گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه
از دانشجويان كارشناسي ارشد برق مي خوام راهنماييم كنن برا منابع كنكور كارشناسي به كارشناسي ارشد الكترونيك براي هر درس چه كتابي تهيه كنم ؟

منابع ذکر شده فقط تجربه من برای رشته الکترونیک هست.

ریاضی مهندسی
پارسه - معتقدی
معادلات دیفرانسیل
پارسه - معتقدی
مدارهای الکتریکی
مدرسان شریف - مهرداد عابدی
گام برتر - رضا کهن
سیستم های کنترل خطی
نصیر - جاهد مطلق
تجزیه و تحلیل سیستم ها
نصیر - تقدسی
الکترونیک
راهیان ارشد - اسلام پناه

من روی هیچ کدام از جزوات و کتابهای سری برق نظری ندارم چون اینها رو ندیدم و بقیه رو بهترین شون رو انتخاب کردم گرچه کتابهای خوبی هم در بازار موجود هست و ممکن مورد سلیقه شما باشد (مثلا ریاضیات - کریمی ، کنترل - تقوی ، الکترونیک - باغستانی، سیگنال - کهن یا مومن زاده و... و یا یه سری از جزوات که در نت موجود هست)

و در آخر یه نکته در مورد کل دروس مخصوصا در مورد کنترل اضافه کنم که حتما نمونه سوالات همه آموزشگاه ها رو کار کنید.

Pencil

عضو جدید
بچه ها تاحالا در مورد سهمیه بسیج چیزی شنیدین؟ یکی از بچه ها میگفت توی قبولی داشنگاه آزاد خیلی تاثیر داره میخواستم ببینم میشه از بسیج فعال برای کنکور ارشد سراسری هم میشه استفاده کرد؟

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بچه ها تاحالا در مورد سهمیه بسیج چیزی شنیدین؟ یکی از بچه ها میگفت توی قبولی داشنگاه آزاد خیلی تاثیر داره میخواستم ببینم میشه از بسیج فعال برای کنکور ارشد سراسری هم میشه استفاده کرد؟

فقط می توانید در کنکور دانشگاه آزاد استفاده کنید، اگر برای ارتقای شغل مدرک ارشد نمی خواهید توصیه ما این است دانشگاه سراسری تحصیل کنید.

amin_amini

عضو جدید
سلام به همهی ارشدی های 95.
کجایید دوستان؟
امسال نسبت به سالای دیگه خیلی سوت و کوره اینجا.
کسایی که میخونن گزارش بزارن با هم بریم جلو انگیزه بگیریم.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام به همهی ارشدی های 95.
کجایید دوستان؟
امسال نسبت به سالای دیگه خیلی سوت و کوره اینجا.
کسایی که میخونن گزارش بزارن با هم بریم جلو انگیزه بگیریم.
سلام.
شما از خودت اوّل گزارش بده ببینیم :smile:

keyhan386

عضو جدید
سلام دوستان. امسال که شریف نشد :Dایشاا... سال 96 امسال که از کنکور محرومم :cry:ولی سال بعد حتما کنکور میدم :) برای همه دوستانی که امسال کنکور دارند آرزوی موفقیت میکنم .

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. امسال که شریف نشد :Dایشاا... سال 96 امسال که از کنکور محرومم :cry:ولی سال بعد حتما کنکور میدم :) برای همه دوستانی که امسال کنکور دارند آرزوی موفقیت میکنم .

سلام اقا کیهان
امسال چی شد ؟کجا قبول شدید؟خیلی وقته نبودید:smile:

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعرفه ثبت نام درآزمون های سازمان سنجش آموزش کشور در سال ۱۳۹۵ تعیین شد.
به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، مصوبه دولت درباره تعرفه ثبت نام دریافتی از داوطلبان شرکت در آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور در سال ۱۳۹۵ را برای اجرا ابلاغ کرد.
در متن مصوبه هیات وزیران آمده است: «تعرفه ثبت نام دریافتی از داوطلبان شرکت در آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور در سال ۱۳۹۵ به شرح جدول زیر تعیین می شود.»
«درآمدهای سازمان سنجش آموزش کشور به حساب خزانه واریز و در بخش درآمد بودجه کل کشور منظور و معادل آن از طریق درج ردیف هزینه ای در لوایح بودجه سنواتی در اختیار سازمان مذکور قرار می گیرد.»
ردیفنوع تعرفهمیزان تعرفه(مبالغ به ریال)ملاحظات
۱آزمون سراسری۱۸۰.۰۰۰به ازای هر داوطلب
۲علاقه­ مندی به گزینش در دانشگاه پیام نور، تربیت معلم (فرهنگیان) و مراکز غیرانتفاعی۴۶.۰۰۰به ازای هر داوطلب
۳آزمون کاردانی پیوسته۱۸۰.۰۰۰به ازای هر داوطلب
۴آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته۲۳۰.۰۰۰به ازای هر داوطلب
۵آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته۳۰۰.۰۰۰به ازای هر داوطلب
۶آزمون دکتری داخل۵۰۰.۰۰۰به ازای هر داوطلب
۷آزمون دکتری اعزام به خارج۵۰۰.۰۰۰به ازای هر داوطلب
۸آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (بدون گفتار)۵۰۰.۰۰۰به ازای هر داوطلب
۹آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (با گفتار)۵۰۰.۰۰۰به ازای هر داوطلب
۱۰آزمون عملی تربیت بدنی۱۸۰.۰۰۰به ازای هر داوطلب
۱۱آزمون عملی رشته های هنر۲۳۰.۰۰۰به ازای هر داوطلب
۱۲بررسی پرونده های صلاحیت عمومی داوطلبان آزمون ها۲۹۰.۰۰۰به ازای هر پرونده
۱۳هزینه مصاحبه و بررسی صلاحیت­های عمومی دانشگاه فرهنگیان۲۳۰.۰۰۰به ازای هر داوطلب
۱۴خدمات پیام کوتاه آزمون (اختیاری)۵.۰۰۰بابت تمام پیامهای ارسالی
اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را در تاریخ ۲۵ آبان ۹۴ برای اجرا به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.

I amir

عضو جدید
من تقریباً 1 دور مدار و ریاضی مهندسی و سیگنالو الکترونیکو خوندم.
زبان منبع ندارم. فقط متون تخصصی میخونم.
کنترل ام تازه شروع کردم.
تست ها رو گزینش زدید یا هر فصل رو خوندید تست هاش رو کامل زدید؟

I amir

عضو جدید
بچه ها کسی ازمون های دیروز رو شرکت نکرده سوال هاش رو بذاره ما هم نگاه کنیم؟

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
تست ها رو گزینش زدید یا هر فصل رو خوندید تست هاش رو کامل زدید؟
هر فصل رو که خوندم تست هاش رو زدم. ولی نه کامل. تقریباً 30 تا تست از هر فصل.
بچه ها کسی ازمون های دیروز رو شرکت نکرده سوال هاش رو بذاره ما هم نگاه کنیم؟
منم نیاز دارم. :smile:

سلام
یه رفرنس خوب برا ریاضی و سیگنال میخوام
بهتر از اپنهایم و معتقدی کدوم مولف رو پیشنهاد میدین؟
آرزوی موفقیت برا تک تکتون

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه رفرنس خوب برا ریاضی و سیگنال میخوام
بهتر از اپنهایم و معتقدی کدوم مولف رو پیشنهاد میدین؟
آرزوی موفقیت برا تک تکتون

سلام
رفرنس دانشگاهی میخواهید یا کتاب برای کنکور؟رفرنس دانشگاهی زیاده ! کدوم منظورتونه!

keyhan386

عضو جدید
سلام اقا کیهانامسال چی شد ؟کجا قبول شدید؟خیلی وقته نبودید:smile:
سلام دوست عزیز سربازم اگه خدا بخواد 6 ماه مونده تا رهایی ازپادگان . رتبم 1147شد مخابرات سیستم روزانه مشهد و مخابرات سیستم روزانه بابل را زدم که بابل قبول شدم نرفتم . شاید مشهد هم قبول میشدم نمیرفتم .

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب درس منظورمه

با سلام
دوست عزیز اخه شما هیچ اشاره ای نکردید که میخواهید از پایه شروع کنید یا برای کنکور بخونید .من نفمیدم کتاب درس منظورتون چیه!
اگر شما میخواهید مفاهیم سیگنالی رو درک کنید بهترین کتاب همان اوپنهایم است + فیلم های سیگنال دانشگاه شریف که فوق العاده این استاد زبر دست میباشد که من بهتون اون رو توصیه میککنم.اما اگر هدفتون خوندن برای کنکور است(با توجه به اینکه در تحصیلات تکمیلی مطرح کردید)بهترین کتاب در سیگنال تجزیه و تحلیل سیستم ها نوشته مهندس مهدی تقدسی انتشارات نصیر میاشد که دو جلد هستش و فوق العاده کتاب خوبی هست.اما کتابهای دیگهتجزیه و تحلیل سیستم ها نوشته دکتر حسین بخشی گلستانی و مهندس امیر علی مومن زاده انتشارات راهیان ارشدمی باشد که من چون نخوندم همونو (تقدسی)از نظر خودم بهتون پیشنهاد میدم.
اما درباره ریاضی کتاب کنکوری بهترینش ریاضیات مهندسی نوشته مهندسمحمود کریمی انتشارات نصیر و ریاضیات مهندسی برق نوشته مهندس امیر علی مومن زاده انتشارات راهیان ارشدهستش.معتقدی دیگه کمتر استفاده میشه.حتا دیگه در خیلی از جاها وجود نداره!
و اما بهترین مرجع ریاضی این دو تا هستند
بهترین مراجع معرفی شده توسط شورای عالی برنامه ریزی:
1. E.Kreyszing, Advanced Engineering Mathematics
2. ریاضی مهندسی برای دانشجویان رشته های علوم پایه و مهندسی نوشته دکتر طاهری مرکز نشر دانشگاه صنعتی اصفهان

سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز سربازم اگه خدا بخواد 6 ماه مونده تا رهایی ازپادگان . رتبم 1147شد مخابرات سیستم روزانه مشهد و مخابرات سیستم روزانه بابل را زدم که بابل قبول شدم نرفتم . شاید مشهد هم قبول میشدم نمیرفتم .

سلام
ان شالا یعنی دارید کنکور 96 میخونید دیگه؟روزانه 1 سال محروم میشید قبول بشید و نرید؟

keyhan386

عضو جدید
اصلاً مگه شما سیگنال و ریاضی مهندسی مرجع نمیخونین؟لطفا همون اسم مرجع خودتون واسه این دو درسو بگین
اگر برای کنکور مطالعه میکنید توی این دو درس نیازی به خوندن کتاب مرجع نیست چون به اندازه کافی کتاب کنکوری خوب هست برای سیگنال:یکی از دوکتاب پایین تهیه فرمایید . هردوکتاب عالی هستند اگر وقت کردید هر دو رو بخونید . 1- کتاب "تجزیه و تحلیل سیگنال ها و سیستم ها" انتشارات "نصیر " مولف " مهدی تقدسی" که فکر کنم چاپ جدید دو جلدی شده 2- كتاب 2 جلدي "تجزيه و تحليل سيستم ها" انتشارات "راهيان ارشد" مؤلفان اين دوره 2 جلدي "اميرعلي مومن زاده و حسين بخشي گلستاني" به اضافه کتاب نارنجی "سوالات تأليفي و آزمون تجزيه و تحليل سيگنال ها و سيستم ها" نوشته "اميرعلي مومن زاده" در انتشارات "پوران پژوهش" که مکمل کتاب دو جلدی است ( این کتاب شاید بیشتر برای تمرین و تکرار نکات است). از کتاب "مجموعه سوال های چهار گزینه ای سیگنال ها و سیستم ها" مهندس کهن هم برای آشنایی با تست های بکر و جدید و بعضا بالاتر از سطح کنکور می تونید استفاده کنید . برای ریاضی : کتاب "رياضيات مهندسي برق" انتشارات "راهيان ارشد" مولف "اميرعلي مومن زاده " به اضافه كتاب رياضي مهندسي "مدرسان شريف" نوشته "حسين نامي" از کتاب مومن زاده برای یاد گیری درس و روش های حل و از کتاب مدرسان برای تست زنی و تمرین استفاده کنید . هر مبحثی رو از این کتاب متوجه نشدید فقط همون مبحث رو از کتاب دیگه مثل کتاب یا جزوه دکتر معتقدی بخونید و یا از کتاب یا جزوه مهندس کریمی استفاده کنید .دقت کنید کتاب خوب برای ریاضی مهندسی زیاد است ولی با تسلط و تمرکز روی یک کتاب میشه به نتیجه رسید واگر به دنبال پاس کردن درس دانشگاهی هستید کتاب های بالا مناسب اند ولی ابتدا جزوه درسی استاد خودتون را مطالعه فرمایید و سپس تمرینات آخر فصل کتاب مرجع ای که استادتون اول ترم معرفی کردن را حل کنید تا نمره بالا بگیرید مسلما برای سیگنال کتاب مرجع پرفسور اپنهایم را معرفی کردند و برای ریاضی مهندسی کرویت سیگ

آخرین ویرایش:

keyhan386

عضو جدید
سلام ان شالا یعنی دارید کنکور 96 میخونید دیگه؟روزانه 1 سال محروم میشید قبول بشید و نرید؟
بله از کنکور 95 محرومم . اگه یادتون باشه من دانشجوی انصرافی بودم اونم روزانه ( سال 91-90 کنکور داده بودم تکمیل ظرفیت قبول شدم و از خدمت سربازی مرخصی تحصیلی گرفتم که کاش نمیگرفتم و ارشد را به خاطر مشکلات خانوادگی و ... انصراف دادم ) از یکسال فرصتم برای کنکور 94 استفاده کردم و دوباره کنکور دادم ولی زمانی که امسال نتایج اومد دوباره سرباز بودم و برای رفتن به دانشگاه مشکل مالی داشتم ( باید پول انصراف از دوره روزانه را میدادم ) و یکبار هم که تجربه مرخصی تحصیلی از خدمت را تجربه کردم و ... تصمیم گرفتم خدمت را تموم کنم پارسال من زبان ، کنترل و مغناطیس را سفید گذاشتم تازه درس آمار و معادلات هم نرسیدم بخونم بااین شرایط کنکور دادم که به نظرم نتیجه کنکور برام بد نشد بله برای سال 96 برنامه دارم .

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله از کنکور 95 محرومم . اگه یادتون باشه من دانشجوی انصرافی بودم اونم روزانه ( سال 91-90 کنکور داده بودم تکمیل ظرفیت قبول شدم و از خدمت سربازی مرخصی تحصیلی گرفتم که کاش نمیگرفتم و ارشد را به خاطر مشکلات خانوادگی و ... انصراف دادم ) از یکسال فرصتم برای کنکور 94 استفاده کردم و دوباره کنکور دادم ولی زمانی که امسال نتایج اومد دوباره سرباز بودم و برای رفتن به دانشگاه مشکل مالی داشتم ( باید پول انصراف از دوره روزانه را میدادم ) و یکبار هم که تجربه مرخصی تحصیلی از خدمت را تجربه کردم و ... تصمیم گرفتم خدمت را تموم کنم پارسال من زبان ، کنترل و مغناطیس را سفید گذاشتم تازه درس آمار و معادلات هم نرسیدم بخونم بااین شرایط کنکور دادم که به نظرم نتیجه کنکور برام بد نشد بله برای سال 96 برنامه دارم .
حتما خیری درش بوده و هیچ نگران این موضوع نباشید به نظره من طرف باید ارشد بخونه یه دانشگاه خوب و گرنه ارزشی نداره ارشد خوندن.شما هم ان شالا اگر رو همین چند تا درس دیگه هم سرمایه گذاری کنی مطمئنا به امید خدا بهترین نتیجه رو کسب خواهی کرد .
و یه مشکلی که وجود داره به احتمال زیاد کنکور 96 مصاحبه ای خواهد شد(چون بحثش مدتهاست باز شده و حتی تصویب هم شده و منتظرر نظر سنجش هستن و الانم که وارد صحن بهارستان شده )و اگر امسال مصاحبه ای نشه کنکور 96 خواهد شد.اما اگر رتبه خوب بیارید به نظرم مشکلی ایجاد نمیشه .ان شالا که موفقیت شما رو ببینیم درکنکور96

pouya13691369

عضو جدید
سلام...از دوستان کسی اطلاعی داره از طرحی که امروز رفت به مجلس نحوه پذیرش در ارشد و دکتری؟؟؟

بخاطر راهنمایی هر دوی شما بسیار ممنونمن ریاضی مهندسی بصورت اختیاری و فشرده گذروندم البته تو ترم تحصیلی تو این درس خوب بودم سیگنالم فراموش کردم،یعنی شما میفرمایید همون منبع کنکور کفایت میکنه؟نیازی به خوندن مرجع نیست؟یه سوال دیگه هم که دارم اینه که اگه کنترل و مغناطیسو حذف کنم چقد تو رتبه تاثیر منفی ممکنه بذاره ،سیگنالو اصلا نگذروندم قیدشو کامل زدمممنون میشم دوستان راهنمایی کنید

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخاطر راهنمایی هر دوی شما بسیار ممنونمن ریاضی مهندسی بصورت اختیاری و فشرده گذروندم البته تو ترم تحصیلی تو این درس خوب بودم سیگنالم فراموش کردم،یعنی شما میفرمایید همون منبع کنکور کفایت میکنه؟نیازی به خوندن مرجع نیست؟یه سوال دیگه هم که دارم اینه که اگه کنترل و مغناطیسو حذف کنم چقد تو رتبه تاثیر منفی ممکنه بذاره ،سیگنالو اصلا نگذروندم قیدشو کامل زدمممنون میشم دوستان راهنمایی کنید

با سلام
خواهش می کنم.
اگر این دو درس را در دانشگاه پاس کردید دیگه به مرجع دانشگاهی نیازی نیست و به کتابهای کنکوری بسنده کنید .سیگنال از همون کتاب تقدسی استفاده کنید.و ریاضی هم کریمی و مومن زاده .چون یه بار مطالب برای شما در دانشگاه گفته شده ان شالا به مشکل بر نخواهی خورد.چون اکثرا همین وضعیت شما رو دارن!
اما در درس کنترل و سیگنال عرضم برسه به حضورتون که چون کنکور به تعویق افتاده لذا بیشتر دانشجویان ایندو درس را میخونن و اگر کسی یکیشو حذف کنه ضرر کرده چه برسه به دوتاش!اگر از الان تصمیم گرفتید برای کنکور 95 بخونید به نظرم یکیشو حذف کنید چون فرصت نخواهی کرد!یا شاید هم هر دوتاشو!چون کنترل به شدت مفهومی شده و کسی که به مفهوم تسلط داشته باشه به راحتی 6 تا تست امسال رو میزد!
موفق باشید

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام
خواهش می کنم.
اگر این دو درس را در دانشگاه پاس کردید دیگه به مرجع دانشگاهی نیازی نیست و به کتابهای کنکوری بسنده کنید .سیگنال از همون کتاب تقدسی استفاده کنید.و ریاضی هم کریمی و مومن زاده .چون یه بار مطالب برای شما در دانشگاه گفته شده ان شالا به مشکل بر نخواهی خورد.چون اکثرا همین وضعیت شما رو دارن!
اما در درس کنترل و سیگنال عرضم برسه به حضورتون که چون کنکور به تعویق افتاده لذا بیشتر دانشجویان ایندو درس را میخونن و اگر کسی یکیشو حذف کنه ضرر کرده چه برسه به دوتاش!اگر از الان تصمیم گرفتید برای کنکور 95 بخونید به نظرم یکیشو حذف کنید چون فرصت نخواهی کرد!یا شاید هم هر دوتاشو!چون کنترل به شدت مفهومی شده و کسی که به مفهوم تسلط داشته باشه به راحتی 6 تا تست امسال رو میزد!
موفق باشید
ولی نظر من این هست که زمان زیاده و صلاح نیست کسی درسیو حذف کنه مگه اینکه در حال کار باشه یعنی صد در صد زمانش ااختصاص به درس نداشته باشه. وگرنه اگه تنها درس خوندن باشه که به نظرم درست نیست حذفی در کار باشه.

scrat_68

عضو جدید
ببخشید که به بحث مربوط نمیشه
این عکس جناب گاوس هستش
هر مهندس برق حداقل 1 بار اسمشنو شنیده
Carl_Friedrich_Gauss2.jpg

بالا