کمک برای ساخت سیستم هیدرولیک درابعاد کوچک

gmaissam

عضو جدید
سلام دوستان

میخوام یک سیستم هیدرولیک داشته باششم که بتونه یک دریچه یک یا نهایت 2کیلوگرمی رو 30یا 40سانتی متر بیاره بالا بطور عمودی

الکترو موتور با 12VDCکارمیکنه سرعتش هم می خوام 3سانتی متر بر ثانیه باشه..البته توان الکتروموتور رو میتونم افزایش بدم..راستش من رشته ام مکانیک ننیست ..قطعاتشو میخوام بدم تراشکاری برام درستش کنن لطفا اراهنمایی کنید

اگه قطعات آماده دراین سطح باشه چه بهتر...

gmaissam

عضو جدید
سلام دوستان

میخوام یک سیستم هیدرولیک داشته باششم که بتونه یک دریچه یک یا نهایت 2کیلوگرمی رو 30یا 40سانتی متر بیاره بالا بطور عمودی

الکترو موتور با 12VDCکارمیکنه سرعتش هم می خوام 3سانتی متر بر ثانیه باشه..البته توان الکتروموتور رو میتونم افزایش بدم..راستش من رشته ام مکانیک ننیست ..قطعاتشو میخوام بدم تراشکاری برام درستش کنن لطفا اراهنمایی کنید

اگه قطعات آماده دراین سطح باشه چه بهتر...
کسی نیست راهنمایی کنه؟؟؟؟:razz:

gmaissam

عضو جدید
مدیران تالار حداقا شما یه نظر بدید این موضوع فکرنکنم زیاد پیچیده باشه

anishtain4

عضو جدید
دوست عزیز اینجا تالار گفتگو هست نه طراحی که. شما خودت دست به کار شو مشکلی داشتی سوال کن دوستان راهنمایی می کنن. اما اینکه انتظار داشته باشی بچه ها برات طراحی کنن و نقشه تراشکاری بدن باید بری پیش هیدرولیک کار که هزینه داره

gmaissam

عضو جدید
دوست عزیز اینجا تالار گفتگو هست نه طراحی که. شما خودت دست به کار شو مشکلی داشتی سوال کن دوستان راهنمایی می کنن. اما اینکه انتظار داشته باشی بچه ها برات طراحی کنن و نقشه تراشکاری بدن باید بری پیش هیدرولیک کار که هزینه داره
سلام
انشتین عزیز اول تشکر میکنم توجه نمودی،بزار یه مثال بزنم فرضامی خوای گیاهی رو بکاری که هیچ اطلاع یا علمی ازش نداری میای میگی بچه های کشاورزی کمک کنن،،اونا نمیان بگن آقا شما اول بکارش اگه به مشکل برخوردیبیا سوال کن چون شما اصلا بلد نیستی باید از کجا وچطور شروع کنی ...
من نمونه کامل وتمام این مثالم
من نمیدونم از کجا شروع کنم،شما ماشاالله چندسال خوندی وعلمشو داری..منم نگفتم بیاید طراحی کنید نگاهی به عنوان بندازید،،،

من قسمت الکترونیکشو انجام دام با کمک بچه های الکترونیک وازشون تشکر میکنم والبته بخش مکانیکیش هم بصورت چرخ دندها ی طراحی کردم ولی هیدرولیکش مدرنتر وبهتره...

اشکال من اینه که نمی دونم پمپش رو از کجا تهیه کنم واصلا چه قدرتی نیاز دارم یا طول وقدرت سیلندر چقدر باید باشه

13Amir

عضو جدید
سلام
انشتین عزیز اول تشکر میکنم توجه نمودی،بزار یه مثال بزنم فرضامی خوای گیاهی رو بکاری که هیچ اطلاع یا علمی ازش نداری میای میگی بچه های کشاورزی کمک کنن،،اونا نمیان بگن آقا شما اول بکارش اگه به مشکل برخوردیبیا سوال کن چون شما اصلا بلد نیستی باید از کجا وچطور شروع کنی ...
من نمونه کامل وتمام این مثالم
من نمیدونم از کجا شروع کنم،شما ماشاالله چندسال خوندی وعلمشو داری..منم نگفتم بیاید طراحی کنید نگاهی به عنوان بندازید،،،

من قسمت الکترونیکشو انجام دام با کمک بچه های الکترونیک وازشون تشکر میکنم والبته بخش مکانیکیش هم بصورت چرخ دندها ی طراحی کردم ولی هیدرولیکش مدرنتر وبهتره...

اشکال من اینه که نمی دونم پمپش رو از کجا تهیه کنم واصلا چه قدرتی نیاز دارم یا طول وقدرت سیلندر چقدر باید باشه

دوست عزیز به نظر من قطعات امادش رو از بازار بخری خیلی بهتره
قطعاتش تو ی بازار هستش

برای سیلندر و الکترو و موتور هم به نصبت فشاری که برش وارد میشه و توانی که نیازه انتخواب میشه

gmaissam

عضو جدید
دوست عزیز به نظر من قطعات امادش رو از بازار بخری خیلی بهتره
قطعاتش تو ی بازار هستش

برای سیلندر و الکترو و موتور هم به نصبت فشاری که برش وارد میشه و توانی که نیازه انتخواب میشه

سلام

بله آمادش بهتره ولی باید اندازش هم مد نظر باشه نباید پمپش بزرگ باشه]شما جایی سراغ دارید ؟

13Amir

عضو جدید
سلام

بله آمادش بهتره ولی باید اندازش هم مد نظر باشه نباید پمپش بزرگ باشه]شما جایی سراغ دارید ؟

والا من تاحالا مدار هیدرولیکی طراحی نکردم جایی رو برای خردی نمیشناسم

ولی در هر نوع ابعادی که نیاز دارین میتونین گیر بیارین
اندازه های کوچیکش هم وجود داره
مثل همین هایی که برای اموزش استفاده میکنن

anishtain4

عضو جدید
راستش رو بخوای منم هیدرولیک طراحی نکردم تا الان، اگه تهرانی یه سر برو سعدی، به اونا بگی چی می خوای خودشون برات درست می کنن

gmaissam

عضو جدید
بچه ها کسی میدونه اگه بدم بیرون درستش کنن هزینش چقد میشهوکسی جایی رو برای فروش قطعاتش میشناسه

BaBak.Turk

اخراجی موقت
بچه ها کسی میدونه اگه بدم بیرون درستش کنن هزینش چقد میشهوکسی جایی رو برای فروش قطعاتش میشناسه
چون قطعات تت تکی هست و چیزی هم سر در نمیاری کمی گرون حساب می کنند.ولی چون از طرحت چیزی ندونستم نمی تونم قیمت بدم.

SALAM shoma ebteda niyaz be ye power pack dari ke shamele makhzane roghane ke tajhizate hydraulici tam rush savare ke bazam shamele elektro motor shire feshar shekan shire kontorol jahat va shire kontorol sorate ke to bazar has ama aln gheymatesh 2barabare madaresham age bekhay vasat tarahi mikonm

gmaissam

عضو جدید
moshakhasateto daghigh bego ta behet begam

سلام
یک دریچه آبیاریه که طولش 40وعرضش30 سانتی متره،این صفحه ست که باید بالاوپایین بره ونهایت تا 2کیلوگرم وزن داره..سرعتش مهم نیست،دواقع زیاد سریع نباشه بین 3تا7سانتی متر برثانیه به نظرم مناسب باشه البته باید فشار آبی که پشته هم درنظر گرفت که اینو نمیتونم محاسبه کنم البته چچیز زیادی هم نیست...اگر اطلاعات بیشتری مد نظرتونه درخدمتم..یه سوال دارم.....>این تجهیزات چقدر فضا اشغال میکنه...وباید بگم که برقم هم 12 ولت هست دیسی