گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من کتاب ریاضی مهندسی معتقدی رو گرفتم با چند نفری مشورت کردم گفتن اصلا این کتاب بدرد کنکور برق نمیخوره، واقعیت داره ؟ نیازی هست کتابم رو عوض کنم یا نه؟

سلام
این قضیه کتاب معتقدی هم برا خودش حکایتیه
کتاب معتقدی اموزش اصولی رو فدای نکات تستی نکرده ولی اینطور نیست که بگیم کتابش برا کنکور مناسب نباشه
مخصوصا که کنکور پارسال سخت بود هر کس کتاب معتقدی رو اصولی خونده بود راضی بود
من که میگم خوب بخونی معتقدی رو حتما راضی خواهی بود
ولی اگه با کتابش حال نمیکنی عوضش کن

I amir

عضو جدید
معادلات ناهمگن تو مشتقات جزئی تو سر فصل کنکور نیست؟ شرایط مرزی ناهمگن چی؟اخه تو کتاب مومن زاده درباره معادله موج با شرایط مرزی ناهمگن حرفی نزده ولی مثلا تو سال 75 تست داریم ازش

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام.
من سه کتاب کریمی،مومن زاده و معتقدی رو خوندم.کتاب آقای کریمی رو باهاش ارتباط برقرار نکردم اگرچه بسیاری از داوطلبان باهاش راحت بودن.
کتاب مومن زاده رو 2 بار کامل خوندم چون با شیوه تالیف مولف از کتاب سیگنالش آشنا بودم و با نوع نگارشش ارتباط خوبی برقرار میکردم و این کتاب برام خیلی عالی و روان بود.این کتاب به نظرم بهترین کتاب برای یادگیری هست.کتاب آقای معتقدی رو فقط تستهاش رو حل کردم،چه کنکور و چه تالیفی همش و حل کردم.به جای کتاب جزوه ایشون رو خوندم چون سر کلاسشون بودم.ایشون بهترین استاد ریاضی هست که تا الان دیدم.در شیوه تدریسشون هیچ شکی نداشته باشید.کتابشون به این دلیل استقبال کننده زیاد نداره که اولا تستهای کنکور زیادی نداره و ثانیا نشر پارسه مانند سایر انتشارات خیلی خوب عمل نمیکنه.

Pencil

عضو جدید
سلام
این قضیه کتاب معتقدی هم برا خودش حکایتیه
کتاب معتقدی اموزش اصولی رو فدای نکات تستی نکرده ولی اینطور نیست که بگیم کتابش برا کنکور مناسب نباشه
مخصوصا که کنکور پارسال سخت بود هر کس کتاب معتقدی رو اصولی خونده بود راضی بود
من که میگم خوب بخونی معتقدی رو حتما راضی خواهی بود
ولی اگه با کتابش حال نمیکنی عوضش کن
چرا اتفاقا متنش خوبه راحت میتونم باهاش ارتباط برقرار کنم، سبکه زیاده گویی نکرده

من سه کتاب کریمی،مومن زاده و معتقدی رو خوندم.کتاب آقای کریمی رو باهاش ارتباط برقرار نکردم اگرچه بسیاری از داوطلبان باهاش راحت بودن.
کتاب مومن زاده رو 2 بار کامل خوندم چون با شیوه تالیف مولف از کتاب سیگنالش آشنا بودم و با نوع نگارشش ارتباط خوبی برقرار میکردم و این کتاب برام خیلی عالی و روان بود.این کتاب به نظرم بهترین کتاب برای یادگیری هست.کتاب آقای معتقدی رو فقط تستهاش رو حل کردم،چه کنکور و چه تالیفی همش و حل کردم.به جای کتاب جزوه ایشون رو خوندم چون سر کلاسشون بودم.ایشون بهترین استاد ریاضی هست که تا الان دیدم.در شیوه تدریسشون هیچ شکی نداشته باشید.کتابشون به این دلیل استقبال کننده زیاد نداره که اولا تستهای کنکور زیادی نداره و ثانیا نشر پارسه مانند سایر انتشارات خیلی خوب عمل نمیکنه.
شما چقدر ریاضی خوندید :eek: من کلا یکی از دلایلم برای انتخاب معتقدی علاوه بر پیشنهاد بچه های باشگاه حجم کمترش نسبت به مومن زاده بود( نه اینکه تنبل باشم:D ترسیدم کم بیارم)
من شخصا تاحالا کتابهای مومن زاده رو ندیدم و نظری دربارش ندارم اما همین معتقدی هم که دستمه خیلی باهاش راحتم و یه مقداری گیر دارم روش اما باهاش کنار میام؛ اما با چند نفر از بچه های دانشگاه شهیدبهشتی حرف زدم گفتن که سبک سوالات کنکور ریاضی مهندسی برق با بقیه رشته ها فرق میکنه، معتقدی برای بقیه رشته ها به خوبی جوابگو هست اما برای برق نه؛ حالا خودم ازش راضیم اما میترسم وقتم رو بزارم روش آخر سر به حرف اونا برسم و تو کنکور خیلی کم بیارم

• Like
واکنش ها: Ehi

eltudor

عضو جدید
با سلام.

سلام.ببخشید نظرتون در مورد معادلات چه کتابی هست ؟ .من خودم کریمی تک جلدیشو دارم ولی حس میکنم یکم برام سنگینه .محاسبات خیلی سریع انجام داده.

Pencil

عضو جدید
سلام.ببخشید نظرتون در مورد معادلات چه کتابی هست ؟ .من خودم کریمی تک جلدیشو دارم ولی حس میکنم یکم برام سنگینه .محاسبات خیلی سریع انجام داده.
منم همون کتاب رو میخونم؛ اما نظر من برعکس شماست

behnaz.khalaj

عضو جدید
پيرو انتشار اطلاعيه‌هاي مورخ 94/7/6، 94/7/12 و 94/7/16 اين سازمان در خصوص مرحله تكميل ظرفيت و پذيرش جديد آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته) سال 1394 بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلباني كه با توجه به مندرجات اطلاعيه‌هاي مذكور نسبت به تكميل فرم انتخاب رشته اينترنتي در موعد مقرر اقدام نموده‌اند، مي‌رساند نتايج پذيرفته‌شدگان نهايي در رشته‌هاي متمركز و نيز معرفي‌شدگان چندبرابر ظرفيت كد رشته محلهاي مصاحبه دار و داراي شرايط خاص در روز دو‌شنبه مورخ 94/7/27 از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org منتشر مي‌گردد.
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

برای معادلات : جزوه دکتر معتقدی+تستهای کتاب مهندس کریمی

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام خدمت تمامی دوستان عزیز. خسته نباشید. خوب هستید ؟
چه میکنید ؟ چیا خوندید چیا نخوندید ؟
موفق باشید.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
معادلات ناهمگن تو مشتقات جزئی تو سر فصل کنکور نیست؟ شرایط مرزی ناهمگن چی؟اخه تو کتاب مومن زاده درباره معادله موج با شرایط مرزی ناهمگن حرفی نزده ولی مثلا تو سال 75 تست داریم ازش
معادلات ناهمگن از نوع مرتبه اوّل و مرتبه دوم که در درس معادلات دیفرانسیل صحبت میشه جزو سر فصل کنکور هستش.( بحث تعیین جواب خصوصی در معادلات معمولاً سؤال های جالبی داره.مخصوصاً توی معادلات مرتبه 2)
معادلات ناهمگن از مدل مشتقات جزئی هم کم پیش میاد ناهمگن بدن.ولی شرایط مرزی ناهمگن میدن که چند تا حالت داره. ( مثلاً روی مقدار اولیه تابع ناهمگن هستش یا روی مشتق تابع )
شرایط مرزی ناهمگن برای معادله موج همون بحث جواب دالامبر معادله موج میشه.
علاوه بر این میشه از توابع ویژه هم حل کرد معادله موج رو. ( با شرایط مرزی تناوبی )

amin_amini

عضو جدید
سلام خدمت تمامی دوستان عزیز. خسته نباشید. خوب هستید ؟
چه میکنید ؟ چیا خوندید چیا نخوندید ؟
موفق باشید.

سلام.
من زبان انگلیسی رو خوندم الان دارم مرور میکنم و تست میزنم .
مدار یک هم فصل حالت سینوسی هستم . که تستای مدار یک رو تا الان زدم و نکته برداری کردم.
خیلی کم پیش رفتم. میدونم

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام. خسته نباشید.
خوب چرا تلگرام ؟
همین جا تاپیک رفع اشکال مدار های الکتریکی داریم.
اینجوری بهتره به نظرم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

I amir

عضو جدید
معادلات ناهمگن از نوع مرتبه اوّل و مرتبه دوم که در درس معادلات دیفرانسیل صحبت میشه جزو سر فصل کنکور هستش.( بحث تعیین جواب خصوصی در معادلات معمولاً سؤال های جالبی داره.مخصوصاً توی معادلات مرتبه 2)
معادلات ناهمگن از مدل مشتقات جزئی هم کم پیش میاد ناهمگن بدن.ولی شرایط مرزی ناهمگن میدن که چند تا حالت داره. ( مثلاً روی مقدار اولیه تابع ناهمگن هستش یا روی مشتق تابع )
شرایط مرزی ناهمگن برای معادله موج همون بحث جواب دالامبر معادله موج میشه.
علاوه بر این میشه از توابع ویژه هم حل کرد معادله موج رو. ( با شرایط مرزی تناوبی )
تو برق هم تا حالا سوال دادن که معادله رو چطوری همگن کنیم ولی مشکل من دقیقا با معادله موج با شرایط مرزی ناهمگن هست که نمیدونم با دالامبر چطوری حل میشه؟یه تست سال 75 برق داره

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام.
مدار یک هم فصل حالت سینوسی هستم . که تستای مدار یک رو تا الان زدم و نکته برداری کردم.
خیلی کم پیش رفتم. میدونم
زبان از کتاب خاصی میخونید ؟ یا منبع باز مطالعه میکنید ؟
آفرین.منم مرتبه دوم رو تموم کردم.
نه خوبه. زمان هست. عجله نکن.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام.دوستان نظرتون در مورد خبر مصاحبه ای شدن کنکور ارشد چیه که تو این سایت گفته؟یعنی واقعیت داره؟:(

http://www.bargharshad.ir/%d8%b3%d9%87%d9%85-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%88-%d9%85%d8%b5%d8%a7%d8%ad%d8%a8%d9%87-%d8%b9%d9%84%d9%85%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%be%d8%b0%db%8c%d8%b1%d8%b4-%d8%af%d9%88%d8%b1%d9%87%e2%80%8c/
سلام.
مصاحبه برای دکتری هستش نه ارشد. از چی میخان مصاحبه به عمل بیارن ؟
اگر ملاک فعالیت پژوهشی باشه ، در حال حاضر در مقطع لیسانس هیچ پژوهشی به طور رسمی از طرف دانشجویان دنبال و ارائه نمیشه. پس در این صورت از هیچی نمیشه مصاحبه کرد. فقط میمونه 1 پروژه کارشناسی که اون ابهت قدیمه خودشو از دست داده. پس رسماً فعلاً نمیشه از لیسانس مصاحبه گرفت. ولی از ارشد میشه. چونکه توی ارشد شما باید مقاله بنویسی باید پایان نامه ارائه کنی و از اون دفاع کنی. پایان نامه هم سطحش از پروژه لیسانس بالاتر هستش. پس هم میشه از مقاله طرف مصاحبه گرفت هم از پایان نامش هم از فعالیت های پژوهشی.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
تو برق هم تا حالا سوال دادن که معادله رو چطوری همگن کنیم ولی مشکل من دقیقا با معادله موج با شرایط مرزی ناهمگن هست که نمیدونم با دالامبر چطوری حل میشه؟یه تست سال 75 برق داره
متن تست رو توی تاپیک رفع اشکال ریاضی مهندسی بپرس روش فکر کنیم.

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
خیلی کم پیش رفتم. میدونم
سلام
زبان چه لغات هایی رو حفظ کردید؟عمومی خوندید اصلا؟!

Pencil

عضو جدید
فرض کنید ارشد مصاحبه ای بشه، یه دانشجو برای یکی از دانشگاه های تهران میره واسه مصاحبه:
مصاحبه کننده: شما تو چه دانشگاهی درس خوندید
دانشجو: دانشگاه اسلامی واحد..
مصاحبه کننده: بفرمایید بیرون
دانشجو: شما که مصاحبه نکردید
مصاحبه کننده: آقا زنگ بزن انتظامات این آقا رو به در خروج راهنمایی کنن
دانشجوی بعدی
مصاحبه کننده بفرمایید داخل؛ حسنی تویی؟! مگه میخوای ارشد بخونی ؟
حسنی: بله استاد!
.....

البته امسال نمیشه چون ثبت نام ارشد 16 تا 94/9/22 هستش اگه قرار باشه تغییرات عمده ای صورت بگیرد تا آن زمان مشخص میشه.

I amir

عضو جدید
به نظرم باید به قضیه کلی نگاه کرد یعنی به نظر میرسه این قضیه برای رشته های علوم انسانی جدی تر باشه

amin_amini

عضو جدید
زبان از کتاب خاصی میخونید ؟ یا منبع باز مطالعه میکنید ؟
آفرین.منم مرتبه دوم رو تموم کردم.
نه خوبه. زمان هست. عجله نکن.

سلام دوست عزیز.
زبان رو:
اول لغتای 504 و essential words for toefle رو خوندم
بعد کتاب زبان تخصصی مدرسان شریف رو خوندم. الان آخراشه داره تموم میشه.
عد مدرسان هم کتاب پارسه رو میخوام بخونم. و بعدش تستهای کنکور رو

شما روزی چند ساعت میخونی؟ در هفته چقدر؟

سلام
زبان چه لغات هایی رو حفظ کردید؟عمومی خوندید اصلا؟!

هم عمومی خوندم هم تخصصی.
لغات عمومی رو که از 504 و لغات ضروری تافل خوندم.
تخضضی هم از مدرسان شریف و پارسه.

آخرین ویرایش:

Pencil

عضو جدید
به نظرم باید به قضیه کلی نگاه کرد یعنی به نظر میرسه این قضیه برای رشته های علوم انسانی جدی تر باشه
عملا توی مصاحبه پارتی بازی ناخودآگاه پیش میاد؛ مثلا ممکنه مصاحبه کننده از فامیلی طرف خوشش نیاد به پوینت منفی بزاره؛ ولی در کل به نظرم احتمالش خیلی کمه مصاحبه ای بشه؛ چون انقدر تعداد دانشگاها زیاد شده که دیگه نیازی به این کار نیست

jeneral_dj

عضو جدید
عملا توی مصاحبه پارتی بازی ناخودآگاه پیش میاد؛ مثلا ممکنه مصاحبه کننده از فامیلی طرف خوشش نیاد به پوینت منفی بزاره؛ ولی در کل به نظرم احتمالش خیلی کمه مصاحبه ای بشه؛ چون انقدر تعداد دانشگاها زیاد شده که دیگه نیازی به این کار نیست

متاسفانه مثل اینکه واقعیت داره !!!! با اینکار بچه هایی که چشم و امیدشون برای رفتن به دانشگاه خوب و تراز اول ازمون ارشد بود نابودن مثل خود من !!! کسایی که از مناطق دور افتاده و بدون امکانات رفتن یه دانشگاه متوسط محکومن به مردن !!! همه چی تو این مملکت شده پول !! میشناسم کسی رو که پدرش مهندسه تو یه ارگان دولتی و وضع مالی آنچنانی داره ، داره پردیس خودگردان یه دانشگاه خوب میخونه ، راحتم میره سرکار با مدرک ارشد و دکتری!!! اونوقت هستن کسایی که خرج تحصیل اونم روزانه رو تو شهر تهران ندارن !!!
از صمیم دل امیدوارم این طرح عملی نشه چون واقعا ظالمانست !!

hossein_aj

عضو جدید
متاسفانه مثل اینکه واقعیت داره !!!! با اینکار بچه هایی که چشم و امیدشون برای رفتن به دانشگاه خوب و تراز اول ازمون ارشد بود نابودن مثل خود من !!! کسایی که از مناطق دور افتاده و بدون امکانات رفتن یه دانشگاه متوسط محکومن به مردن !!! همه چی تو این مملکت شده پول !! میشناسم کسی رو که پدرش مهندسه تو یه ارگان دولتی و وضع مالی آنچنانی داره ، داره پردیس خودگردان یه دانشگاه خوب میخونه ، راحتم میره سرکار با مدرک ارشد و دکتری!!! اونوقت هستن کسایی که خرج تحصیل اونم روزانه رو تو شهر تهران ندارن !!!
از صمیم دل امیدوارم این طرح عملی نشه چون واقعا ظالمانست !!
با سلام
نباید نگران بود این طرح واسه کنکوریهای امسال که قطعا نیست واسه سالهای آینده نزدیک هم شک دارم باشه پس تمرکزتون رواز روی این مسائل حاشیه ای بردارید و به درستون فکر کنید و آزمون اردیبهشت رو مد نظر قرار بدید دوستان اونایی که دانشگاه خوب واسه دکترا میخوان سکوی پرتابشون همین آزمون اردیبهشتِ...

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
سلام
دوستان از کتاب مدار مهندس کهن خبری نیس چرا
سایتش یه مدت مطالب گذاشته نمیشه...کسی اطلاعی داره دراین مورد؟

Sent from my HTC Desire 816 dual sim using Tapatalk

Pencil

عضو جدید
سلام
دوستان از کتاب مدار مهندس کهن خبری نیس چرا
سایتش یه مدت مطالب گذاشته نمیشه...کسی اطلاعی داره دراین مورد؟

Sent from my HTC Desire 816 dual sim using Tapatalk

مگه کهن میخواست کتاب بده؟ من رفتم Pdf جزوه رو پیدا کردم (300 صفحه ای) رفتم پرینت گرفتم؛ کاش کتابش چاپ می شد چون جزوه اش چنگی به دل نمیزنه

بالا