کاربران حرفه ای سریع بیان تو ! (مسابقه)

smmoosavian

عضو جدید
با سلام به دوستان عزیز
توی این بحث جدید می خوایم مسابقه ای بین کاربران حرفه ای CATIA و Pro Engineer برگزار
کنیم !! این مسابقات به صورت دوره ای برگزار می شن و هر دوره یک ماه طول می کشه.
هدف از برگزاری چنین مسابقاتی اینه که کار تیمی رو به صورت اینترنتی تجربه کنیم و هر گروه
با توانایی های گروه مقابل و نرم افزار طرف مقابل آشنا بشه . من خودم proe هیچی بارم نیست :(
و فقط دست و پا شکسته باهاش کار کرده ام. در حین برگزاری مسابقه افرادی که با یکی از
این دو نرم افزار به صورت حرفه ای کار کرده اند با هم همکاری می کنند تا موضوع مورد نظر رو
کامل کنند.

کل روند کار و مراحل پیشرفت کار هر گروه، در همین تاپیک خواهد بود و در نهایت هیچ کدام از
دو گروه برنده نخواهد بود و فقط مراحل کار و نتیجه کار ، به صورت فیلم یا عکس آپلود میشه.
در پایان ، نتایج کار ها رو با هم مقایسه می کنیم. بازم تکرار می کنم این مسابقات فقط بین
نرم افزارهای CATIA و Pro engineer برگزار خواهد شد. دلیلش اینه که هر کدوم از این دو تا
نرم افزار خیلی قوی و پرآوازه هستند. کتیا توی مدلسازی پارامتریک خیلی قدرتمنده اما proe رو نمی دونم . (اونم حتما خیلی قویه !!)

برای شروع فعلا فقط مدلسازی سه بعدی به صورت پارامتریک موضوع مسابقه س .
من خواهش می کنم بچه ها بیان نظر بدن تا موضوع اولین مسابقه رو تصویب کنیم و بعدش یا علی !
پیشنهاد من اینه : مدلسازی چرخدنده های هیپوئید به صورت پارامتریک

خوب نظرتون چیه ؟;)

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا بزار امتحاناتمونو بدیم مشروط نشیم
کار واسه اینکارا زیاده:d

rahimi2709

عضو جدید
سلام دوست من.
خیلی خوبه و من اساسا پایم.
اما فکر می کنم برای شروع از یک مدل نسبتا ساده شروع کنیمو

BAW705

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا میشه Autocad 3D رو را بدید تو مسابقه ؟:redface:
یا حداقل مسابقه ها رو توسعه بدید ؟

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر خیلی خوبیه مهندس! ;)

من پایتم شدید. آقا من تو تیم کتیام. به نظر منم اگه از یه مثال ساده تر شروع کنیم بهتره چون کاربر حرفه ای این دو تا نرم افزار خیلی کمه.

48055

عضو جدید
از smmoosavian عزيز ميخوام ساليد و تو مسابقه راه بدن:D . چون كاربران اون خيلي بيشتر از pro هستش .

smmoosavian

عضو جدید
با تشکر از استقبال بچه ها !
در مورد اتوکد باید بگم شرمنده چون ... :biggrin: البته قصد توهین به ساحت مقدس اتوکد ندارم ولی ... :biggrin: ببینید توی اتوکد نمی شه طراحی پارامتریک انجام داد لااقل می گفتی MDT
یعنی autocad mechanical desktop
در مورد solidworks هم باید بگم اگه تعداد تقاضا زیاد باشه میشه اون رو راه داد ولی نمی دونم
تا چه حد طراحی پارامتریک میشه توش انجام داد

نکته مهم اینه که اگه تعداد نرم افزار ها زیاد بشه ممکنه از اصل قضیه دور بشیم

هم تیمی من هم پیدا شد آقای رستگار ==> منم توی تیم کتیا ;)

یه پیشنهاد خوب، برای بالا بردن کیفیت کار فایل های خودتون رو به PDF تبدیل کنید و ضمیمه کنید

در جواب کسانی که گفته بودن مدل ساده تر ، باشه ، رو گولیای چشمم !!!

رینگ تایر ماشین به صورت پارامتریک چطوره ؟ مثلاً تعداد پره ها ، زاویه بین اون ها ، ضخامت و
... رو به صورت پارامتریک در میاریم ، چطوره ؟

alzizou

عضو جدید
catia

catia

سلام. من هم توی کتیا می خوام همکاری کنم.
اگر که افراد زیادی استقبال نکردن، خودمون برای دل خودمون کار کنیم.
هرچه سریعتر شروع کنیم ، بهتره.

- برای رینگ ، اگر بخوایم بین پارامترها فرمول بنویسیم، بهتره از روی يک استاندارد این فرمول ها رو پیدا کنیم، تا حداقل استاندارد کار کرده باشیم. نظرتون چیه ؟

smmoosavian

عضو جدید
سلام. من هم توی کتیا می خوام همکاری کنم.
اگر که افراد زیادی استقبال نکردن، خودمون برای دل خودمون کار کنیم.
هرچه سریعتر شروع کنیم ، بهتره.

- برای رینگ ، اگر بخوایم بین پارامترها فرمول بنویسیم، بهتره از روی يک استاندارد این فرمول ها رو پیدا کنیم، تا حداقل استاندارد کار کرده باشیم. نظرتون چیه ؟

سلام
شما اگه استاندارد داری در اختیار ما قرار بده تا از روی اون شروع کنیم
اگه هم نداری طوری نیست پیداش می کنیم !!;)

smmoosavian

عضو جدید
پس کاربران حرفه ای pro engineer کجا هستند ؟ خبریشون نیست ؟ :w06:
کسی اینجا pro بلد نیست ؟ :cry:

مثل اینکه خودمون باید دست به کار بشیم ! من جمعه اولین pdf خودم رو ارسال می کنم
منتظر باشید ....

مهدی 108

عضو جدید
سلام
طرح جالبیه
من با سالید کار می کنم و البته کمی با کتیا

ولی خوشحال میشم توی تیم کتیا باشم

آخرین ویرایش:

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوع طراحی دستگاه میکسر FGM هم موضوع جالبی میتونه باشه
هم جدیده هم میشه از توش برا اونایی که مشارکت دارن پول خوبی در آورد و هم مقاله داد ازش

مهدی 108

عضو جدید
هم جدیده هم میشه از توش برا اونایی که مشارکت دارن پول خوبی در آورد و هم مقاله داد ازش

از نظر من تفاوتی نداره منتهی ،نظر مابقی دوستان هم شرطه
:gol:

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه یه مهندس برق هم داشتیم عالی بود ترجیحا اشنا به کنترلرها

mamad3pitch

عضو جدید
QUOTE]

ببخشید؟!..... نشد!:surprised:
دوباره بخونید پست اوّل را:

با سلام به دوستان عزیز
توی این بحث جدید می خوایم مسابقه ای بین کاربران حرفه ای CATIA و Pro Engineer برگزار
کنیم !! این مسابقات به صورت دوره ای برگزار می شن و هر دوره یک ماه طول می کشه.
هدف از برگزاری چنین مسابقاتی اینه که کار تیمی رو به صورت اینترنتی تجربه کنیم و هر گروه
با توانایی های گروه مقابل و نرم افزار طرف مقابل آشنا بشه . من خودم proe هیچی بارم نیست :(
و فقط دست و پا شکسته باهاش کار کرده ام. در حین برگزاری مسابقه افرادی که با یکی از
این دو نرم افزار به صورت حرفه ای کار کرده اند با هم همکاری می کنند تا موضوع مورد نظر رو
کامل کنند.

کل روند کار و مراحل پیشرفت کار هر گروه، در همین تاپیک خواهد بود و در نهایت هیچ کدام از
دو گروه برنده نخواهد بود و فقط مراحل کار و نتیجه کار ، به صورت فیلم یا عکس آپلود میشه.
در پایان ، نتایج کار ها رو با هم مقایسه می کنیم. بازم تکرار می کنم این مسابقات فقط بین
نرم افزارهای CATIA و Pro engineer برگزار خواهد شد. دلیلش اینه که هر کدوم از این دو تا
نرم افزار خیلی قوی و پرآوازه هستند. کتیا توی مدلسازی پارامتریک خیلی قدرتمنده اما proe رو نمی دونم . (اونم حتما خیلی قویه !!)

برای شروع فعلا فقط مدلسازی سه بعدی به صورت پارامتریک موضوع مسابقه س .
من خواهش می کنم بچه ها بیان نظر بدن تا موضوع اولین مسابقه رو تصویب کنیم و بعدش یا علی !
پیشنهاد من اینه : مدلسازی چرخدنده های هیپوئید به صورت پارامتریک

خوب نظرتون چیه ؟;)
.
:huh:بنده اصلا و ابدا مخالف پول درآوردن و مقاله و ... نیستم. ولی جاش اینجا نیست. یه تاپیک جدید درست کنید براش و شروع کنید به کنار. بحث ما را هم منحرف نکنید لطفا، که دارد جالب می شود...:)

آخرین ویرایش:

smmoosavian

عضو جدید
ممنون دوست عزیز
فقط اگه برات ممکنه مراحل طراحی اون cover رو در پروانجینیر به صورت pdf در سایت قرار بده تا
همه استفاده کنیم . اگه تونستی فایلش رو هم ضمیمه کن .
در ضمن نگفتی اون مدلی که شما کار کرده ای پارامتری هست یا نه ؟ مثلاً تعداد پره ها ، زاویه
قسمت های مختلف و ... به صورتی که بشه با تغییر پارامترها کل مدل رو تغییر داد .

smmoosavian

عضو جدید
دوستان عزیز با تشکر از همکاریتون
ذکر یه نکته الزامیه اونم اینه که نباید فقط به آپلود کردن چند تا عکس قناعت کنید
هدف ما تو این تاپیک اینه که کارهای قدرتمند ارائه بدیم و پیشرفت کنیم و از همدیگه چیز یاد بگیریم
همونطور که قبلاً گفتم برای هر مدل میشه حتی تا یک ماه هم وقت گذاشت پس عجله نکنید ;)
و با صبر و حوصله روی کار تمرکز کنید. وقت زیاد داریم. :gol::gol: 

CADeng64

عضو جدید
بله طرح پارامتریکه و امکان تغییر اندازه ها و تعداد پره ها وجود داره. در مورد آموزش،کار وقت گیریه اما اگر دوستان کارهای خوبی ارائه بدن، چشم. هم فایل را آپلود میکنم هم آموزش آن را.

alzizou

عضو جدید
rim

rim

سلام. یک مدت بود که سایت فی ل تر بود !

فکر کنم چیزی که شما عکسشو گذاشتی قالپاق هست نه رینگ . وقتی که می گیم طراحی رینگ ( rim ) منظور اون پروفیلی است که تایر روی آن قرار می گیره. یک سری فایل در مورد رینگ آپلود می کنم.

پیوست ها

• wheel rim.rar
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 0

smmoosavian

عضو جدید
ما اووووومدیم

ما اووووومدیم

هورا خوشحالم !!!
کم کم داشتم نا امید می شدم
فــیلتر چیز خوبی نیست !
و اما حرف اصلی
یه نظر از خودم :
من فکر می کنم قابلیت های پارامتری کتیا بسیار قدرتمند تر از proe هست .
یکی از قوی ترین این قابلیت ها استفاده از specification tree هست. در درخت طراحی
شما حتی تا آخرین مرحله می تونید درخت رو باز کنید و جزئی ترین چیزها رو از این درخت
استفاده کنید. مثل نقطه ها ، اشکال هندسی و حتی محورها و مبدأ و ...

یک قابلیت بسیار سودمند دیگه استفاده از قابیلت publication هست یا همون انتشار پارامترها

ولی حیف که کتیا هنوز نمی تونه تحلیل دینامیکی انجام بده. ولی فکر کنم به زودی DS
یک شرکت متخصص تو این زمینه رو بخره !
با پیگیری اخبار مربوط به شرکت DS یا همون dassault systems می تونم اینطور تحلیل کنم که
DS سیاست زیرکانه ای برای توسعه نرم افزارهای PLM خودش در پیش گرفته . CAA یا همون
ساختار مربوط به نرم افزارهایی مثل کتیا و ... سبب میشه که شرکت های مختلف پلاگین های
متنوعی برای این نرم افزار ها بنویسند و پس از اینکه این پلاگین ها معروف و گسترده شدند
DS امتیاز اون ها رو می خره و اینطوری نرم افزارهای خودش رو توسعه می ده . نمونه بارز
این پلاگین ها نرم افزار ICEM surf هست که قبلاً به صورت پلاگین عرضه می شد ولی از انتشار
بیستم به بعد ، V5R20 ، به صورت یک محیط جدید مثل محیط های دیگه در زیر مجموعه shape
قابل دسترسیه.
با این حساب من فکر می کنم آینده از آن DS خواهد بود.

alzizou

عضو جدید
rim

rim

فایل هایی رو که گذاشتم نگاه کردی؟ نظرت رو بگو. روی رینگ کار کنیم یا قالپاق ؟

mamad3pitch

عضو جدید
بـــــــــــــــــــــــــــــه بــــــــــــــــــــــــه!:w33:
سلاملیکم!
احوال آقایون؟!
تبریکات زیاد و شدید و عجیب غریب برای رفع *****ینگ!!:w23:
.
.
.
آقا کار از اونی که من فکر میکردم خفنتر شد!! قصدم جا زدن نیست ولی مطمئن هم نیستم بتونم پا به پاتون بیام .... ما با دید آموزشی اومدیم جلو .... یعنی یاد گرفتن ولی انگار ....!:huh:
به هر حال یا کار را یه جوری سطح بندی کنید تا ما هم بتونیم استفاده کنیم، یا اینکه اعلام موضع کنید تا ما دیگه ایجاد مزاحمت نکنیم.

smmoosavian

عضو جدید
بـــــــــــــــــــــــــــــه بــــــــــــــــــــــــه!:w33:
سلاملیکم!
احوال آقایون؟!
تبریکات زیاد و شدید و عجیب غریب برای رفع *****ینگ!!:w23:
.
.
.
آقا کار از اونی که من فکر میکردم خفنتر شد!! قصدم جا زدن نیست ولی مطمئن هم نیستم بتونم پا به پاتون بیام .... ما با دید آموزشی اومدیم جلو .... یعنی یاد گرفتن ولی انگار ....!:huh:
به هر حال یا کار را یه جوری سطح بندی کنید تا ما هم بتونیم استفاده کنیم، یا اینکه اعلام موضع کنید تا ما دیگه ایجاد مزاحمت نکنیم.

دوست عزیز نگران نباش ... تمامی کارهای کاملاً حرفه ای از ساده ترین چیزها آغاز می شن
یه قول معروف هست که میگه توی طراحی همه چیز از یک خط آغاز میشه !
ما از همون اول نمی ریم سراغ چیزای خفن ! البته اگه وقت من اجازه بده سعی می کنم
تمامی جزئیات رو شرح بدم . تا بعد ...

smmoosavian

عضو جدید
بالا