کمک کنید لطفا

وضعیت
موضوع بسته شده است.

المینا

عضو جدید
سلام دوستان عزیز

دوهفته ی دیگه اگه خدا بخواد عروسیمه و میخوام توی تالار به جای آهنگهایی که توی مکراسم عروسی میذارن آهنگهای عرفانی و آهنگهایی که مربوط به خدا هستن و آرامش بخش هستن رو پخش کنم...اگه میشه توی معرفی این آهنگها کمکم کنید....
ممنون از لطفتون
:gol::gol::gol:

هاشمیان20

عضو جدید
من عروسی های خانواده های مذهبی که رفتم، معمولا مرد و زن جدا بودن و بقیه صلوات میفرستادن !!
دیگه دلیلی برای پخش اهنگ و موسیقی نیست.
اگر فکر میکنید یکسری آهنگ ها گناه هست، بهتره در همون شیوه سکوت و مداحی مراسم عروسی رو برگزار کنید که بعدا عذاب وجدان نگیرید که در شب عروسیم گناه شد، همین عرفان ها هم یهو دیدین مشکل منکراتی داشتند.

یک روحانی در تلویزیون حرف قشنگی میزد خطاب به دختر و پسرای شیعه که میخوان عروسی بگیرن.
میگفت فکر کنید امام زمان میخواد بیاد تو عروسیتون، چه اهنگی پخش میکنید؟
آیا جلوی امام زمان دست میزنین؟
و از اینجور حرفا.
برای همین مثل بقیه مذهبی ها که عروسی میگیرن با صلوات ختم به خیرش کنید، انشالله عاقبت به خیر بشین.

المینا

عضو جدید
من عروسی های خانواده های مذهبی که رفتم، معمولا مرد و زن جدا بودن و بقیه صلوات میفرستادن !!
دیگه دلیلی برای پخش اهنگ و موسیقی نیست.
اگر فکر میکنید یکسری آهنگ ها گناه هست، بهتره در همون شیوه سکوت و مداحی مراسم عروسی رو برگزار کنید که بعدا عذاب وجدان نگیرید که در شب عروسیم گناه شد، همین عرفان ها هم یهو دیدین مشکل منکراتی داشتند.

یک روحانی در تلویزیون حرف قشنگی میزد خطاب به دختر و پسرای شیعه که میخوان عروسی بگیرن.
میگفت فکر کنید امام زمان میخواد بیاد تو عروسیتون، چه اهنگی پخش میکنید؟
آیا جلوی امام زمان دست میزنین؟
و از اینجور حرفا.
برای همین مثل بقیه مذهبی ها که عروسی میگیرن با صلوات ختم به خیرش کنید، انشالله عاقبت به خیر بشین.

حرف شما درسته...اما این موضوع باید فرهنگ سازی بشه و توی شهر ما این مساله اصلا جا نیفتاده...برای همین باید کم کم جا انداخته بشه... برای خود من آهنگهایی هستن که من رو یاد خدا میندازن... من منظورم همچین آهنگهاییه

bahargoli

عضو جدید
سلام دوستان عزیز

دوهفته ی دیگه اگه خدا بخواد عروسیمه و میخوام توی تالار به جای آهنگهایی که توی مکراسم عروسی میذارن آهنگهای عرفانی و آهنگهایی که مربوط به خدا هستن و آرامش بخش هستن رو پخش کنم...اگه میشه توی معرفی این آهنگها کمکم کنید....
ممنون از لطفتون
:gol::gol::gol:
سلام خانمی.
سوالت رو جایی مطرح کردی که بعد ها میشه تاپیکی برای مسخره کردن شما و افکار شما! (شمای نوعی منظورمه!)

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ضمن عرض تبریک خیلی جالبه که اینکارو می خواید انجام بدید.
از بین آهنگ های سامی یوسف که ملایم هست انتخاب کنید . و آهنگ های محمد اصفهانیم بسیار خوبن.
اما چندآهنگ قدیمی هم هست که مربوط به ویگن و هم دوره ای های اوناس ریتمیکه ولی مشکلی هم نداره میتونید اونا رو هم استفاده کنید.
ایرج بسطامی هم چند آهنگ عارفانه عاشقانه داره خیلی خوبن.
از بین آهنگ های سنتی خون مثل علیرضا قربانی، سالار عقیلی و علیرضا افتخاری هم میتونی آهنگ های خوبی پیدا کنی.

من یه عروسی مذهبی رفتم توی مردونه گفتن که تعدا زیادی شیخ اومده بود و یکی از اونها عین خطبه بین نماز مدام حرف از گناه و ترس از خدا و حروم و حلال میکرد. یک از مردای فامیل ما رفت و به اونها گفت دنیا انقد زیبایی و لذت داره اینجا توی مجلسه شادی و جشن دیگه نباید حرف از بدی ها و گناه این دنیا رو زد!!!که البته اون اقایون شیخ چیزی نمونده بودتیکه پاره اش کنن . اما حرف خوبی به نظرم زده بود. مجالس مذهبی ما شده شبیه نماز جمعه!!انگار شادی و شادمانی رو باید تو کتابای توضیح المسائل مینوشتن تا آدمای مذهبی یاد بگیرن.

در هر صورت شما انشالله خوشبخت و شاد باشید.به عرف و حرف مردم هم توجه نکیند!

sfk123

اخراجی موقت
خدمتتون عارضم طرف ما که مرد و زن جداست

مردا اصلا کاری به آهنگ و این چیزا ندارن، فقط میرن یه دیداری با فامیلشون تازه کنن و صحبتی داشته باشن، صدای آهنگ بالا باشه اصلا از تالار میرن بیرون.

اما زنانه فکر نکنم مشکلی برای مذهبی ها داشته باشه، بالاخره باید یه جایی خودشون رو خالی کنن(اکثرا برا همین میرن عروسی)،
یه سری خانوم هستن فکر کنم بهشون مولودی خوان!!! میگن، با دَف و رقص و اشعار سنتی(بیشتر اشعار مولوی) یه سرچ بکنین ببینین به کارتون میاد یا نه؟

البته اگه فامیلای شما و داماد خیلی مذهبین که آهنگ هم نذاشتین، نذاشتین. یا آهنگ بی کلام بزارین همه جورش هست، شیک و ترتمیز.

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهر علی ع و زهرا س.............. ناصرعبداللهی

وضعیت
موضوع بسته شده است.