کمک-simulink matlab

elham_90

عضو جدید
سلام
چقدر با سیمولینک آشنایی دارید؟

در همین حد که مدار می تونم ترسیم کنم با powerlib آشنایی دارم...منتها نمی تونم یه سری چیزا تو library پیدا کنم:مثلا گزینه connector نداره (matlab7.8.0) درحالی که یه جا خوندم باید از connector بری یه
Bus-bar کپی کنیم که از اینجا کارم نیمه تموم موند....

hosseinassar

مدیر ارشد
در همین حد که مدار می تونم ترسیم کنم با powerlib آشنایی دارم...منتها نمی تونم یه سری چیزا تو library پیدا کنم:مثلا گزینه connector نداره (matlab7.8.0) درحالی که یه جا خوندم باید از connector بری یه
Bus-bar کپی کنیم که از اینجا کارم نیمه تموم موند....
وقتی مدار رسم میکنید از قسمت جستجوی کتابخونه کلمه measurement را سرچ کنید > انواع اندازه گیری ها برای شما آورده میشه

elham_90

عضو جدید
وقتی مدار رسم میکنید از قسمت جستجوی کتابخونه کلمه measurement را سرچ کنید > انواع اندازه گیری ها برای شما آورده میشه
با تشکر
باید یه scope به آمپرمتر یا ولت متر وصل کنیم؟؟من این کارا رو کردم ولی تو scope چیزی نشون داده نمیشه و یه error میده:
The diagram must contain a powergui block. The block must be named <powergui> and should be located at the top-level of your diagram for optimal performance

mohsen.bargh

عضو جدید
ba salam
doste man bara inke to simulink betoni javab begiri in block ke powergui nam dare ro bayad to madaret estefade koni.
va injori ke faghat copy kon to madar va be jayi ham vasl nemishe.to ghesmate library ke powergui search koni miare barat.

elham_90

عضو جدید
ba salam
doste man bara inke to simulink betoni javab begiri in block ke powergui nam dare ro bayad to madaret estefade koni.
va injori ke faghat copy kon to madar va be jayi ham vasl nemishe.to ghesmate library ke powergui search koni miare barat.

دستتون دردنکنه....بالاخره جواب داد ولی فایده scope چیه اینجا؟؟ انتظار داشتم اگه مثلا جریان سینوسیه شکلشو نشون بده.....ولی چیزی نشون نمیده.