چرا رشته مهندسی صنایع را انتخاب کردید؟؟ (نظر خواهی)

sohail.z

عضو جدید
خوشحال میشم اگه تک تک شما دوستان بگید که چرا صنایع رو انتخاب کردین؟بهتره بپرسم صنایع چیش براتون جالب بود؟

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شاید...

شاید...

با سلام
شاید خیلی عوامل باعث شد، متل کنجکاوی از یه رشته جدید ، قبول نشدن توی رشته دیگه ، دست تقدیر ، اینکه بهترین دوست خانوادگیم صنایع می خوند ، ولی رفتن توی رشته صنایع می تونم بگم با دانش و اطلاع کافی نبود ، ولی اگه الان که آگاهی داریم دوباره بخوام انتخاب کنم حتما صنایع رو انتخاب می کنم.
با احترام

فرنوش

عضو جدید
چرا صنایع؟

چرا صنایع؟

با سلام
شاید خیلی عوامل باعث شد، متل کنجکاوی از یه رشته جدید ، قبول نشدن توی رشته دیگه ، دست تقدیر ، اینکه بهترین دوست خانوادگیم صنایع می خوند ، ولی رفتن توی رشته صنایع می تونم بگم با دانش و اطلاع کافی نبود ، ولی اگه الان که آگاهی داریم دوباره بخوام انتخاب کنم حتما صنایع رو انتخاب می کنم.
با احترام

delam mikhad be aghaye mohandes begam dalile man hich kodom az ina nabud. in bud ke tu dabirestano salaye konkur hame az in reshte tarif mikardan o migoftan kar ziad dare. alan ke darsam tamum shode o varede bazare kar shodam mibinam rast migoftan. ba in hal reshtamo kheili kheili dust daram garche harfo hadis poshtesh ziade vali age 100 bar dige bekham beram daneshgah faghat sanaye va faghat sanayeh.
:)

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
نمیدونم شما ورودی چه سالی هستید ولی من توی دوره ای بودم که خیلی ها نمی دونستند با چه رشته ای طرف هستند
با احترام

sohail.z

عضو جدید
مرسي ازتون كه استقبال كردين ولي دليل من اين بود كه مت توي آشناها چند نفر صنايعي داشتيم كه زود جذب ميشدن و فراوني فرصت شغلي بود كه من رو علاقه منمد كرد و خوشبختانه با آگاهي كامل اومدم
بازم منتظرم

jeyjey

عضو جدید
سلام دوستای گلم
من از طريق دوستای خانوادگی با این رشته آشنا شدم . اکثر اونها صاحب کارخونه های صنعتی هستند , منو خيلی تشويق ميکردن که این رشته رو بخونم(مثل بچه های خودشون)
حالا که دانشجوی صنايع هستم به من اثبات شده که در يکی از بهترين رشته های امروز کشورم تحصيل ميکنم...:)
به اميد موفقيت همه دانشجويان ایرانی...;)

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
واژه بهترین رشته واژه خوبی نیست چون هر کسی که یه رشته ای رو دوست داره یا توی اون موفق اون رشته میشه براش بهترین رشته ولی شما توی کاربردی ترین رشته جهان درس خوندید.
هم خوش به حال اقوام تون به خاطر شما و هم خوش به حال شما به خاطر اقوام کارخونه دارتون.
با احترام

liliss85

عضو جدید
سلام . منم مثل خيلي هاي ديگه به خاطر فرصت شغلي اين رشته رو انتخاب كردم وگرنه علاقه ي چنداني بهش نداشتم ابته هر روز كه ميگذره بهش مجبورا" يا خواه نا خواه علاقه مند ميشم. به هر حال به خاطر استرسي كه براي كار و آينده در ذهن همه هست اكثرا" با علاقه يا بي علاقه اين رشته را انتخاب مي كنن.:)

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چک لیست

چک لیست

با سلام
من فکر می کنم چون این بحث ، بحث آماریه یه چک لیست درست کنیم و آمار گیری کنیم ، تا درصد دلایل مختلف معلوم بشه یه نظر سنجی جامع داشته باشیم .
اگر موافق نظر من هستید Ok بدید تا من روی چک لیست ش کار کنم.
با احترام

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چک لیست Ok

چک لیست Ok

با سلام
سهیل جان این همه توی بحث تو شرکت کردن فقط تو Ok دادی؟
ولی مهم نیست چون تو صاحب این تاپیک هستی من این کار رو می کنم.
با احترام

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نتیج نظر سنجی

نتیج نظر سنجی

با سلام
بچه ها طبق قرارمون من نتایج این نظر سنجی رو آوردم ، چشمگیر نیست ، ولی به نظر من برای اینکه همه شرکت کنند یه نظر دارم:
توی هر تاپیکی که شرکت کردید ، توی اون به همه بگین توی این نظر سنجی شرکت کنند.
گزینه هایی که با توجه به شرکت بچه ها و جواب شون ایجاد شده رو در پایین می نویسم:
با احترام

- اطلاع کافی نداشتم
- به خاطر خانواده وارد این رشته شدم
- با اطلاع کافی وارد این رشته شدم
- به علت بازار کار

اگر علت شما در انتخاب رشته صنایع غیر از 4 مورد با لا بود بفرمایید تا اضافه کنم.

پیوست ها

• Nazar Sanji.pdf
    22.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

فرنوش

عضو جدید
با سلام
من فکر می کنم چون این بحث ، بحث آماریه یه چک لیست درست کنیم و آمار گیری کنیم ، تا درصد دلایل مختلف معلوم بشه یه نظر سنجی جامع داشته باشیم .
با احترام

salam
khoshhal misham roo check listesh kar konid va mano dar jaryan bezarid.
Merci

pesare_darbedar

عضو جدید
چک لیستو هستم

چک لیستو هستم

سلام بچه ها
منم با چک لیست موافقم.
ولی اینکه چرا این رشته رو انتخاب کردم دلیلش این بود که هم اطلاعات کافی در موردش داشتم و هم میدونستم بازار کار خوبی داره به همین دلیل تو انتخاب رشته فقط این رشته رو زده بودم و خوشبختانه قبول شدم و الانم که دیگه تموم شد.

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آپدیت نظر سنجی

آپدیت نظر سنجی

با سلام
بچه ها همچنان اعداد چشمگیر نیست به هر حال من فایل نمودار رو آپدیت کردم
با احترام
آخرین تعداد شرکت کننده توی نظر سنجی 6 نفر

پیوست ها

• Nazar Sanji.pdf
    22.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sheyda

عضو جدید
سلام

من هم با چک لیست موافقم.

من چون از اول رشته های مهندسی رو دوست نداشتم و به خاطر بعضی مسائل وارد رشته ریاضی شده بودم برام فرقی نمیکرد کدوم یکی از رشته های مهندسی رو بخونم,به همین دلیل انتخاب رشته ام از روی انتخاب یکی از دوستان صمیمیم بود,و چون می خواستم تو شهر خودم درس بخونم ,انتخاب دوستم رو به عنوان یک انتخاب ایده آل قبول کردم و وارد این رشته شدم,ولی الان از این انتخاب نه تنها پشیمون نیستم بلکه خیلی هم خوشحالم هر چند که دوستم با من قبول نشد.

با سپاس.

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اپدیت نظر سنجی

اپدیت نظر سنجی

با سلام بچه ها آپدیت نظر سنجی رو برتون می زارم ، متاسفانه هنوز هم چنگی به دل نمیزنه، ولی به هر حال...
یه نکته بگم که دونفر از همکارانم رو توی تعداد نظر سنجی گذاشتم که توی سایت نظرشون رو ننوشتن در نتیجه تعداد شرکت کنندگان توی نظر سنجی شده 9 نفر.
اطلاع کافی نداشتم (1 نفر)(11.11%)
به خاطر خانواده (2 نفر)(22.22%)
با اطلاع کافی (1 نفر)(11.11%)
به علت بازار کار (5 نفر)(55.56%)
با احترام

پیوست ها

• Nazar Sanji.pdf
    22.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

dr.com

عضو جدید
چرا صنایع؟

چرا صنایع؟

به نام خدا
با سلام
قبل از هر چیز بگم که رشته ی من کامپیوتر - نرم افزاره چون نتونستم دراون دانشگاهی که می خواستم صنایع رو قبول شم.البته صنایع رو حتما می خونم. اما اینکه چرا صنایع؟ چند تا دلیل اصلی داره اول اینکه موقعی که داشتیم توی انجمن ریاضی دانان جوان برای المپیاد آماده می شدیم یکی از استادامون که مدال جهانی داشت تو دانشگاه رشته ی صنایع روانتخواب کرده بود. ما خیلی تعجب کردی که چرا برق شریف رو نخونده گفت: شماها هنوز مونده بفهمین صنایع چیه و اون اولین آشنایی من با صنایع بود. دیگه اینکه هیچوقت نتونستم فقط به یه رشته ی مهندسی گرایش پیدا کنم و همواره طرح های مختلفی، از طرحهای اقتصادی گرفته تا هوافضا به ذهنم می رسید به خاطر همین دوست داشتم مدیر پروژه بشم تا با تمام رشته ها در ارتباط باشم و طرح های خودمو ارائه بدم. دلیل سومشم اینه که احساس می کنم مدیریت تو خونمه. در سن 19 سالگی هم مدیر یک پروژه ی استانی شدم که در نوع خودش منحصر به فرده. قدر رشتتونو بدونید و به اونایی که با تانه نسبت به این رشته صحبت می کنن. یه لبخند ملیح بزنید و رد شید.:smile:
بدرود

آخرین ویرایش:

maryam-sh

عضو جدید
سلام مهندسان عزیز

سلام مهندسان عزیز

با سلام
با احترام
من داداشم صنایع بود.اما بازم شناخت کافی نداشتم اما الان فقط صناییییییییییییییییییییع
:)

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آپدیت نظر سنجی

آپدیت نظر سنجی

با سلام
بچه ها تعداد نفرات شرکت کننده داره زیاد میشه و نظر سنجی داره سر و شکل می گیره تعداد شرکت کننده 13 نفر بوده درصدها هم توی فایل pdf ضمیمه هست.
با احترام

پیوست ها

• Nazar Sanji.pdf
    22.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sohail.z

عضو جدید
بچه ها خوشحال ميشم اگر بيشتر در اين مورد شركت كنيد مهدي جان از تو هم ممنونم;)

f-ind

عضو جدید
سلام
من تازه وارد این رشته شدم و امیدوارم بتوونم در اون موفق باشم من هنوز نمی دونم کلیت این رشته چیه امیدوارم شما به من کمک کنید
درباره نظرم هم می تونم بگم که شانس با من یار بود که صنایع را آوردم.:)

sahand mofarrang

عضو جدید
haminjori

haminjori

mikhastam begam manam ye jorayi ham dardetoonam har kari ham ke kardam natoonestam ba in mozo kenar biam ama daram talashamo mikonam reshtamo avaz konam hatta age shodedaneshgahamo taghyir bedam be nazaret karam doroste bram javabeto benvis LOTFAN Mer30:)

بهبود

عضو جدید
با سلام
در کنکور سراسری کاردانی مهندسی کامپیوتر قبول شدم ولی برای انتخاب رشته در دانشگاه آزاد با حدود 10 استاد دانشگاه مشورت کردم و اکثرا بر عقیده بودند که بهترین رشته برای تحصیل از لحاظ آینده شغلی در آن زمان صنایع است پس تحصیل در رشته صنایع در دانشگاه آزاد رو انتخاب کردم. اکنون که ارشد صنایع می خونم و دنبال ادامه تحصیل در یک کشور دیگه هستم بسیار بسیار راضی هستم.
با آرزوی موفقیت
بهبود