گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

alk1370

کاربر بیش فعال
من که دیگه با کنکور خداحافظی کردم

اگه واقعا ته دلت تحصیلات رو دوست داری تا آخرین مقطع حتما پیشنهاد میکنم یه بار دیگه افکارت رو مرور کن چون مطمئن باش چند سال دیگه افسوسشو میخوری که چرا نخوندی ارشد رو دیگه اون وقت درگیر زندگی و بچه و این چیزا میشی که نمیگم سخته ولی دیگه مثل دوران تجردی اختیاردار نیستی!!! .ولی اگه فکر می کنی که ارشد نخونی کار کنی و کسب تجربه و تصمیمت قاطعه پس برو دنبال یافتن کار و تجربه ولی من به شخصه اگه هزار سال هم پشت کنکور باشم دست از کنکور دادن برنمیدارم!!! دیدی هر سال که نتایج اعلام میشه چند تا از پیرمردها میرن دانشگاه!! همین سال قبل یه پیرمردی بود نمیدونم رشته چی فکر کنم دکتری قبول شده بود!میگن ماه عسل نشونش دادن!

اگه واقعا ته دلت تحصیلات رو دوست داری تا آخرین مقطعش!!

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه واقعا ته دلت تحصیلات رو دوست داری تا آخرین مقطع حتما پیشنهاد میکنم یه بار دیگه افکارت رو مرور کن چون مطمئن باش چند سال دیگه افسوسشو میخوری که چرا نخوندی ارشد رو دیگه اون وقت درگیر زندگی و بچه و این چیزا میشی که نمیگم سخته ولی دیگه مثل دوران تجردی اختیاردار نیستی!!! .ولی اگه فکر می کنی که ارشد نخونی کار کنی و کسب تجربه و تصمیمت قاطعه پس برو دنبال یافتن کار و تجربه ولی من به شخصه اگه هزار سال هم پشت کنکور باشم دست از کنکور دادن برنمیدارم!!! دیدی هر سال که نتایج اعلام میشه چند تا از پیرمردها میرن دانشگاه!! همین سال قبل یه پیرمردی بود نمیدونم رشته چی فکر کنم دکتری قبول شده بود!میگن ماه عسل نشونش دادن!

اگه واقعا ته دلت تحصیلات رو دوست داری تا آخرین مقطعش!!

علی آقا خود منم دوس دارم بهترین دانشگاه قبول بشم...اما حرف مردم رو چیکار کنم؟؟طعنه و کنایه این و اون چی؟؟

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

من مدرسان و پارسه رو خوندم
وقتم محدود بود زیاد روش وقت صرف نکردم
یعنی یه روز فوقش دو روز یه مبحث رو بخونم تستاشو نگاه کنم دستم میاد چطور حل میشه
اما مشتقات جزئی رو اصلا تو کلم نمیرفت!
شما هم از شیدفر خوندی؟
نه من از کتاب ریاضی مومن زاده و حل بدون دخالت دست مدرسان و جزوه ریاضی مهندسی دانشگاهم .
سوالات چن سال گذشته خیلی راحت جواب میدادم . ولی سوالا امسالی معنی صورته سوالم نمیفهمیدم .

imannasa2000

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=3]سازمان سنجش كشور : به اطلاع كليه داوطلبان شركت كننده در آزمون كارشناسي ارشد سال 1394 مي رساند كه سوالات هر يك از كد رشته هاي امتحاني آزمون مذكور از ساعت 18 روز يكشنبه 19 بهمن بر روي سايت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.[/h] [h=3]به نقل از روابط عمومي سازمان سنجش كشور به اطلاع كليه داوطلبان شركت كننده در آزمون كارشناسي ارشد سال 1394 مي رساند كه سوالات هر يك از كد رشته هاي امتحاني آزمون مذكور از ساعت 18 روز يكشنبه 19 بهمن بر روي سايت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. ضمناً كليد اوليه سوالات آزمون نيز از روز يكشنبه 26 بهمن بر روي سايت قرار مي گيرد و داوطلبان مي توانند هرگونه مطلبي در خصوص سوالات و كليد آزمون دارند، از روز دوشنبه 27 بهمن لغايت دوشنبه 4 اسفند از طريق «سيستم پاسخگويي الكترونيكي» به سازمان ارسال نمايند. [/h]

power4ever

عضو جدید
ولی حیف شد بچه ها..چی فکر میکردم چی شد

سعید جون به نظر شخصی من اینه ما سبک مطالعمون مشکل داره فکرمون منسجم نیست
و گرنه طراح توی هر درسی از همون فرمول اصلی فصل سوال میده ولی کتابای کنکور توی هر فصل 10 ، 20 تا فرمول در میاره
نمونش کل مشتقات جزئی برگرفته از معادله اشتروم لیوویله یا مغناطیس همینطور بعد منی که عادت کردم حتما یه نمونه از سوال رو قبل کنکور
دیده باشم وقتی سوال کنکور به چشمم آشنا نیاد هنگ میکنم

keyhan386

عضو جدید
نه من از کتاب ریاضی مومن زاده و حل بدون دخالت دست مدرسان و جزوه ریاضی مهندسی دانشگاهم .
سوالات چن سال گذشته خیلی راحت جواب میدادم . ولی سوالا امسالی معنی صورته سوالم نمیفهمیدم .
بله درسته . دلم برای کتاب مدرسان ( حل بدون دخالت ) میسوزه

alk1370

کاربر بیش فعال
علی آقا خود منم دوس دارم بهترین دانشگاه قبول بشم...اما حرف مردم رو چیکار کنم؟؟طعنه و کنایه این و اون چی؟؟

حرف مردم رو بریز دور.باور کن هیچ جای دنیا مثل خونه ما رفت و آمد نمیشه!!! من که حرف مردم دو قرون هم واسم نمی ارزه چون این جماعت خوب باشی یه چیزی برات در میارن بد بای یه چی دگه.بزار از خودم مثال بزنم!
من تو فامیل اگه لباس ساده بپوشم میگن بی ریخت و گداست!!! اگه مد بپوشم میگن وا پناه برخدا پسر حاج آقای ... رو میبینی قاطی لات و لوت ها شده! اگه موهام بلند باشه میگن اهل ...! اگه کوتاه باشه میگن بچه مثبته! اگه لباس مارک بپوشم میگن معلوم نیست با کی قرار داره!!! اگه لباس ساده بپوشم میگن اه اه از این بچه های ....! خوب خودت قضاوت کن جدی میگم اینها رو شوخی نیست همه اینها رو تجربه کردم ولی الان هر جوری دوست دارم میپوشم چون دیدم هر چی باشم این جماعت دست از حرف و حدیث بر نمیدارند!! حالا خودت ربطش بده به کنکور!!! ولی اون آخر که نتیجه خوب شد مشتی میشه تو دهن هر کی پشت سر آدم حرف بزنه!!

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف مردم رو بریز دور.باور کن هیچ جای دنیا مثل خونه ما رفت و آمد نمیشه!!! من که حرف مردم دو قرون هم واسم نمی ارزه چون این جماعت خوب باشی یه چیزی برات در میارن بد بای یه چی دگه.بزار از خودم مثال بزنم!
من تو فامیل اگه لباس ساده بپوشم میگن بی ریخت و گداست!!! اگه مد بپوشم میگن وا پناه برخدا پسر حاج آقای ... رو میبینی قاطی لات و لوت ها شده! اگه موهام بلند باشه میگن اهل ...! اگه کوتاه باشه میگن بچه مثبته! اگه لباس مارک بپوشم میگن معلوم نیست با کی قرار داره!!! اگه لباس ساده بپوشم میگن اه اه از این بچه های ....! خوب خودت قضاوت کن جدی میگم اینها رو شوخی نیست همه اینها رو تجربه کردم ولی الان هر جوری دوست دارم میپوشم چون دیدم هر چی باشم این جماعت دست از حرف و حدیث بر نمیدارند!! حالا خودت ربطش بده به کنکور!!! ولی اون آخر که نتیجه خوب شد مشتی میشه تو دهن هر کی پشت سر آدم حرف بزنه!!

شاید اگه یه شغل داشته باشم...به کنکور باز فکر کنم

alk1370

کاربر بیش فعال
این متنو حتما تا آخر بخونید.باور اینها ایمان قوی میخواد که انشالله همه داریم ولی باور کنید وقتی باور کنید اینها رو!!! دیگه یه لحظه هم نگران نه کنکور نگران هیچی نمیشید.
بسم رب المهدي (عج)
با اين خدا زندگي کن
ايمان بيار بهش
قبولش کن
باورش کن
بهش تکيه کن
ايشون اخلاقش اينجوريه
ميبره تا مرز نا اميدي
با خدايي که مي بره تا مرز نااميدي زندگي کن
با خداي گهواره موسي رود نيل
با خداي يوسفِ ته چاه
با خداي ابراهيم تو دل ِآتش
با خداي اسماعيل تنهاي تو مکان لم يزرع
با خداي هابيل مقتول و قابيل مسلط
روايتش هست که آقا تو اوج نااميدي فرج هست" امام رضا(ع): فَعَلَيکُمْ بِالصَّبْرِ فَإِنَّهُ إِنَّمَا يجِي‏ءُ الْفَرَجُ‏ عَلَى الْيأْس»(کمال الدين/2/645) صبر پيشه کنيد، به درستي که فرج و گشايش تنها به وقت ياس و نااميدي پديد آيد."
اينا رو دارم به اونايي که دارن واسه کنکور 95 مي خونن ميگم که مثل من نشن يه لحظه 94يا چشاشونو ببندن حرفا خصوصيه آقايون شما ، خيلي الان اوضاع‌تان خوب است!(فوتبال، سريال، بازي... تفريحات زياديش، نه اندازه هاااااااااون که جز لاينفکه هه هه) مي‌بينم که چهره‌هانون الان گُل انداخته، ماشاءالله! پس احتمالاً به اين سادگي‌ها قبول نميشي! هر موقع زمين و آسمان را چنگ زدي و گفتي: «من امسال سنگم از آسمون بياد بايد تمام تلاشم رو بکنم!شرح ما وقع که بايد چه جوري درس خوند رو يکي از اساتيد مي گفت تو تالار انديشه هم جزوات رو با خودش ميبرده ديگه بالاتر از اين!» اون‌وقت قبول ميشي. الان که از سرِ سيري مي‌گي: «نه اوضاع که خوبه، ان‌شاءالله قبولم ميشيم، اين برنامه هه هم ببينيم!» اين‌طوري قبولي ميسر نميشه. آهان يادم رفت بگم بچه اعتماد به نفستم تو اين مدت تا کنکور تقويت کن که سر جلسه بعد اين همه زحمت نگي يعني قبول ميشـــــــــــــم؟! نبينم سر جلسه با خلاصه هات رفتي اونجا هاااااا اعتماد به نفس تزريقي نيست بايد تو اين مدتي که داري براي کنکور آماده ميشي تو خودت تقويتش کني اينکه وقتي تستاي سالهاي گذشته رو مي زني به خودت بگي من 70 درصد مطالب رو کاملا مسلطم اگه براي من سخته براي ديگرانم سخته اصلا سوال اشتباهه جواب تو گزينه ها نيست حذف ميشه با قلبي آرام روحي مطمئن بري سوال بعدي... اينا براي تقويت روحيه است بزرگ ميشي مي فهمي چي ميگم ولي سعي کن تو آزمونا بزرگ شي نه سر کنکور تازه مديريت ياد بگيري
خب حالا 94يا چشا رو باز کنن نمي دونم چقدر از بحث امتحان الهي مي دونيد ولي حتما شنيديد که انسان جز براي امتحان خلق نشده حالا اينکه هدف از امتحان چيه و اينا اين فضا جاش نيست ولي خب چيزي که تو امتحان مهمه صبره براي همين اگه مي خوايد يکم دلتون آروم بگيره پيشنهاد مي کنم حتما اين فيلم پشت پرده رو از اينجا ببينيد

ولي خودمون عجب تحريفي کردم در حد بنز ولي خب خواستم متناسب بشه با فضاي کنکور براي علاقمندان به ديدن سند اصلي مطالب شما رو ارجاع ميدم به لينک
موفقيت يکايک شما عزيزان رو آرزو مي کنم موفق باشيد.

jeneral_dj

عضو جدید
پس پیاده شو باهم بریم :D منم اگر فردوسی رو بیارم میرم . وگرنه از خدمتم نصفش مونده تموم میکنم بعد دوباره روز از نو روزی ازنو

مگه حدود رتبت چی میشه؟؟؟؟
من که امروز حالم خوب شد یکم !! درصد مدارم رفت بالا یکمی !!! الان اینطوری شده: ریاضی 41.6 مدار 30.6 ، سیگنال 63.8 ، الک مطمن نیستم ولی فک کنم بین 20 تا 30 متغیره !!! یه نظرم دیگه فردوسی بیارم دیگه !!!

Devilinator

عضو جدید
پس پیاده شو باهم بریم :D منم اگر فردوسی رو بیارم میرم . وگرنه از خدمتم نصفش مونده تموم میکنم بعد دوباره روز از نو روزی ازنو

سلام دوست من . میشه درصدای احتمالیتون رو بگین؟
یکی از دوستام بهم گفت احتمالا فردوسیو بیارم , میخوام با مال خودم مقایسه کنم

سلام علیکم!!!
بچه هایی که میخواین استارت ارشد ٩۵ رو بزنین من اعلام امدگی میکنم.ممنون میشم تو جمعتون منم راه بدین.و کمکم کنین.
فقط چون هنوز مشخص نیست کنکور مکانیک میخوام بدم یا برق!!،ترجیحا از دروس مشترک شروع میکنم.

alk1370

کاربر بیش فعال
سلام علیکم!!!
بچه هایی که میخواین استارت ارشد ٩۵ رو بزنین من اعلام امدگی میکنم.ممنون میشم تو جمعتون منم راه بدین.و کمکم کنین.
فقط چون هنوز مشخص نیست کنکور مکانیک میخوام بدم یا برق!!،ترجیحا از دروس مشترک شروع میکنم.

درود!

ما هستیم!

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

سلام دوستان.. این اواخر نتونستم ب خاطر خیلی از مشکلات روحی ک داشتم خوب درس بخونم و به جمع بندی و مرور برسم..میشه گفت خوب خونده بودم اما ماه اخر همچی قاطی شد و ب شدت ناامید و بیخیال شده بودم.. میشه گفت روزیم ک رفتم سرجلسه با ناامیدی رفتم و ب کنکور ب دید سال اول و ازمایشی نگاه کردم.. اما با این حال ۴ تا مدار زدم ۳ تا ریاضی ۴ تا سیگنال و ۶ تا الک..هنوز نمیدونم چکار کردم اما با پاسخ تشریحی ک استاد تقدسی گذاشته بودن گویا سه تا سیگنال درست ج دادم و یدونه اشتباه داشتم ک فقط بخاطر یه منفی بود..از صحبتهای بچه ها هم فهمیدم دوتا مدار درست ج دادم و دوتا دیگشو نمیدونم.. الک هم تا اینجا انگار فقط یه دونه غلط داشتم و ۵ تاشو درست زدم انگار.. ریاضی هم ک افتضاح بود و هنوز نمیدونم درست ج دادم یا غلط.. زبان هم ۵ تا ریدینگ تونستم ج بدم... راستش امسال با توجه ب اینکه اکثر دوستان ک امادگی خیلی بالایی هم داشتن ناراضی بودن از سبک سوالات مخصوصا مدار و ریاضی و با وجود اینکه نه کلاس رفتم و نه کنکور ازمایشی رفتم و تنها خودم خوندم از عملکردم راضیم و الان دارم حسرت اون ماه اخر رو میخورم ک چرا مرور و جمع بندی مناسبی نداشتم چون واقعا سوالات سیگنال اسون بودن تقریبا و حیف ک نکات از ذهنم پریده بود.. با این حال هنوز هم چیزی مشخص نیست و تا انتشار پاسخ قطعی سوالات و روز اعلام نتایج نمیشه با حدسو گمان چیزی گفت..امیدوارم همه دوستانی ک امسال اینجا باهاشون اشنا شدم ب اون چیزی ک هدفشون بوده برسن و راضی باشن.. منم امسال اگه بتونم ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ هم بیارم ب هدفم رسیدم اگرم نشد هیچ ناراحتی ندارم و عزمم رو جمع میکنم برا سال اینده و با تجاربی ک امسال برا دفه اول کنکور ارشد دست اوردم این بار خیلی از اشتباهاتی رو ک داشتم انجام نمیدم و خیلی مسایل دیگه ک مجال گفتن نیست.. یا حق.

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

tutia.p

عضو جدید
من که امروز حالم خوب شد یکم !! درصد مدارم رفت بالا یکمی !!! الان اینطوری شده: ریاضی 41.6 مدار 30.6 ، سیگنال 63.8 ، الک مطمن نیستم ولی فک کنم بین 20 تا 30 متغیره !!! یه نظرم دیگه فردوسی بیارم دیگه !!!

کیه که فردوسی بیاره و نره!!! شریف و تهران مال غیرنرمالان :-D

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

سلام علیکم!!!
سلام.. الان ک خیلی زوده دوست عزیز.بهتره تا تابستون صبر کنی بعدشم یه تجربه از من سعی کن تو تابستون فقط رو دوتا درس مدار و ریاضی تمرکز کنی اگه تصمیمت اینه ک برا برق بخونی..

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

tutia.p

عضو جدید
بچه ها یه چیزی میخوام بگم نمیدونم نظر شما چی باشه ولی بنظرم اصلا کار قشنگی نیس که رتبتون تو رنج قبولی روزانه باشه یا حتی شبانه که بتونین هزینشو بدین اما چون الزاما شریف و تهران نیس خیلی راحت بگین سال بعد!!! واقعا ارزششو داره؟! قبولی تو کنکور برق سراسری حالا هرجا باشه یه موفقیته از کجا معلوم شاید سال بعد خدایی نکرده یه اتفاقی افتاد یا چه میدونم یه مشکلی پیش اومد و نتونین کنکورو خوب بدین . این که تهران و شریف قبول شیم به نظر من همه میتونن حالا یکی با یه سال خوندن یکی چندسال! چون ممکنه یکی پایش قوی باشه و از همون ترم اول کارشناسیش سرش تو کتاب بوده باشه یکی نه ! کار سختی نیستا ولی اصلا قشنگ نیس این هدف زندگیتون باشه که چی اخه ؟! مهم اینه که فرصتا رو تو مشت بگیرین و پله های بعدی رو هدف دار تر قدم بردارین و قانع باشین. الان همون بچه های شریف رو ببینید بنده خداها خیلیاشون اصلا تیک گرفتن و زندگی نرمالی ندارن خیلی مشکلات به خاطر همین رقابتا و رفتن به شریف براشون پیش اومده و اخر سرم که فارغ التحصیل شدن تو جامعه بهایی بهشون نمیدن یه سریام که بیچاره ها کلا از از ایران میرن به امید اینکه شاید اونور تحویلشون بگیرن و موقعیتای خوبی نصیبشون شه که اونم کلی سختی داره بعضیاشونم که درسشون تموم میشه برمیگردن و پشیمونن نه اونجا تونستن کاری از پیش ببرن نه اینجا . پس بهتره بیشتر فکر کرد یهو میبینی پیر شدی عمرت تموم شد و میگی ای کاش چنددقیقه فکر میکردم ....

farid rohi

اخراجی موقت
چطور؟ کتابش خوب نبود؟

نه منظورش این نبود که کتاب خوبی نبوده تست 38و 39 با روش بدون دخالت دست راحت میشد حل کرد. در ضمن از کتاب اصلی ریاضی مهندسی هم سوال اومده بود که برای دوستان میزارم قابل توجه دوستانی که سنگ ریاضی مهندسی دیگران رو به سینه میزنن و خیلی دل سوز هستن .

پیوست ها

• 41.jpg
    41.jpg
    16.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

keyhan386

عضو جدید
سلام دوست عزیز
نه بابا شماوضعت خیلی خوبه ایشاا ... که قبولی
من فقط سیگنال و مدار مطمئن هستم مدار 33.33 درصد سیگنال 61.11 درصد

zavareh89

عضو جدید
جالبه هنو کسی جرئت نکرده حتی یه کلید برای درس کنترل بده که مبادا کسی سوء استفاده نکنه از کلید........ ( که مبادا با کلید سنجش یکی نباشه )
بعدم میگن کنترل سخت نبوده خیلی

keyhan386

عضو جدید
نه منظورش این نبود که کتاب خوبی نبوده تست 38و 39 با روش بدون دخالت دست راحت میشد حل کرد. در ضمن از کتاب اصلی ریاضی مهندسی هم سوال اومده بود که برای دوستان میزارم قابل توجه دوستانی که سنگ ریاضی مهندسی دیگران رو به سینه میزنن و خیلی دل سوز هستن .
سلام دوست عزیز
شما از کجا منظور منو متوجه شدید . من درباره تست های ریاضی مهندسی امسال اینو میتونم بگم که صرف یادگیری روش های تستی در حل این تست ها مثل سال های گذشته کافی نبود باید مفهوم درس رو به صورت تشریحی یاد میگرفتید . مثلا همین سه تست که از مبحث مشتقات جزیی اومده بود به کمک روش های تستی حل نمیشد . برای حل تست معادله حرارت مربوط به کنکور امسال طبق نکات کتاب مدرسان که روش تستی این نوع تست ها رو اینجوری بیان کرده : چون معادله حرارت است فرم کل جواب به صورت نمایی + سنوسی است . خب دانشجو سرجلسه این نکته یادش میاد و سریع دو گزینه ای که نمایی بوده رو انتخاب میکنه قافل از این که فرم کلی جواب بخاطر t در صورت معادله از حالت نمایی خارج میشه خب این نکته کارایشو از دست میده شما اینطور فکر نمیکنید . ثانیا اگر خود دانشجو متوجه این موضوع بشه باز در ادامه حل با مشکل بر میخوره جایی که قراره مقذار ویژه رو با کمک شرایط مرزی تعیین کنه کتاب مدرسان به این صورت بیان کرده : اگر شرایط مرزی روی خوده تابع بود (u(pi,t) , u(0,t مقدار ویژه به صورت n*pi/l خواهد بود یعنی همه هار مونیک ها رو خواهد داشت تا این جا درست است اما باید به شرط اولیه و گسترشی فردی که توی این تست باید بدیم دقت نکنیم در این صورت جواب به جای همه هارمونیک ها هارمونیک فرد رو داره و ... به نظر شما این روش تستی میتونه کمکی به دانشجو بکنه و دانشجو صرف یادگیری روش های تستی میتونس این تست ها رو به راحتی بزنه ؟؟؟ بله کتاب مدرسان ( منظورم کتاب قدیمی نه تستی ) صرفا روش های تستی رو بیان نکرده ولی ما دانشجوها نمیدونم چه مریضی داریم که عاشق روش های تستی هستیم . و این کتاب ها این روش های تستی رو از کنکور های گذشته بیرون میکشند و به خوردمون میدند مطمئن باشید نکاتی که در بالا برای حل تست گفتم سال بعد توی کلاس های کنکور و کتاب های ریاضی مهندسی چاپ جدید به صورت نکته تستی بیان خواهد شد و شاید تا یکی یا دو سال به کار دانشجو بیاد ولی یک زمانی میرسه که مثل کنکور امثال ارزش خودشون رو از دست میدند . در مورد این که یک سوال از کتاب مدرسان اومده خب حل آقای معتقدی که توی سایتشون گذاشتند رو ببینید ایشون مدعی هستند بیشتر سوالات را توی کنکور های آزمایشی بینش و کلاسشون و حتی یک سوال رو توی کتابشون آدرس دادن آوردند در مقایسه با کتاب مدرسان پس میشه گفت برای دانشجو مفید تر خواهد بود و....

jeneral_dj

عضو جدید
سلام دوست عزیز
شما از کجا منظور منو متوجه شدید . من درباره تست های ریاضی مهندسی امسال اینو میتونم بگم که صرف یادگیری روش های تستی در حل این تست ها مثل سال های گذشته کافی نبود باید مفهوم درس رو به صورت تشریحی یاد میگرفتید . مثلا همین سه تست که از مبحث مشتقات جزیی اومده بود به کمک روش های تستی حل نمیشد . برای حل تست معادله حرارت مربوط به کنکور امسال طبق نکات کتاب مدرسان که روش تستی این نوع تست ها رو اینجوری بیان کرده : چون معادله حرارت است فرم کل جواب به صورت نمایی + سنوسی است . خب دانشجو سرجلسه این نکته یادش میاد و سریع دو گزینه ای که نمایی بوده رو انتخاب میکنه قافل از این که فرم کلی جواب بخاطر t در صورت معادله از حالت نمایی خارج میشه خب این نکته کارایشو از دست میده شما اینطور فکر نمیکنید . ثانیا اگر خود دانشجو متوجه این موضوع بشه باز در ادامه حل با مشکل بر میخوره جایی که قراره مقذار ویژه رو با کمک شرایط مرزی تعیین کنه کتاب مدرسان به این صورت بیان کرده : اگر شرایط مرزی روی خوده تابع بود (u(pi,t) , u(0,t مقدار ویژه به صورت n*pi/l خواهد بود یعنی همه هار مونیک ها رو خواهد داشت تا این جا درست است اما باید به شرط اولیه و گسترشی فردی که توی این تست باید بدیم دقت نکنیم در این صورت جواب به جای همه هارمونیک ها هارمونیک فرد رو داره و ... به نظر شما این روش تستی میتونه کمکی به دانشجو بکنه و دانشجو صرف یادگیری روش های تستی میتونس این تست ها رو به راحتی بزنه ؟؟؟ بله کتاب مدرسان ( منظورم کتاب قدیمی نه تستی ) صرفا روش های تستی رو بیان نکرده ولی ما دانشجوها نمیدونم چه مریضی داریم که عاشق روش های تستی هستیم . و این کتاب ها این روش های تستی رو از کنکور های گذشته بیرون میکشند و به خوردمون میدند مطمئن باشید نکاتی که در بالا برای حل تست گفتم سال بعد توی کلاس های کنکور و کتاب های ریاضی مهندسی چاپ جدید به صورت نکته تستی بیان خواهد شد و شاید تا یکی یا دو سال به کار دانشجو بیاد ولی یک زمانی میرسه که مثل کنکور امثال ارزش خودشون رو از دست میدند . در مورد این که یک سوال از کتاب مدرسان اومده خب حل آقای معتقدی که توی سایتشون گذاشتند رو ببینید ایشون مدعی هستند بیشتر سوالات را توی کنکور های آزمایشی بینش و کلاسشون و حتی یک سوال رو توی کتابشون آدرس دادن آوردند در مقایسه با کتاب مدرسان پس میشه گفت برای دانشجو مفید تر خواهد بود و....

راجع به سوالای ریاضی امسال اگه من بخوام نظر بدم اینه که معادلاتش واقعا راحت بود !!! من که نقطه ضعفم معادلات بود دوتا زدم ( یکی دیگه هم رو خریت خودم نزدم واسه شک ) ، سوالای ریاضی تو بخش معادلات با مشتقات جزیی کلا عوض شده بودن نسبت به کنکورهای برق !!! من خاطرم نیست تو کنکور برقی معادله با ضرایب متغیر دیده باشم یا معادله غیر همگن دیده باشم !!! از نگاشت هم که من خیلی روش وقت گذاشتم اصلا سوال ندادن !!! این یعنی اینکه دیگه زمانی که کنکور قابل پیش بینی بود گذشته !!!!
من نصیر آزمون میدادم تو تمام آزمونها هم از مهندس کریمی شاکی بودم و میگفتم این چه مدل سوال دادنه ، اینا که تو کنکور برق نمیاد !!! ولی بدون اغراق میگم تمام سوالای ریاضی مشابهش تو آزمونهای نصیر اومده بود و من هیچ کدومش رو بررسی نکرده بودم !!! سر جلسه فک میکردم ریاضی رو دارم تو نصیر آزمون میدم !!!! بخصوص تو بخش معادلات با مشتقات جزیی خیلی تشابه زیادی داشت سوالات با آزمونا ولی خب افسوس من اصلا سمتشون نرفتم !! چقدرم از آزمونها شاکی بودم همیشه !!!

jeneral_dj

عضو جدید
جالبه هنو کسی جرئت نکرده حتی یه کلید برای درس کنترل بده که مبادا کسی سوء استفاده نکنه از کلید........ ( که مبادا با کلید سنجش یکی نباشه )
بعدم میگن کنترل سخت نبوده خیلی
آخ گفتی !!! چقد مسخره شده این کار به اصطلاح استادا!!!! هنوزم یادم نرفته کنکور 92 کلید داده بودن از دانشجوها پایین تر زده بودن !!! حالا بگذریم !! اینا صبر کردن کلید سنجش بیاد بعدش اگه سوالی رو بلد نبودن ، از روی کلید براش یه جوابی بسازن !!!! خیلی خنده داره ، بعدش تو همایش هاشون با آب و تاب مبگن دکتر ..... نامبر وان کنترل !!!!!
بچه ها حالا یکم سر حال بیام میام اینجا یه پست مفصل میزارم راجع به کلیه دروس ارشد !!! بهتون میگم اشتباهام چی بوده و باید چیکار کنید واسه سال 95 !!

nasrin1990

عضو جدید
ارشد

ارشد

بچه ها کسی میدونه بازارکار ارشد مخابرات میدان بهتره یا سیستم؟

zavareh89

عضو جدید
راجع به سوالای ریاضی امسال اگه من بخوام نظر بدم اینه که معادلاتش واقعا راحت بود !!! من که نقطه ضعفم معادلات بود دوتا زدم ( یکی دیگه هم رو خریت خودم نزدم واسه شک ) ، سوالای ریاضی تو بخش معادلات با مشتقات جزیی کلا عوض شده بودن نسبت به کنکورهای برق !!! من خاطرم نیست تو کنکور برقی معادله با ضرایب متغیر دیده باشم یا معادله غیر همگن دیده باشم !!! از نگاشت هم که من خیلی روش وقت گذاشتم اصلا سوال ندادن !!! این یعنی اینکه دیگه زمانی که کنکور قابل پیش بینی بود گذشته !!!!
من نصیر آزمون میدادم تو تمام آزمونها هم از مهندس کریمی شاکی بودم و میگفتم این چه مدل سوال دادنه ، اینا که تو کنکور برق نمیاد !!! ولی بدون اغراق میگم تمام سوالای ریاضی مشابهش تو آزمونهای نصیر اومده بود و من هیچ کدومش رو بررسی نکرده بودم !!! سر جلسه فک میکردم ریاضی رو دارم تو نصیر آزمون میدم !!!! بخصوص تو بخش معادلات با مشتقات جزیی خیلی تشابه زیادی داشت سوالات با آزمونا ولی خب افسوس من اصلا سمتشون نرفتم !! چقدرم از آزمونها شاکی بودم همیشه !!!
دقیقن منم همچین حسی داشتم میگفتم کنکور واقعی ریاضیشو هیچوقت اینقد سخت نمیدن ولی دادن :D

keyhan386

عضو جدید
بچه ها کسی میدونه بازارکار ارشد مخابرات میدان بهتره یا سیستم؟
سلام دوست عزیز
یک سری به این جا بزنید شاید یک چیزهایی متوجه بشید . دوصفحه بیشتر نیست ولی بخونیدش .

میشه گفت مخابرات ریاضی ترین رشته برق است ریاضیات سنگینی داره .در گرایش سیستم ریاضیات مربوط به احتمال ( مشابه درس آمار و احتمالات ) و ریاضیات مربوط به تجزیه وتحلیل سیگنال ها کمی فراتر از بحث رو میطلبه در گرایش میدان مباحث ریاضی مهندسی پیشرفته ( نگاشت و ... ) و مغناطیس رو شامل میشه و...

آخرین ویرایش توسط مدیر:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا