گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
سلام دوستان.. از درس ریاضی اگ بخوام فصلی یا مباحثی رو حذف کنم و در عوض تو باقی مباحث ب تسلط خوبی برسم پیشنهادتون چیه? من الان فصل فوریه رو خوندم و مشکل چندانی نداشتم ب اون صورت اما کتاب مومن زاده بخش پنجم رو سخت و زمان بر توصیف کرده و در واقع نمیخوام وقتمو رو همچین فصولی بزارم چون پایم تو ریاضی ضعیفه ومیدونم ک فقط وقتمو تلف میکنم.. ب نظرتون در کنار فصل فوریه فصل مشتقات جزیی و معادلات موج گرما لاپلاس کافی میتونه باشه? در ضمن دنبال درصد زیادی نیستم و ۲۰ تا۲۵ درصد هم ک باشه برام کافیه..

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

ehsan0641

کاربر بیش فعال
سلام دوستان.. از درس ریاضی اگ بخوام فصلی یا مباحثی رو حذف کنم و در عوض تو باقی مباحث ب تسلط خوبی برسم پیشنهادتون چیه? من الان فصل فوریه رو خوندم و مشکل چندانی نداشتم ب اون صورت اما کتاب مومن زاده بخش پنجم رو سخت و زمان بر توصیف کرده و در واقع نمیخوام وقتمو رو همچین فصولی بزارم چون پایم تو ریاضی ضعیفه ومیدونم ک فقط وقتمو تلف میکنم.. ب نظرتون در کنار فصل فوریه فصل مشتقات جزیی و معادلات موج گرما لاپلاس کافی میتونه باشه? در ضمن دنبال درصد زیادی نیستم و ۲۰ تا۲۵ درصد هم ک باشه برام کافیه..

سلام شما اگه فوریه و معادلات با مشتقات جزئی رو کارکردی 85 درصد ریاضی مهندسی رو کار کردی، توابع مختلط و حساب مانده ها یکی از بخشهای فوق العاده ساده هستن که معمولا یکی دوتا سوال ساده به خودشون اختصاص میدن،من اگه جای شما بودم امتیاز این بخش روازدست نمیدادم، باز میل خودتونه

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

سلام شما اگه فوریه و معادلات با مشتقات جزئی رو کارکردی 85 درصد ریاضی مهندسی رو کار کردی، توابع مختلط و حساب مانده ها یکی از بخشهای فوق العاده ساده هستن که معمولا یکی دوتا سوال ساده به خودشون اختصاص میدن،من اگه جای شما بودم امتیاز این بخش روازدست نمیدادم، باز میل خودتونه
ممنون از راهنماییت احسان جان..

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
گاهی باید نشنید...
چند قورباغه از جنگلی عبور می کردند که ناگهان دو تا از آنها به داخل گودال عمیقی افتادند.

بقیه قورباغه ها در کنار گودال جمع شدند و وقتی دیدند که گودال چقدر عمیق است به دوقورباغه دیگر گفتند: که دیگر چاره ای نیست شما به زودی خواهید مرد.

دوقورباغه این حرفها را نشنیده گرفتند و با تمام توانشان کوشیدند که از گودال بیرون بپرند. اماقورباغه های دیگر مدام می گفتند: که دست از تلاش بردارند چون نمی توانند از گودال خارج شوند و خیلی زود خواهند مرد.

بالاخره یکی از دو قورباغه تسلیم گفته های دیگرقورباغه ها شد و دست از تلاش برداشت. سر انجام به داخل گودال پرت شد و مرد. اماقورباغه دیگر با تمام توان برای بیرون آمدن از گودال تلاش می کرد. هر چه بقیه قورباغه ها فریاد میزدند که تلاش بیشتر فایده ای ندارد او مصمم تر می شد تا اینکه بالاخره از گودال خارج شد. وقتی بیرون آمد. بقیه قورباغه ها از او پرسیدند: مگر تو حرفهای ما را نمی شنیدی؟

معلوم شد که قورباغه ناشنواست. در واقع او در تمام مدت فکر می کرد که دیگران او را تشویق می کنند.

***پایداری و تلاش کلید هر بند بسته ای است***

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sanup2006

عضو جدید
من خودم کتابخونه مسجد سجاد میرم ... آمار والا کتابخونه گوهرشاد حرم بچه ها خیلی میرن و کتابخونه پارک ..
اتفاقا منم چند باری رفتم سجاد ولی کسی روندیدم برق بخونه :D
سلام...
من بعضی وقتا میرم کتابخونه ی مرکزیه حرم... خیلی از بچه ها میان اونجا... جایه خوبیه...:smile:
حرم که عالیه ولی خیلی دوره از ما و به شدت وقت گیره.خوش بحالتون که میتونید برید اونجا ;)

mahboobeh

عضو جدید
اتفاقا منم چند باری رفتم سجاد ولی کسی روندیدم برق بخونه :D

حرم که عالیه ولی خیلی دوره از ما و به شدت وقت گیره.خوش بحالتون که میتونید برید اونجا ;)

مرسیی... اگه براتون دوره که هیچی... وگرنه من خیلیا رو میدیدم که از راههای دورم میومدن... هر جا که براتون راحتتره برین... زیاد درگیره جا نشین...موفق باشین... ;);)
راستی یه کتابخونه هم تو خیابونه رضاست.... اونم ماله استان قدسه... شنیدم جای خوبیه... اگه میتونین اونجا برین...

کتابخونه پارک ملت چجوریاست ؟؟؟

دروغ چرا... من تا حالا نرفتم شادی جون....:redface:

sanup2006

عضو جدید
مرسیی... اگه براتون دوره که هیچی... وگرنه من خیلیا رو میدیدم که از راههای دورم میومدن... هر جا که براتون راحتتره برین... زیاد درگیره جا نشین...موفق باشین... ;);)
راستی یه کتابخونه هم تو خیابونه رضاست.... اونم ماله استان قدسه... شنیدم جای خوبیه... اگه میتونین اونجا برین...

دروغ چرا... من تا حالا نرفتم شادی جون....:redface:
جا رو واسه این گفتم ببینم برقی ها کجان برم اونجا گیر کوچیک کردم بچه ها کمک کنن.آخه بیشتر مشکلاتم کوچیک و پایه ای هستش :(

کتابخونه پارک ملت چجوریاست ؟؟؟

امکانات خوبی داره . هوا مناسب - سقف بلند نور مناسب و...
تنها باگی که داره زوج و فرد بودن m&f هست.

mahboobeh

عضو جدید
جا رو واسه این گفتم ببینم برقی ها کجان برم اونجا گیر کوچیک کردم بچه ها کمک کنن.آخه بیشتر مشکلاتم کوچیک و پایه ای هستش :(

امکانات خوبی داره . هوا مناسب - سقف بلند نور مناسب و...
تنها باگی که داره زوج و فرد بودن m&f هست.

آهان... خب هر جا برین فک کنم باشن.... کسی از دوستانه نزدیکتون نیست.. از اونا بپرسین...

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:)
من تو حفظ کردن لغات 504 مشکل دارم هرچی میخونم یادم میره:redface:
از لایتنر هم استفاده میکنم اما یادگرفتن کلمه خیلی سخته:(
به نظرتون راهی برای حفظ کردن راحتتر وجود داره!!!!!!:smile:

armineca7

عضو جدید
از رو خونی متن .کلمات رو یاد بگیر

malih9068

عضو جدید

تازگی ها این مشکل پیدا کردم
احساس پیری بهم دست داد:(

Send from my sony using Taptalk

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با جمله یاد بگیرید. صرف حفظ کردن لغت خیلی خسته کننندست. مثال هم برا هر لغت تو لانگ من هستش. هر بار که یادمیگرید برگردید و بقیه رو دوره کنید. خیلی دوره و تو جمله یادگرفتن مهمه.

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
با جمله یاد بگیرید. صرف حفظ کردن لغت خیلی خسته کننندست. مثال هم برا هر لغت تو لانگ من هستش. هر بار که یادمیگرید برگردید و بقیه رو دوره کنید. خیلی دوره و تو جمله یادگرفتن مهمه.
من 504 رو از جزوه ملاحسنی یاد میگیرم.مرجع بهتری سراغ دارید که مثال بیشتر داشته باشه ؟یا همین خوبه
ممنون;)

mahan_33

عضو جدید
سلام دوستان عزیز

با اجازتون چون این تاپیک همیشه فعاله همینجا مطرح میکنم سوالاتم رو

1- برای المپیاد دقیقا باید چیکار کرد ؟ منظورم اینه که چطور باید بزنیم که تو المپیاد بتونیم موفق باشیم؟ باید همه دروس رو بزنیم تو کنکور ؟ ایا زمان کم میاریم ؟ ایا کسانی که لیسانس غیرمرتبط دارن هم میتونن تو المپیاد رشته برق شرکت کنن و پذیرفته بشن ؟

2-دوم اینکه پرکاربردترین زبانهای برنامه نویسی و نرم افزاری که برقی ها استفاده میکنن چیا هست ؟

3- برای کنکور همه کتابها رو برم یجا مدرسان بخرم کافیه ؟

4- بهترین کتاب برای اینکه الکترونیک رو از پایه یاد بگیرم چیه ؟

ممنون میشم همه سوالتم رو در حد امکان جواب بدید .

mahan_33

عضو جدید

سلام منم این کتاب رو دارم . درسته خیلی فراره
شما حتما فلش کارت 504 رو هم بگیرید که همیشه همراهتون باشه .هر روز چند تاشو بردارید و هر جا میرید با خودتون ببرید . من فلش کارت تافل رو دارم خیلی عذر میخوام پیش اومده حتی با خودم دستشویی هم بردمش. استفاده از فلش کارت عالیه . چون همیشه همراهتونه و هرجا هستید یه نگاه میندازید .. من با فلش کارت دروس دانشگاه مخصوصا زبان هارو بیست میگیرم . میتونید خودتون هم مقوا بخرید و درست کنید .

Kaka_s

عضو جدید
سلام دوستان عزیز

با اجازتون چون این تاپیک همیشه فعاله همینجا مطرح میکنم سوالاتم رو

1- برای المپیاد دقیقا باید چیکار کرد ؟ منظورم اینه که چطور باید بزنیم که تو المپیاد بتونیم موفق باشیم؟ باید همه دروس رو بزنیم تو کنکور ؟ ایا زمان کم میاریم ؟ ایا کسانی که لیسانس غیرمرتبط دارن هم میتونن تو المپیاد رشته برق شرکت کنن و پذیرفته بشن ؟

2-دوم اینکه پرکاربردترین زبانهای برنامه نویسی و نرم افزاری که برقی ها استفاده میکنن چیا هست ؟

3- برای کنکور همه کتابها رو برم یجا مدرسان بخرم کافیه ؟

4- بهترین کتاب برای اینکه الکترونیک رو از پایه یاد بگیرم چیه ؟

ممنون میشم همه سوالتم رو در حد امکان جواب بدید .

1.اطلاعی ندارم.

2. پرکاربدترین نمیشه گفت اما خوب زبان C و هم خانواده هایش تو همه جا تقریبا تو برق از codevision تا MATLAB کاربرد دارن و برای برنامه ریزی میکرو پروسسورها بعضا از اسمبلی هم استفاده میشه.

3. هیچ موسسه ای همه کتابهاش برای کنکور ارشد مناسب نیست. و باید منابع رو ترکیبی بخرید. تو همین پست و پست های دیگه راجب منابع صحبت شده دوست عزیز.

4. تحلیل نظری الکترونیک مهندس اسلام پناه.

موفق باشید.;)

mahan_33

عضو جدید
1.اطلاعی ندارم.

2. پرکاربدترین نمیشه گفت اما خوب زبان C و هم خانواده هایش تو همه جا تقریبا تو برق از codevision تا MATLAB کاربرد دارن و برای برنامه ریزی میکرو پروسسورها بعضا از اسمبلی هم استفاده میشه.

3. هیچ موسسه ای همه کتابهاش برای کنکور ارشد مناسب نیست. و باید منابع رو ترکیبی بخرید. تو همین پست و پست های دیگه راجب منابع صحبت شده دوست عزیز.

4. تحلیل نظری الکترونیک مهندس اسلام پناه.

موفق باشید.;)

مرسی از جوابای خوبتون .

فقط از دوستان اگه کسی جواب سوال اول رو بلد بود ممنون میشم راهنماییم کنه .

alk1370

کاربر بیش فعال
به نظر شما مسائل دسور بهتره یا کتاب هدتنی خوندن؟

به نظر من اگه وقت اضافی دارین 300 سوال مدار کهن که تو تاپیک جزوات هم با پاسخ تشریحی دوستان گذاشتن بخونید انگار دارین کتاب دسور و هدتنی و چند تا کتاب معروف دیگه رو میخونید. به نظر من کتاب دسور زمانی خوب بود که جبه دار طراح سوالات بود ولی معمولا یکی دو سوال از کتاب هدتنی میاد!!!

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
دوستان خواهشا هر کی اطلاع داره سریعا ج بده..بخش مانده ها و نگاشت از ریاضی مهندسی رو کریمی بهتر توضیح داده یا مومن زاده? پایه =ضعیف
تو دانشگاه اصلا این دو بخش رو نخوندیم.
راهنمایی کنین لطفا من هر دو کتاب رو دارم .ممنون

armineca7

عضو جدید
سلام.من کریمی رو نمیدونم . ولی مومن زاده بخش مانده ها عالی گفته وکامل . اما نگاشت رو من زیاد حال نکردم باهاش
دوستان خواهشا هر کی اطلاع داره سریعا ج بده..بخش مانده ها و نگاشت از ریاضی مهندسی رو کریمی بهتر توضیح داده یا مومن زاده? پایه =ضعیف
تو دانشگاه اصلا این دو بخش رو نخوندیم.
راهنمایی کنین لطفا من هر دو کتاب رو دارم .ممنون

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

سلام.من کریمی رو نمیدونم . ولی مومن زاده بخش مانده ها عالی گفته وکامل . اما نگاشت رو من زیاد حال نکردم باهاش
ممنون.. بعد یه سوال دیگه دارم اینکه توابع تحلیلی و اعداد مختلط ک نگاه کردم مومن زاده در قالب ی بخش جداگانه گفته فکر کنم خواستم بدونم اینا پیوستگی مطالب با هم نداره? یعنی نگاشت و مانده دقیقا شامل چ مباحثی میشه? چون میخواستم فصل اعداد مختلط و توابع تحلیلی رو حذف کنم و فقط نگاشت و مانده رو بخونم.. هر کتابی یه فهرست بندی داره ادم گیج میشه منم ک تا حالا اصلا اینارو ب گوشم نشنیدم تا الانم فقط فوریه خوندم.. ممنون میشم فهرست وار برام بگی مطالبی ک شامل نگاشت و مانده میشه.. تشکر

alk1370

کاربر بیش فعال
ممنون.. بعد یه سوال دیگه دارم اینکه توابع تحلیلی و اعداد مختلط ک نگاه کردم مومن زاده در قالب ی بخش جداگانه گفته فکر کنم خواستم بدونم اینا پیوستگی مطالب با هم نداره? یعنی نگاشت و مانده دقیقا شامل چ مباحثی میشه? چون میخواستم فصل اعداد مختلط و توابع تحلیلی رو حذف کنم و فقط نگاشت و مانده رو بخونم.. هر کتابی یه فهرست بندی داره ادم گیج میشه منم ک تا حالا اصلا اینارو ب گوشم نشنیدم تا الانم فقط فوریه خوندم.. ممنون میشم فهرست وار برام بگی مطالبی ک شامل نگاشت و مانده میشه.. تشکر

دوست عزیز فصل اعداد و توابع مختلط که چیز خاصی نداره اون عملیات اعداد مختلط مثل جمع و ضرب و توان و ریشه رو که n بار تو درسهای دیگه برق تکرار شده توابعش هم اکثرا همون خواص توابع حقیقی رو دارند توابع تحلیلی هم که بسیار ساده است یه کوشی ریمان و یه همساز و مزدوج همساز و تمام!! به نظر من حتما بخونید این دو فصل رو من خودم تو دو جلسه خوندمش از کتاب کریمی هم خوندمش هر چند که احتمال اومدن سوال ازش کم هست ولی چون ساده است وقت زیادی نمیگیره ولی کلا فصل مختلط ترتیب خاصی نداره مثلا من تو بعضی کتابهای مرجع دیدم اول انتگرالهای مختلط رو میگن بعد مانده ها رو بعد نگاشت و ... ولی تو کتابای کنکوری اول توابع تحلیلی و بعد مانده ها و بعد هم انتگرال حتی تو کتابهای کنکوری هم ترتیب فصول ریاضی مهندسی با هم فرق می کنه من کتاب کریمی رو دیدم فصل دوم مختلط نگاشت بود کتاب مومن زاده فصل آخر! فکر نکنم به هم وابستگی داشته باشند

یه پیشنهاد به شما:
به نظر من شما که فوریه رو خوندی برو فصل مشتقات جزئی رو بخون اگه این دو فصل رو مسلط بشی حدود 40 درصد ریاضی مهندسی رو گرفتی! چون یادمه میگفتی به درصد ریاضی زیادی نیاز نداری

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

دوست عزیز فصل اعداد و توابع مختلط که چیز خاصی نداره اون عملیات اعداد مختلط مثل جمع و ضرب و توان و ریشه رو که n بار تو درسهای دیگه برق تکرار شده توابعش هم اکثرا همون خواص توابع حقیقی رو دارند توابع تحلیلی هم که بسیار ساده است یه کوشی ریمان و یه همساز و مزدوج همساز و تمام!! به نظر من حتما بخونید این دو فصل رو من خودم تو دو جلسه خوندمش از کتاب کریمی هم خوندمش هر چند که احتمال اومدن سوال ازش کم هست ولی چون ساده است وقت زیادی نمیگیره ولی کلا فصل مختلط ترتیب خاصی نداره مثلا من تو بعضی کتابهای مرجع دیدم اول انتگرالهای مختلط رو میگن بعد مانده ها رو بعد نگاشت و ... ولی تو کتابای کنکوری اول توابع تحلیلی و بعد مانده ها و بعد هم انتگرال حتی تو کتابهای کنکوری هم ترتیب فصول ریاضی مهندسی با هم فرق می کنه من کتاب کریمی رو دیدم فصل دوم مختلط نگاشت بود کتاب مومن زاده فصل آخر! فکر نکنم به هم وابستگی داشته باشند

یه پیشنهاد به شما:
به نظر من شما که فوریه رو خوندی برو فصل مشتقات جزئی رو بخون اگه این دو فصل رو مسلط بشی حدود 40 درصد ریاضی مهندسی رو گرفتی! چون یادمه میگفتی به درصد ریاضی زیادی نیاز نداری
بله دوست عزیز دنبال درصد زیادی نیستم چون هدفم فقط یکی از دو دانشگاه شیرازه ک اونم رنج بین ۸۰۰ تا ۱۳۰۰ هستش بنا به درصدایی ک امثال داشتن..البته به هیچ عنوان دنبال درصد سازی و اینجور مسایل نیستم و تمام تلاشمو حتی برای رتبه های بهتر میکنم اما حقیقت اینه من حتی اگرم رتبه بهتری بیارم بازم بنا ب دلایلی مجبورم شیرازو انتخاب کنم.. حالا یا صنعتی شیراز یا خود دانشگاه شیراز.. از این جهت شاید استرسم زیاد نباشه و نیازی به درصد بالا تو هر درس نداشته باشم.. البته همیشه ی جمله هس ک همه میدونیم اونم اینه همیشه برا صد بخون تا بیست بگیری براده بخونی مطمعن باش تک میاری.. حالا منم بهرحال باید تلاشمو بکنم اما شاید مث سایر دوستان اون استرس رتبه برتر شدن رو نداشته باشم..
رو همین حساب و با توجه ب اینکه تو درس ریاضی هیچوقت پایه خوبی نداشتم اخه هنرستانی بودم فک کنم بنا ب پیشنهاد شما برم سراغ مشتقات جزیی فعلا کافی باشه و رو همین دو تا مبحث مسلط بشم و اگه زمانی اضافه اوردم نیم نگاهی هم با سایر مباحث دارم.. بازم ممنون دوست عزیز.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا