گروه آمادگی برای کنکور ارشد كامپيوتر 91

linux_0011

عضو جدید
سلام.ببخشید بچه ها واسه ریاضی چی میخونید؟من چی بخونم ؟ریاضی مهندسی کافیه بخونیم یا بقیه رو هم بخونم؟میخوام صد بزنم;)

bby

عضو جدید
سلام
به نظرم غلطه، گزینه 1 درسته، تو کتاب نوشته اگه thread بلوکه بشه پردازش رو هم بلوکه میکنه.
با سلام
منم اول فکر کردم گزینه 1 درسته.ولی چون گفته نخها در سطح کاربر هستند پس سیستم عامل اطلاعی از وضعیت درون
فرایند نداره و کنترلی روی نخ ها ندارد...بنابر این فرایند بلوکه میشه ولی نخ به همان حالت باقی می مونه..(.به صورت ظاهری در حال اجرا باقی میمونه.)
این تست از آزمون های آزمایشی پارسه بود..ولی به نظر منم اگر گفته بود نخ 2 به حالت آماده می ره درست تر بود
اگر خواستید بگید که لینک آزمون هارو بذارم

bby

عضو جدید
اگه کسی اشکالی در مورد زبان تخصصی یا عمومی داره من هستم.

shirinjojo

عضو جدید
مرسی از دوستان

آقای عرفان شما واقعا فقط از کتابای مقسمی خوندین؟ واین رتبه رو آوردین؟
اگه اینجوری باشه که پس کل کتاباش می ارزه به تموم پکیجای بازار !!!!
میخوام بدونم حتی از کتابای مرجع هم نخوندین؟

بچه ها راستی هفته دیگه مبحث دوم سیستم عامل شروع میشه.فکر کنم خیلی مهمه.الگوریتم های زمانبندی
تا فردا (جمعه) فصل اول بسته میشه...

erfan_com

اخراجی موقت
مرسی از دوستان

آقای عرفان شما واقعا فقط از کتابای مقسمی خوندین؟ واین رتبه رو آوردین؟
اگه اینجوری باشه که پس کل کتاباش می ارزه به تموم پکیجای بازار !!!!
میخوام بدونم حتی از کتابای مرجع هم نخوندین؟

بچه ها راستی هفته دیگه مبحث دوم سیستم عامل شروع میشه.فکر کنم خیلی مهمه.الگوریتم های زمانبندی
تا فردا (جمعه) فصل اول بسته میشه...

من سیستم عامل و ساختمان داده و طراحی الگوریتمو از مقسمی خوندم.
بقیه رو هم اکثرا از پوران پژوهش خوندم. یکی دو تا هم مثل مدار1 و نظریه رو هم از پارسه خوندم.
کتابای مرجعو یه نگاهی انداختم. از جمله درسایی که تو یونی خوب متوجه نشده بودم مثل VLSI و الکترونیک دیجیتال

linux_0011

عضو جدید
دوستان برای بار دوم میپرسم:D.کسی ریاضی نمیخونه؟؟؟چه کتابی؟فقط مهندسی یا عمومی هم لازمه؟؟؟؟؟

erfan_com

اخراجی موقت
دوستان برای بار دوم میپرسم:D.کسی ریاضی نمیخونه؟؟؟چه کتابی؟فقط مهندسی یا عمومی هم لازمه؟؟؟؟؟

ریاضی ها یکم مشکل اند اما چون ضریب 2 دارند زیاد خطرناک نیستند. به نظرم شما آمار و بخونید با محاسبات. یکم هم گسسته. من همینارو خوندم درصد ریاضیم شد 21 و خورده ای.

someah

عضو جدید
سلام به نظرمن ریاضی مهندسی و آمار رو خوب بخونید کتاب پارسه روهم پیشنهاد میکنم درسای راحتی هستن به خصوص آمار خوب میشه توکنکور زد.

someah

عضو جدید
سلام به نظرمن ریاضی مهندسی و امار رو حتما بخونید,کتاب پارسه رو پیشنهاد میکنم ,امار رو خیلی خوب میشه توکنکور زد.

erfan_com

اخراجی موقت
سلام به نظرمن ریاضی مهندسی و امار رو حتما بخونید,کتاب پارسه رو پیشنهاد میکنم ,امار رو خیلی خوب میشه توکنکور زد.

آمار یکم سوالاتش هوشیه. ولی ریاضی مهندسیو خیلی ها مثل من کنار می ذارن. وقت گیرنو سخت ضریبشم که 2 هستش فقط

linux_0011

عضو جدید
آمار یکم سوالاتش هوشیه. ولی ریاضی مهندسیو خیلی ها مثل من کنار می ذارن. وقت گیرنو سخت ضریبشم که 2 هستش فقط

آره.واسه همینه کسایی که ریاضی میزنن رتبشون خیلی بهتره.ضریبش زیاد نیست ولی خیلی تاثیر داره.

erfan_com

اخراجی موقت
آره.واسه همینه کسایی که ریاضی میزنن رتبشون خیلی بهتره.ضریبش زیاد نیست ولی خیلی تاثیر داره.

بی خیال رتبه های یه رقمیو دو رقمی. مهم اینه که یه یونی خوب قبول شی که با رتبه زیر 500 هم قبول میشی.

maryam.raz

عضو جدید
سلام
بچه ها بهتر نیست در کنار سیستم عامل یه درس دیگه رو هم شروع کنیم مثل ساختمان گسسته
اگه فقط به یه درس بپردازیم ممکنه به همه درسها نرسیم:)

Shiny_Star

عضو جدید
با سلام
منم اول فکر کردم گزینه 1 درسته.ولی چون گفته نخها در سطح کاربر هستند پس سیستم عامل اطلاعی از وضعیت درون
فرایند نداره و کنترلی روی نخ ها ندارد...بنابر این فرایند بلوکه میشه ولی نخ به همان حالت باقی می مونه..(.به صورت ظاهری در حال اجرا باقی میمونه.)
این تست از آزمون های آزمایشی پارسه بود..ولی به نظر منم اگر گفته بود نخ 2 به حالت آماده می ره درست تر بود
اگر خواستید بگید که لینک آزمون هارو بذارم

ولی تو کتاب نوشته در تردهای سطح کاربر اگه ترد درخواست ورودی - خروجی داشته باشه و بلوکه بشه سیستم کل پردازش رو بلوکه میکنه، پس 1 درسته

hibye90

عضو جدید
:D
یعنی بیخیال ریاضی دیگه!

سلام..
هیچ درسی را نباید تو کنکور حذف کرد...
مثلا ریاضی مهندسی برای رشته کامپیوتر فصل های اعداد مختلط و نگاشت که هم اسونه و هم طرح سوال تو کنکور ازش 100% هست را بخونید....
با یکم سختی به جای خوب میشه رسید..موفق باشین:gol:

erfan_com

اخراجی موقت
سلام..
هیچ درسی را نباید تو کنکور حذف کرد...
مثلا ریاضی مهندسی برای رشته کامپیوتر فصل های اعداد مختلط و نگاشت که هم اسونه و هم طرح سوال تو کنکور ازش 100% هست را بخونید....
با یکم سختی به جای خوب میشه رسید..موفق باشین:gol:

ما که نخوندیم. البته من یکم MP3 واسه ارشد خوندم.

maryam.raz

عضو جدید
سلام
بچه ها کتاب سیستم عامل ترجمه حقیقت همونیه که راجع به سیستم عامل Minix نوشته؟:)

maryam.raz

عضو جدید
ولی تو کتاب نوشته در تردهای سطح کاربر اگه ترد درخواست ورودی - خروجی داشته باشه و بلوکه بشه سیستم کل پردازش رو بلوکه میکنه، پس 1 درسته
سلام
همون گزینه 3 درسته
از دید سیستم آره ، کل فرآیند بلوکه شده اصلا اون نمیدونه نخی وجود داره
این تست عینا تو کتاب سیستم عامل ویلیام استالینگز ترجمه دکتر پدرام به عنوان یه مثال اومده میتونید اونجا کامل بخونیدش صفحه 171
اینم جمله کتاب:
نخ 2 همچنان در حال اجراست ولی نه به این صورت که روی پردازنده ای در حال اجرا باشد بلکه بوسیله نخ های کتابخانه در حال اجرا دیده میشه.

shirinjojo

عضو جدید
سلام
بچه ها بهتر نیست در کنار سیستم عامل یه درس دیگه رو هم شروع کنیم مثل ساختمان گسسته
اگه فقط به یه درس بپردازیم ممکنه به همه درسها نرسیم:)

من کاملا با پیشنهادتون موافقم فقط اگه ممکنه هر هفته یکی از سرفصل های گسسته رو بزاریذ تا بچه ها سوالاتشون رو بپرسن.
من خیلی تو گسسته مشکل دارم.
مرسی

بالا