گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان هر چی سعی میکنم میبینم تواناییم برا درس خوندن بیش از یک درس در طول روز نیست.. اخه عادت دارم خیلی عمیق و نکته ای درسی رو بخونم مثلا امروز ریاضی مهندسی رو برا 30صفحه چیزی حدود 6ساعت وقت گذاشتم دیگه راندمانم اومد پایین یرا درس دوم.. البته نباید تاثیر روزه داری رو انکار کنیم ک مزیدبرعلت میشه برا بیحال شدن ادم.. میترسم با این روند وقت کم بیارم برا تموم کردن دروس تا اخر تابستون.. شما بودین چکار میکردین ؟

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk

دوست من اینا همش طبیعی هستش...منم پارسال سرعتم بسیار کند بود....

از هر چی بترسی عینا به سرت میاد..در عوش به این فکر کن باید ادامه بدی و راهی جز ادامه دادن توی این مسیر نداری..به این فکر کن پا توی مسیری گذاشتی باید به نتها برسی ولو نتیجه اون چیزی که میخوای هم نشه (که انشالله میشه ) ..به جاش فردا درسی رو که امرزو قرا بود دوم شروع کنی اول شروع کن تا جبرانش کرده باشی تا انشالله این یه ماه هم کمک کم بگزره و بعدش سرعت بگیری..نگران نباش...گاهی وقتا که این طوری میشی برو نظر بچه هایی که امسال رتبه یخوبی اوردند و پارسال همین موقع ها نظر میدادند رو بخون انگیزه ی بیش تری میگیری..وقتی ببنی یه عده خواستند و تونستند پس شما هم بخواه و بتون..البته با تلاش و این که راه ردسد رو درست بری به امید خدا.

ضمنا بعضی چیزا رو که متوجه نمیشی اگه ذره ای یقین داشتی که توی فصل های بعد به دردت نمیخوره ازش برای دور اول بگزر...مثلا داری سیگنال میخونی انرژِی و توان رو متوحه نمیشی میتونی ازش فعلا بگزری..مثلا داری ریاضی مهندسی میخونی حفظ توابع مختلف و رابطشون و.. خب میتونی بگزری...داری مدار میخونی حتی بحث توانو نمی فهمی میتونی ازش بگزری موقتی..ولی بعضی چیز ها هست باید حتما بخونی اونا رو دیگه چاره نداری...مثلا مفاهیم تونن نورتن در مدار و. ..

سعی کن زیاد وسواس به خرج ندی.

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

بچه ها چه درسهایی را از تابستون شروع کنیم به خوندن به نظرتون بهتره من گرایشم کنترله کسی مشاور خوب یا منابع خوب واسه ارشد سراغ داره معرفی کنه
سلام الهام خانم..انگار تازه واردین ؛والا اینقد بچه ها این چند وقته در مورد منابع و برنامه ریزی و... راهنمایی و صحبت کردن ک کافیه تاپیک هایی رو ک در همین رابطه ایجاد کردن مطالعه کنید ب تمام سوالاتتون میرسین.. اما در کل شما باید از زمان تابستان نهایت استفاده رو بکنین و حداقل 4یا 5تا از دروس اصلی رو تو این دوره یه مرتبه بخونین کامل و با دقت.. شما ک گرایشتون کنترل هست میتونین دروسی مثل مدار ؛ریاضی؛کنترل؛سیگنال رو شروع کنین.. در رابطه با منابع هم ک میتونین ب تاپیک منابع رجوع کنین..

Paydar91

کاربر ممتاز
بچه ها چه درسهایی را از تابستون شروع کنیم به خوندن به نظرتون بهتره من گرایشم کنترله کسی مشاور خوب یا منابع خوب واسه ارشد سراغ داره معرفی کنه

دوست عزیز خوش امدید..
شما بهتره بگید امکان کلاس رفتند دارید ؟؟

دردروسی که میخواید توی کنکور بزنید چه پایه ای دارید ؟؟

میخواید برای چه رتبه ای بخونید..

تا بهتر بشه کمکتون کرد.

elham1368

عضو جدید
بچه ها یه لیست از کتابهایی که هر کدوم فکر میکنینین واسه ارشد خوبه که بخونم بهم بدین ممنون میشم :(

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

سلام الهام خانم..انگار تازه واردین ؛والا اینقد بچه ها این چند وقته در مورد منابع و برنامه ریزی و... راهنمایی و صحبت کردن ک کافیه تاپیک هایی رو ک در همین رابطه ایجاد کردن مطالعه کنید ب تمام سوالاتتون میرسین.. اما در کل شما باید از زمان تابستان نهایت استفاده رو بکنین و حداقل 4یا 5تا از دروس اصلی رو تو این دوره یه مرتبه بخونین کامل و با دقت.. شما ک گرایشتون کنترل هست میتونین دروسی مثل مدار ؛ریاضی؛کنترل؛سیگنال رو شروع کنین.. در رابطه با منابع هم ک میتونین ب تاپیک منابع رجوع کنین

jeneral_dj

عضو جدید
دوستان هر چی سعی میکنم میبینم تواناییم برا درس خوندن بیش از یک درس در طول روز نیست.. اخه عادت دارم خیلی عمیق و نکته ای درسی رو بخونم مثلا امروز ریاضی مهندسی رو برا 30صفحه چیزی حدود 6ساعت وقت گذاشتم دیگه راندمانم اومد پایین یرا درس دوم.. البته نباید تاثیر روزه داری رو انکار کنیم ک مزیدبرعلت میشه برا بیحال شدن ادم.. میترسم با این روند وقت کم بیارم برا تموم کردن دروس تا اخر تابستون.. شما بودین چکار میکردین ؟

عمیق و مفهومی خوندن یه چیزه ، وسواس و مته به خشخاش گذاشتن یه چیز دیگه!! اولی خوب و حلال!!! دومی بد و حرام!!!! به نظرم یه تجدید نظری رو شیوه مطالعت بکن ، اینکه 6 ساعت پیوسته یه درس رو بخونی اصلا ایده خوبی نیست چون ذهنت زده میشه و بشدت افت میکنی، بهتره این 6 ساعت رو به دو تا 3 ساعت تقسیم کنی و تو هر کدوم یه درس رو بخونی ( ترجیحا این دوتا درس خیلی شبیه نباشن ) . نکته دیگه ای که لازمه رعایت بشه اصلا لزومی نداره شما تو دور اول مطاله به تسلط 100 برسی، یعنی باید از بعضی مطالب تو دور اول بگذری ( مثل روز روشنه که این مطالب نباید جزو بیس و پایه مطلب باشن). خیلی از مسایل هست که به مرور و با تکرار برات جا میفته درست شبیه تکه های پازل. و مرور رو حتما تو برنامت بزار که زحماتت مثل برف آب نشن !!!

elham1368

عضو جدید
نه کلاس نمیتونم برم چون خودم هم کلاس های دانشگاه را دارم در حال حاضر ترم 6 هستم و 2 ترم دیگه تموم میکنم

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند روزه میخوام بخونم.اما همش خوابم میاد.سر درد دارمممم.

اوایل سرعتم خوب بود.نمیدونم چمه
:cry:

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چند روزه میخوام بخونم.اما همش خوابم میاد.سر درد دارمممم.

اوایل سرعتم خوب بود.نمیدونم چمه

اوایل عادیه.بنظرم یه ساعتم بخونی خیلی خوبه.حتی اگه شده روزی یه ساعتو بخون ولی کنارش نذار اصن
واسه شروع یکی دوساعت خوبه
شبا بخون ساعت 10 تا 11 مثلن

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوایل عادیه.بنظرم یه ساعتم بخونی خیلی خوبه.حتی اگه شده روزی یه ساعتو بخون ولی کنارش نذار اصن
واسه شروع یکی دوساعت خوبه
شبا بخون ساعت 10 تا 11 مثلن

من سرعتم خوب بودد

70 درصد کنترل با 70 درصد سیگنال رو خودنده بودم

atena2

عضو جدید
mishe nazaretoon ro raje be manabe meghnatis ham begid
movazi khoondan ketab ashrafiyan va parse khoobe?
man moshkeli too mafahim nadaram faghat test kar nakardam
mokhaberati ham hastam

پست خود را فقط با دستور خط فارسی ارسال نمایید.

Ice Man

آخرین ویرایش توسط مدیر:

jeneral_dj

عضو جدید
mokhaberati ham hastam

سلام ---کتاب پارسه مناسبه کسایی هست که هیچ درکی از مغناطییس ندارن و میخوان بدون کلاس رفتن شروع کنن، اگه شما مفاهیم رو بلدی فک نمیکنم نیازی به این کتاب داشته باشی اما باز هم یه نگاه سریع بندازش و اگه به نظرت جایی بلد نبودی اونو بخون، کتاب اشرفیان کتاب کاملی بود(من یه بار هفته پیش تو کتاب فروشی دیدمش) و فک کنم به تنهایی کفایت کنه برای کنکور اگه کتاب اشرفیان رو نداری برای حل سوال و تست کتاب مغناطیس جهش ( نوشته محمود محمد طاهری) هم خوبه.

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
مغناطیس حتی یه سوالشم میتونه کلی ترازتو بالا بکشه.. کاش میشد با خوندن یک فصلش حتی در حد یه سوالم ک شده جواب بدیم.. ادم حیفش میاد . نظرتون؟

navidba

عضو جدید
مغناطیس حتی یه سوالشم میتونه کلی ترازتو بالا بکشه.. کاش میشد با خوندن یک فصلش حتی در حد یه سوالم ک شده جواب بدیم.. ادم حیفش میاد . نظرتون؟

من خودم همین کارو کردم...ولی نه یه فصل....نیمه اول مغناطیس رو فقط خوندم واسه 15 20 درصد که 19 درصد زدم....به جز زبان هیچ درسیو سفید نزارین..

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

نیمه اول همون بخش الکتریکی میشه دیگه درسته؟ منابعت چی بود و ب چه صورت میخوندی؟ پایه ات در چ سطحی بود واسه مغناطیس؟

آخرین ویرایش:

navidba

عضو جدید
نیمه اول همون بخش الکتریکی میشه دیگه درسته؟ منابعت چی بود و ب چه صورت میخوندی؟ پایه ات در چ سطحی بود واسه مغناطیس؟

همون بخش الکتریکی....منابع هم الک مغناطیس پارسه...چون رو مغناطیس زیاد حساب باز نکرده بودم اکثر وقتم رو روی درسا دیگه مخصوصا کنترل و ریاضیا گذاشته بودم و نصف روز در هفته رو مغناطیس می خوندم اونم در حد رد گزینه و خلاصه نویسی برای روزهای آخر ،...پایم زمان ترم 3 خوب بود ولی تا تزم 7 که کنکور داشتم کلا یادم رفت و از اول خوندم....

aein22

عضو جدید
دوستان کسی میدونه روزانه الکترونیک قدرت شریف و تهران به ترتیب با چه رتبه ای میشه قبول شد
عزیز
میانگین نمره قبولی الک قدرت شریف و تهران به ترتیب 8269 و 7624...فک کنم 30 تا 60 نهایتا 70 قبول شن..البته الک قدرت تهران یه جوارایی از سیستمش بهتره نمیدونم چرا ولی میانگین نمره هاش بیشتره!

آخرین ویرایش:

nasrin1990

عضو جدید
سوال

سوال

با سلام خدمت دوستان عزیز.یه سوال کتاب مغناطیس اشرفیان رو کسی داره یا خونده؟میخواستم ببینم چطوریه؟برا مغناطیس همونو بخونیم کافیه؟اخه کتاب الکترونیک2 ایشون اصلااا خوب نیست.مرسی

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

عزیز
میانگین نمره قبولی الک قدرت شریف و تهران به ترتیب 8269 و 7624...فک کنم 30 تا 60 نهایتا 70 قبول شن..البته الک قدرت تهران یه جوارایی از سیستمش بهتره نمیدونم چرا ولی میانگین نمره هاش بیشتره!
دوست عزیز اطلاع نداری امسال دانشگاه شیراز تو گرایش الک و مخابرات تا چ رتبه ای قبول کرده؟

Paydar91

کاربر ممتاز
نه کلاس نمیتونم برم چون خودم هم کلاس های دانشگاه را دارم در حال حاضر ترم 6 هستم و 2 ترم دیگه تموم میکنم

پس شما ترم شش واحد درسی دارید و این کارتون رو سخت میکنه..ولی کنکور امسالتون رو جدی بگیرید تا اگه خدایی ناکرده به نتیجه ی مطلوبتون نرسیدید سال بعد کلی تجربه داشته باشید و جلو باشید
راجب منابع
ریاضی مهندسی : کتاب اقای کریمی از نظر تست کاملترین کتاب هستش تست های سایر رشته ها که ریاضی مهندسی دارند مثل مکانیک و مواد و.. رو هم داره درسنامشو من اصلا نمی پسندم ولی با این حال اگه شما مشکل نداشتید با همون بخونید..مباحثی مثل مشتقات جزیی رو فکر کنم دوستان میگند کتاب اقای مومن زاده بهتر گفته کلا سبک کتاب اقای مومن زاده طوری هستش که به زبان خودمانی تر نوشته شده تا علمی و نکته ی مثبتی میتونه شاید باشه و این کتاب رو هم یه نگاه بندازید ..ولی کلا تمام تستای ریاضی مهندسی سایر رشته ها رو جز ریاضی محض رو سعی کنید بزنید...کتاب اقای معتقدی هم از دیگر کتاب های معروف هستش اونم یه نگاه بندازید ببنید نظرتون چطروی هستش..ولی از نظر تست کتاب اقای کریمی کامل ترینه

معادلات : کتاب اقای کریمی به عنوان بانک تست کاملترین کتاب هستش درسنامش هم بد نیست همین کافیه..جزوه ی اقای معتقدی هم از توی نت دانلود کنید کمکی...

مدار :کتاب اقای کارور زرگر

الکترونیک : کتاب اقای اسلام پناه..جدیدا میگن دو جلدی شده همراه با درسنامه..ولی اگه تک جلدیشو گرفتید جزوشون رو هم از توی سایتشون دانلود کنید مکمل خوبه

سیگنال : فقط کتاب اقای تقدسی + ازمون ها تالیفی ایشون که همه در سایتشون موجوده

کنترل : راستش کنرتل جدیدا کلی باید بخونید بعدش به درصدی حدود 20 30 برسید باید خیلی هم خوشحال بشید !! کتاب اقای امین رضایی کتاب خوبی هستش ولی اضافات زیادی داره..کتاب جهش هم چاپ جدیدش بد نیست خوبه..من میگم این دو کنار هم..در واقع با کتاب جهش پیش برید هر جا توضیح بیش تر خواستید از روی کتبا اقای امین رضایی بخونید..

راجب مغناطیس هم توی پست بعدیم میگم..

البته شما فکر کنم گفتید کنترل..که برای ماشین بهتره سایر دوستان کمکتون کنند...ولی تعریف کتاب اقای حلم زاده رو زیاد شنیدم...

mokhaberati ham hastam

پست خود را فقط با دستور خط فارسی ارسال نمایید.

Ice Man

با سلام خدمت دوستان عزیز.یه سوال کتاب مغناطیس اشرفیان رو کسی داره یا خونده؟میخواستم ببینم چطوریه؟برا مغناطیس همونو بخونیم کافیه؟اخه کتاب الکترونیک2 ایشون اصلااا خوب نیست.مرسی

من کتاب اقای اشرفیان رو دیدم البته تاکید میکنم یه نگاه اجمالی..کتابشون از نظر درسنامه میشه گفت خوب تقریبا نوشته شده..ولی از نظر حل تست خیلی خیلی ضعیف به نظرم اومد و فقط جوابا رو نوشتند بدون هیچ توضیح فارسی ....
کلا توی مغناطیس برای شروع با پارسه شروع کنید..بعدش فقط تست بزنید..کتاب مدرسان هم اگه از بعضی تستاش فاکتور بگیریم که همین طوری توضیح داده شده و حل شده..بعضی هاش خوب توضیح داره..

یه عده هم از کتاب اقای طاهری که هم برای جهش نوشته هم برای پردازش خیلی راضی بودند..ولی من اصلا نمی پسندم چون خیلی از موضوع کنکور شاید پرته کلا یه جوریه..

aein22

عضو جدید
دوست عزیز اطلاع نداری امسال دانشگاه شیراز تو گرایش الک و مخابرات تا چ رتبه ای قبول کرده؟

یه سری کارنامه دارم شیراز مخابرات 918 قبول شدن..الکترونیکم 1023 دیدم قبول شدن(روزانه).... همین دورو برا قبول میشن:gol:

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا وقت نیمکنم بخونم .
نهایت روزی 2-3 ساعت بشه . فقط آخر هفته میتونم 5-6 ساعت بخونم :(

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

:)
یه سری کارنامه دارم شیراز مخابرات 918 قبول شدن..الکترونیکم 1023 دیدم قبول شدن(روزانه).... همین دورو برا قبول میشن:gol:
دوست من میشه کارنامه هاتو ی جا اپ کنی دانلودشون کنیم؟ ممنون میشم

nasrin1990

عضو جدید
من خودم همین کارو کردم...ولی نه یه فصل....نیمه اول مغناطیس رو فقط خوندم واسه 15 20 درصد که 19 درصد زدم....به جز زبان هیچ درسیو سفید نزارین..

ما هم برای10-20درصد میخواهیم بخونیم به نظرتون نیمه دوم مغناطیس رو نخونیم؟تست هم میزدید؟از رو چه کتابی؟

aein22

عضو جدید
اصن اون چیزیکی که برنامه میریزی و توقع داری کجا واقعیت کجااااااا
برنامه میریزی چندین ساعت درس بخونی ولی فقط میشه اندک ساعاتی:D
خدا عاقبت هممونو به خیر کنه!!!

Paydar91

کاربر ممتاز
دوستان کسی هست که توی سایت های مختلف سر زده باشه یا نظرات دوستان رو خونده باشه یا هر جایی دیده باشه کارنامه دوستانی که توی الکترونیک و مخابرات و کنترل رتبه های زیر 100 و 50 و 10 اوردند رو بزاره ..؟؟ برق 93 منظورم هستش

خیلی خیلی منون میشم.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا