[گرافیک] - 8 نکته مهم در مورد طرح لوگو در طراحی وب

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز


8 نکته مهم در مورد طرح لوگو در طراحی وب

امروزه کاربرد لوگوهای تجاری افزایش یافته و برنامه های زیادی برای طراحی لوگو موجود است. زمانی که طراحی را برای دنیای دیجیتال انجام می دهید، این کار شامل وب سایت ها، رسانه های دیجیتال، برنامه های موبایل و دیگر موارد می شود. این یعنی طیف وسیعی از اندازه ها و بک گراندها.
این لوگو ها در محیط های مختلف، کاربردهای متفاوتی دارند. باید به یاد داشته باشید که برای وب طراحی می کنید. با این که نیازهایتان را برای یک فرایند طراحی دیجیتال بررسی می کنید، در عین حال می خواهید مطمن شوید که لوگوی شما می تواند طرح خوبی برای چاپ نیز باشد.
در این جا نکات ساده و سریعی برای شما بیان می کنیم. سعی کنید در حین طراحی لوگو برای وب این نکات را به یاد داشته باشید:
8. وسوسه را از خود دور نموده و طرحی ساده بزنید
لوگوی شما وظیفه ساده ای بر دوش دارد. این یکی از اولین عناصر بصری است که به شرکت شما مربوط می شود؛ پس باید توجه و ذهن بیننده را به سمت پیام اصلی شما هدایت کند. این هدف می تواند با "سادگی" محقق شود. نیازی نیست کلّ داستان برند را در این لوگو جای دهید!

7. محدودیت های رنگ را بشناسید
برخی از رنگ ها ممکن است در دنیای دیجیتال جواب دهند، ولی در چاپ مناسب نباشند. مطمئن شوید که چگونگی تبدیل بازاریابی دیجیتال به دنیای آفلاین را درک کرده اید.

6. توجه بیننده را سریعاً جلب کنید
کاربران هستند که تصمیم می گیرند از سایت شما بازدید داشته باشند یا خیر. لوگو یکی از اولین عناصر بصری است که آن ها مشاهده می کنند. لوگو باید ملایم باشد، توجه بیننده را جلب کند و پیام کلّی شما را انتقال دهد.

5. مطمئن شوید لوگوی شما در همه جا کار می دهد
به طور خلاصه بگویم، "اندازه" در دنیای طراحی لوگو بسیار مهم است. لوگوی شما باید به عنوان یک عنصر مهم و بزرگ در صفحه و نیز یک تصویر کوچک در گوشه بنر ایفای نقش نماید. مطمئن شوید که این اندازه ها را بررسی کرده اید و سپس وارد کار طراحی شوید.

4. از رقیبانتان متمایز باشید
این مورد را در ذهن داشته باشید که شما در حال طراحی هستید. اگر کافی شاپ دارید، یک لوگوی سبز تیره به همراه تصویر یک پری دریایی در جلوی آن واقعاً می تواند ایده بدی باشد. قطعاً شما نمی خواهید با رقبایتان اشتباه گرفته شوید.

3. سادگی را در نظر بگیرید
برخی از موفق ترین لوگوها شامل یک طرح ساده اند که در نگاه اول، شغل مورد نظر را تشریح نمی کنند. لوگوی مک دونالد را تصور کنید. هیچ تصویر همبرگر یا تنوری در آن مشاهده نمی شود، ولی تصویر را به سادگی می توان به رستوران ربط داد. قطعاً مایل نیستید بینندگان سایت را سردرگم کنید. یک تصویر ساده واقعاً توجه مردم را جلب می کند.

2. ابتدا یک طرح اولیه داشته باشید
به یک باره وارد نرم افزار طراحی شدن و اشتیاق برای مشاهده نتیجه کار، وسوسه ایست که ممکن است به سراغتان بیاید. یک کاغذ طراحی ساده می تواند بهترین مکان برای به تصویر کشیدن طرح ذهنی شما باشد.

1. برند را بشناسید
لوگو باید بازتاب دقیقی از برند باشد. دنیای وب بسیار شلوغ و درهم برهم است و لوگو باید سریعاً به بیننده بگوید که حیطه کاری و زمینه فعالیت شما چیست.

 
بالا