کمک

iman.f

عضو جدید
با سلام. دوستان عزیز من مدت زیادیه که دارم در مورد انواع رشته های مهندسی تحقیق می کنم تا سال دیگه انتخاب رشته کنم. همه رشته های مهندسی به نظرم قشنگ و جذابن. واقعا نمی دونم چه انتخابی کنم

Atropatkan

عضو جدید
با سلام. دوستان عزیز من مدت زیادیه که دارم در مورد انواع رشته های مهندسی تحقیق می کنم تا سال دیگه انتخاب رشته کنم. همه رشته های مهندسی به نظرم قشنگ و جذابن. واقعا نمی دونم چه انتخابی کنم

سلام عزیز
امیدوارم که رشته مورد علاقه خودتو پیدا کنی.

در زمینه عمران می تونم کمکتون کنم.(هر سوالی داشتید.)

رشته های زیادی هستند که خیلی خوبند.

اما به نظر من اولویت هایی در مورد انتخاب رشته وجود داره که باید به آنها توجه کنی:
علاقه-پشتکار-توانایی-بازار کار و ...

به نظر من ملاک های خوت رو در یک کاغذ جمع کن و بنویس.(با نوشتن علم را به بند کشید.(حضرت علی))
سپس در مورد آنها قضاوت کن و به اتنخاب مناسب خودت برس

موفق و موید باشی.:gol:

انديشه

عضو جدید
سلام:gol:
شما در مرحله ی اول باید بازار کارشو هم در نظر داشته باشی
بعدش به علاقتم یه نگاهی بنداز حتما انتخاب درستی میکنی.
امیدوارم موفق باشی.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
هدفت چیه؟
علاقت چیه؟
بازار کار ؟
چه نوع کاری رو میپسندی؟
به اینا جواب بدی میتونی یه فکری بکنی.

رامین 22

عضو جدید
تا اونجا که میتونی تحقیق کن.

تا اونجا که میتونی تحقیق کن.

سلام دوست عزیز .:gol:
خیلی خوشحال شدم وقتی دیدم که یکسال دیگه فرصت داری و ازهم اکنون داری در مورد رشته ها تحقیق میکنی.
به نظر من تا اونجا که میتونی به تحقیقاتت ادامه بده به دانشگاههای مختلف برو از دانشجویانش _از مدیر گروهها و... سوال کن ، بازار کار را حتما در نظر داشته باش .
(شوخی نیست ، حساب یه عمر زندگیست ):love:
پیش مشاورین تحصیلی برو ، اونها از تو تست شغل میگیرند وبا توجه به روحیاتت به تو میگویند در چه رشته ای میتونی موفق باشی .من خودم رشته ام مکانیک است .
دوستانی دارم که بعد از سه سال تحصیل میگویند:
"ایکاش مکانیک نمی آمدیم . مکانیک چرند است .":question:
دوستانی هم دارم که میگویند :
"مکانیک بهشت ریاضیات است.":victory:
ببین دوست من به نظر من مهم ترین چیزی که وجود دارد این است که شما در هر رشته ای میروی number1 باشی .در اینصورت خیالت از بابت کارو...راحت باشد.حتی اگه دانشگاه آزاد باشی(من خودم دانشگاه آزاد درس میخونم.)اگر هم در دانشگاههای خوب دولتی باشی و بهترین باشی که دیگر غوغاست.
ولی یک چیز فوقالعاده مهم هم وجود دارد وآن این است که:thumbsdown: :
"اگر دانش آموز متوسطی هستی وحال اینکه بری فوق لیسانس یا دکترا را بگیری ، نداری ، ببین در رشته ای که میخواهی انتخاب کنی آشنا داری یا نه؟
راحت بهت بگم ، مثلا اگه داییت یا عموت یا بابات یا داداشت یا...مهندس عمران هستن و تو کارشون هم موفق بوده اند ،اشتباه محضه اگه بری و روی یه رشته دیگه سرمایه گذاری بکنی.
چون امروزه مهم ترین چیز اعتبار است .ووقی تو بری رشته عمران ، طبیعتا از اعتبار 20ساله یا 30 ساله پدرت یا داییت یا ...استفاده میکنی .
میدونم سرت را درد آوردم، موفق باشی.

hamid66

عضو جدید

:)مهندسی صنایع + مهندسی صنایع چارت گرایش تکنولوژی صنعتی

فایل زیر رو دانلود کنید:gol:

پیوست ها

• industrial engineering.rar
    619 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sita

عضو جدید
مكانيك هم رشته خوبيه منم مكانيك ميخونم ولي اگه ميخواي مكانيك بيايي حتما ژايه رياضي بالايي ميخواد قبل از هر چيزي هم حتما فكر كن در مورد رشته هاي مكانيك هم ميتوني بياي رو وب بنده سري بزني

iman.f

عضو جدید
توضیح بیشتر

توضیح بیشتر

هدفت چیه؟
علاقت چیه؟
بازار کار ؟
چه نوع کاری رو میپسندی؟
به اینا جواب بدی میتونی یه فکری بکنی.

با عرض سلام خدمت دوستان عزیزی که بنده را راهنمایی کردند؛
بنده رشته ریاضی درس می خونم و سال دیگه بایستی انتخاب رشته کنم. رشته های مهندسی را خیلی دوست دارم و هدفم کمک کردن به داشتن جهانی بهتر واسه همه انسانهاست و در این راه ابتکار و نوآوری رو خیلی دوست دارم.
به کارهای مکانیکی و انرژیک، فعالیتهای بدنی و پر جنب وجوش و چالش برانگیز ، و کارهایی که با روغن وگریس و ماشین آلات دقیق و اتصالات و پیچ و مهره سر وکار دارد علاقه خاصی دارم.
بازار کار مهم است اما نه چندان. بیشتر به یافتن علاقه و ذوب شدن و نوآوری ومفید بودن در رشته مورد علاقه ام اهمیت می دهم تا پول و درآمد.
اما متاسفانه نمی دونم کدامیک از رشته های مهندسی میتونند در این راه کمکم کنند.
باز هم کمال تشکر را دارم از همه عزیزانی که مرا راهنمایی میکنند.

بالا