چرا سازمان نظام مهندسی برای مهندسان مکانیک خودرو آزمون نظام مهندسی جهت تایید معاینه فنی خودروها برگذار نمیکند؟؟

sensor11

عضو جدید
سلام دوستان و مهندسان گرامی
چقدر مشکل آلودگی هوا برای مسئولین مهمه؟
چند درصد از این آلودگیها سهم خودروهاست؟
چرا مهندسین تکنولوژی مکانیک خودرو نباید آزمون نظام مهندسی معاینه فنی خودرو ، مانند سازمان نظام مهندسی ساختمان ، داشته باشند تا مراکز معاینه فنی مجبور باشند تا از مهندسین تکنولوژی مکانیک خودرو که مهر نظام مهندسی معاینه فنی خودرو دارند استفاده کنند؟
آیا در حال حاضر مراکز معاینه فنی نیازی به بکارگیری مهندسان مکانیک خودرو دارند تا فعالیت آنها را کنترل کنند؟
چه ارگانهایی بر روی فعالیت این مراکز نظارت دارند؟
آیا در حال حاضر شرایط شغلی مناسبی برای فارغ التحصیلان مهندسی مکانیک خودرو وجود دارد؟
با وجود آزمون نظام مهندسی برای مهندسان مکانیک خودرو این بازار کار بهتر نمیشود؟

ما مهندسین تکنولوژی مکانیک خودرو باید جایگاهمون رو در کشور و صنعت پیدا کنیم.

دوستان و مهندسان گرامی لطفا نظر و عقیده خودتون رو بیان کنید با تشکر

جواد خانی

عضو جدید
آقای مهندس صفری عزیز،

با سلام؛
این سئوالات برای من هم به عنوان یک مهندس خودرو با سالها تجربه در مورد خودرو، مهم و بی پاسخ است. نکته بسیار عجیب، بی توجه بودن دولت به فارغ التحصیلان رشته مهندسی خودرو است،در حالی که ایران خود را از بزرگان صنعت خودرو بویژه در خاور میانه می داند.
نظرات و راهکارهای مهندسین عزیز دیگر برایم جالب خواهد بود.

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام دوستان و مهندسان گرامی
چقدر مشکل آلودگی هوا برای مسئولین مهمه؟
چند درصد از این آلودگیها سهم خودروهاست؟
چرا مهندسین تکنولوژی مکانیک خودرو نباید آزمون نظام مهندسی معاینه فنی خودرو ، مانند سازمان نظام مهندسی ساختمان ، داشته باشند تا مراکز معاینه فنی مجبور باشند تا از مهندسین تکنولوژی مکانیک خودرو که مهر نظام مهندسی معاینه فنی خودرو دارند استفاده کنند؟
آیا در حال حاضر مراکز معاینه فنی نیازی به بکارگیری مهندسان مکانیک خودرو دارند تا فعالیت آنها را کنترل کنند؟
چه ارگانهایی بر روی فعالیت این مراکز نظارت دارند؟
آیا در حال حاضر شرایط شغلی مناسبی برای فارغ التحصیلان مهندسی مکانیک خودرو وجود دارد؟
با وجود آزمون نظام مهندسی برای مهندسان مکانیک خودرو این بازار کار بهتر نمیشود؟

ما مهندسین تکنولوژی مکانیک خودرو باید جایگاهمون رو در کشور و صنعت پیدا کنیم.

دوستان و مهندسان گرامی لطفا نظر و عقیده خودتون رو بیان کنید با تشکر

تا اونجا که می دونم اسم کامل سازمان نظام مهندسی، "سازمان نظام مهندسی ساختمان" است. طبیعتا خودرو ربطی به سازمان نظام مهندسی ساختمان ندارد!
اگه اشتباه می کنم، اصلاح بفرمایید.

به نظر من باید یک انجمن مهندسی خودرو به طور مجزا به صورت قانونی، مستقل و جامع برای کل کشور تشکیل بشه! (اگر تشکیل شده به من هم معرفی کنید)

nersi.j

عضو جدید
تا اونجا که می دونم اسم کامل سازمان نظام مهندسی، "سازمان نظام مهندسی ساختمان" است. طبیعتا خودرو ربطی به سازمان نظام مهندسی ساختمان ندارد!

به نظر من باید یک انجمن مهندسی خودرو به طور مجزا به صورت قانونی، مستقل و جامع برای کل کشور تشکیل بشه! (اگر تشکیل شده به من هم معرفی کنید)

من رشتم مهندسی برق قدرته ولی به خودرو و مکانیک خودرو خیلی بیشتر از رشته خودم علاقه مندم.به نظر من خود شما مهندسای خودرو آستین بالا بزنید و یه انجمن یا نهاد در مورد خودرو تشکیل بدید.

amirs600

عضو جدید

یعنی برای ما که مهندسی خودرو خوندیم امکان دریافت مهر نظام مهندسی وجود نداره