کارشناسی ارشد مهندسی ساخت و ساز بیمارستان

anwer

عضو
منبع اصلی اش که 10 جلد کتاب طراحی و برنامه ریزی بیمارستان ایمن ، که فقط می تونید از وزارت خانه ساختمان نصر دفتر فنی گیر بیارید.
بقیه منابع را می تونید از کتاب فروشی ها گیر بیارید
اما برای درس استاندارد های اعتبار بخشی منبع کاملا مشخصی وجود ندارد و تقریبا نصف سوالات را از منابع نامعلوم طراحی می کنند.
راجع به زبان انگلیسی همه میگن که درسنامه ارشد جامع علوم پزشکی لزگی خوبه اما می گیم این کتاب با این حجم برای زمان محدود خیلی موثر برای داوطلب کنکور ارشد نیست.

anwer

عضو
مهندسی بیمارستان - سال 95

مهندسی بیمارستان - سال 95

من امسال برای کنکور ارشد مهندسی بیمارستان برای سومین سال متوالی باز شرکت نمودم هر چند نسبت به پارسال که رتبه ام 17 بود و امسال رتبه ام 8 شده رشد خوبی کردم و میانگین درصدهام نیز حدود 50 شده و با توجه به اینکه امسال 10 نفر پذیرش میشه و من هم ان شالا یکی از قبول شده گان این رشته خواهم بود اما هنوز هم به این اعتقاد ندارم که این رشته و آزمونی که برای آن برگزار شده به خوبی در بین جامعه مهندسین کشور شناخته شده باشه .

معمار111

عضو جدید
من امسال برای کنکور ارشد مهندسی بیمارستان برای سومین سال متوالی باز شرکت نمودم هر چند نسبت به پارسال که رتبه ام 17 بود و امسال رتبه ام 8 شده رشد خوبی کردم و میانگین درصدهام نیز حدود 50 شده و با توجه به اینکه امسال 10 نفر پذیرش میشه و من هم ان شالا یکی از قبول شده گان این رشته خواهم بود اما هنوز هم به این اعتقاد ندارم که این رشته و آزمونی که برای آن برگزار شده به خوبی در بین جامعه مهندسین کشور شناخته شده باشه .

سلام تبریک میگم
میشه لطف کنید درصد هاتون رو بفرمایید چند بوده؟
میشه لطفا سوالات و جواب های سال های گذشته رو برامون بگذارید؟
سپاس

anwer

عضو
رشتهنمره کل تراز به درصدرتبه در سهمیهرنبه در کلتوضیحات
مهندسي بيمارستان45.4988مجازبه انتخاب كليه دانشگاههاي پذيرنده رشته امتحاني مي باشيد
رشتهدرس1درس2درس3درس4درس5درس6درس7درس8درس9
مهندسی بیمارستان
استاندارد هاي بيمارستان و اعتبار بخشي
3.33
اصول ومباني معماري بيمارستاني
59.65
اصول ومباني تاسيسات برقي
18.52
اصول ومباني تاسيسات مكانيكي
55.00
اشنايي با تجهيزات پزشكي
38.33
اصول و مباني عمران)ساختمان(
26.67
زبان عمومي
47.50
0.00
0.00
در این وبلاگ که خودم هم خیلی از مطالبش استفاده کردم می توانید سوالات و کلید سوالات سالهای گذشته را پیدا بکنید.
http://hospitalengineering.blogfa.com/

Shirin Asal

عضو جدید
رشتهنمره کل تراز به درصدرتبه در سهمیهرنبه در کلتوضیحات
مهندسي بيمارستان45.4988مجازبه انتخاب كليه دانشگاههاي پذيرنده رشته امتحاني مي باشيد
رشتهدرس1درس2درس3درس4درس5درس6درس7درس8درس9
مهندسی بیمارستان
استاندارد هاي بيمارستان و اعتبار بخشي
3.33
اصول ومباني معماري بيمارستاني
59.65
اصول ومباني تاسيسات برقي
18.52
اصول ومباني تاسيسات مكانيكي
55.00
اشنايي با تجهيزات پزشكي
38.33
اصول و مباني عمران)ساختمان(
26.67
زبان عمومي
47.50
0.00
0.00
در این وبلاگ که خودم هم خیلی از مطالبش استفاده کردم می توانید سوالات و کلید سوالات سالهای گذشته را پیدا بکنید.
http://hospitalengineering.blogfa.com/

سلام دوست عزیز
لطفا اگه ممکنه کمی راجع به بازارکار این رشته و احتمال استخدام آن توضیح دهید.
سپاس

anwer

عضو
این رشته ، یک رشته تخصصی می باشد بنا به اینکه وزارت بهداشت هر ساله برای طراحی بیمارستان متخصصان امر را از کشورهای خارجی و با هزینه های گزافی دعوت می نمایید این رشته را برای رفع نیازهای داخل کشور مورد پذیرش قرار داده لذا با توجه به اینکه هر ساله چند هزار تخت نیاز کشور به محیط های درمانی می باشد و اشباع دیگر گرایش های معماری و دیگر رشته های مهندسی به نظر شخصی خودم این تخصص می تواند در صنعت بیمارستان سازی کشور با یک دید نو بازار کار بهتری نسبت به گرایش های دیگر معماری و یا حتی عمران داشته باشد .

Shirin Asal

عضو جدید
میشه به جای مطالعه ی کتاب های مقررات ملی ساختمان،جزوات عناصر جزییات، مصالح و ایستایی رو جایگزین کرد؟
شما خودتون چه توصیه ای در این خصوص دارید؟

anwer

عضو
نوع طراحی سوالات برای دروس فنی رشته مهندسی بیمارستان و نوع جزوات برای کنکور ارشد معماری بسیار متفاوته من توصیه ام اینکه اول سوالات سالهای گذشته را دانلود بنمایید چون خودتان ملاحضه خواهید کرد که خواندن جزوات دروس فنی تنها برای این کنکور اکتفا نمی کنه هر جند من خودم وقت کافی برای خواندن کامل کتاب های مقررات ملی را نداشتم و من هم یک ماه و نیم مانده به آزمون اطلاع پیدا کردم که دوباره امسال وزارت بهداشت قصد برگزاری آزمون را برای رشته مهندسی بیمارستان دارد اما اگه امسال شما وقت نمودید حتما مقرارت ملی را خوب مطالعه بنمایید و هر چند تاکیدم بر این هم هست جزوات دروس فنی معماری هم می تونه به شما کمک بکنه اما وافعا کافی نیست ./.

معمار111

عضو جدید
بله بلاخره جواب آزمون اعلام شد و اولویت اولم یعنی دانشگاه علم و صنعت قبول شدم.

تبرییییییییییییییییییییییییییییییک میگم... ان شاالله موفق باشید.. فقط ما رو از این به بعد بی خبر نگذلرید از دانشگاه و کلاساتون

avo29

عضو جدید
سلام
بچه ها کسی منابع کاملی ار این رشته داره؟من منابع کاملی پیدا نم کنم:confused:

masou2169

عضو جدید
سلام بنده هم به نوبه خودم تبریک میکم امروز بر خلاف گذشته واسه بچه های معماری احترام خاصی قائلم

anwer

عضو
بهتون تبریک می گم و به همه دوستانی که امسال قبول شدن پیشنهاد می دهم که اولا یک گروه تشکیل بدهیم و اعضأ گروه در جریان تحصیلات دو دانشگاه قرار بدهیم تا بتوانیم به همدیگر کمک بکنیم و دوماً از تمام شماهای که موفق شدید تا در ازمون پذیرفته شدید تجربیات خودتان و یا احیاناً جزوات و خلاصه نویسی های خودتان را برای دیگران دوستانی که می خواهند در این رشته تحصیلی ادامه تحصیل بدهند در اختیار قرار دهند ./.

farahmand_ph

عضو جدید
بهتون تبریک می گم و به همه دوستانی که امسال قبول شدن پیشنهاد می دهم که اولا یک گروه تشکیل بدهیم و اعضأ گروه در جریان تحصیلات دو دانشگاه قرار بدهیم تا بتوانیم به همدیگر کمک بکنیم و دوماً از تمام شماهای که موفق شدید تا در ازمون پذیرفته شدید تجربیات خودتان و یا احیاناً جزوات و خلاصه نویسی های خودتان را برای دیگران دوستانی که می خواهند در این رشته تحصیلی ادامه تحصیل بدهند در اختیار قرار دهند ./.

مرسي...باشه منم موافقم

astronomygirl66

عضو جدید

چه جالب من اطلاع نداتم ازین رشته...کاش زودتر میفهمیدم...الان معماری قبول شدم اما حیطه کاریم راجبه تاسیسات مکانیکی و الکتریکی و کلا نقشه های ازین دست بود.

معمار111

عضو جدید
دوستانی که قبول شدن در مورد اینکه زبانتون در چه حد بوده و اینکه چقدر مطالعه کردید و چیا خوندید میشه توضیح بدید... سپاسگزارم.

z312

عضو جدید
من امسال میخواستم کنکور معماری و یا مرمت بدم الان که این تاپیک رو دیدم کلی ذوق زده شدم و خیلی خوشحالم که با این رشته آشنا شدم خیلی جالبه

farahmand_ph

عضو جدید

شما موفق شديد علم و صنعت ثبت نام كنيد؟؟؟

anwer

عضو
متاسفانه من هم نتونستم در علم و صنعت ثبت نام بکنم اما ظاهرا ثبت نام موکول شده به روز شنبه

farahmand_ph

عضو جدید
متاسفانه من هم نتونستم در علم و صنعت ثبت نام بکنم اما ظاهرا ثبت نام موکول شده به روز شنبه
اخه اميركبير ميكه به ما از طرف وزارتخونه نامه ابلاغ نشده و اصلا قبول نميكنه ثبت نام كنه...
خواهشا اكه علم و صنعت هم ثبت نام كرد اينجا اطلاع بديد.ممنون

anwer

عضو
ظاهرا یکی از همکلاسی ها رفته علم و صنعت ثبت نام کرده اما من خودم فردا برای ثبت نام میرم دانشگاه

بالا