کمک در نوشتن برنامه کتابخانه با visual studio

ghanbarian_43

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید .
میخام یه برنامه کتابخانه با ویژوال استودیو بنویسم .
نمیدونم چه جوری شروع کنم .
کلاس هایی رو فکر میکنم نیاز هست رو تعریف کردم اما نمیتونم بین کلاس ها و رابط گرافیکیم رابطه برقرار کنم . مثلا کلیدهایی رو که رو صفحه میزارم چه روری باید به توابعی که نوشتم مرتبط کنم ؟
یه سوال دیگه اینه که وقتی میخام عضو گیری کنم و یا لیست کتاب ها رو به برنامه اضافه کنم چه طور باید آنها رو در برنامه ذخیره کنم ؟ آیا باید از ÷ایگاه داده استفاده کنم ؟
مرسی .

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به گفته هاتون یکی دوتا مشکل بنیادی دارید .
یکی اینکه تکلیف خودتونو با دیتای برنامه مشخص دکرده اید .
خلاصه باید داده هاتون یه جا ذخیره شوند. می تونید از بانک استفاده کنید یا اگر دیتایتون کمه می تونید از xml هم استفاده کنید.
رابط گرافیکی رو الان بهش فکر نکنید.
قدم اول : طراحی دقیق دیتابیس
قدم دوم : ارتباط با دیتابیس در قالب کلاسها ( یعنی کلاس هایی را با توجه به موجودیتهاتون بنویسید که بتونن با DB ارتباط برقرار کنن . دیتا بخونن . بنویسن و ... )
مرحله آخر نمایش به کاربر هست که کار سختی نیست .;)

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام
دوست عزيز ابتدا يک سناريوی ساده از کارت در بيار مثلا شخص وارد کتابخونه ميشه و بدنبال کتاب می گرده، کتاب رو جستجو ميکنه، بر چه اساسی جستجو ميکنه؟چه اطلاعاتی ميخواد؟ کتاب رو پيدا کرد موجود هست؟ رزرو کتاب چگونه است؟ و ...
همه اين ها رو چند بار مرور کن و بعد که مطمئن شدی فيلدهای اطلاعاتی مورد نياز در هر بخش رو در بيار. جداول رو طراحی کن و نرمالسازی رو انجام بده و بعد دوباره از رو سناريو مرور کن که چيزی کم نباشه. بعد برو سراغ طراحی فرم هات. در حين طراحی فرم احتمالاً فيلدهايی بايد اضافه شه ، اين فيلدها رو اضافه کن و دوباره کنترل کن که همه چيز درست باشه و بعد که تحليل و طراحی تموم شد و مطمئن شدی کامله راحت و سريع کدت رو بنويس.

خيلی خلاصه و ساده گفتم که گيج نشی و قابل فهم باشه . اگر هم مستندات تحليل و طراحی رو بايد ايجاد کنی ، بايد متدولوژی انجام پروژه ات رو هم مشخص کنی. من RUP جمع و جور و ساده رو گفتم. اگه پروژه ات کوچيکه از XP هم ميشه استفاده کرد.

ghanbarian_43

عضو جدید
مرسی از راهنماییتون .
÷س فعلا رو طراحی تمرکز میکنم و اگه به مشکل برخوردم ازتون کمک میگیرم .

shima eng

عضو جدید
ویژوآل استدیو

ویژوآل استدیو

دوستان عزیز من برای پروژم باید یه کتابخانه طراحی کنم با ویژوآل استدیو.کسی تابه حال کتابخانه الکترنیکی طراحی کرده با ویژوآل استدیو که به من کمک کنه.من خودم فرصت طراحی ندارم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

2error

عضو جدید
از اینجا دانلود کنید

از اینجا دانلود کنید

من قبلا این برنامه رو نوشتم

می تونید از لینک زیر دریافت کنید

البته سعی کنید فقط به عنوان نمونه از اون استفاده کنید

[h=3]دانلود [/h]