کنکور ارشد مخابرات

.:kamran:.

عضو جدید
درود بر دوستان

برای موفقیت در کنکور ارشد باید چه چیزی را ملاک قرار داد ؟ یعنی باید دروس را مفهومی فهمید یا حفظی ؟ باید معدل بالا باشد ؟
لطفا همه دوستان کمکم کنند چون برایم بسیار مهم است . (بنده ترم 1 هستم)

arashmas

عضو جدید
تمرکز روی دروس اصلی

تمرکز روی دروس اصلی

درود بر دوستان

برای موفقیت در کنکور ارشد باید چه چیزی را ملاک قرار داد ؟ یعنی باید دروس را مفهومی فهمید یا حفظی ؟ باید معدل بالا باشد ؟
لطفا همه دوستان کمکم کنند چون برایم بسیار مهم است . (بنده ترم 1 هستم)

دوست عزیز تو از الان رو دروس اصلی وقت بذار. درسهای معادلات و ریاضی 2 (قسمت کرل و دیورژانس و انتگرال...) و فیزیک2 مهمن و بعدا خیلی به درد میخورن. سعی کن دو ترم اول که وقتت نسبتا خالی تره بری کلاسای شبکه و برق صنعتی و PLCو ... اینا شرکت کنی.
سعی کن با نرم افزار متلب هم آشنایی پیدا کنی از الان....
کنکور هیچ ربطی به معدل نداره. درسارو خوب و مفهومی بخونی هم معدلت خود به خود میره بالا هم تو کنکور نتیجه ی بهتری میگیری.;)

عضو جدید
ممنون از شما

منابع کنکور ارشد چیست ؟

آیا برق صنعتی و... که به نظرم بیشتر ماله گرایش قدرت هست به درد مخابرات میخوره ؟

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
ممنون از شما

منابع کنکور ارشد چیست ؟

آیا برق صنعتی و... که به نظرم بیشتر ماله گرایش قدرت هست به درد مخابرات میخوره ؟

یه تاپیکی هسن تو تالار برق که به معرفی دروس ارشد میپردازد یه تاپیک هم هست که بچه هایی که میخوان ارشد بدهند با هم تبادل اطلاعات مبکنند.تالار کنکور و تحصیلات تکمیلی.
درس برق صنعتی جز سرفصل ارشد مخابرات محسوب نمیشود.

عضو جدید
تشکر . یه سوال مهم :

بلد بودن زبان تا چه میزان در کنور ارشد موثر است ؟

arashmas

عضو جدید
زبانم مهمه

زبانم مهمه

تشکر . یه سوال مهم :

بلد بودن زبان تا چه میزان در کنور ارشد موثر است ؟

برق صنعتی و .... جزو سرفصل ها نیستن . ولی از نظر عملی نباید به هیچ وجه خودتو محدود کنی به آزمایشگاه ها.
یه نصیحت دوستانه هم بهت بکنم. از الان اینجوری به ارشد فکر نکن. سعی کن از مفهوم درسا لذت ببری تا اینکه به فکر کنکور باشی
یعنی خیلی به دوردستا نگاه نکن. مواظب سنگای جلو پاتم باش.
زبانم خیلی خوبه. از همون اول سعی کن مراجع زبان اصلی داشته باشی:smile:

عضو جدید
به نظرم اگر سعی کنم معدلم را ببرم بالا مجبورم که درس ها را مفهومی یاد بگیرم . درسته ؟

میشه بفرمایید تاثیر زبان بروی این گرایش چقدر است ؟ چون میخواهم تکلیف زبانم را معلوم کنم .

arashmas

عضو جدید
زبان

زبان

به نظرم اگر سعی کنم معدلم را ببرم بالا مجبورم که درس ها را مفهومی یاد بگیرم . درسته ؟

میشه بفرمایید تاثیر زبان بروی این گرایش چقدر است ؟ چون میخواهم تکلیف زبانم را معلوم کنم .

چون مخابرات تو ایران خیلی عقبه واسه همین مطالب به روز و جدیدی نداریم . اکثر کتابا هم ترجمه ی خیلی وقت پیشه. اگه دنبال به روز بودن هستی(بیشتر تو مقطع ارشد) باید زبانو تو گرایش خودت تقویت کنی. همش 300 تا لغت اصلی مخابرات و برق یاد بگیری همه ی مقاله هارو میتونی بخونی و درک کنی.
از دید دیگه هم زبان یکی از ضروریات مهم زندگیه! حتما دنبالش باش
در مورد معدل هم بگم که درسو واسه خودش بخون نه واسه نمره. نمره هم لازمه ولی نذار دیدت به درس از ذره بین نمره باشه:)

بالا