کنکور ارشد رشته شیمی (منابع،سوالات و راهنمایی)

*مینا*

کاربر فعال شیمی
سلام عزیزم من امسال ارسد الی قبول شدم و تو کنکور 60 درصد الی زدم .توصیه میکنم حتما جزوه کنکور دکتر اسلامپور رو واسه الی بخونی. موفق باشی

سلام
این جزوه ای که می گید رو از کجا می شه تهیه کرد ؟
تو نت که سرچ کردم من ، نبود ...
من فک می کردم جزوه ی اساتنید خودم کافی باشه ، کامل هستن ...
رتبه ی چند آوردید تو زیر گروه آلی ؟:gol:

layebafan

عضو جدید
ارشد شیمی

ارشد شیمی

سلام من امسال میخوام ارشد شیمی بدم.میشه کمکم کنید:redface:

termah

مدیر بازنشسته
سلام. من 900 اوردم البته از رو بدشانسي .درصدام بد نبود اما چون زبانو صفر گذاشتم رتبم كشيد بالا و اينطوري ضد حال شد.
بهتون توصيه ميكنم از زبان غافل نشيد كه دردسر ميشه. دكتر اسلامپور طراح سوال كنكور هستن من جزوشو از اتادم گرفتم نميدونم كجا دارن.پس همون جزوه خودتو خوب بخون تست هم زياد بزن .تو الي تست زدن مهمتر از درس خوندن.موفق باشي

*مینا*

کاربر فعال شیمی
سلام. من 900 اوردم البته از رو بدشانسي .درصدام بد نبود اما چون زبانو صفر گذاشتم رتبم كشيد بالا و اينطوري ضد حال شد.
بهتون توصيه ميكنم از زبان غافل نشيد كه دردسر ميشه. دكتر اسلامپور طراح سوال كنكور هستن من جزوشو از اتادم گرفتم نميدونم كجا دارن.پس همون جزوه خودتو خوب بخون تست هم زياد بزن .تو الي تست زدن مهمتر از درس خوندن.موفق باشي
مرسی موفق باشید
ایشالله نوبت ما برسه :D:)

chemist880

عضو جدید
ارشد شیمی

ارشد شیمی

سلام بر دوستان

منم دانشجوی ارشد آلی هستم و خوشحال میشم اگه کمکی از دستم بر بیاد برای دوستان انجام بدم:);)

ssetar

عضو جدید
سلام.کسی میتونه فهرست کتاب شیمی فیزیک لوین جلد 2و3 را بزاره.آخه امسال ارشد پیام نور ثبت نام کردم و فقط شماره بعضی از فصلهای این کتابها در دفترچه راهنمای ثبت نام بود که باید آنها را بخوانم.

atish330

عضو جدید
ببین گلم اگه دانشجوی شیمی کاربردی هستی توی ارشد میتونی هر رشته ایو که میخوای شرکت کنی ولی باید منابع و کتابهای درسی اون رشته رو بلد باشی تا اونجایی که من میدونم منابع مهندسی شیمی با منابع شیمی کاربردی خیلی متفاوته واصلا شبیه هم نیستن و اما درباره ی اینکه شیمی کاربردی اشباع شده باید بگم که اصلا هم اینطور نیست و جای پیشرفت زیادی داره البته بستگی به خودت داره که چقدر تو این رشته فعالیت کنی از من میشنوی از همین الان که ترم دوم هستی شروع کن به مقاله نوشتن و توی همایش های مختلف شرکت کن به فکر شرکت تو رشته ی مهندسی هم نباش چون بازار کارش نسبت بهکاربردی خیلی متفاوت نیست

Chemist.V83

عضو جدید
بچها از من میشنوید حتما رو زبان وقت بذارید ،چون بعضی‌ بچها اصلا به زبان دست نمیزنن ،ولی‌ اگه مثل پارسال زبان رو اسون بگیرن ،شما که نزدید خیلی‌ ضرر می‌کنید !!

Chemist Man

عضو جدید

ببخشید خب با 900 کجا قبول شدید؟ به سلامتی

Chemist Man

عضو جدید
من هم هنوز کارشناسی شیمی می خونم و انشالله سال دیگه یا بعدش ارشد دارم .

از بابت کاری ، نظر من اینه که هرکسی واقعا بخواد کار کنه ، کار براش هست ،
اما دقیقش رو بخواین ، بستگی داره فرد در چه زمینه ای بخواد فعالیت کنه ، مثلا مجتمع پتروشیمی شهر ما به معدل بالا خیلی اهمیت میده ، رشته شیمی باشه اما معدلش بالا باشه ،

راستش شیمی خودش خیلی کاربردی هست ، تو اکثر کارخانه ها و ... ، حتی بعضی شرکت ها هستن که اگه کارشناس شیمی نداشته باشن بهشون مجوز نمیدن :D

بهتره در این زمینه یکی از بچه های مهندسی هم نظر بدن .

سلام ! عید شما مبارک...
ببخشید پتروشیمی کجا؟ و با چه معدلی می خواد؟

mitra6723

عضو جدید
انتخاب رشته ارشد شیمی

انتخاب رشته ارشد شیمی

سلام دوستان
اگه کسی راجع به پزوهشگاه پلیمر تهران اطلاعاتی داره ممنون میشم به من بگه یا ایکه از از تجزیه وآلی شریف اطلاعاتی داره پیشاپیش ممنون

gasedakk

عضو جدید
**فوری فوتی**انتخاب رشته ارشد شیمی

**فوری فوتی**انتخاب رشته ارشد شیمی

سلام
امسال ارشد داده بودم رتبه هام بد نشده .اگه شما جای من بودین گرایشها رو(طبق بازار کار) چجوری الویت بندی میکردین (خیلی خیلی عجله دارم)

گرایشها//الی-تجزیه-کاربردی-نانو-پلیمر-شیمی فیزیک-معدنی-فیتوشیمی
مررررررررررررررررررررررررررررس

سپیده صبح

عضو جدید
من دقیق نمی دونم ولی قبلنا می گفتن تجزیه وکاربردی بهترینه الان میگن نانو وفیتو خوبه

chemist880

عضو جدید
سلام
امسال ارشد داده بودم رتبه هام بد نشده .اگه شما جای من بودین گرایشها رو(طبق بازار کار) چجوری الویت بندی میکردین (خیلی خیلی عجله دارم)

سلام عزیزم
تبریک میگم......:gol::gol::gol:

من خودم شیمی آلی خوندم چون علاقه داشتم و به بازار کارش اهمیت ندادم........
اول میگم از روی علاقه شخصی خودت اولویت بندی کن........ بعد بازار کار ( با بازار کار خوب بدون علاقه فایده نداره)...........(اینا نظرات شخصیه ;))

من میگم........
1) شیمی تجزیه
2) نانو - کاربردی
3) پلیمر - آلی
4) فیتو شیمی
5) معدنی - شیمی فیزیک

یادت نره به ظرفیت ها، نمره خودت تو هر گرایش و علاقه ات توجه کنی............

موفق باشی ;)

gasedakk

عضو جدید
سلام عزیزم
تبریک میگم......:gol::gol::gol:

من خودم شیمی آلی خوندم چون علاقه داشتم و به بازار کارش اهمیت ندادم........
اول میگم از روی علاقه شخصی خودت اولویت بندی کن........ بعد بازار کار ( با بازار کار خوب بدون علاقه فایده نداره)...........(اینا نظرات شخصیه ;))

من میگم........
1) شیمی تجزیه
2) نانو - کاربردی
3) پلیمر - آلی
4) فیتو شیمی
5) معدنی - شیمی فیزیک

یادت نره به ظرفیت ها، نمره خودت تو هر گرایش و علاقه ات توجه کنی............

موفق باشی ;)

مرسی عزیزم
من خودم تقریبا همشو دوست دارم ولی کار بردی و تجزیه و نانو وپلیمرو بیشتر دوست دارم زیاد هم برام فرق نمی کنه کدوم باشه الان بیشتر برام مهمه که اینده کاری بهتری داشته باشه

termah

مدیر بازنشسته
سلام

سلام دوست خوبم تبريك ميگم بابت قبوليتون. در باره اينده كاري اگه ذوست داري استاد دانشگا شي بزن فيتو دانشجوي دكترا شي رو هوا ميگيرنت البته بايد دقت كني كه دكتراي فيتو فقط شهيد بهشتي داره و قبوليش سخته نانو هم الان تو بورسه اما تو 4 تا گرايش اصلي اول تجزيه بعد الي. كاربردي به شرطي خوبه كه يه جاي خوب بخوني و واقعا كار بلد بشي وگرنه فايده نداره. موفق باشي:gol:

roya_2003

عضو جدید
کدوم گرایش برای ارشد شیمی بهتره؟

کدوم گرایش برای ارشد شیمی بهتره؟

با سلام
من دانشجوی ترم 7 شیمی محضم. میخوام امسال ارشد شرکت کنم. به نظر شما بین گرایش ها کدوم مناسبتره و بازار کار کدوم بهتره .

yeganeh20

عضو جدید
سلام رویا جان . خیلی بستگی داره کجا بخایکار کنی ولی بازار کار برای گرایش تجزیه بهتره ازگرایشهای دیگه است.

termah

مدیر بازنشسته
با سلام
من دانشجوی ترم 7 شیمی محضم. میخوام امسال ارشد شرکت کنم. به نظر شما بین گرایش ها کدوم مناسبتره و بازار کار کدوم بهتره .

سلام عزيزم. كلا شيمي يك رشته اشباه شده هست متاسفانه. اما الان حرف اول تو شيمي فيتو شيمي و نانو شيمي ميزنه. اگه اونقد درست خوب هست كه بتوني تا دكتراي اين گرايشها پيش بري خيلي خوبه راحت هيئت علميت ميكنن و بازار كار خوبي هم داره اما بايد توجه داشته باشي كه اين گرايشها رو دانشگاههاي محدودي داره و رتبه خيلي خوب در حد 2 رقمي ميخواد و دكتراي فيتو رو فقط دانشگاه شهيد بهشتي داره و گرفتم دانشجو محدوديت داره.

اما در مورد 4 گرايش اصلي اول تجزيه بعد الي 2 گرايش ديگه كاربرد زيادي ندارن.

عزيزم سعي كن خوب درس بخوني ويه جاي خوب قبول شي دانشگاه هم خيلي مهم هست

موفق باشي گلم:gol::gol:

آخرین ویرایش:

لیلا مندلیف

عضو جدید
سلام.من امسا ارشد دادم.رتبه ام 57 تجزیه شد.تو بقیه گرایشها هم خوب بود.ولی من تجزیه زدم.همکلاسیم پارسال رتبه 1 تجزیه شد.و باز هم تجزه خوند.به نظر شخصی من تجزیه مطمئن تره.نانوشیمی و پلیمر چون معادل مهندسی داره شنیدم که بازار کارش زیاد خوب نیست.امیدوارم اینو بدونی که اینجا ایرانه و رشته های جدید پیشرفت چندانی نمیکنن.در مورد هیئت علمی شدن هم مطمئن نباش.مگه کلا چند تا دانشگاه فیتو دارن.خب کسایی که الان دارن فیتو میخونن هم بر فرض استخدام شدن.مگه قراره هر سال هیئت علمی استخدام کنن؟شاید تا 1-2 سال خوب باشه ولی بعدش که این نیاز برطرف بشه از رونق می افته.

لیلا مندلیف

عضو جدید
به نظر من اگه میخوای بری خارج از کشور هر گرایشی که علاقه بیشتری داری و توش موفق تر خواهی بود بخون ولی اگه میخوای ایران بمونی یا واسه ارشد مهندسی شیمی شرکت کن یا اگه نه واسه تجزیه تلاش کن.موفق باشی

paint

کاربر فعال
اگه براي دلت مي خوني هر گرايشي كه مي خواي اگه براي درس دادن تو دانشگاه مي خواي فرقي نمي كنه و دكتري تجزيه دستگاهي گرايش تعميرات بسيار مناسبه چون اصلا" توي ايران اين گرايش نداريم يا كمه اما اگه براي كار مي خواي كارشناسي بازار كارش بيشتره بخصوص اگه مدرك بازرسي رنگ يا خوردگي بين المللي داشته باشي
موفق باشي

MOHAMMADJAVADD

عضو جدید
یه جزوه آلی دست نویس دارم حدود 400 صفحه امسال امتحان دادم حدود 90 درصد سوالات در آن بود جزوه ای کامل است اگر خواستی کپی بگیرم برات بفرستم 09131578211

hasht

عضو جدید
سلام
من ارشد ساخت شبانه خواجه نصیرو آوردم
می خوام انتقال بگیرم بیام تبریز روزانه یا شبانه به نظرتون بشه؟
اگه میشه چه جوری؟

B.R.Z

عضو جدید
سلام
کسایی که ارشد قبول شدن میتونن بگن روزی چند ساعت درس خوندن و از کی شروع کردن؟
معدنیه امیرکبیر و خواجه نصیر رتبه چند میخواد؟

pbz

عضو جدید
یه جزوه آلی دست نویس دارم حدود 400 صفحه امسال امتحان دادم حدود 90 درصد سوالات در آن بود جزوه ای کامل است اگر خواستی کپی بگیرم برات بفرستم 09131578211
سلام اقا محمد جواد چطوری میتونم اون جزوه رو از شما بگیرم

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام منم اگه بشه میخوام ...ولی به نظرم اگه بذاریدشون تو یه وبلاگ یا تو خود سایت باشگاه مهندسان بهتره این طوری ماهم راحتتر دسترسی پیدا میکنیم.