چگونه اشکالات طراحی سایت را برطرف کنیم:

start11

عضو جدید
یکی از مهم ترین وظایف طراح سایت این است که باید بداند چه کاری را در طراحی سایت خود اجرا کند. شما هم اگر طراح سایت هستید، باید هدف و کارایی المان های طراحی سایت مشتریان خود را از قبل برنامه ریزی کنید.
برخی اوقات ممکن است ما مولفه هایی را در طراحی سایت خود قرار دهیم که هماهنگ نیستند یا مولفه هایی قدیمی و منسوخ شده اند یا روش جایگزین جدیدتر و بهتری برایشان وجود دارد که می توانیم در طراحی سایت از آنها استفاده کنیم.
[h=2]در طراحی سایت چه مواردی را نباید اجرا کنید؟[/h]اکنون زمان آن است که خطاهای رایج و متداول در طراحی سایت را به شما عزیزان معرفی کنیم. این مولفه های در مبحث طراحی سایت خیلی قدیمی هستند و به موفقیت طراحی سایت لطمه می زنند و امنیت آن را به خطر می اندازند. در ابتدا با یکدیگر دلایل منسوخ شدن این روش ها را با یکدیگر بررسی می کنیم و سپس به مواردی که می توانند جایگزین این مولفه ها کرد، می پردازیم.
[h=2]استفاده از آیکون های شبکه های اجتماعی در هدر طراحی سایت[/h]آیکون های شبکه های اجتماعی باید به جذب مخاطبان در شبکه های مختلف اجتماعی کمک کنند، نه این که باعث خروج آن ها از طراحی سایت شما شوند. حتی اگر یک بازدیدکننده با هدف خاصی وارد طراحی سایت تان شد، نبایست موردهای این چنینی در تیتر سبب بازگشت آن ها از طراحی سایت شما شود.
[h=3]جایگزین چیست؟[/h]شما بایست به جای دکمه های لینک شبکه اجتماعی، به پلاگین های رسانه های اجتماعی در طراحی سایت خود روی آورید. این امر سبب می شود تا بازدید کنندگان تان به صفحه اجتماعی طراحی سایت تان رجوع کنند و بدون اینکه از صفحه خارج شوند فعالیت های مورد نظرشان را اجرا دهند. این مورد سبب می شود تا بازدید کنندگان سایت تان را به جای که می خواهید، هدایت نمایید.
شما قادرید این آیکون ها را در فوتر و یا نوار کناری سایت هم قرار دهید. این موردهای نبایست خیلی چشمگیر باشد. این موردهای تنها بایست به منظور مخاطبان طراحی سایتی آشکار باشند که به جستجوی آن هستند.
[h=2]استفاده از تصاویر تکراری و استوک در طراحی سایت[/h]عکس های بزرگ و تمام صفحه در طراحی وبسایت ها یک گرایش جدید بزرگ هستند و به منظور تبدیل مراجعه کنندگان به مشتری های طراحی سایت استفاده می شوند. متاسفانه، عکس های استوک کلیشه ای تاثیر معکوسی دارد. مخاطبان سایت از عکس هایی که بارها دیده اند، صرفه نظر می نمایند و احتمال دارد از طراحی سایت شما خارج شوند و به این ترتیب است که میزان مشتری های طراحی سایت تان کاهش می یابد.
[h=3]جایگزین چیست؟[/h]نخستین گزینش این است که خود از دوربین های موجود در تلفن همراه تان که امروزه در همه موبایل ها موجود است، بهره بگیرید و عکس های خلاقانه ای بگیرید، مخاطبان سایت به این مورد پاسخ و واکنش بهتری می دهند.
گزینش دوم، برگزیدن عکس های استوک با دقت فراوان است. استفاده از عکس های استوک با کیفیت و گران قیمت می تواند مخاطبان را به طراحی وب سایت تان جلب نماید. یک عکس کم کیفیت که زیبایی دارد بهتر از عکس با کیفیتی است که بارها دیده شده است.
شرکت طراحی سایت هایی وجود دارند که عکس هایی استوکی ارائه می دهند که خیلی بی نظیر و زیبا هستند. یکی از این سایت ها که با اسکرول نمودن قادرید عکس های را مشاهده بفرمایید، اینستاگرام است.
[h=2]استفاده از لینک های ایمیل در طراحی سایت[/h]لینک ایمیل در طراحی سایت ها سبب می شود تا مخاطبان سایت با اعضای تیم طراحی سایت مورد نظر تعامل داشته باشند.
قالبا هنگامی که لینک ایمیل را باز می نمایید، وارد صفحه مربوط به ارسال ایمیل نمی شوید. من حتی از برنامه اپل میل هم در این زمینه استفاده کردم و در هر صورت مجبور به ترک این صفحه شدم. تنها کاری که می توانستم اجرا دهم این بود که روی لینک ایمیل، راست کلیک کنم و آن را ذخیره نمایم و در قسمت ارسال ایمیل خود جای گذاری کنم.
نیازی به گفتن نمی باشد، اما این مورد می تواند تجربه بدی را به منظور مخاطبان طراحی سایت رقم بزند. لینک ایمیل ها می تواند به وسیله ربات ها آسیب ببیند و به صورت اسپم در صفحه ایمیل مشتری های طراحی سایت نمایان شود.
[h=3]جایگزین چیست؟[/h]شما حتما به منزله طراح طراحی سایت، چند بار فرم ایمیل را به منظور طراحی سایت ها طراحی کرده اید. از این رو از این روش در هرجا از طراحی سایت که نیاز به نشانی ایمیل دارد، بهره بگیرید. در صفحه های "ارتباط با ما" قادرید این فرم کوچک را به منظور ایمیل قرار دهید تا مشتری سایت آن را پر کند و به منظور تایید شدن به نشانی ایمیل شان، پیام فرستاده شود. این امر برتری های بیشتری را در بر دارد:
فرم های ایمیل در طراحی سایت می تواند به آسانی تحت نظارت قرار بگیرد. ایمیل هایی که از طریق این فرم ها ارسال می شود به وسیله GOOGLE MAIL APP می تواند فیلتر شود .شما قادرید قسمت های بخصوصی را در این فرم قرار دهید تا کاربران سایت تان پر نمایند
اگر به هر علت باید نشانی ایمیل در طراحی سایت تان وجود داشته باشد، بایست اطمینان حاصل نمایید که به صورت لینک در طراحی سایت تان قرار نگرفته است و از این رو پیام های شما به قسمت اسپم نشانی ایمیل مشتری های هدایت نمی شود.
[h=2]استفاده از متون و محتوای کلیشه ای در طراحی سایت[/h]یکی از مناسب ترین مولفه هایی که قادرید در کار های طراحی سایت قرار دهید، متن های تجاری و بازاریابی هماهنگ است. مشتری های طراحی سایت از سایت ها به منظور اهداف تجاری استفاده می نمایند و به طراحی سایت هایی جذب می شوند که به منظورشان شگفت انگیز باشد.
طراحی سایت و محتوای آن باید به گونه ای باشد که مخاطبان سایت را، به مشتری های طراحی سایت تان تبدیل کنند. آن ها بایست بدانند که چرا این طراحی سایت و کالا یا خدمات های آن به منظور وی سودمند است؟
[h=3]جایگزین چیست؟[/h]چه محتوای طراحی سایت به وسیله یک طراح طراحی سایت مهیا شود یا به وسیله مشتری طراحی سایت، تفاوتی ندارد، در هر صورت بایست برتری های کالاات و خدمات های خود را به کاربر سایت معرفی نمایید. این برتری نبایست یکی از ویژگی کالاها و یا خدمات های سایت و یا اغراق نمودن راجع به آن ها باشد. شرکت و طراحی سایت بایست به منظور مخاطبان سایت مشخص کند که به چه ترتیب می توانند نیازهای مشتری های را تحقق بدهید.
به جای استفاده از " کیفیت کالاها، کیفیت خدمات ها و نوآوری ها از سال 1949" قادرید از این جمله بهره بگیرید: " آیا از پرداخت هزینه ها به منظور رسیدن به نیازهای خود خسته شده اید؟ پکیج با کیفیت پرینت افست با حداقل ترین تعداد سفارشات، به نظر شما چگونه است؟"
این مورد به مسئله اصلی مشتری طراحی سایت اشاره می کند و بعد آن را رفع می نماید؟
[h=2]دکمه های فراخوان بدون پس زمینه در طراحی سایت[/h]این دکمه ها که به "دکمه های روح" مشهور است، نمونه ای از موردهای قدیمی در طراحی سایت ها است. در این مورد یک متن کوتاه در یک دکمه مستطیل شکل بدون هیچ پس زمینه ای قرار می گیرد: این موردهای شمار کلیک نمودن مخاطبان را در طراحی سایت کاهش می دهد.
مسئله این گزینه ها این است که همواره به منزله یک دکمه به وسیله مخاطبان سایت شناخته نمی شوند. تجربه های بی نظیر مخاطبان سایت نشان داده است که این دکمه ها بایست قابل کلیک و آشکار باشند، در صورتی که این دکمه ها چنین کاراییی را در طراحی سایت تداعی نمی نمایند.
[h=3]جایگزین چیست؟[/h]دکمه های موجود در طراحی سایت شما بایست دارای طرح و سبک باشد. به موردهای زیر در این زمینه دقت نمایید:
o رنگ: رنگی که در این دکمه های استفاده می نمایید بایست با پس زمینه طراحی سایت و سایر قسمت های طراحی سایت تان همخوانی داشته باشد. نبایست این موردهای را ثابت نگاه دارید، به منظور جلب توجه مخاطبان طراحی سایت بایست این موردهای را به صورت POP-UP نمایش دهید.
o شکل: مستطیلی که گوشه های گردی دارد به منظور دکمه های قابل کلیک در طراحی سایت خیلی عالی عمل می کند. این گوشه های گرد نظر مخاطبان را به متن CTA این دکمه جلب می نماید.
o محتوا: از کلماتی در این دکمه های دعوت به مشارکت یا CTA بهره بگیرید که کاربر به آسانی بتواند تصمیم بگیرد که می خواهد روی آن کلیک کند یا خیر. به منظور مثال، کلمه "بگیرید" بهتر از " خرید نمایید" است.
در صورتی که دکمه ها با پس زمینه خالی به منظور گزینه های دعوت به ​مشارکت شما در طراحی سایت بهتر نمی باشد، اما به منظور دکمه های دعوت به عمل ثانویه خیلی کاربرد دارد. این مورد وزن دیداری کمتری از دکمه دعوت به مشارکت اصلی دارا است تا مخاطبان ابتدا زیاد به CTA اولیه و اصلی توجه کنند و بعد به این دکمه های ثانویه دعوت به عمل روی آورند.
خوشحال میشیم از سایت طراحی سایت دیدن فرمایید.
 
بالا