقیق سئوال کنی...گفتی چرا اصرار داریم استرس وارد کنیم....:redface:

riahi_arc55

عضو جدید
دوستان عزیز اگه ابهام یا سوال یا اعتراضی دارید از طریق شماره تلفنها و ایمیلهایی که تو اطلاعیه دفتر مقررات ملی ذکر شده اقدام کنید تا بتونید نتیجه بگیرید.
اینم لینکش:
http://www.inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=424

ضمنا فردا در نظام مهندسی تهران با نمایندگان دفتر مقررات ملی جلسه هستش میتونید شرکت کنید.

http://www.tceo.ir/ContentViewer.aspx?DataID=1853

1159528012

عضو جدید
دیدی گفتم این مبهمه باید دقیق سئوال کنی...گفتی چرا اصرار داریم استرس وارد کنیم....:redface:
با سلام اگه این موضوع مال سال های قبله چرا تو دفترچه ازمون زده قبولی های دارای اعتبار در انجا هم ئاز ازمون اذر 92 نام برده و اگه اینطور بود فقط تا سالی که ازمون بصورت مجزا برگزار میشد نام میبرد . من اینو میدونم اونهائی که ازشون سئوال میکنید اصلا دفترچه ازمون را برای یک بار هم مطالعه نکرده اند و از روی تجربه یه چیزی میگویند نه از روی معلومات .

arefeh

کاربر ممتاز
با سلام اگه این موضوع مال سال های قبله چرا تو دفترچه ازمون زده قبولی های دارای اعتبار در انجا هم ئاز ازمون اذر 92 نام برده و اگه اینطور بود فقط تا سالی که ازمون بصورت مجزا برگزار میشد نام میبرد . من اینو میدونم اونهائی که ازشون سئوال میکنید اصلا دفترچه ازمون را برای یک بار هم مطالعه نکرده اند و از روی تجربه یه چیزی میگویند نه از روی معلومات .

من خودم وقتی این دفترچه رو خوندم به این نتیجه رسیدم....که:
وقتی میگه آزمونها دارای اعتبار سالهای 90-91-92 یعنی کسی که اون موقع در این 4 تا آزمون شرکت کرده مثلا سال 89 و یکی از اونها رو قبول شده تا 4 سال اعتبار قبولی براش در نظر گرفتن یعنی با این حساب این داوطلب سال 90-91-92-93 فرصت داره تا در آزمون نظارت قبول بشه همون چیزی که توی جدول میبینید....واسه همین امسال سال 92 رو هم اورده....این نقص توی دفترچه پارسال بوده که تنها سالهای 88-89-90 رو نوشته بود....و باعث شده که کل داوطلبین گمراه بشند....حالا صبر میکنیم ببینیم چی میشه....
البته اینم بگم برای اینکه این افراد از ازمون 93 آباد جا نمونند و با توجه به اینکه جواب قطعی این مسئله زمانی که بخشنامه صدور پروانه رو به استانها ابلاغ میکنند مشخص میشه و این ابلاغیه تازه مهرماه به استانها فرستاده میشه و ممکنه زمان ثبت نام تا اون موقع تموم بشه....دوستان تنها کاری که میتونند بکنند اینه که ثبت نام بکنند و 50 تومن از جیب مبارک صدقه بدهند که اگر قبولی اونها در آزمون خرداد درست بود که هیچ اگر خیر بتونند خودشونو به دوره آبان برسونند...
همین دیگه

alisnaz

عضو جدید
چه سرنوشت مشترکی دارین با من....لطفا اگه خبردار شدی که قبولیم یا نه، به منم خبر بدین....مرسی

gh.fariba

عضو جدید
من خودم وقتی این دفترچه رو خوندم به این نتیجه رسیدم....که:
وقتی میگه آزمونها دارای اعتبار سالهای 90-91-92 یعنی کسی که اون موقع در این 4 تا آزمون شرکت کرده مثلا سال 89 و یکی از اونها رو قبول شده تا 4 سال اعتبار قبولی براش در نظر گرفتن یعنی با این حساب این داوطلب سال 90-91-92-93 فرصت داره تا در آزمون نظارت قبول بشه همون چیزی که توی جدول میبینید....واسه همین امسال سال 92 رو هم اورده....این نقص توی دفترچه پارسال بوده که تنها سالهای 88-89-90 رو نوشته بود....و باعث شده که کل داوطلبین گمراه بشند....حالا صبر میکنیم ببینیم چی میشه....
البته اینم بگم برای اینکه این افراد از ازمون 93 آباد جا نمونند و با توجه به اینکه جواب قطعی این مسئله زمانی که بخشنامه صدور پروانه رو به استانها ابلاغ میکنند مشخص میشه و این ابلاغیه تازه مهرماه به استانها فرستاده میشه و ممکنه زمان ثبت نام تا اون موقع تموم بشه....دوستان تنها کاری که میتونند بکنند اینه که ثبت نام بکنند و 50 تومن از جیب مبارک صدقه بدهند که اگر قبولی اونها در آزمون خرداد درست بود که هیچ اگر خیر بتونند خودشونو به دوره آبان برسونند...
همین دیگه

اما من یه برداشت دیگه کردم عارفه جون.
با توجه به اینکه منابع آزمون اجرا کاملتر از منابع آزمون نظارته بنابر این دوستانی که اجرا رو قبلا قبول شدند حد نصاب قبولیشون 37.5 هست و برعکسش دیگه نمیشه. اگه نظارت قبول شده باشی، اجرا رو باید با حد نصاب 50 قبول بشی. من اینطوری فکر میکنم! حالا دیگه نمیدونم!!!!!!!!:surprised:

hodeiseh

عضو جدید
اما من یه برداشت دیگه کردم عارفه جون.
با توجه به اینکه منابع آزمون اجرا کاملتر از منابع آزمون نظارته بنابر این دوستانی که اجرا رو قبلا قبول شدند حد نصاب قبولیشون 37.5 هست و برعکسش دیگه نمیشه. اگه نظارت قبول شده باشی، اجرا رو باید با حد نصاب 50 قبول بشی. من اینطوری فکر میکنم! حالا دیگه نمیدونم!!!!!!!!:surprised:

دوست عزیزم این نتیجه هم درست نمی تونه باشه چون یکی از دوستان من با قبولی آزمون طراحی در دوره پیش حدنصاب آزمون نظارتش 37.5 بوده و با 39 قبول شده!

cerulean.del

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب الان یعنی به اعتراض کتبی توجه نمیشه باید تماس گرفت؟؟
چرا متوجه منظورش نشدم:(
آره انگار منظورش همینه که از ساعت 2 تا 4:30 زنگ بزنیم که قطعا کسی پاسخگو نیست..یه ایمیل هم داده برا ارتباط با مدیر کل..تازه شاکی هم هستن که باعث ایجاد اخلال در کارهاشون شدیم..از سایت inbr.ir دیدم..میخوای شماهم نگاه بنداز..

nasim_shsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای گلم
همه ی نتایج اومده؟ نتیجه امتحان اجرای آقامون الان چند روزه همش نوشته در دست بررسی!
کسی هست که اینجوری باشه؟؟؟

hodeiseh

عضو جدید
آره انگار منظورش همینه که از ساعت 2 تا 4:30 زنگ بزنیم که قطعا کسی پاسخگو نیست..یه ایمیل هم داده برا ارتباط با مدیر کل..تازه شاکی هم هستن که باعث ایجاد اخلال در کارهاشون شدیم..از سایت inbr.ir دیدم..میخوای شماهم نگاه بنداز..

جالبه واقعا!!! من به جفت آدرسهای ایمیلی که داده اعتراضم رو فرستادم ولی واسم ایمیلی میاد که ارسال ایمیل دچار مشکل میشه و نمیتونه بفرسه!!! یکی بگه توی این مملکت چه خبرههههههههههه:wallbash:

hodeiseh

عضو جدید
من همین الان با این خانم فرامرزی که شمارشو توی سایت زده بودن تماس گرفتم. گفتش که نیازی به ایمیل کردن نیست همون پست کافیه. بعدم بهش گفتم که نمرم 49 شده امکانش هست که تجدید نظر بشه! گفتش حداکثر سنجش پاسخنامتوتو دوباره چک میکنه اگه اشتباهی نشده باشه همون 49 دوباره براتون درج میشه و احتمالا تا هفته اینده جواب نهایی رو میدن:cry: کلا نا امید شدم از این امتحان که قبول شم در نهایت:evil:

بالا