گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hamedgho2000

عضو جدید
سلام مهندسین خوب هستید؟ میگم یه سوال داشتم ازالان تا روزکنکور شماچطوری میخونید؟برنامتون جیه؟من که واقعا گیج شدم:( نمیدونم ازکجا وچه درسی شروع کنم به تست زدن
اتفاقا من هم این سوال رو داشتم و دارم
(به توصیه دوستان تو تاپیک ) دارم سعی می کنم فعلا تا یه هفته بعد یه خورده از مباحث باقی مونده رو جمع کنم و رو مباحثی که می لنگم وقت بذارم
بعدش هم که تست های 8 سال اخیر رو بزنم کلا

سلام. بچه ها روزایی که اعصاببمون به دلیل مسائلی(خارج از درس) خورده چیکار کنیم؟
توصیه خاصی وجود نداره
مهم اینه که تو این دوره مهم و خیلی خاص تا جایی که میشه از حواشی کم کرد
چون این اعصاب خوردی ها و مسائل تا آخر عمر باهامون هستن و میشه بعدا هم براشون اعصاب رو خرد و خاکشیر کرد اما کنکور رو نمیشه به این راحتی و هر وقت خواستی تمدید کرد!
بهتره حواشی رو به صفر برسونین و take it easy کنین!

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندسین خوب هستید؟ میگم یه سوال داشتم ازالان تا روزکنکور شماچطوری میخونید؟برنامتون جیه؟من که واقعا گیج شدم:( نمیدونم ازکجا وچه درسی شروکنم به تست زدن

سلام سعی کن چیزای جدید زیاد نخونی یا حداقل تا نیمه ی دی تمومش کنی مثلا اگه لاپلاس سیگنال و نخوندی اما لاپلاس مدار و کنترل و قبلا خوندی میتونی جای مبحث جدید مبحثایی این مدلی که پیش زمینه داری بخونی
تو این مدت باید ذهن رو منظم کرد و خوندن مطلب جدید ذهنت رو ممکنه آشفته کنه
از هر مبحثی کتابایی که خوندی رو تو این مدت بخون تا تصویر سازی و نظم ذهنت رو هر مطلب روی یک کتاب شکل بگیره تا وقتی لازم داری سری بهش دسترسی پیدا کنی
تا حالا هر چی خوندیم مثل پوشه هایی هست که تو این زمان باید مرتب و بایگانیشون کنیم تا سر جلسه سریع بیاد بیاریم
من میخواستم مغناطیس بخونم اما پشیمون شدم حتی با اینکه اصل درسشو بلدم اما وقتی یه رب خوندمش دیدم کل ذهنم داره بهم میریزه
و منصرف شدم
مهم اینه که اونایی که بلدیم رو قوی و قوی تر کنیم همه ی درسا رو خوندن مهم نیست :)

سلام. بچه ها روزایی که اعصاببمون به دلیل مسائلی(خارج از درس) خورده چیکار کنیم؟

هیچ چیز هیچ چیز هیچ چیز رو فدای این مدت باقی مونده نکن اصلا نباید دغدغه ای غیر از درس داشته باشی
به قول دوستمون مشکل همیشه هست
این مدت اونقد ارزش داره که اگه از دست بره میشه یک سال عقب افتادن و مشکلات بیشتر

هیچ چیز و هیچکس جز فکر و هدف خودت برات مهم نباشه این 45 روز برا خودت بلاش بقیه روزا رو بذار جبران این مدت
من پارسال فکر نداشتم اما فکرای بقیه رو داشتم:دی و بدترین عارضه اش هم عدم تمرکزه امسال بیخیال همه شدم:دی یعنی سعی میکنم فکرمو مشغول نکنم
حتی فیلم یا آهنگ هم ذهن رو درگیر میکنه به جاش خلاصه ها رو مرور کنید

فک کنید تو یه جزیره ایم:دی

(دوست دارم بنویسم بزنم بر در باغ(اتاقم:دی) که من از اینهمه دیوار بدم می آید!(ولی خب چاره ای نیست که:دی) )

آخرین ویرایش:

controlqueen

عضو جدید
سلام سعی کن چیزای جدید زیاد نخونی یا حداقل تا نیمه ی دی تمومش کنی مثلا اگه لاپلاس سیگنال و نخوندی اما لاپلاس مدار و کنترل و قبلا خوندی میتونی جای مبحث جدید مبحثایی این مدلی که پیش زمینه داری بخونی
تو این مدت باید ذهن رو منظم کرد و خوندن مطلب جدید ذهنت رو ممکنه آشفته کنه
از هر مبحثی کتابایی که خوندی رو تو این مدت بخون تا تصویر سازی و نظم ذهنت رو هر مطلب روی یک کتاب شکل بگیره تا وقتی لازم داری سری بهش دسترسی پیدا کنی
تا حالا هر چی خوندیم مثل پوشه هایی هست که تو این زمان باید مرتب و بایگانیشون کنیم تا سر جلسه سریع بیاد بیاریم
من میخواستم مغناطیس بخونم اما پشیمون شدم حتی با اینکه اصل درسشو بلدم اما وقتی یه رب خوندمش دیدم کل ذهنم داره بهم میریزه
و منصرف شدم
مهم اینه که اونایی که بلدیم رو قوی و قوی تر کنیم همه ی درسا رو خوندن مهم نیست :)

هیچ چیز هیچ چیز هیچ چیز رو فدای این مدت باقی مونده نکن اصلا نباید دغدغه ای غیر از درس داشته باشی
به قول دوستمون مشکل همیشه هست
این مدت اونقد ارزش داره که اگه از دست بره میشه یک سال عقب افتادن و مشکلات بیشتر

هیچ چیز و هیچکس جز فکر و هدف خودت برات مهم نباشه این 45 روز برا خودت بلاش بقیه روزا رو بذار جبران این مدت
من پارسال فکر نداشتم اما فکرای بقیه رو داشتم:دی و بدترین عارضه اش هم عدم تمرکزه امسال بیخیال همه شدم:دی یعنی سعی میکنم فکرمو مشغول نکنم
حتی فیلم یا آهنگ هم ذهن رو درگیر میکنه به جاش خلاصه ها رو مرور کنید

فک کنید تو یه جزیره ایم:دی

(دوست دارم بنویسم بزنم بر در باغ(اتاقم:دی) که من از اینهمه دیوار بدم می آید!(ولی خب چاره ای نیست که:دی) )
تشکرازراهنماییتون .ولی من نمیدونم برنامه تست زنیم چطوری بایدباشه؟ مثلا روزی یه درسوشروع کنم یااصن چندساعت بزارم براتست وچندساعت برا امتحانای دانشگاه!!؟

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
تشکرازراهنماییتون .ولی من نمیدونم برنامه تست زنیم چطوری بایدباشه؟ مثلا روزی یه درسوشروع کنم یااصن چندساعت بزارم براتست وچندساعت برا امتحانای دانشگاه!!؟

سلام ....روش جمع بندی اسلام پناهو گوش بدید فکر کنم بد نباشه !

اینم لینک مستقیم فایل صوتی اسلام پناه برای دوران جمع بندی (تا 7 روز فعاله)
برای دوستانی که مشکل دارن برای دانلود از پرشین گیگ

http://fs2.filegir.com/erfan-messi/persiangig

اینم خلاصه اش...ترم بالاهامون زحمت کشیدن!دستشون درد نکنه :D

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/374273-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%DB%8C-92-%D9%81%D8%B5%D9%84-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%DA%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D9%87%D8%B1!/page347?p=5936257&viewfull=1#post5936257

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز

شادمان جان درست میگن روش استاد اسلام پناه خیلی خوبه
خونده و خلاصه های خودتونباید رها کنی هر شب نیم تا یک ساعت خلاصه هاتو مرور کن

در مورد درسای دانشگاهت من نمیتونم چیزی بگم چون بستگی به خودت نمره ای که می خوای شرایط خودت زمان امتحانات که فاصله شون کم هست یا زیاد و.. داره:smile:

راستی اینجوری که هم فکر کنکور داری هم امتحانا استرسبه خودت میدی! وقت هست نگران نباش فقط زود یکی دو ساعت وقت بذار و برا خودت یه برنامه بنویس و به همه جوانبش هم فک کن
با نگرانی همین وقتت هم میره اما وقتی برنامه بریزی باخیال راحت هم به امتحانا میرسی هم به کنکور
برنامه تو حتما رو کاغذ بنویس تا اخر امتحانات و طبقش عمل کن

نگران نباش نگران نباش نگران نباش

2ساعت بی دغدغه که چی قراره بشه اروم بشینو برنامه بنویس :smile:

توکل به خدا

آخرین ویرایش:

hamedgho2000

عضو جدید
نوشته اصلي بوسيله MehranVB
نمیدونم چند نفر تا الان شروع کردن به زدن تستای جامع. من تا الان با خیلی از نقطه ضعفای خودم آشنا شدم. سعی میکنم تا اونجا که میتونم توی این مدت باقیمونده چیزایی که توی ذهنم میاد رو به اشتراک بذارم. دوستان هم لطفاً همکاری کنید و اگه مطلبی به نظرتون مهم بود بگید تا ما استفاده کنیم.

در مورد تستای زبان، خیلیا ازش فراری هستن و سفید میذارنش، یه توضیحی در مورد تستاش بدم برای کسایی که زیاد تو خط زیان نیستن. البته تستای تا قبل از 86 فقط 25 سئوال ریدینگ بوده و بعد از 86 شده 10 سئوال لغت و 5 تا گرامر و 15 تا هم ریدینگ که برای هر کدوم هم 1 دقیقه (جمعاً 30) وقت هست.

لغت:
توي تستاي لغت قبل از هر چیز سريع به گزينه ها نگاه کنيد، اگه ديديد معني هيچ کدوم از گزينه ها رو نميدونيد سريع ازش بگذريد. چون مطمئناً نمیتونید بهش پاسخ بدید. تستای لغت به نسبت گرامر و ریدینگ سخت تر هستن، از طرفی هم کمترین زمان رو توی جواب دادن میبرن. یعنی برای هر تست لغت یک دقیقه وقت دارید ولی معمولاً کمتر از سی ثانیه بهشون جواب میدید.
اگه تا الان روی لغت کار نکردید، بهتره توی این چند هفته باقی مونده اصلاً روی لغت حفظ کردن وقت نذارید.
یه نکته ای هم که تقریباً در مورد تستای لغت صادقه، اینه که شما فقط باید لغت بلد باشید (برای مواقعی که روی حرف اضافه یا فعل یا ... شک داشتید ولی معنیش رو میدونستید) و معمولاً تستای رو طوری نمیدن که به گرامر ربط کنه.

گرامر:
تستاي گرامر ارشد، در حد گرامر دبيرستان هست و با يه دور خوندن گرامر ميتونيد خيلياش رو جواب بديد. اما پيشنهاد من اينه که اگه قصد جواب دادن تستاي گرامر رو داريد، يه کتاب کنکور مثل کتاب زبان عمومي پارسه رو گير بياريد و خلاصه درس گرامرش رو توي اين چند هفته مرور کنيد.
مثلاً افعالی که بعد از اونها فعل به شکل ing میاد یا به شکل مصدر to. یا مثلاً بعد از make و let فعل بدون to و بدون ing میاد.
ترتیب صفت ها و قیدها رو مرور کنید و ببینید مثلاً از بین most crowd و mostly crowed و most crowded و very crowded و ... کدوم حالت صحیحه.
یا ضمایر موصولی مثل who و whom و that و ... و اینکه بعد از اونها فعل یا جمله به چه شکل میاد و ...
اینها مباحثی هستن که هر ساله از اونا سئوال طرح میشه و خوندن هر کدومشون بیشتر از 10 دقیقه وقت نمیگیره.

ریدینگ:
تستاي ريدينگ برخلاف خيليا که فکر ميکنن سخت و غير قابل جواب دادن هستن، نمره بيار ترين تستاي زبان هستن. سئوالای ریدینگ دو دسته هستن، دسته اول مستقیماً توی متن ذکر شدن که مثل آب خوردن میشه جواب داد بهشون. دسته دوم توی متن نیستن و باید خودتون نتیجه گیری کنید جواب چی میشه.
برای جواب دادن به دسته اول نیازی نیست ریدینگا رو کامل بخونید و فقط باید بگردید و جمله ای که سئوال کرده رو توی متن پیدا کنید و ببینید در ادامش و یا قبلش چی گفته. حتی نیازی نیست معنی لغات رو کامل بلد باشید یا اصلاً ممکنه نفهمید منظور متن چیه ولی به جواب درست برسید.
اما دسته دوم، سخت تر هستن و معمولاً باید کل متن یا پاراگراف رو بخونید تا بتونید جواب بدید. کسایی که زبانشون ضعیفه بهتره از این دسته سئوالات عبور کنن.
هیچ وقت از ریدینگای طولانی نترسید چون (معمولاً) از دسته اول هستن و جواب توی متن هست. و برعکس (معمولاً) ریدینگای کوتاه مفهومی تر هستن.
همیشه سعی کنید اول سئوالا رو بخونید و بعد ریدینگ رو. از شکل سئوال میتونید بفهمید که جواب توی متن هست یا نه. خیلی وقتا خوندن سئوال و گزینه ها در ابتدا، به شما کمک میکنه که جواب رو سریع از توی متن پیدا کنید و یا اینکه از قسمت های غیرمهم متن بگذرید.

بعضی از متنها به اندازه یه صفحه A4 هستن و آخرش هم 2 یا 3 سئوال پرسیده شده، طبیعتاً وقت خوندن همه این متن رو ندارید، کار صحیح اینه که ببینید سئوال (و گزینه ها) از کدوم قسمت متن پرسیده شده، بعد سریع اون رو توی متن پیدا کنید (به بیان ساده توی ذهنتون ctrl+F رو بزنید!!) به این کار میگن skim and scan. توی این روش شما اصلاً به معنی و مفهوم متن کاری ندارید و فقط دنبال جواب میگردید. با این روش یه بچه 7 ساله هم که فقط بلده A B C رو بنویسه میتونه به سئوالا جواب بده! البته احتیاج به تمرین داره و توی تمرین باید به دو تا چیز توجه کنید: 1- سئوالایی که با این تکنیک قابل پاسخ هستن رو چطور شناسایی کنید 2- چشمتون عادت کنه سریع متن رو بخونه و جستجو کنه.

بعضی سئوالا به این شکله که "از پاراگراف دوم چه نتیجه ای گرفته میشه...." (infer) یا مثلاً "از متن میتونیم بفهمیم که ..." (deduce) این دسته از سئوالا مشکل هستن و باید کاملاً از مطمئن باشید و بعد به اونها جواب بدید.

یه قانون غیرکلی هم توی تستای ریدینگ هست و اون اینه که سئوالا به ترتیب از پاراگرافای متن انتخاب میشن. یعنی مثلاً اگه سئوال دوم جوابش توی پاراگراف دوم بود؛ احتمال خیلی زیاد سئوال سوم جوابش بعد از اون پاراگراف هست و نه قبلش.

موفق باشید

controlqueen

عضو جدید
شادمان جان درست میگن روش استاد اسلام پناه خیلی خوبه
خونده و خلاصه های خودتونباید رها کنی هر شب نیم تا یک ساعت خلاصه هاتو مرور کن

در مورد درسای دانشگاهت من نمیتونم چیزی بگم چون بستگی به خودت نمره ای که می خوای شرایط خودت زمان امتحانات که فاصله شون کم هست یا زیاد و.. داره:smile:

راستی اینجوری که هم فکر کنکور داری هم امتحانا استرسبه خودت میدی! وقت هست نگران نباش فقط زود یکی دو ساعت وقت بذار و برا خودت یه برنامه بنویس و به همه جوانبش هم فک کن
با نگرانی همین وقتت هم میره اما وقتی برنامه بریزی باخیال راحت هم به امتحانا میرسی هم به کنکور
برنامه تو حتما رو کاغذ بنویس تا اخر امتحانات و طبقش عمل کن

نگران نباش نگران نباش نگران نباش

2ساعت بی دغدغه که چی قراره بشه اروم بشینو برنامه بنویس :smile:

توکل به خدا
خیلی ممنون فاطی خانم. حالا یه سوال دیگه :کسی ازبچه هاکتاب آبی دانشگاه تهرانو داره؟ میشه یه توضیحی بدید این کتاب چطوریه؟

.V A H I D.

عضو جدید
خیلی ممنون فاطی خانم. حالا یه سوال دیگه :کسی ازبچه هاکتاب آبی دانشگاه تهرانو داره؟ میشه یه توضیحی بدید این کتاب چطوریه؟
سلام
این کتاب 3 جلده
مولفین:اساتید:جبه دار ، آرزم ، جمالی ، خاکی صدیق ، فیض ، لسانی
جلد اول : 67 تا 74
جلد دوم : 75 تا 83
جلد سوم : 84 تا 92
این 3 جلد سوالات سیگنال و بررسی رو ندارن.
جواباش الان زیاد دیگه فرقی نداره با کتب کنکوری دیگه،مثلا من جواب مدار 91 از کتاب کنکوری خودم تو بیشتر سوالات همون جواب کتاب آبیه
اما از بین موسساتی که سوالات کنکور ارشد برقو جمع آوری کردند و جواب دادن ، کتاب دانشگاه تهران مطمئن ترینشونه.

controlqueen

عضو جدید
سلام
این کتاب 3 جلده
مولفین:اساتید:جبه دار ، آرزم ، جمالی ، خاکی صدیق ، فیض ، لسانی
جلد اول : 67 تا 74
جلد دوم : 75 تا 83
جلد سوم : 84 تا 92
این 3 جلد سوالات سیگنال و بررسی رو ندارن.
جواباش الان زیاد دیگه فرقی نداره با کتب کنکوری دیگه،مثلا من جواب مدار 91 از کتاب کنکوری خودم تو بیشتر سوالات همون جواب کتاب آبیه
اما از بین موسساتی که سوالات کنکور ارشد برقو جمع آوری کردند و جواب دادن ، کتاب دانشگاه تهران مطمئن ترینشونه.

ممنون مهندس ولی چرا سیگنالوندان!!!

mostafa.bahriny

عضو جدید
سلام دوستان عزيز
اربعين حسيني تسليت ميگم.سر عاشقان سلامت.

بعضي از دوستان در مورد مطالعه اين روزها مي پرسن. بنظر من بهترين روش همان روش استاد اسلام پناه است.ولي دراين روش وقتي براي حفظ نكات و فرمول ها بذاريد.بنظرم براي اين روزها مي توان:
1-در اين زمان هيچ مطالب جديدي را كار نكنيد.
2- يك هفته يا كمتر وقت بگذاريد و مطالبي كه قبلا خوانده ايد ولي ضعيف هستيد را كار كنيد.
3- يك الي سه روز خلاصه ها را بررسي نماييد.
4- پس از مراحل فوق كنكورهاي سراسري را به روش استاد اسلام پناه تمرين كنيد.

samin_m

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلاااام اینجا خونمونه،دو روزه درس نخوندم.i love you iran-eng:w18:

سلام ب روی ماهت!!

تقریبا همه همینجوری هستن،من اگه اوضاع خودمو طی 2 هفته ای ک گذشت بگم،پخش زمین میشی از خنده و دل درد میگیری!

ولی سعی کن ک هرچه زودتر ب ایین روند خاتمه بدی تا مثل من 2هفته نشه!!

اینجا هم خونه ی ماست... i love u all;):biggrin:

ehsan0641

کاربر بیش فعال

سلام ب روی ماهت!!

تقریبا همه همینجوری هستن،من اگه اوضاع خودمو طی 2 هفته ای ک گذشت بگم،پخش زمین میشی از خنده و دل درد میگیری!

والله منم مثل شما هستم دوستان. اون برش روزهای قبل رو ندارم نمیدونم چرا، شاید بدلیل اینه که اشباع شدیم! جمعه اولین آزمون جامعه انشالله برم آزمون بدم تا اگه مشکلی تو هرکدوم از فصول و دروس دارم برام مشخص بشه. همگی موفق باشید.

hamedgho2000

عضو جدید
سلاااام اینجا خونمونه،دو روزه درس نخوندم.i love you iran-eng:w18:

والله منم مثل شما هستم دوستان. اون برش روزهای قبل رو ندارم نمیدونم چرا، شاید بدلیل اینه که اشباع شدیم!

من هنوز سر کارم و نرفتم خونه !
طی دو هفته اخیر از میانگین هفته ای 50 ساعت اومدم(با کله) رو 20-25 ساعت!
پس من هم
سلاااام اینجا بازاره!
دو هفته اس درس نخوندم ! I LOVE U E,E MASTER!:w37::w37:

arash250

عضو جدید

سلام ب روی ماهت!!

داخل این روزا اوضاع همه اینجوری شده . به قولی عزای دسته جمعی عیشه!!:biggrin:
ولی بهتره هرچه زودتر همه به خودمون بیایم . به 6 یا7 ماه بیش فکر کنیم با چه انرژی شروع کردیم؟و برای چه این همه سختی را تحمل کردیم؟ درسته تا اینجا کار که این همه سختی کشیدم اینجوری شل کنیم؟ بچه ها کمتر از 45 روز دیگه مونده به نظرم باید نهایت فشار را به خودمون بیاریم . خودندن چیزای جدید را تعطیل و فقط مرور . می دونم سخته و دل سرد شدین ولی باور کنید سال دیگه هم بمونید همینجوری میشه من خودم سال دومیم که این حرفا رو میزنم بس این چند روزم سعی کنید با موفقیت بشت سر بزارید

من داخل این روزا وفتی که خسته میشم با فکر کردن به این سوالا و جواب دادن به خودم دوباره دلگرم میشم . بهترین دلسوز برای ما فقط خودمونیم ;)

با آرزوی موفقیت برای تمام بچه های iran-eng که این مدت زحمت کشیدن و از همه چیزشون زدن که به هدفشون برسن;)

به نظرم داخل این 45 روز اینجا باید به هم دلگرمی بدیم . این دلگرمی طبق قانون جذب یه موجب مثبت ایجاد می کنه که به هرکسی بخوره امیدوار میشه و باز اون فرد از خودش انرژی مثبت منتشر می کنه و باز انعکاسش به خود شما می رسه و شمام باز دلگرم میشید . اگه حرفای نا امیدی بزنید می دونید مثل چی میشه؟ مثل قرار گرفت قطب های مکرر روی محور jw هست اگه یه ورودی با همون فرکانس به سیستمه بدیم خروجی بی کران و نابایدار میشه . فکر کردن به نا امیذی هم همینجوریه. بس همیشه مثبت فکر کنید تا سیستمتون همیشه بایدار باشه:biggrin:

منتظر حرفای دلگرم کننده بقیه نیز هستیم:gol:

nasrin1990

عضو جدید
کمک

کمک

با سلام به دوستان عزیز...این دوران جمع بندی شروع شده اما من واقغا نمیدونم باید چیکارا بکنم؟؟چه جور برنامه ریزی کنم چیا بخونم...تست تالیفی بزنم یا کنکوری؟؟؟برا همین عاجزانه از دوستانی که تجربه دارند مثل اقای ehi که بیان مارو راهنمایی کنن که ما دقیاقا تو این دوره باید چه کار کنیم؟؟:)

mostafa.bahriny

عضو جدید
اقايون سلام
من توي يه قضيه موندم.نميدونم طراحان سوالات ارشد هدفشون از طرح سوال سخت چي هست؟
واقعا ميخوان سطح علمي بسنجند؟ يا اينكه مي خواهان انتقام بگيرند؟!!!!
سوالات دوسال اخير را بررسي كردم خيلي سخت يود.بخصوص مدار و كنترل پارسال .جدي خدمتان عرض مي كنم.من كه نااميد شدم.

تازه به حرف دوستمون كه گفته بود استاد هدتني (طراح مدار)بيشتر سوالات مفهومي طرح مي كنند،رسيدم.بنظرم بيايد باهم همفكر كنيم.ويا راه حلي براي مدار پيدا كنيم.تست هاي كتاب كاروزرگر بدرد نمي خورن.ان تست ها بيشتر براي زماني بود كه اقاي جبه دار طراح بود.
يك سوال اقاي هدتني كتاب تست مدار دارن؟

.V A H I D.

عضو جدید
اقايون سلام
من توي يه قضيه موندم.نميدونم طراحان سوالات ارشد هدفشون از طرح سوال سخت چي هست؟
واقعا ميخوان سطح علمي بسنجند؟ يا اينكه مي خواهان انتقام بگيرند؟!!!!
سوالات دوسال اخير را بررسي كردم خيلي سخت يود.بخصوص مدار و كنترل پارسال .جدي خدمتان عرض مي كنم.من كه نااميد شدم.

تازه به حرف دوستمون كه گفته بود استاد هدتني (طراح مدار)بيشتر سوالات مفهومي طرح مي كنند،رسيدم.بنظرم بيايد باهم همفكر كنيم.ويا راه حلي براي مدار پيدا كنيم.تست هاي كتاب كاروزرگر بدرد نمي خورن.ان تست ها بيشتر براي زماني بود كه اقاي جبه دار طراح بود.
يك سوال اقاي هدتني كتاب تست مدار دارن؟
کتاب تست که نداره ، یه کتاب داره تو مایه های کتاب دسور!
به هر حال هر کی طرح می کنه،مطمئن باشین سطح سوالات مدار و بخصوص کنترل پایینتر از پارسال نمیاد
سوالای مدار که یه جوری شده تزویج و تشدید و توان و شبکه و... رو تو یه سوال می دن!:D

mostafa.bahriny

عضو جدید
به هر حال هر کی طرح می کنه،مطمئن باشین سطح سوالات مدار و بخصوص کنترل پایینتر از پارسال نمیاد
سوالای مدار که یه جوری شده تزویج و تشدید و توان و شبکه و... رو تو یه سوال می دن!:D

شما سوالات د سال اخير را بررسي كرديد؟
براي شما سخت نبود؟
خيلي دوست دارم بقيه دوستان هم نظرشون در مورد مدار و كنترل پارسال بگن.

samin_m

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
شما سوالات د سال اخير را بررسي كرديد؟
براي شما سخت نبود؟
خيلي دوست دارم بقيه دوستان هم نظرشون در مورد مدار و كنترل پارسال بگن.

مدار رو ندیدم ولی کنترلش انگار برای انتقام طرح شده بود!

فکرکنم مسئول اصلی تحریم ها پارسال کنکور داده بود،میخواستن تلافی کنن!!:D

نتانیاهو امسال باما کنکور نده صلوات ت ت...!!هه هه

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

مدار رو ندیدم ولی کنترلش انگار برای انتقام طرح شده بود!

فکرکنم مسئول اصلی تحریم ها پارسال کنکور داده بود،میخواستن تلافی کنن!!:D

نتانیاهو امسال باما کنکور نده صلوات ت ت...!!هه هه

​اخطار:

شما به جرم بحث اندکی سیاسی و منع قوانین باشگاه مدیران سایت را اندوهگین نموده اید.

باشد که رستگار شوید

یه برقی

عضو جدید
سلام دوستان گلم.....

ترجیح میدم حرف از ناامیدی نزنم چرا که بزرگترین گناه و سلاح شیطان هستش....فقط بدونید این خاصیت این دورانه و هر سال برای هر کنکوری تکرار میشه...برنده اونی هست که بتونه به این چیزا فکر نکنه و از تجربه ی بقیه درس بگیره و انشالله موفق بشه....

در رابطه با مدار
باشه من خودم جواب سوالامو انشالله وقت کنم میام میزارم انشالله از هفته ی دیگه که از کلاس های دانشگاه فارغ شم وقت بیش تری دارم برای صحبت کردن و این که بعضی دوستان خواسته بودید راجب سوالای مدار و نحوه ی نگرش استاد بگم انشالله عمری باقی باشه میام میگم ..ضمنا طبق فرمایش اقا مصطفی بله در خوبی کتاب اقای زرگر شکی نیست ولی واقعا خوندن مثال های داخلش و به هیچ وجه مخصوصا توی این وقت محدود توصیه نمیکنم و دلایلی دارم که بعد توی تاپیک مدار میگم.....

در رابطه با کنترل وکلا سوال های اخیر دوستان من به نظر من سوال ها خیلی این طوری هم بهتره و این طوری اونایی که بیش تر و بهتر و مفومی تر درس خوندن ارزششون بیش تر مشخص میشه...شما چرا نمیاید این وبه فال نیک بگیرید !!! بزارید یه مثال بزنم ...من توی تاپیک کنترل دیدم بارها تست ها رو که دوستان جواب دادن و... مثلا همون کتاب اقای نقوی (هر چند من خودم دارم از اون کتاب استفاده میکنم) دوستان میان دقیقا نکات حفظی همونو میگن بدون هیچ مفهومی..مثلا حفظی صفر سمت راست مثل قطب سمت چپه...یا مثلا میدونستید اگه منفی توی مخرج باشه تا توی صورت باشه توی فاز فرق داره !!! ضمنا از این مورد تا حالا هم تست نیومده !! حالا همین تست بار اول میاد همه میگن کنترل چی سخت بود....یا بعضی حل های بعضی کتابای دیگه فوق العاده هستش و...
ضمنا کنترل هرچقدر هم پارسال سخت بود درست..ولی مثلا کسی که برای بالای 60 خونده بود میدی 12 یا صفر یا منفی زده !!! پس سر جلسه رفتید درسی سخت شد به قول معورف بگید من که توی این درس این قدر قوی بودم این شد وای به حال بقیه و از این داستان ها که جاش نیست بیش تر از این بگم...
.
.
راجب جمع بندی دوستان گلم شما میخواید انشالله رتبه برتر شید و برید دانشجوی ارشد شید و... واقعا بده خودتون به این نتیجه نرسیده باشید که چطور باید جمع بندی کنید !!!!!!
کافیه فقط تست بزنید بعدش توی هر تست هر جا گیر کردید برگدید برید به منبعتون مراجعه کنید وببنید چی رو فراموش کرده بویدد وبه خاطر بسپارید و این روند رو تا پایان امتحانات دانشگاهتون بگزرونید تا انشالله امتحان ها تموم شد دیگه تمام وقت تند تند تست بزنید و هی درسا رو مرور کنید وبهجایی برسید که حالتون از تست ها به هم بخوره و تا تست میاد جلوتون جوابش هم بیاد جلتون البته نه حفظی بلکه کاملا مفهمومی...
.
.
و در پایان میگم..مثل تمام کارها به خدا توکل کنید و کنکور چیزی نیست جز عاملی برای نزدیک تر شدن به خد ا و حکمتش و این که چی رو برای ما صلاح دیده....از خدا کمک بخواید مطمئن باشید فکری و افرادی و... وسایلی رو سر راهتون قرار میده که خودتون بهش میگید معجزه.....
خیلی ها بودند خیلی تست ها رو سر جلسه همین جور زدند و درست بوده و دیگه بعد جلسه هیچ وقت نتونستند اون تست رو مجددا بزنند !!!!!
.
.
و اینکه دوستان یا درسی رو نخونید یا درست بخونید..مخصوصا توی کنترل و سیگنال و مغناطیس و الکترونیک.... توی ریاضی و مدار شاید این طوری نباشه زیاد ....زبان هم که کلا بحثش جداست...
.
.
یکی از دوستان این جابود یادمه کنکور داده بود از هر درس میگفت 4 تا زدم 5 تا زدم که یکیش میدید میگفت غلطه و.... بعد ها که نتیجه اومد دیدم رتبش شده 400 تهران هم قبول شد...
.
.
یکی از دلایلی که باعث میشه این روزا ناامید شید این هست که مثلا اگه برای رتبه ی زیر 100 میخوندی الان میبینید با کلی درس نخونده شاید به این هدفتون نرسید و این سبب ناامید میشه..یادتون باشه به خودتون بگید اگه 100 نشدم باشهاشکل ندارم ولی 500 که میشم مثلا و با تمام توان تلاش کنید تا انشالله خدا پل های موفقیت رو به شما نشون بده...
.
.
یادتون باشه موفقیت از ان کسانی هست که تا اخر یه راهو میرند...اهسته و پیوسته.....ولی به اخرش میرسند...

hamedgho2000

عضو جدید
والله به نظر من بیشتر سختی سوالای کنترل به خاطر بد طرح کردن و توضیح نامفهوم روی سواله !
یعنی وقتی جواب رو می خونی می گی : اک که هی ! این بود جواب و من نتونستم بزنم ؟
مدار هم یه چیه تو همین مایه ها! البته بازم نسبت به کنترل روتین تره به نظر من !

اینم توصیف من از این حالت!
این رو قبول دارم که ماشالله سال به سال ابعاد ناشناخته ای از منابع نا معلوم کاملا غیر کنکوری توسط طراحان گرام و کریم کشف و سر جلسه به جهت منور نمودن آینده مان و سنجش غیر معقول و گزینش هر چه غیر خطی تره آزمون دهندگان به دیدگان کنکور دهندگان هدیه داده می شود ! باشد تا مایه فخر طراحان و درس عبرتی برای آیندگان گردد!

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
داخل این روزا اوضاع همه اینجوری شده . به قولی عزای دسته جمعی عیشه!!:biggrin:

به نظرم داخل این 45 روز اینجا باید به هم دلگرمی بدیم . این دلگرمی طبق قانون جذب یه موجب مثبت ایجاد می کنه که به هرکسی بخوره امیدوار میشه و باز اون فرد از خودش انرژی مثبت منتشر می کنه و باز انعکاسش به خود شما می رسه و شمام باز دلگرم میشید . اگه حرفای نا امیدی بزنید می دونید مثل چی میشه؟ مثل قرار گرفت قطب های مکرر روی محور jw هست اگه یه ورودی با همون فرکانس به سیستمه بدیم خروجی بی کران و نابایدار میشه . فکر کردن به نا امیذی هم همینجوریه. بس همیشه مثبت فکر کنید تا سیستمتون همیشه بایدار باشه:biggrin:

:gol:

من فک کردم فقط من همه ی اتفاقات اطرافمو برقی میبینم معادله براشپیدا میکنم:D روزگاری هست و میگذره
به 18 بهمن فک کنید که خیالتون راحت میشه و میریم خوشگذرونی:D

کنکوریااا اینو یادتون باشه!

تا زمانی که بتوانم:
بدوم، می دوم
راه بروم، راه می روم
سینه خیز بروم، سینه خیز خواهم رفت.
اما به لطف خدا همیشه پیش خواهم رفت.
( از امروز روزی100مرتبه:دی )

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان گلم.....

در رابطه با کنترل وکلا سوال های اخیر دوستان من به نظر من سوال ها خیلی این طوری هم بهتره و این طوری اونایی که بیش تر و بهتر و مفومی تر درس خوندن ارزششون بیش تر مشخص میشه...شما چرا نمیاید این وبه فال نیک بگیرید !!! بزارید یه مثال بزنم ...من توی تاپیک کنترل دیدم بارها تست ها رو که دوستان جواب دادن و... مثلا همون کتاب اقای نقوی (هر چند من خودم دارم از اون کتاب استفاده میکنم) دوستان میان دقیقا نکات حفظی همونو میگن بدون هیچ مفهومی..مثلا حفظی صفر سمت راست مثل قطب سمت چپه...یا مثلا میدونستید اگه منفی توی مخرج باشه تا توی صورت باشه توی فاز فرق داره !!! ضمنا از این مورد تا حالا هم تست نیومده !! حالا همین تست بار اول میاد همه میگن کنترل چی سخت بود....یا بعضی حل های بعضی کتابای دیگه فوق العاده هستش و...
ضمنا کنترل هرچقدر هم پارسال سخت بود درست..ولی مثلا کسی که برای بالای 60 خونده بود میدی 12 یا صفر یا منفی زده !!! پس سر جلسه رفتید درسی سخت شد به قول معورف بگید من که توی این درس این قدر قوی بودم این شد وای به حال بقیه و از این داستان ها که جاش نیست بیش تر از این بگم...

درود
کاملا با این حرفتون موافقم
ولی خوب مشکلی که هست . اکثر کتابا مفهومو باز نکردن برای دانشجو . حتی تو دانشگاه هم یه جوری درس میدن به دانشجو که مجبوره حفظ کنه چون اصلا علت قضیه رو نمیدونه . مگر دیگه دانشگاه های خوب که استاد دلسوز و خوبی داشته باشه .
متاسفانه تو دانشگهاها شهرستان خیلی اوضاع تدریس بده . استادا همش یه جزوه ی روتین و حفظی میدن تو همه دروس .
همون خشت اول کج میزارن این استادهای به اصطلاح استاد . تا اخرش ناقص و حفظی دانشجو درس پاس میکنه و الان که میرسه به کنکور که باید مفهومو بلد باشه میبینی هیچی نمیدونه .
خود دانشجو هم میتونه جلو این روند بگیره و درست بخونه تو دانشگاه . ولی نیاز به راهنمایی یکی داره که وارد تره .
الان من خودم تو دانشگاه خودم . میخوام یه سوال درسی از یه استادی بپرسم میگه برو این جزو رو بخون . فقط بخون .
به قول یکی از تک استادای خوب دانشگاهمون : یه استاد خوب کسیه که پاشو میزاره تو کلاس با دلو جون درس بده . نه اینکه جزوه بگیره دستش مثل اول ابتدایی روخونی بکنه .
یکی از دوستان دانشجو ارشد معماری کامپیوتر هست . میگه استاد میاد سر کلاس میگه از نفر اول نفری ۲ صفحه از رو کتاب بخونن. انگار اول ابتداییه :mad:

امیدوارم از تجربیات این چند وقته که اینجا هستیم استفاده کنیم و راهمونو خودمون بسازیم :D

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب گفتم یه پست تفریحی و جالب بدم :D در ضمینه علایق خودم :Dsatellit.jpg

کئو (KEO)، یک کپسول زمان است که ابتدا قرار بود در سال ۲۰۰۳ به فضا پرتاب شده و پیام‌های ساکنان فعلی زمین را با خود به فضا برده و بعد از ۵۰۰۰۰ سال دوباره با بازگشت به اتمسفر زمین، آنرا به انسان‌های آینده برساند. پرتاب آن چندین بار به تاخیر افتاد و بعد از برنامه‌ریزی برای پرتاب در سال ۲۰۰۶، ۲۰۰۸، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲، سرانجام پرتاب آن را تا سال ۲۰۱۴ به تعویق انداختند. این کپسول، فضایی کروی با قطر ۸۰ سانتی‌متر دارد و در آن علاوه بر پیام‌های افراد، چندین دانشنامه به عنوان دسترنج علمی بشر به همراه یک الماس شامل نمونه خون انسان و نیز مقادیری از آب، خاک و هوای زمین قرار خواهد گرفت. در داخل آن نقشه کره زمین حکاکی شده و با لایه‌های مختلف آلومینیوم، تیتانیوم و محافظ‌های گرمایی پوشیده شده‌است. پیام‌ها روی مواد خاصی شبیه به DVD به صورت سورس نوشته شده‌اند که توسط تستهای سنگین بر روی آن به طور کامل آزمایش شده. این پروژه توسطیونسکو نیز حمایت شده‌است.

همگان می‌توانند پیامی برای آیندگان در این فضاپیما قرار بدهند. مهلت ارسال پیام تا ۳۱ دسامبر ۲۰۰۹ بوده که تا پایان سال ۲۰۱۳ تمدید شده‌است. هرکس می‌تواند با ورود به وب‌گاه ویژهٔ آن نامه و پیام خود را به آیندگان بنویسد. این ماهواره ظرفیت آن را دارد تا از هر یک از ۶ میلیارد بشر روی زمین (جمعیت مردمان زمین در سال ۲۰۰۹)، پیامی چهار صفحه‌ای را همراه خود ببرد. بر پایه گفته سازمان‌دهندگان برنامه، این پیام‌ها بدون هیچگونه سانسور و تغییری در این کپسول قرار داده خواهند شد. پس از پرتاب ماهواره، این پیام‌ها بدون ذکر نام پیام‌گذار بر روی اینترنت قرار داده خواهند شد.

یه برقی

عضو جدید
درود
کاملا با این حرفتون موافقم
ولی خوب مشکلی که هست . اکثر کتابا مفهومو باز نکردن برای دانشجو . حتی تو دانشگاه هم یه جوری درس میدن به دانشجو که مجبوره حفظ کنه چون اصلا علت قضیه رو نمیدونه . مگر دیگه دانشگاه های خوب که استاد دلسوز و خوبی داشته باشه .
متاسفانه تو دانشگهاها شهرستان خیلی اوضاع تدریس بده . استادا همش یه جزوه ی روتین و حفظی میدن تو همه دروس .
همون خشت اول کج میزارن این استادهای به اصطلاح استاد . تا اخرش ناقص و حفظی دانشجو درس پاس میکنه و الان که میرسه به کنکور که باید مفهومو بلد باشه میبینی هیچی نمیدونه .
خود دانشجو هم میتونه جلو این روند بگیره و درست بخونه تو دانشگاه . ولی نیاز به راهنمایی یکی داره که وارد تره .
الان من خودم تو دانشگاه خودم . میخوام یه سوال درسی از یه استادی بپرسم میگه برو این جزو رو بخون . فقط بخون .
به قول یکی از تک استادای خوب دانشگاهمون : یه استاد خوب کسیه که پاشو میزاره تو کلاس با دلو جون درس بده . نه اینکه جزوه بگیره دستش مثل اول ابتدایی روخونی بکنه .
یکی از دوستان دانشجو ارشد معماری کامپیوتر هست . میگه استاد میاد سر کلاس میگه از نفر اول نفری ۲ صفحه از رو کتاب بخونن. انگار اول ابتداییه :mad:

امیدوارم از تجربیات این چند وقته که اینجا هستیم استفاده کنیم و راهمونو خودمون بسازیم :D

سلام برادر دوست دار مسی ...
خداییش حرفتو قبول دارم...منم درسایی رو که با استید خوبی نداشتم اشکم در اومده از بس رفتم کتاب خونه و هی کتاب بار خودم کردم و برگشتم و رفتم و... بعضی وقتا میبینی یه کتاب توی دوصفحه کلا چیزی رو اون قدر خوب توضیح داده که توی هیچ کتابی معروفی هم نیست... مگه این که بخوای بری حتما کلاس کنکور یا با اساتید خیلی بزرگ اون درس رو داشته باشی...
.
بله این اساتید رو من میگم استاد کاغذی...که کاغذشو ازش بگیری هیچی بلد نیست و میگه بچه ها برید من امروز کاغذ ندارم بهتون درس بدم !!! استاد اونیه که از حفظ بدونه میخواد به دانشجو چی بگه و....
به هر حال ما خودمون به قول خودت راه خودمون رو میسازیم با کمک خدا انشالله....
.
.
دوستان یه پیشنهاد راجب مدارو کنترل دارم توی پست بعدیم میگم ....

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا